Forum dyskusyjne BLOOD BROTHERS

- polskiego fanklubu Bruce'a Springsteena i The E Street Band
Teraz jest N kwi 22, 2018 5:29 pm

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Tunnel of Love
PostNapisane: Śr kwi 28, 2004 4:11 pm 
Blood Brothers

A co myślicie o tej płycie?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 28, 2004 4:47 pm 
Blood Brothers

to jedyny album ktory ma na vinylu a szkoda bo te delikatne trzaski w niektorych momentach robia niesamowity klimat...co do samej plyty to utkwily mi z niej dwa numery a mianowicie Two Faces oraz Brilliant Disguise... bardzo uniwersalne..

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 28, 2004 7:09 pm 
Blood Brothers + Admin

Odpowiedź nie jest prosta. Płyta chyba trochę niedoceniana, a przecież bardzo równa i solidna. Trudno by mi było wskazać jeden czy dwa najlepsze kawałki... Wszystko zalezy od nastroju. "Tunnel..." to chyba druga płyta obok "The Rising", której słucham w całości z dużą przyjemnością, ale jednak nie tak często jak tej pierwszej. W "Tunnel of Love" bardzo pasuje mi klimat i spokojne w większości tempo. Choć gdy płyta wyszła, to byłem trochę zmartwiony szczątkową obecnością muzyków The E Sreet Band.

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 12, 2004 10:16 pm 
Forumowicz

pamietam...kupiłem ten album jeszcze na kasecie!
a gdy miałem już na CD, kupilem tez czarną płytę,ale to przez przypadek i powiem, ze z litości :) a ot i historyjka:
w podcieniach siedzial sobie pijaczek i mial pare różnych rzeczy, miedzy innymi tunnel of love.Płyta w opłakanym stanie zgrzyta jakby ktoś jadł piasek..ale nie mogłem pozwolić żeby BOSS leżał w takim miejscu i to w takim towarzystwie! :D
jeśli chodzi o utwory...oj był czas kiedy TOUGHER THAN THE REST leciał... :D często

radzio

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 07, 2004 8:13 am 
Początkujący forumowicz

Piekna plyta, docenilem to dopiero po kilku latach od wydania, kiedy znalazlem sie w podobnej sytuacji co Boss gdy ja nagrywal. Mnie rowniez poczatkowo brakowalo calego zespolu. Ulubione to One step up, Walk like man, Thouther then the rest.

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 11, 2004 10:14 am 
Blood Brothers

Osobiście lubie Tunnel of za "powietrze " i klimat, a swoja drogą czy ktoś zauważył że tytuły u szefa bywaja podobne do Dire S. ?

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 13, 2004 9:23 am 
Aktywny forumowicz

Tak, również to zauwazylem ale w tej chwili do glowy przychodza mi tylko dwa tytuły - Local Hero i Tunnel Of Love... wiec dwa to troche malo.. cos ominalem?

Noja osobiscie wole wersje Marka... szczególnie sing abotu the sixblade sing about the swithcback and a torture tattoo... ten kawałek tekstu jest po prostu genialny...

Izzy Stradlin (nie sadze aby ktos znal tutaj jego tworczosc)rowniez nagral album River jak i np utwor Hometown... no ale to tak na marginesie o mym eternal idolu :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 13, 2004 10:20 am 
Forumowicz

oooo rodzi się nowy, ciekawy wątek do dyskusji, czyli artyści grający utwory Bruce'a. Co sądzicie o ich wersjach?

PostNapisane: Pn paź 18, 2004 12:07 pm 
Blood Brothers + Admin

Dyskusja na temat coverów przeniesiona:

http://www.blood-brothers.org/phpBB2/viewtopic.php?t=59

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 15, 2005 2:11 pm 
Forumowicz

wlasnie wczoraj sluchalem Tunnel Of Love razem z moja dziewczyna towarzyszyly nam dwie butelki wina i camembert moim zdaniem to swietna plyta mam z nia takie wspomnienie ze gdy kiedys puszczalem na okraglo Brucea w domu rodzinnym to ta plyta wlasnie jako jedyna nie budzila zgrzytow pomiedzy mna a moim ojcem gdy podrecalem moc na wzmacniaczu

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 15, 2005 2:34 pm 
Blood Brothers + Admin

Michał (Stradlin) napisał(a):
...

Izzy Stradlin (nie sadze aby ktos znal tutaj jego tworczosc)rowniez nagral album River jak i np utwor Hometown... no ale to tak na marginesie o mym eternal idolu :wink:

No bez żartów - i wcale nie mówię o tym co nagrał z Gunsami :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 15, 2005 3:37 pm 
Blood Brothers

całkiem poważnie , Tunnel jest chyba najbardziej równym albumem .Jednocześnie jak zaden wywołuje we mnie ciepłe uczucia. po 1.
był pierwsza płyta na której ukazanie się "swiadomie" czekałem ( po setkach godzin słuchania Live 1975.... , Born , River czy Nebraski , a był to 3 rok mujego kontaku z Artystą) , do dzis pamietam wrzesniowy wieczór 87 roku - Klub Stereo i drżący palec na spuscie deck`a
po 2 była to jedyna płyta szefa na vinylu jaka miałem , do dzis pamiętam dumę z jaka paradowałem po deptaku w Gliwicach z tym wydawnictwem po pachą
po 3-cie była muzycznie przyswajalna dla wszystkich znajomych ( szczególnie młodych dam ) a co za tym idzie wiele wydazen towarzyskich okresu matury itd miało w tle jej dzwięki

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 15, 2005 6:49 pm 
Forumowicz

Tak wlasnie z podkresleniem <Mlodych Dam> a jezeli chodzi o pierwsze swiadome czekanie na album, to pamietam jak nie poszedlem po szkole na Angielski zeby zdarzyc do sklepu muzycznego i jak juz bylem w sklepie tuz przed zamknieciem okazalo sie ze zapomnialem kasy i cala noc ciekawosci myslenia jaki to ten album The Ghost Of The Tom Joad bedzie

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 15, 2005 8:15 pm 
Blood Brothers

The Ghost to już całkiem inne czasy i inna historia . niestety niezbyt wesole zdazenia z zycia się tu kojarzą...
pamietam fragment recenzji tej płyty w Rzczpospolitej : "... jeżeli w ameryce dzieje się tak zle to Fidel się cieszy - miał racje..." :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 15, 2005 10:06 pm 
Forumowicz

no coz w 87roku mialem 9 lat i wtedy jeszcze Brucea nie sluchalem ale Klub Stereo pamietam dobrze to bylo takie swieto muzyki w moim domu i zawsze obowiazkowo kaseta przygotowana do nagrywania

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 16, 2005 3:54 pm 
Blood Brothers

w wielu 9 lat zaden z nas nie słuchał muzyki w sposób swiadomy i selektywny . Pierwszy raz słuchałmem szefa mając ok. 13/14 było to brata matki mającego wówczas ok. 30 tki i będącego z muzyka rockową przełomu lat 70 tych i 80 tych za pan brat. Uwczesne doswiadczenie pozwoliło mi kilkanascie miesięcy pózniej na pełna percepcję Born in . Miałem nawet przygode "kryminalna" z tą płyta , a raczej kaseta. Mianowicie MO zgarneło mnie i kolege za zakłucanie spokoju czyli słuchanie Szefa w niedzielny poranek na rynku w Bytomiu. Przypuszczam ze zazdroścli nam wielkiego przenosnego Sharpa z pięknymi diodami itd.. :D

Tytuł:
PostNapisane: So lut 19, 2005 12:06 am 
Aktywny forumowicz

Wojtek Markos Markiewicz napisał(a):
Michał (Stradlin) napisał(a):
...

No bez żartów - i wcale nie mówię o tym co nagrał z Gunsami :)

No no... jestem naprawdę mile zaskoczony :) Jeśli można... co dokładnie znasz?

I tak na marginesie (co w sumie nie powinno byc na marginesie bo pytanie dotyczy tematu) - chodzi mi o teledysk do Tougher Than The Rest - czy wiecie może z jakiego koncertu pochodzi to VIDEO? a tak w ogole to skąd Patty wzięła takie ładne baloniki hihi :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2007 4:57 pm 
Forumowicz na dorobku

He he nie martw sie Michał Ja od początku istnienia GNR jestem fanem Pana Izzy S. :) I tego co nagrał po odejsciu oczywiście. Pozdrawiam!!

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2007 10:21 pm 
Blood Brothers + Admin

Żeby się nie powtarzać, dodam jeszcze, że ta płyta towarzyszyła Maćkowi zanim zjawił się na świecie. I przez pierwsze tygodnia pomagała nam w usypianiu Młodego. Może trasa po jej wydaniu była nieco "przekombinowana" by nie powiedzieć, że w niektórych elementach kiczowata (np. ubiory), to jednak płyta jest OK.

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 25, 2007 8:12 pm 
Blood Brothers + Admin

Ano zgadzam się, że kiczowata, no ale zakochanemu człowiekowi to trza wybaczać :P bo taki człek to może mieć problem z właściwą oceną swoich poczynań :lol: :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 25, 2007 8:33 pm 
Blood Brothers + Admin

Mirka, zgadzam się z Tobą w 100%

Tytuł: Tunnel Od Love
PostNapisane: So lip 28, 2007 1:57 pm 
Forumowicz

Jeżeli chodzi o Tunnel Of Love to jedna z moich ulubionch płyt.Jest bardzo solidna i jak to mówił śp. Janusz ".......najlepiej sie słucha przy szklaneczce wisky i cygarem....."

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2007 1:39 pm 
Blood Brothers + Admin

Janek, widzę, że podobnie jak mój synek "katowany" byłeś tą płytą od samego początku ;) Mam nadzieję, że Maciek, choć teraz nie słucha wcale ToL, to jeszcze wróci do tej płyty ;)

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 05, 2008 5:00 pm 
Forumowicz na dorobku

Do płyty "Tunnel of Love" mam szczególny sentyment, głównie ze względu na fakt, iż był to pierwszy album Bruca jaki miałem okazję w całości przesłuchać. To było, jak dobrze pamiętam jakieś osiem lat temu, a płyta była pożyczona od kolegi mojego ojca. Zauroczył mnie wyciszony, akustyczny klimat krążka oraz niezwykle inteligentne teksty, które w doskonały niemal sposób oddawały to co wtedy czułem po rozstaniu z dziewczyną. Przesłuchanie płyty było dla mnie na tyle inspirującym doświadczeniem, że wkrótce napisałem kilkanaścia własnych tekstów (do melodii Bruca). Płyta jest mi nadal szczególnie bliska i wciąż jej słucham. Niedawno kupiłem jej zremasterowaną edycję z dodatkowymi zdjęciami Bruca...Bogactwo wysublimowanych dźwięków gitary akustycznej zachwyciło mnie na nowo. Zupełnie, jakbym przesłuchał album pierwszy raz w życiu. Niesamowite doznanie! Płyta "Tunnel of Love" zrodziła moją fascynację twórczością Bossa. Od tamtej pory kolekcjonuję jego płyty i marzę o tym żeby pewnego dnia móc spotkać się z nim osobiście i powiedzieć mu jak bardzo jego muzyka zmieniła jego życie. Wracając do "Tunnel of Love" moim zdaniem dwoma najlepszymi kawałkami z płyty są: "One Step Up" i "Valentine's Day". Słucham ich bardzo często i ciągle się zastanawiam czemu mi jeszcze one nie obrzydły. Cóż, wygląda na to, że to co dobre nigdy się nie znudzi...

Tytuł:
PostNapisane: N mar 22, 2009 2:10 am 
Niezmordowany forumowicz

ja mam tak caly czas. A ostatnio słuchalem na okraglo starych plyt - the wild . . . , greetings . . . , nebraska i darkness . . . .
takie sluchanie po dluzszej przerwie najstarszych utworow pozwala na zupelnie nowe odkrycia. Polecam. PS. teraz wybieram sie samochodem w droge i zapakowalem . . . . ten sam zestaw.

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 4:51 pm 
Niezmordowany forumowicz

Piękna, nastrojowa płyta. Jedna z moich ulubionych. Najlepiej słucha się w nocy. Ciary przechodzą po prostu, a i łezka kręci się, bo przypomina mi pewien "etap" w życiu.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 22, 2010 4:34 pm 
Forumowicz

Jacek Tyc napisał(a):
Piękna, nastrojowa płyta. Jedna z moich ulubionych. Najlepiej słucha się w nocy. Ciary przechodzą po prostu, a i łezka kręci się, bo przypomina mi pewien "etap" w życiu.

No właśnie. Ten album kojarzy mi się z rozstaniem nie tylko Bruce/Julianne, ale niestety także i z tym własnym...

Tak czy inaczej płytę wypełniają cudowne piosenki i jedyne do czego można się przyczepić to brak The Wish i Two For The Road, które przecież świetnie pasowałyby do reszty kompozycji.

W Uncut Bruce wspomniał, że prawdopodobnie The Wish nie weszło na płytę ze względu na mocno autobiograficzny tekst tego utworu.

Strefa czasowa: UTC [ DST ]