Forum dyskusyjne BLOOD BROTHERS

- polskiego fanklubu Bruce'a Springsteena i The E Street Band
Teraz jest Śr kwi 25, 2018 5:19 pm

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Live in NYC
PostNapisane: Pt lip 10, 2009 9:59 am 
Niezmordowany forumowicz

cz yktos moze powiedziec dlaczego to dvd jest takie poszadkowane i nie zawiera zapisu calego koncertu (jak Barcelona)?. Ok wiem ze to zapis dwoch ostatnich z MSG. Dlaczego nie ma Blood Brothers w czesci glownej - pojawia sie tylko jako podklad w wywiadach w ekstrasach. A jest to istotna piosenka na tym koncercie. Nie pamietam dokladnie ale w wersji CD tez jest chyba jakis galimatias i tez nie ma BB.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 10, 2009 4:04 pm 
Mr. Darkness

No właśnie, w zasadzie to zapis fragmentów dwóch ostatnich koncertów z Madison Square Garden 2000...
Można się przyczepić, że zabrakło jednego, czy dwóch utworów, ale ja ogólnie uważam, że powinno być DVD z każdego koncertu Bruce'a. :)
Jeśli chodzi o utwór Blood Brothers z 01.07.2000, to chyba nie istnieje oficjalny zapis audio, nie mówiąc o video...

Pozostaje zadowolić się bootlegami... ;)

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 10, 2009 4:18 pm 
Blood Brothers + Admin

Ja słuchałem bootlegowej wersji BB z koncertu w MSG i choć dla mnie osobiście to KOSMICZNIE ważny utwór, a tym bardziej to wykonanie, ale słusznie zrobił Boss, że na płytę go nie dał - musiałby za dużo w studiu podogrywać, jeśli mnie pamięć nie myli, to szczególnie na początku.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 10, 2009 4:24 pm 
Niezmordowany forumowicz

Jacek Kubiak napisał(a):
No właśnie, w zasadzie to zapis fragmentów dwóch ostatnich koncertów z Madison Square Garden 2000...
Można się przyczepić, że zabrakło jednego, czy dwóch utworów, ale ja ogólnie uważam, że powinno być DVD z każdego koncertu Bruce'a. :)
Jeśli chodzi o utwór Blood Brothers z 01.07.2000, to chyba nie istnieje oficjalny zapis audio, nie mówiąc o video...

Pozostaje zadowolić się bootlegami... ;)

no wlasnie - dlaczego nie istnieje? a zmiana kolejnosci utworów?
Skoro BB istnieje we fragmencie to czemu nie w calosci? I mam racjee Markos ze to megawazny kawalek, byl zagrany tylko raz w MSG na koniec!. Czemu w ogole nie jest zapis "jak leci"? Poza tym byly dwa koncerty nagrywane (a moze i wiecej)?

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 10, 2009 4:46 pm 
Mr. Darkness

Heh, właśnie... Pojawia się pytanie czy koncerty zostały nagrane w całości i jeśli tak, to czy gdzieś można zdobyć te nagrania... A może kiedyś ujrzą światło dzienne? Może to nie będą tylko koncerty z MSG 2000, ale też np. New Jersey 1984 i 1985 i 1999... ;)
Ach, jak byłoby pięknie...

Kto wie, może kiedyś dostaniemy to, na co tyle czekamy...
Ale nie liczyłbym na to ;)

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 10, 2009 6:16 pm 
Niezmordowany forumowicz

jak w takim tempie Bruce bedzie szukal tasm na swoich strychach jak Hammersmith Odeon, to na emeryture bede mial prezent jak znalazl.

A tak wracajac do tematu to cos musialo byc na rzeczy z tym DVD.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 10, 2009 7:45 pm 
Forumowicz

O ile dobrze pamiętam, to chyba Krzysiek Pielgrzym był na którymś z koncertów. Krzysiek jakie jest Twoje zdanie w tym temacie?

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 10, 2009 7:48 pm 
Blood Brothers + Admin

Nagrywane są pewnie wszystkie koncerty - tak na wszelki wypadek. A potem Landau głęboko je chowa, żeby nie wypłynęły w internecie... bo przecież może za 25 lat coś z nich będzie można zrobić ;)

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 10, 2009 7:54 pm 
Niezmordowany forumowicz

Wojtek Markos Markiewicz napisał(a):
Nagrywane są pewnie wszystkie koncerty - tak na wszelki wypadek. A potem Landau głęboko je chowa, żeby nie wypłynęły w internecie... bo przecież może za 25 lat coś z nich będzie można zrobić ;)

Zgaduje - Landau to Twoj ulubieniec!
I powaznie - na czym polega geniusz JL - no, chyba nie ta tej jednej slynnej kwestii?

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 10, 2009 11:11 pm 
Blood Brothers + Admin

Johna nie lubimy z Krzyśkiem i Tomkiem, za Wiedeń 2003, gdy kompletnie ignorowal nas, fanów stojących przed hotelem, gdy próbowaliśmy go zagadnąć...

A o roli Landaua w działalności Bossa trochę mówią filmy dokumentalne, w rodzaju Blood Brothers. Ale chyba tylko Boss i ludzie z jego otoczenia mogliby odpowiedzieć na to pytanie.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 10, 2009 11:40 pm 
Niezmordowany forumowicz

[quote="Wojtek Markos Markiewicz"]Johna nie lubimy z Krzyśkiem i Tomkiem, za Wiedeń 2003, gdy kompletnie ignorowal nas, fanów stojących przed hotelem, gdy próbowaliśmy go zagadnąć.../quote]

szkoda ze sie wtedy rozminelismy :(

Tytuł:
PostNapisane: So lip 11, 2009 4:36 am 
Blood Brothers + Admin

Wojtek Pękała napisał(a):
O ile dobrze pamiętam, to chyba Krzysiek Pielgrzym był na którymś z koncertów. Krzysiek jakie jest Twoje zdanie w tym temacie?

Ja powtórzę się po raz kolejny, jako że byłem na jednym ze słynnych koncetów w MSG, no i oczywiście słuchałem bootlegowych wydań tych koncertów.

wg mnie Live in NYC w ogóle nie jest płytą live. podczas "montowania" albumu całkowicie wycięto atmosferę tych koncertów i to zarówno pod względem akustycznym (m.in. wykasowano "echa" podczas Youngstown) jak i pod względem muzycznym (podobno ktoś przeprowadził analizę utworów i nawet pojedyncze utwory są pociete na zasadzie klejenia fragmentów utworu z kilku koncertów, zeby "ładniej" brzmiało).

a jeśli chodzi o ukrywanie koncertów przez JL, to najlepszym przykładem genialnego koncertu jest "Breathless in Paris" z 1984 r. koncert wydany jak na razie tylko w wersji Junglelandowo-Dimeadozenowskiej składa się z trzech, profesjoalnie nagrnych płyt DVD. po prostu się siedzi i oglada, i ogląda i ogląda. i tak bez końca.

Tytuł:
PostNapisane: So lip 11, 2009 9:44 am 
Mr. Darkness

Krzysiek Marecki-Pielg... napisał(a):
a jeśli chodzi o ukrywanie koncertów przez JL, to najlepszym przykładem genialnego koncertu jest "Breathless in Paris" z 1984 r. koncert wydany jak na razie tylko w wersji Junglelandowo-Dimeadozenowskiej składa się z trzech, profesjoalnie nagrnych płyt DVD. po prostu się siedzi i oglada, i ogląda i ogląda. i tak bez końca.

Gwoli ścisłości, koncerty z Paryża to 29 i 30 czerwca 1985 roku, a mamy przyjemność oglądać ten z 29... :) Szczerze powiem, fakt, koncert jest genialny, mamy Bossa z trasy Born In The U.S.A., więc wiadomo o co chodzi. Jednak jak na tą trasę, ja zdecydowanie wolę rok 1984...
Rewelacyjny sierpniowy maraton z New Jersey zakończony nieprawdopodobnym koncertem 20.08.1984, po prostu cudo!!!
No i nieco inne setlisty, po prostu mi bardziej na rękę i na serce... ;)

Hmmm, mówicie, że wszystkie koncerty mogą być nagrywane... Gdyby tak wydać kiedyś niektóre, ach... Ja już od lat tworzę listy np. 5 ulubionych koncertów itp. ;)

Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 13, 2009 11:15 am 
Niezmordowany forumowicz

Krzysiek Marecki-Pielg... napisał(a):
Wojtek Pękała napisał(a):

Ja powtórzę się po raz kolejny, jako że byłem na jednym ze słynnych koncetów w MSG, no i oczywiście słuchałem bootlegowych wydań tych koncertów.

wg mnie Live in NYC w ogóle nie jest płytą live. podczas "montowania" albumu całkowicie wycięto atmosferę tych koncertów i to zarówno pod względem akustycznym (m.in. wykasowano "echa" podczas Youngstown) jak i pod względem muzycznym (podobno ktoś przeprowadził analizę utworów i nawet pojedyncze utwory są pociete na zasadzie klejenia fragmentów utworu z kilku koncertów, zeby "ładniej" brzmiało).

zdecydowanie, to widac i slychac - szczegolnie przy przejsciach do poszczegolnych utworów

Tytuł: Re: Live in NYC
PostNapisane: Pt paź 16, 2009 1:09 am 
Forumowicz na dorobku

W dniu dzisiejszym, a właściwie wczorajszym bo jest po pierwszej w nocy, stałam się szczęśliwą posiadaczką dwóch płyt DVD BOSSA Live in NYC i Live in Barcelona. Pierwsza na "odstrzał" poszła LiB. Koncert naprawdę fantastyczny, widziałam kawałki w internecie, ale wolałam nie oglądać wszystkiego, bo wiedziałam, że prędzej czy później płyta będzie moja :) Ten człowiek nic się nie zmienił przez te 30 lat, wciąż ta sama radość, te same ruchy, temperament, uśmiech i błysk w oku. Live in NYC zostawiam na dzisiejszy wieczór, bo to by było za dużo jak na jeden raz.

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 16, 2009 5:15 am 
Blood Brothers

Gratuluje ! dla mnie to video klasyka koncertowa ( tak jak "75-85") Płyty znam na pamięc
ps jak mogłas życ bez tych płyt :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 16, 2009 6:04 pm 
Aktywny forumowicz

A moja dyskografia Boss'a kilka dni temu powiększyła się "Greetings..." i "The wild...."-kupiłam w dwupaku. Czyli zaczynam ...od początku. Ostatnio jestem zafascynowana Greetings, więc stwierdziłam, że muszę ją mieć. :wink: Kupowanie płyt muzycznych, szczególnie Pana B. naprawdę poprawia humor, nie mówiąc już o słuchaniu... :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 16, 2009 9:30 pm 
Blood Brothers

Natalka, "The Wild..." od pierwszego przesłuchania uważałam i nadal uważam za genialną i w pełni niedocenioną / ciekawe, jak muzycznie brzmiałby Boss dziś, gdyby to ta płyta "zaskoczyła" , a nie "Born to Run "? ) Myślę, że w tamtym czasie słuchacze nie byli przygotowani " na tyle dźwięków" :lol: A swoją drogą, miałam kiedyś , dawno temu, oczywiście w Trójce, "dziką satysfakcję", gdy któryś z redektorów przyznał, że to wspaniała i wciąż nie doceniona należycie płyta B.S. Wyobrażam ją sobie w całości na jakiśm akusytycznym, solo ,koncercie Bruce,a. :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 16, 2009 10:05 pm 
Forumowicz na dorobku

Marek Biernacki napisał(a):
ps jak mogłas życ bez tych płyt :wink:

No właśnie żyło się ciężko :) , ale z racji tego, że jestem "nową" fanką, trwało to ok. 3 miesięcy. Muszę dużo nadrabiać zarówno w zakupach CD jak i DVD.

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 11:59 am 
Niezmordowany forumowicz

Elzbieta Giedyk napisał(a):
Natalka, "The Wild..." od pierwszego przesłuchania uważałam i nadal uważam za genialną i w pełni niedocenioną / ciekawe, jak muzycznie brzmiałby Boss dziś, gdyby to ta płyta "zaskoczyła" , a nie "Born to Run "? ) Myślę, że w tamtym czasie słuchacze nie byli przygotowani " na tyle dźwięków" :lol: A swoją drogą, miałam kiedyś , dawno temu, oczywiście w Trójce, "dziką satysfakcję", gdy któryś z redektorów przyznał, że to wspaniała i wciąż nie doceniona należycie płyta B.S. Wyobrażam ją sobie w całości na jakiśm akusytycznym, solo ,koncercie Bruce,a. :)

podpisuje sie wszystkim co mam

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 28, 2010 10:20 pm 
Aktywny forumowicz

Teraz tak mi się przypomniało, kurcze jak chłopaki schrzanili sprawę chociażby z Blood Brothers na tym DVD, takie wspaniałe, niecodzienne i jedyne w swoim rodzaju wykonanie....a nie ma go na płycie, tzn. tylko urywek, szkoda
Nawet nie chcę wiedzieć, czego tam jeszcze nie umieścili. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=j5-QMHFiIA4

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 29, 2010 1:02 pm 
Mr. Darkness

Jeżeli brać pod uwagę wszystkie koncerty z MSG '00 - ciężko schrzanili, bo pomimo, że dobrali kilka rewelacji, to było ich znacznie więcej...

Jeśli tylko 2 ostatnie koncerty, to na pewno Blood Brothers jest największą stratą...

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 29, 2010 6:20 pm 
Blood Brothers + Admin

Cudownie wręcz.. i trzymają się za ręce, pięknie :)

A swoją drogą to ile jest jeszcze utworów, które pragnę usłyszeć na żywo, dziesiątki :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 29, 2010 8:56 pm 
Niezmordowany forumowicz

Mirka, usłyszymy i zobaczymy!!!! Z całą pewnością.

Tytuł:
PostNapisane: N sty 31, 2010 4:49 pm 
Blood Brothers

Mogę WAM obiecać jedno. Jeśli tylko BRUCE ruszy w trasę, lub zapowie choćby króciutką trasę po swojej Ameryce, to Ja tam będę :D Ps. mam mu za co dziękowac :wink: Oczywiście w koszulce BB na piersi :)

Tytuł:
PostNapisane: N sty 31, 2010 7:24 pm 
Blood Brothers

też nie popełnimy błędu z przełomu pażdziernika i listopada ubiegłego roku !

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 13, 2012 1:22 pm 
Niezmordowany forumowicz

Po długiej przerwie znów jest dostępne DVD " Live In New York City ".
Pojawiło się dwa dni temu na sklepie.

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 13, 2012 9:13 pm 
Blood Brothers + Admin

Ela Giedyk-Sierakowska napisał(a):
Mogę WAM obiecać jedno. Jeśli tylko BRUCE ruszy w trasę, lub zapowie choćby króciutką trasę po swojej Ameryce, to Ja tam będę :D Ps. mam mu za co dziękowac :wink: Oczywiście w koszulce BB na piersi :)

tylko Zbyszka weź ze sobą. :)
W końcu On też ma za co dziękować Bossowi :):):)

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 10:30 pm 
Niezmordowany forumowicz

Wygląda na to, że pojawienie się " Live In New York City ", to tylko jednorazowa akcja.

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 1:28 pm 
Blood Brothers

Jacek...DZIĘKUJĘ....płyta u mnie!!!!!! :P :P :oops:

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 21, 2012 9:40 am 
Niezmordowany forumowicz

Basiu!

Bardzo cieszę się :D !
Miłego oglądania, chłonięcia energii, która przyda się już do wykorzystania w lipcu :) .

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 21, 2012 3:26 pm 
Blood Brothers

Zbyszek był, Grace była i Ja - 9 kwietnia 2012 - MSG - Bruce w fantastycznej formie ( niestety mój pobyt w NYC był skrócony - pilne sprawy osobiste wezwały mnie wcześniej do kraju ) Ale, zdjęcia są i ....mam zarezerwowane miejsce w Boss-busie do Berlina ( Ola dzięki :) )

Ps. Osobny rozdział to jednodniowy wypad ( mój i Grażynki ) do Filadelfii - tam też był Bruce - nie planowany - po raz pierwszy poza Clevland - wystawa z Rock and Roll of Fame Museumu- "From Asbury Park to Promise Land " ( zdjęcie z corvettą Bruce z 1968 roku, którą nabył jak zarobił na Born do run - bezcenne , i na dodatek statuetka oskara na wyciągnięcie ręki ) :)

Strefa czasowa: UTC [ DST ]