Forum dyskusyjne BLOOD BROTHERS

- polskiego fanklubu Bruce'a Springsteena i The E Street Band
Teraz jest Pn sty 22, 2018 5:03 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lis 03, 2010 2:07 pm 
Blood Brothers

Zacząłem nowy wątek - bo interesuje mnie wasze zdanie.

Dzięki naszej stronie (ukłony osobie imieniem ????) można przesłuchać 15 utworów z The Promise.

Czy tylko ja mam takie odczucie, że to są wszystkie nowe nagrane wokale Bruce'a.

Jak dla mnie to super, że możemy mieć "OUTTAKES from Darkness" tylko oczekiwałem STARYCH oryginalnych nagrań z tego okresu (niektóre można usłyszeć na youtubie) a tu mamy nowy album "Moje piosenki z lat 70tych" - może Bruce planuje trase i chce aby LIVE brzmiał jak na wydanej płycie.

ale ogólnie TO SUUUPER, że pomysł z The Promise się pojawiło.

ps.
Podziękowania WSZYSTKIM, którzy przyczyniają sie, aby THE PROMISE było coraz bliżej nas.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
PostNapisane: Śr lis 03, 2010 2:40 pm 
Niezmordowany forumowicz

Jacek Pelc napisał(a):
może Bruce planuje trase i chce aby LIVE brzmiał jak na wydanej płycie.

Dokładnie ta sama myśl przyszła mi do głowy jakiś czas temu. Swoją drogą gdyby na początku roku ogłosili terminy krótkiej trasy z materiałem Darkness, chyba wszystkim Nam wyszłoby to na dobre :D

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 03, 2010 4:23 pm 
Niezmordowany forumowicz

Bruce pewnie uznał, że stare wersje nie są dość perfekcyjne.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 03, 2010 6:17 pm 
Mr. Darkness

Takie są moje udczucia w kwestii głosu Bruce'a:

CD 2: THE PROMISE (DISC 1)
1. Racing In The Street ('78) - całość z 1978
2. Gotta Get That Feeling - 2010
3. Outside Looking In - całość z 1978
4. Someday (We'll Be Together) - tu mam problem, ale stawiam na 2010
5. One Way Street - 2010, ale dlaczego?!
6. Because The Night - 2010, ale nie mam stuprocentowej pewności
7. Wrong Side Of The Street - 2010
8. The Brokenhearted - mój największy dylemat i stawiam na nałożony wokal z 2010 na 1978 + niektóre fragmenty są tylko z 1978 roku, ale i z 2010
9. Rendezvous - 1978
10. Candy's Boy - 1978

CD 3: THE PROMISE (DISC 2)
1. Save My Love - 2010
2. Ain't Good Enough For You - 1978
3. Fire - 1978, chociaż jak słucham, to wydaje mi się, że to 2010 tylko mocno naddany pod 1978...
4. Spanish Eyes - 2010, ale dlaczego?
5. It's A Shame - 2010
6. Come On (Let's Go Tonight) - 1978
7. Talk To Me - 1978, ale nie wiem, czy w całości
8. The Little Things (My Baby Does) - 2010
9. Breakaway - kolejny dylemat, ale stawiam na 1978
10. The Promise - 1978
11. City Of Night - 1978, ale ostatnia zwrotka jest z 2010 roku.
12. The Way - 1978 rok

Pozdrawiam! :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 03, 2010 9:53 pm 
Blood Brothers + Admin

Ola Nowak napisał(a):

Mógł też uznać, że dziś jego głos na tyle odbiega od wokalu z czasów Darkness, że dla słuchaczy będzie lepiej jak na nowo je zaśpiewa ;)

Ale z tego co pamiętam, to Steve VZ mówił o zmianach w tekstach które Bruce zrobił, co automatycznie wymusiło dogranie współczesnego wokalu.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 03, 2010 9:59 pm 
Mr. Darkness

Wojtek Markos Markiewicz napisał(a):
Ola Nowak napisał(a):

Mógł też uznać, że dziś jego głos na tyle odbiega od wokalu z czasów Darkness, że dla słuchaczy będzie lepiej jak na nowo je zaśpiewa ;)

Ale z tego co pamiętam, to Steve VZ mówił o zmianach w tekstach które Bruce zrobił, co automatycznie wymusiło dogranie współczesnego wokalu.

Z tym się zgodzę.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 04, 2010 6:43 pm 
Forumowicz

jak dla mnie przed wydaniem powinna zapasc decyzja - albo stare albo nowe wokale. Ja osobiscie wolałbym z nowymi, moze z tego wzgledu, ze obecny glos Bruca o wiele bardziej mi podchodzi:)
Poki co to jestem po przesluchaniu Save my love i jak dla mnie rewela! :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 04, 2010 7:05 pm 
Mr. Darkness

Na pewno absurdem jest dogrywanie głosu w tym samym utworze. Albo City Of Night z wokalem 2010 albo 1978. Skoro zmienił tekst, to niech zaśpiewa całość nowym głosem, bo takie mieszanie psuje całość i odbiera radość ze słuchania.
Poza tym, co to w ogóle za pomysł ze zmianą tekstów?
Czy to znaczy, że zremasterowana edycja Darkness... będzie zawierać utwory ze zmienionym tekstem i nowym wokalem?

Nie przeszkadzają mi nowe aranżacje wokalne (dla przykładu One Way Street i Spanish Eyes są świetne), ale zdecydowanie wolę poprzednie, bootlegowe wersje. O ile Spanish Eyes ma stary podkład i nowy wokal, to One Way Street jest zupełnie nowym, przearanżowanym utworem o tej samej linii melodycznej. I po co te, w przypadku Spanish Eyes kosmetyczne zmiany tekstu? Pytam po raz kolejny, czy Something In The Night też nagrał na nowo, bo tekst nie przypomina Working On A Dream a przejmujący głos przyćmiewa Jego dzisiejsze możliwości?
To po prostu utwory, które były nagrane w 1977/1978 roku i wtedy były najlepsze. Inne przykłady? Wszystkie utwory z tamtego okresu.
One przynależą do tego okresu tak mocno, że nie da ich się wykorzenić - stworzyć na nowo.
Jednak cieszę się, że w ogóle Bruce wpadł na pomysł, żeby to zrobić

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 05, 2010 6:27 pm 
Blood Brothers

po to jest rocznicowe wydanie aby dac fanom to co nie udalo sie zmiescic na pierwszej edycji...i nie rozumiem po co nowe wokale ? bardziej mnie rajcuje tak jak to zostalo nagrane wtedy...nie sa mi potrzebne nowe nagrania tylko stare piekne brzmienia...

po przesluchaniu i po roznych komentarzach nieco sie zmartwilem bo zrezygnowalem w pierwszej kolejnosci z wydania CD/DVD na rzecz wydania na czarnych plytach i teraz wiem ze uczta nie bedzie wykwitna a co najwyzej przyzwoita :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 17, 2010 11:37 am 
Blood Brothers

Przyzwyczaiłem się już do 'NOWEGO" Bruce'a.

Nigdy nie mogłem zrozumieć dlaczego na promocje nowych CD wybierają 'dziwne' utwory.

Save my love - jest Ok , ale moim zdaniem gdyby zaczęli lansować w radio np. Spanish Eyes albo Little Things My Baby Does - mógłyby to być hity z list przebojów i trafić o większej publiczności.

Znam Tylko utwotry z The PROMISE 2CD - nowy BOX zamówiłem sobie pod choinke :lol: - z ciekawością czekam na wasze opinie o oglądaniu i słuchaniu "Nowego - Starego" Springsteena.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 18, 2010 1:48 pm 
Niezmordowany forumowicz

Jacek Pelc napisał(a):
Save my love - jest Ok , ale moim zdaniem gdyby zaczęli lansować w radio np. Spanish Eyes albo Little Things My Baby Does - mógłyby to być hity z list przebojów i trafić o większej publiczności.

Jakoś nie widzę tych utworów na listach przebojów - nie, nie to nie ten klimat, no przynajmniej w Polsce ;)
A "Little Things My Baby Does" Bruce śpiewa trochę jak Smokey Robinson. Oba kawałki są świetne.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 18, 2010 4:53 pm 
Blood Brothers

jesli chodzi o wydanie na czarnych plytach to SONY nam milosciwie panujace przekazlo mi informacje ze premiera The Promise na tym nosniku w naszym kraju to 4 Stycznia... :) dobrze ze mam to na innych nosnikach i i moja cierpliwosc nie zostala wystawiona na wielka próbe...

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 8:07 pm 
Blood Brothers

w związku z moją wpadką w temacie "superboxu" kupiłem dziś 2 CD wydanie The Promise. jestem po pierwszym przesłuchaniu na gorąco , jutro pełna analiza artystyczno-dzwiękowa - wtedy napisze o moich ( spóżnionych) wrażeniach

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 16, 2010 4:57 pm 
Blood Brothers

troche czasu mineło od "jutro"....
Miałem w planie dogłębną analize materiału muzycznego na tym albumie , niestety zdrowie a dokładnie problemy ze wzrokiem mocno zniechęcają do pracy przy kompie ( szczegołnie jak w pracy 6-7 godz. przy CRT ...)
Tak więc o wydawnictwie bedzie dosyć ogólnie .
Rzecz podstawowa to fantastycznie że to dziełko mixował Bob Clearmountain ( bez niego nie było by Bossa jakiego dziękowo znamy )oraz mastering Bob Ludwig bo obaj panowie wrośli w twórczość naszego idola.
Była jakiś czas temu dyskusja nt czasu nagrania wokali na tych płytach i moim zdaniem nie wchodząc w szczegóły 4/5 wokaliz jest jak najbardziej współczesnych.
Rodzi to pewne niepokojące pytanie : dlaczego Boss poświęcił tyle czasu i pracy projektowi który jest jakby nie patrzeć czymść drugorzędnym .
Mam nadzieje że to sentymenty do młodości a nie brak nowych pomysłow.
Każde wysłuchanie tego albumu umacnia mnie w przekonaniu że nie jest to muzycznie dobry projekt ( jeżeli traktować go równoprawną część dyskografi , a ilość outtaków to sugeruje ) jest to album stricte kolekcjonerski i brak nominacji do Grammy za całą twórczość z tym związaną dobrze o tym świadczy.
Jak juz pisałem ciszy mnie że do współpracy brzmieniowej "powołano" ww ludzi ale jest jeden element który mnie niepokoi mianowicie zbyt dużo w prawie co drugim utworze sp Roya Orbisona . Rozumie szacunek a wręcz fascynacje Bossa tym artystą ale toco czasami słysze to po prostu kalki muzyczne.
Mamy na obu płytach kilka dobrze nam znanych ze studia i koncertów utworów i wersje które możemy teraz porównać nie wnoszą nic nowego a co więcej jak np. w przypadku Fire ciesze się że od 1/4 wieku znam to "samo ale nie tak samo"
Ktoś napisał na forum że można znaleśc prawie pzreboje na tych płytach i z tym prawie się zgadzam.
Spanish Eyes czy Talk to Me mogł wylądować na liście pzrebojów tylko że przed czasami telewizji muzycznych , pozerstwa , tandety i plujek-emetrujek.
Miło mieć kolejne płyty Bruca na specjalnej półce przeznaczonej tylko dla niego ale ciesze się jak diabli że w 1978 nagrano taki jak nagrano Darkness on... i 1980 nagrano The River jakimi je znamy i kochamy ( dla mnie po kres ziemskiego żywota) :)

Tytuł:
PostNapisane: So lut 05, 2011 8:58 pm 
Blood Brothers

Ola Nowak napisał(a):
Jakoś nie widzę tych utworów na listach przebojów - nie, nie to nie ten klimat, no przynajmniej w Polsce ;)

Trochę czasu minęło, ale miło mi poinformować, że jednak jeden z tych utworów jest na liście przebojów:D Oczywiście w jedynym radiu, które ten "ten klimat" czuje, czyli w naszej Trójeczce kochanej. Wprawdzie na razie poczekalnia, ale przy większej mobilizacji szacownego grona fanów, może, może... Nie słyszałam jeszcze wszystkich utworów z The Promise, ale spośród tych, które poznałam, AIN'T GOOD ENOUGH FOR YOU po prostu mnie zaczarował. Pozdrawiam!

Strefa czasowa: UTC [ DST ]