Forum dyskusyjne BLOOD BROTHERS

- polskiego fanklubu Bruce'a Springsteena i The E Street Band
Teraz jest Pn maja 21, 2018 2:26 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 05, 2004 3:34 pm 
Forumowicz na dorobku

Panowie a co sądzicie o tych płytach-Human Touch i Lucky Town ??? Swojego czasu uznane przez starych fanów za zdradę, zwłaszcza po wyprowadzce Boss'a z New Jersey do L.A. (dobrze ze mu przeszło:). Moim zdaniem troszkę sztywne (słychać brak E-band'u) ale ogulnie dobrze jest ich czasami posłuchać-odmiana. Zwłaszcza "Lucky Town". To jak?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 Tytuł: ...
PostNapisane: Śr maja 05, 2004 5:17 pm 
Blood Brothers + Admin

Mam na obu płytach kilka ulubionych kawałków. Też się cieszę, że Boss wrócił na Wschodnie Wybrzeże, bo to LA niezbyt mu służyło... A obie płyty kupiłem zaraz po tym jak się ukazały i początkowo byłem rozczarowany, ale z czasem, w miarę osłuchania polubiłem je - jak większość tego co robi Boss :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 05, 2004 7:01 pm 
Blood Brothers

No nie można powiedzieć ze te 2 płyty są nieudane, jest tam naprawdę parę świetnych kawałków jak choćby, If I should Fall Behind Human Touch czy tez Better Days, oceniam je bardzo pozytywnie.

Tytuł: :)
PostNapisane: Śr maja 05, 2004 7:04 pm 
Forumowicz na dorobku

Ja znowu uwielbiam : Leap Of Faith i Living Proof - zawodowstwo!!!

Tytuł:
PostNapisane: So lut 19, 2005 12:10 am 
Aktywny forumowicz

A mnie ostatnio wzięło na Lucky Town.... wciąż jednak sie zastanawiam jak Boss to zrobił z If I Should Fall Behind... jak on to zrobił, że wraz z E Street na żywo kawałek ten powoduje ze moje serducho bije mocniej, natomiast wersja oryginalna sprawia że... przełączam na nastepny kawałek na płycie :?

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 1:11 pm 
Forumowicz na dorobku

Płyty: "Human Touch" i "Lucky Town" są relatywnie najczęściej wymieniane przez fanów Bruca jako najgorsze w jego dyskografii. I chociaż sam uważam, iż z pewnością nie można ich nazwać "klasykami" w rodzaju "Born To Run" lub "Born In The U.S.A.", to jednak lubię ich od czasu do czasu posłuchać. Zarówno na jednej jak i drugiej płycie są utwory, które mnie w jakiś tam sposób poruszają. Np. na "Human Touch" bardzo lubię tytułowy kawałek, "Soul Driver", bluesowe "Cross My Heart", "Man's Job", balladę "With Every Wish" oraz "I Wish I Were Blind". To są piosenki, które dla mnie idą w parze z utworami z poprzednich płyt Bruca. Na "Lucky Town" (które jest o wiele lepsze niż "Human Touch") prawie wszystkie utwory mi się podobają (za wyjątkiem "Souls of The Departed"). Owszem, na obydwu krążkach brakuje energii The E Street Band; wiele utworów brzmi "przestarzale" ze względu na syntezatorowe wstawki, ale jedno jest niezaprzeczalne: to są w każdym calu płyty Bruca! Na tym etapie swojego życia tworzył właśnie taką a nie inną muzykę i chwała mu za to! W dobie popularności takich przypadkowych "artystów" jak Paula Abdul, MC Hammer i wielu innych Bruce tradycyjnie pokazał klasę. Może po prostu trzeba więcej czasu i tolerancji aby docenić te dwie płytki...

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 27, 2008 4:53 am 
Aktywny forumowicz

Ja również uważam, że płyta Lucky Town jest lepsza od Human Touch i słucham jej dużo częściej niż Humana ale to zależy od gustu. Bardzo ją lubię, szczególnie kawałki: "My Beautiful Reward" i "If I Should Fall Behind", a zresztą jak dla mnie cała jest świetna. Wiadomo, że zawsze tak jest, że jedno nagranie lubi się bardziej a drugie trochę mniej, ale patrząc na całokształt tego albumu-naprawdę go uwielbiam. :D I nie odczuwam w nim braku zespołu, dla mnie po prostu ma swój niepowtarzalny klimat. I nigdy nie zaliczyłabym go do nieudanych. :wink:

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 27, 2008 5:28 am 
Blood Brothers + Admin

Mirka Suwarska napisał(a):
Ja natomiast ostatnio słucham bez opamiętania "Human touch" a z niej głównie tytułowy utwór oraz "Man's Job" - ta piosenka poprostu "łazi" za mną :-) !

A ja przy "Man's Job" kilka razy nawet tańce uskuteczniałem - i to na trzeźwo :) A normalnie, to nawet "pod wpływem" jestem "nietaneczny" :)

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 27, 2008 7:04 pm 
Aktywny forumowicz

Wojtek Markos Markiewicz napisał(a):
Mirka Suwarska napisał(a):
Ja natomiast ostatnio słucham bez opamiętania "Human touch" a z niej głównie tytułowy utwór oraz "Man's Job" - ta piosenka poprostu "łazi" za mną :-) !

A ja przy "Man's Job" kilka razy nawet tańce uskuteczniałem - i to na trzeźwo :) A normalnie, to nawet "pod wpływem" jestem "nietaneczny" :)

Ja z reguły nie tańczę, bo trochę taki antytalent do tego jestem, ale za to wystukiwanie rytmów na kolanach, próby wokalne :lol: itd. to i owszem. Bo nie umiem tak biernie słuchać utworów naszego Bossa , coś mnie nosi...magia. :D

I tak odnośnie pierwszych wypowiedzi w tym temacie: Bruce mieszka obecnie w Jersey?

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 27, 2008 7:21 pm 
Blood Brothers + Admin

Tak, wrócił w rodzinne strony.

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 27, 2008 7:42 pm 
Forumowicz

Markos - podaj adres jeśli znasz (a pewnie znasz), może na jakiś weekend się wybierzemy?

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 22, 2010 4:09 pm 
Aktywny forumowicz

Ostatnio kupiłam pierwszą używaną płytę Boss'a, Media ani Saturn tym razem na mnie nie zarobiły 8-) ..."Human Touch". Z klimacikiem, w antykwariacie, jeszcze większy klimat to by było kupić winyl (bo były), no ale adaptera jak na razie nie posiadam.
Stan idealny wygląda jak nówka, całe 15 zł. No zaoszczędziłam w sumie tylko dyszkę, bo ostatnio widziałam po 25zł i Lucky (które też niedawno capnęłam, tzn. nie ukradłam oczywiście :lol: ) i Human.
Także we wrocławskim antykwariacie została już tylko jedna płyta Boss'a, bo już jedną kupiłam ja. :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 22, 2010 10:45 pm 
Niezmordowany forumowicz

ze tez trafilem na ten watek. Wlasnnie wrocilem z podrozy samochodem 1500km - i tym razem zabralem wlasnie te dwie plytki. Musze przyznac ze wlasnie sie do nich zaczynam przekonywac na powaznie (szczegolnie ze niektore kawalki przypominaja mi sie z wykonan, ktore lubie).

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 5:24 pm 
Forumowicz

Mirek Kwiatkowski napisał(a):
ze tez trafilem na ten watek. Wlasnnie wrocilem z podrozy samochodem 1500km - i tym razem zabralem wlasnie te dwie plytki.

No właśnie. Mi obie płyty kojarzą się z długimi podróżami samochodem z rodzicami w latach 90. kiedy w radiu utwory z HT i BITUSA leciały niemal non-stop.

Trochę szkoda, że na HT nie weszły takie utwory jak np. Sad Eyes i tak samo szkoda, że na LT nie ma wspaniałego Happy.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 21, 2010 9:44 am 
Niezmordowany forumowicz

Piotr Marzec napisał(a):
Mirek Kwiatkowski napisał(a):
ze tez trafilem na ten watek. Wlasnnie wrocilem z podrozy samochodem 1500km - i tym razem zabralem wlasnie te dwie plytki.

No właśnie. Mi obie płyty kojarzą się z długimi podróżami samochodem z rodzicami w latach 90. kiedy w radiu utwory z HT i BITUSA leciały niemal non-stop.

Trochę szkoda, że na HT nie weszły takie utwory jak np. Sad Eyes i tak samo szkoda, że na LT nie ma wspaniałego Happy.

Sad Eyes nie mogly wejsc bo wtedy nie bylo jeszcze Enrique ;)

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 21, 2010 5:31 pm 
Forumowicz

Ahh..."boskiego" Enrique? :D

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 21, 2010 8:14 pm 
Niezmordowany forumowicz

Nie zapomnę, jak Enrigue przybył do Polski ( luty 2000 r. ) i " zaśpiewał " z playbacku podczas koncertu w programie " Rower Błażeja ".
Wybiegł na zewnątrz budynku TVP w wełnianej czapeczce do zziębniętej publiki, składającej się, rzecz jasna składającej sie w większości z piszczących dziewcząt :) .
Nie było wtedy jednak " Smutnych oczu ", o ile się nie mylę.

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 29, 2012 11:37 am 
Niezmordowany forumowicz

Za dwa dni minie 20. lat od premiery obu albumów Bossa.

Osobiście nie są u mnie wysoko w notowaniach, ale zawierają kilka perełek :wink: .

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 10, 2012 2:22 pm 
Forumowicz

Luckty Town-bardzo rowny ,rewelacyjny album
Human Touch-ok

PostNapisane: So gru 12, 2015 5:36 pm 
Blood Brothers + Admin

Dział dyskografii naszej fanklubowej strony uzupełniony został właśnie o pełne opisy (+zdjęcia + odsłuch utworów) Human Touch i Lucky Town:

http://www.springsteen.pl/index.php/dys ... uman-touch

http://www.springsteen.pl/index.php/dys ... lucky-town

Przy okazji w pasku po lewej naszej fanklubowej strony wrzuciliśmy sondę, w której możecie odpowiedzieć, która z tych płyt jest lepsza :)

Zapraszamy do głosowania!

Strefa czasowa: UTC [ DST ]