Forum dyskusyjne BLOOD BROTHERS

- polskiego fanklubu Bruce'a Springsteena i The E Street Band
Teraz jest Śr kwi 25, 2018 5:24 pm

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lis 12, 2015 4:18 pm 
Blood Brothers

na razie obserwuje uważnie rynek streamerów i od strony sprzętowej i serwisów dystrybucyjnych . Dziś dorobiłem się porządnego złącza typu fibre więc mozliwości w tym względzie są realne również dla plików DSD . Choć materiału w tym formacie niewiele.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
PostNapisane: Cz lis 12, 2015 4:33 pm 
Blood Brothers + Admin

Marek Biernacki napisał(a):
na razie obserwuje uważnie rynek streamerów i od strony sprzętowej i serwisów dystrybucyjnych . Dziś dorobiłem się porządnego złącza typu fibre więc mozliwości w tym względzie są realne również dla plików DSD . Choć materiału w tym formacie niewiele.

Internetowy streaming DSD z racji wielkości plików raczej się nie przyjmie, ale w tej chwili uczciwe pliki DSD można kupić od DSDFile.com (http://shop.dsdfile.com/) i od niedawna na hdtracks.com (http://www.hdtracks.com/catalogsearch/result/?q=DSD)

Rzeczywiście wyboru dużego nie ma, ale tym dwóm serwisom wierzę, że gdy sprzedają DSD czy 24bit/192kHz, to są to pliki zrobione z taśm matek a nie np. z ostatniej edycji CD ;) Piszą o tym ci z HD Tracks (http://www.hdtracks.com/quality). Dlatego nie dziwie się, że u nich płyt Hi-res czy HD jest znacznie mniej niż na stronie pewnej ogromnej wytwórni płytowej, która masę płyt sprzedaje jako HD.

PostNapisane: So lis 14, 2015 12:44 pm 
Blood Brothers + Admin

Za kilka tygodni będzie nowy mix koncertu z Rzymu z 2013 r. O dziwo tym razem serwis nugs.net zachował się z klasą, bo ogłosił, że ci którzy kupili tę pierwszą fatalnie brzmiącą wersję, dostaną poprawioną ZA DARMO.

Obrazek

PostNapisane: So lis 14, 2015 1:16 pm 
Mr. Darkness

Trochę poczekamy, ale to dobra decyzja. Zastanawiam się tylko, jak można popełniać takie błędy...
Mam nadzieję, że w międzyczasie dadzą nam kompletny koncert z Tempe. :)

PostNapisane: So lis 14, 2015 1:32 pm 
Blood Brothers + Admin

Ja mam pytanie do osób, które kupiły koncert/-y z 2014 roku, te grane w USA,
który z nich jest wart polecenia pod względem jakości ?
Przymierzam się do zakupu i nie mogę jakoś dokonać wyboru :)

PostNapisane: So lis 14, 2015 2:19 pm 
Blood Brothers + Admin

Mirka Suwarska napisał(a):
Ja mam pytanie do osób, które kupiły koncert/-y z 2014 roku, te grane w USA,
który z nich jest wart polecenia pod względem jakości ?
Przymierzam się do zakupu i nie mogę jakoś dokonać wyboru :)

Ja kilka z USA mam, ale wydaje mi się, że z Australii i Nowej Zelandii łatwiej wybrać coś fajnego. Po weekendzie zrobię przegląd i dam Ci znać.

PostNapisane: So lis 14, 2015 2:21 pm 
Blood Brothers + Admin

Jacek Kubiak napisał(a):
Trochę poczekamy, ale to dobra decyzja. Zastanawiam się tylko, jak można popełniać takie błędy...

Wideo na pewno nie ma. Audio pewnie jest albo można by zmontować z różnych źródeł... ;)

PostNapisane: So lis 14, 2015 2:34 pm 
Mr. Darkness

Wojtek Markos Markiewicz napisał(a):
Jacek Kubiak napisał(a):

Wideo na pewno nie ma. Audio pewnie jest albo można by zmontować z różnych źródeł... ;)

Wideo nie ma.
Audio jest.

PostNapisane: N gru 13, 2015 8:26 pm 
Blood Brothers + Admin

W serwisie HD Tracks pojawiły się nowe pozycje z katalogi Bruce'a Springsteena zremasterowane do 96kHz/24bit.

Są to:

Tunnel Of Love
Release Date: 2015
Notes: Sourced from a SONY PCM-1630 stereo digital master recorded at 44.1kHz/16 bit. Mastered at 96kHz/24 bit.
http://www.hdtracks.com/tunnel-of-love-271877

Human Touch
Notes: Sourced from a SONY PCM-1630 stereo digital master recorded at 44.1kHz/16 bit. Mastered at 96kHz/24bit.
http://www.hdtracks.com/human-touch-273178

Lucky Town
Notes: Sourced from a SONY PCM-1630 stereo digital master recorded at 44.1kHz/16 bit. Mastered at 96kHz/24bit.
http://www.hdtracks.com/lucky-town

Devils & Dust
Notes: This album sourced from a 44.1kHz/24 bit Pro Tools session and mastered at 96kHz/24bit
http://www.hdtracks.com/devils-dust-273191

The Ghost Of Tom Joad
Notes: Ran through system flat which created 44kHz/24bit audio files from the 16 bit source
http://www.hdtracks.com/the-ghost-of-tom-joad-273152

The Essential Bruce Springsteen (2014 version)
Notes: Tracks 10-13, 19-27, 30, 31, 33-36 are 44kHz sources mastered to 96kHz/24bit.
http://www.hdtracks.com/the-essential-bruce-springsteen

Ponieważ lista utworów The Essential Bruce Springsteen (2014 version) trochę różni się od tej na trzech CD, którą swego czasu zamawialiśmy w Sony zamieszczam zawartość tego wydawnictwa:
1 Growin' Up - 03:07
2 Rosalita (Come Out Tonight) - 07:03
3 4th of July, Asbury Park (Sandy) - 05:37
4 Thunder Road - 04:49
5 Born to Run - 04:31
6 Tenth Avenue Freeze-Out - 03:12
7 Badlands (Remastered) - 04:03
8 The Promised Land (Remastered) - 04:30
9 Prove It All Night (Remastered) - 04:00
10 The River - 05:01
11 Hungry Heart - 03:21
12 The Ties That Bind - 03:34
13 Out In the Street - 04:21
14 Atlantic City - 04:00
15 Johnny 99 - 03:41
16 Glory Days - 04:16
17 Born In the U.S.A. - 04:40
18 Dancing In the Dark - 04:01
19 Tougher Than the Rest - 04:37
20 Brilliant Disguise - 04:17
21 One Step Up - 04:23
22 Human Touch - 05:12
23 Better Days - 03:47
24 If I Should Fall Behind - 02:58
25 Streets of Philadelphia - 03:17
26 Murder Incorporated - 04:00
27 The Ghost of Tom Joad - 04:23
28 The Rising - 04:48
29 Lonesome Day - 04:08
30 Devils & Dust - 05:03
31 Long Time Comin' - 04:17
32 Radio Nowhere - 03:21
33 Working On a Dream - 03:30
34 My Lucky Day - 04:02
35 The Wrestler (Bonus Track) - 03:51
36 We Take Care of Our Own - 03:57
37 Hunter of Invisible Game - 04:40

PostNapisane: N gru 13, 2015 8:38 pm 
Blood Brothers + Admin

Czekam na DOBRZE zremasterowaną wersję albumu Live 1975-1985. Wtedy nagrywali jeszcze na analogowym sprzęcie więc remastering do 96kHz/24bit lub 192kHz/24bit powinien przynieść rzeczywistą poprawę dźwięku.

PostNapisane: N gru 13, 2015 8:52 pm 
Mr. Darkness

Czekam na DOBRZE zremasterowaną wersję albumu Live 1975-1985. Wtedy nagrywali jeszcze na analogowym sprzęcie więc remastering do 96kHz/24bit lub 192kHz/24bit powinien przynieść rzeczywistą poprawę dźwięku.

Bob Clearmountain mógłby zająć się tym wydawnictwem raz jeszcze. Dla porównania - Badlands z Live 1975-85 i z Tempe z boxu The River.

PostNapisane: N gru 13, 2015 8:55 pm 
Blood Brothers + Admin

A w nawiązaniu do informacji o nowych cyfrowych wersjach płyt Tunnel Of Love, Human Touch, Lucky Town czyli płyt, które powstały w "młodzieńczym" wieku techniki cyfrowej (z okresu niemowlęcego pochodziło The River) to po przesłuchaniu Tunnel Of Love w wersji 96kHz/24bit przyznam, że choć jestem wrogiem upsamplingu, to wrażenia mam pozytywne - ale to pewnie też dlatego, że brzmienie na CD też było przyjemne ;)

PostNapisane: N gru 13, 2015 9:00 pm 
Blood Brothers + Admin

Jacek Kubiak napisał(a):
Czekam na DOBRZE zremasterowaną wersję albumy Live 1975-1985. Wtedy nagrywali jeszcze na analogowym sprzęcie więc remastering do 96kHz/24bit lub 192kHz/24bit powinien przynieść rzeczywistą poprawę dźwięku.

Bob Clearmountain mógłby zająć się tym wydawnictwem raz jeszcze. Dla porównania - Badlands z Live 1975-85 i z Tempe z boxu The River.

Ja z kolei dużo sobie obiecuję po nowej cyfrowej wersji "The Rising" mojej ulubionej płyty. Skoro z CD muzyka ma - jak dla mnie - dobre brzmienie, to po remasteringu powinno być jeszcze milej, bo przypuszczam, że The Rising mógł być już nagrywany (tak jak nieco późniejszy "Devils and Dust") jako 44.1kHz/24 bit a nie 44.1kHz/16 bit... ;)

PostNapisane: Pt gru 25, 2015 12:19 pm 
Blood Brothers

Wesołych Świąt wszystkim!

Nie wiem, czy już zauważyliście, ale Bruce podarował nam wczoraj prezent pod choinkę w postaci brakujących utworów z koncertu z TEMPE w formie audio ZA DARMO! (niestety tylko w mp3, formaty bezstratne już normalnie płatne), właśnie ściągam!! :)

Dla zainteresowanych (a są tu jacyś inni?;)) link poniżej:

http://live.brucespringsteen.net/live-m ... edownloads

PostNapisane: So gru 26, 2015 12:03 pm 
Blood Brothers + Admin

Z całym szacunkiem dla Bossa, ale to jakiś żart?
Mam sobie na zmianę oglądać dvd i słuchać mp3, aby odsłuchać w całości? :evil:
Mimo, że za darmo to nie skorzystam, wolałabym nawet zapłacić, ale za audio Tempe 1980 w całości.
Mógłby naprawdę mieć raz gest i cały koncert w audio, choćby w tym najsłabszym formacie czyli mp3,
dać fanom pod choinkę!

PostNapisane: So gru 26, 2015 12:34 pm 
Mr. Darkness

Brakujące utwory w formacie mp3 to niewątpliwie miły gest ze strony Bruce'a, ale cały koncert powinien być odpłatnie dostępny w formatach bezstratnych, co więcej, powinien być wydany na płytach CD wraz z materiałem wideo.

Te 10. utworów, to brakujące diamenty, niesamowite wykonania.

PostNapisane: N gru 27, 2015 1:24 am 
Blood Brothers

Generalnie ciężko się z Wami nie zgodzić, ale popatrzcie na to z innej strony... Jest pewnie wielu takich, dla których koncert z Tempe jest głównym, jeśli nie jedynym, powodem zakupu boxu The River. Gdyby Boss wydał teraz całe Tempe , jeszcze za darmo w mp3, pewnie wielu zrezygnowałoby z zakupu boxu i po prostu ściągnęło koncert, nawet pomimo braku video. Niestety trzeba pamiętać - to tylko biznes. :)

Myślę, że na takie wydawnictwo z całym koncertem przyjdzie jeszcze czas, tym bardziej, że dziś branża muzyczna uwielbia sprzedawać ten sam produkt dwa razy, ale na razie jest za wcześnie.
Póki co mamy taki bonus dla fanów - i ja się cieszę, że brakujące utwory mogłem posłuchać tak szybko.

Co do odsłuchu całości, to zgranie audio z DVD+wkomponowanie tych brakujących utworów zajęło mi może 20. minut pracy, więc przy odrobinie wysiłku można się cieszyć z Tempe w całości. :)

Jedyne czego nie ogarniam, to wydawanie tych brakujących utworów osobno na CD. Bonus mp3 ok., ale już wciskać w formie fizycznej takie fragmentaryczne wydawnictwo, rzeczywiście pachnie tanim skokiem na kasę...

PostNapisane: N gru 27, 2015 12:29 pm 
Mr. Darkness

Dlatego ja skwapliwie skorzystałem z opcji darmowego mp3, a na zakup w jakości flac lub wyższej poczekam do wydania całości.

PostNapisane: N gru 27, 2015 12:47 pm 
Blood Brothers + Admin

Pierwsza frustracja mi minęła i ściągnęłam też :) pewnie moje oczekiwania, aby całość była
za darmo są przesadzone! Jednak myślę, że mógł przynajmniej te brakujące kawałki dorzucić do box-u, zamiast
tych kilku słabych piosenek na CD Outtakes, a nie wyciągać kasę kolejny raz :evil:

PostNapisane: N gru 27, 2015 3:04 pm 
Blood Brothers + Admin

Pisałem o tym na Facebooku, że wołanie o kasę za tych kilka kawałków to "słabe" zachowanie wobec fanów. Mogli wcześniej pomyśleć, żeby do boxu The River Collection dołączać np. kod pozwalający nabywcom na pobranie tych kawałków w dowolnym formacie.

Zobaczcie też jak dziadowsko przygotowali grafikę "okładki" do tych utworów. Toż dzieci w podstawówce w Paincie mogłyby to lepiej zrobić. Popatrzcie na to porównanie.
https://www.facebook.com/BloodBrothersP ... =3&theater
Jeśli słabo widać tandetę na obrazku po lewej, to rozjaśnijcie na chwilę ekran monitora...

PostNapisane: N gru 27, 2015 5:01 pm 
Blood Brothers

Jacek Kubiak napisał(a):
Dlatego ja skwapliwie skorzystałem z opcji darmowego mp3, a na zakup w jakości flac lub wyższej poczekam do wydania całości.

Dokładnie, mam takie samo podejście. :)

Mirka Suwarska napisał(a):
Pierwsza frustracja mi minęła i ściągnęłam też :) pewnie moje oczekiwania, aby całość była
za darmo są przesadzone! Jednak myślę, że mógł przynajmniej te brakujące kawałki dorzucić do box-u, zamiast
tych kilku słabych piosenek na CD Outtakes, a nie wyciągać kasę kolejny raz :evil:

Widzisz, ja miałem dokładnie odwrotnie. :) Najpierw była radość z możliwości obcowania już z tymi utworami (co widać po moim wpisie na forum :) ), a dopiero z czasem dochodziło do mnie, że to jednak trochę słabe rozwiązanie jest. :) Ale nie ma tego złego - czekamy cierpliwie na wersję pełną, ciesząc się tym, co jest!

Pisałem o tym na Facebooku, że wołanie o kasę za tych kilka kawałków to "słabe" zachowanie wobec fanów. Mogli wcześniej pomyśleć, żeby do boxu The River Collection dołączać np. kod pozwalający nabywcom na pobranie tych kawałków w dowolnym formacie.

Zobaczcie też jak dziadowsko przygotowali grafikę "okładki" do tych utworów. Toż dzieci w podstawówce w Paincie mogłyby to lepiej zrobić. Popatrzcie na to porównanie.
https://www.facebook.com/BloodBrothersP ... =3&theater
Jeśli słabo widać tandetę na obrazku po lewej, to rozjaśnijcie na chwilę ekran monitora...

No rzeczywiście słabo to wygląda - mam w ogóle wrażenie, że ta wrzutka brakujących utworów z TEMPE teraz, to taka trochę spontaniczna była i na szybko, tak żeby jeszcze podkręcić pozytywny szum, jaki się zrobił po opublikowaniu Boxu oraz zapowiedzi trasy koncertowej...

PostNapisane: Pn gru 28, 2015 11:55 pm 
Blood Brothers

Ja pobrałem, przesłuchałem parę razy, i jedno co mogę powiedzieć to to, że te parę kawałków to Poezja! I to czy są w takim formacie czy w innym, czy okładka jest taka a nie inna, to są takie drobnostki, że praktycznie nie mają żadnego znaczenia przy tym, jaką ta muzaka sprawia mi przeogromną radość, dzięki tym dźwiękom mogę na chwile odpłynąć w inny wymiar i zapomnieć o wszystkim.

I za to jestem najbardziej szefowi wdzięczny, jeśli bym zaczął zastanawiać się nad formatami i okładkami, to ominęłoby mnie w tym wszystkim to, co najważniejsze! Czyli muzyka i jej przesłanie.

A jeśli chodzi o cały box pierwsza klasa, jestem usatysfakcjonowany w 100%.

Prawdę mówiąc, dużo innych wykonawców każe sobie płacić dużo więcej za materiały nie porównywalne do tego, co oferuje nam Bruce, nasze narzekanie wydaje mi się, że jest spowodowane tym, że Boss chyba nas za bardzo rozpieścił takimi wydawnictwami i już nie potrafimy tego w dostateczny sposób docenić!

P.S.
Zawsze jak czytam dyskusje na temat formatów, plików muzycznych itp., to przypomina mi się fragment filmu Cop Land, gdzie Sylwek słucha płyty LP na starym gramofonie, a dziewczyna, która jest z nim, mówi mu, że można już to dostać na płytach CD w stereo... po czym on odpowiada, że nie ma to dla niego żadnego znaczenia!! Nic dodać, nic ująć.

Podsumowując: te parę kawałków podarowane w formacie mp3, to świetny prezent, za co dziękuje z całego serca Szefie. :)

Poniżej link do przytoczonego przeze mnie fragmentu filmu, który wszyscy pewnie bardzo dobrze znają. :)

https://www.youtube.com/watch?v=TuCmm6n2FDo

PostNapisane: Wt gru 29, 2015 10:10 am 
Mr. Darkness

Mateusz, nie chodzi nam o narzekanie, tylko o zwracanie uwagi na błędy i mankamenty.
Nie uważam też, aby Bruce nas rozpieszczał wydawnictwami.

Na przykładzie reedycji The River i ostatniego wydawnictwa:

- za mało odrzutów, to nie jest czepianie się, to jest fakt, bo 11. utworów z ogromnej sesji, to prawie nic
- gdzie Tempe na CD?
- gdzie inny koncert w formacie audio?
- dokument mógł być lepszy, za mało o samej trasie i koncertach

Jest dobrze, ale mogło być lepiej.

Mp3 z tymi brakującymi utworami to gest, który doceniam, ale czy naprawdę tak trudno wydać jest całość, coby każdy miłośnik dźwięków, o których piszesz, mógł słuchać koncertu w całości i bez zakłóceń?

PostNapisane: Wt gru 29, 2015 11:15 am 
Blood Brothers

Jeśli chodzi o całość koncertu z Tempe, to chyba nikt nie ma wątpliwości, że on się ukaże od a do z? Przynajmniej ja tak uważam, pierwsze co zrobię, to zakupię ten koncert na cd, bo tak, jak już wcześniej gdzieś pisałem, cyfrowy format nawet w najwyżej jakości nie zastąpi mi fizycznego wydania, którego mogę dotknąć. :)

A co do tego, czy tych odrzutów i reszty materiału wchodzącego w skład boxu było za mało czy nie? To nie jest tak, że jakby dorzucili coś jeszcze, to i tak znalazłoby się coś, co mogliby dołożyć i pomimo to, i tak ktoś byłby nie usatysfakcjonowany? Wiadomo, z tym że nie wydali Tempe w całości, trochę mnie zasmuciło, ale może faktycznie wydali to, co mieli, a reszta będzie w postaci audio.

Wiadomo że zawsze chciałoby się więcej i więcej, ale trzeba się cieszyć z tego co jest, bo prawdę mówiąc, nie musiałby wydawać tego boxu z odgrzewanymi kotletami, na tyle to chyba kasy ma, żeby przeżyć, ale zrobił w pewnym sensie ukłon w naszą stronę i ja to doceniam, a przypomnę 290. zł w przypadku boxu dvd wcale nie jest kwotą wygórowaną, jeśli chodzi o takie wydawnictwa, dla przykładu zobaczcie sobie ceny boxów Mccartneya, co oferują nowego, a ile kosztują.

W pewnym sensie rozumiem cię Jacek, ale ja patrzę na to w ten sposób, że widzę magiczne, dwupłytowe wydawnictwo z 1980 r. z dwudziestoma magicznymi utworami, do których Bruce włożył mnóstwo talentu i serducha, a reszta, to tylko dodatek, i jak dla mnie ten dodatek w postaci boxu jest jak najbardziej wystarczający i ok.

Chciałbym, aby inni artyści, których słucham, robili takie dodatki do swoich płyt. :)

PostNapisane: Wt gru 29, 2015 11:25 am 
Mr. Darkness

Ja też się cieszę, że Bruce nie zapomina o swojej spuściźnie i raczy nas co jakiś czas wspaniałymi materiałami, ale do euforii mi trochę brakuje. :)

Prawdopodobnie czuję jeszcze zawód po tym, jak okazało się, że koncert z Tempe nie jest kompletny.
No i wciąż nie mamy profesjonalnie nagranego koncertu z trasy Darkness On The Edge Of Town.

PostNapisane: Wt gru 29, 2015 11:45 am 
Blood Brothers

A powiedz mi Jacek, może tak odbiegając od wątku, co było nagrywane profesjonalnie na trasie Darkness i jaki koncert byś typował z tej trasy do wydania na dvd? I jakbyś mógł, to z chęcią bym usłyszał twoje typy, jeśli chodzi o trasę BIUSA? :) Z Tempe trafiłeś, więc może i kolejnych propozycji Bruce posłucha, jak oczywiście zagląda na nasze forum. ;)

PostNapisane: Wt gru 29, 2015 12:35 pm 
Mr. Darkness

Mateusz,

wybór Houston '78 pokazał, że prawdopodobnie żaden z koncertów podczas legendarnej trasy Darkness... nie był filmowany. Swego czasu głośne plotki pojawiały się na temat rzekomego sfilmowania jednego z koncertów z MSG (prawdopodobnie ostatniego), ale sam Thom Zimny zdementował je w jednym z wywiadów. Cóż, Bruce sam przyznał ostatnio, że żałuje swoich decyzji z przeszłości...

Co do Tempe i trasy The River, to od dawna było wiadomo o zarejestrowaniu na wideo tego koncertu, nikt natomiast nie przypuszczał, że nagranie może być niekompletne. Na 99% jest to jedyny reprezentatywny materiał z tej trasy. Pozostają występy z Largo i z Houston ('80 i '81), ale tylko jeden z kilku koncertów jest dostępny w sieci. Analogicznie do trasy Darkness... i materiałów z Largo i Passaic.

Sytuacja się nieco zmienia w 1985 roku. Niestety dopiero wtedy. Wszystkie koncerty z letnio-jesiennego tournée po Stanach były sfilmowane. Mój typ na box BITUSA to przedostatni lub ostatni koncert z Los Angeles.

Kolejna sprawa dotyczy rejestrowania koncertów w audio i na tym polu jest już trochę lepiej.
Mowa o materiałach takich jak Hammersmith Odeon '75 czy Tempe '80. Lista z last 1975-1981 prezentuje się mniej więcej tak:

15-16/08/1975 - Bottom Line
17-18/10/1975 - Roxy
28-31/12/1975 - Filadelfia
07/08/1976 - Red Bank (?)
07/07/1978 - Roxy
08/07/1978 - Phoenix (?)
09/08/1978 - Cleveland (?)
19-21/09/1978 - Passaic (?)
15-16/12/1978 - Winterland
05/11/1980 - Tempe
28-31/12/1980 - Uniondale
02-09/07/1981 - Meadowlands Arena

PostNapisane: Wt gru 29, 2015 7:49 pm 
Blood Brothers

No to faktycznie za dużo tego materiału, jeśli chodzi o koncerty, to nie ma, myślałem że lepiej to wygląda! Dzięki Jacek za info.

Mam nadzieję, że Twoje typy co do koncertów z Los Angeles, będą trafne, z dużym naciskiem na ten przedostatni! Ty swojego św. Graala, jak sam napisałeś, już otrzymałeś w postaci Tampe, co prawda nie kompletnego, ale masz. :) Ja na swojego muszę jeszcze poczekać, a będzie nim właśnie ten z 30.09.1985 L.A., może to wybór bardziej sentymentalny, ale na pewno nic nie stoi pod względem muzycznym na przeszkodzie, aby właśnie go wrzucić do boxu. :)

PostNapisane: Wt gru 29, 2015 8:05 pm 
Mr. Darkness

Mateusz Marek napisał(a):
No to faktycznie za dużo tego materiału, jeśli chodzi o koncerty, to nie ma, myślałem że lepiej to wygląda! Dzięki Jacek za info.

Mam nadzieję, że Twoje typy co do koncertów z Los Angeles, będą trafne, z dużym naciskiem na ten przedostatni! Ty swojego św. Graala, jak sam napisałeś, już otrzymałeś w postaci Tempe, co prawda nie kompletnego, ale masz. :) Ja na swojego muszę jeszcze poczekać, a będzie nim właśnie ten z 30.09.1985 L.A., może to wybór bardziej sentymentalny, ale na pewno nic nie stoi pod względem muzycznym na przeszkodzie, aby właśnie go wrzucić do boxu. :)

Przed Tobą naprawdę duża szansa na ziszczenie się tego małego marzenia. :)
Na 99% jeden z tych koncertów będzie w boxie BITUSA. Ja byłbym za tym ostatnim, z uwagi na listę utworów i otoczkę towarzyszącą ostatniemu występowi na trasie, ale nie będę narzekać, jeśli będzie to ten przedostatni. Tak czy inaczej, żaden nie dorównuje większości koncertów z 1984 roku.

PostNapisane: Wt gru 29, 2015 10:42 pm 
Blood Brothers + Admin

Ja z boxu The River Collection jestem bardzo zadowolony. Zarówno z zawartości jak i od strony edytorskiej. Natomiast ta wrzutka z brakującymi kawałkami z Tempe oraz sposób w jaki to zrobili mnie rozczarowuje.

Po pierwsze powinni byli do boxu dołączać kartkę z kodem pozwalającym na pobranie tych utworów w dowolnym formacie. To nie jest jakieś wielkie halo czy niespotykana w branży rzecz.

Po drugie powinni się z odpłatnym udostępnianiem audio na stronie Bossa wstrzymać do czasu przygotowania wersji audio z całego koncertu, czyli z połączenia z tego co jest na DVD/BD + 10 "gwiazdkowych" utworów.

Po trzecie przygotowanie do tych utworów okładki na "odwal się" w sytuacji, gdy woła się za pobieranie utworów pieniądze, to wyraz lekceważenia wobec kupujących. Grafik który takie coś przygotował powinien dostać kopa w cztery litery. No chyba że Bruce samodzielnie się w przygotowanie okładki bawił, ale wtedy należało o tym napisać, a nieporadność jej przygotowania nabrałaby swoistej "wartości".

PS. Obawiam się, że odpłatne udostępnienie tych 10 plików oznacza, że Tempe w postaci audio NIE BĘDZIE. No bo jak miałaby być sprzedawana w sensie wyceny? Inna (niższa) cena dla tych co kupili tych 10 utworów, a wyższa dla tych co ich nie kupowali? No bo przecież wołanie od nabywców tej dziesiątki opłaty za te utwory po raz kolejny przy zakupie całego koncertu w wersji audio byłoby szczytem bezczelności i jak sądzę nikt w ekipie Bossa na coś takiego po prostu by się nie zdecydował...

PostNapisane: Śr gru 30, 2015 9:23 am 
Mr. Darkness

PS. Obawiam się, że odpłatne udostępnienie tych 10 plików oznacza, że Tempe w postaci audio NIE BĘDZIE. No bo jak miałaby być sprzedawana w sensie wyceny? Inna (niższa) cena dla tych co kupili tych 10 utworów, a wyższa dla tych co ich nie kupowali? No bo przecież wołanie od nabywców tej dziesiątki opłaty za te utwory po raz kolejny przy zakupie całego koncertu w wersji audio byłoby szczytem bezczelności i jak sądzę nikt w ekipie Bossa na coś takiego po prostu by się nie zdecydował...

Mogą zwyczajnie wydać koncert w formacie CD.
Jeśli chodzi o rozwiązanie kwestii zakupionych 10 utworów, przy opcji ze ściąganiem materiału przez nugs, to te osoby mogłyby wybrać opcję z kupnem pozostałych 24. Da się to załatwić.

PostNapisane: Śr gru 30, 2015 5:27 pm 
Blood Brothers

Wydanie na cd było by najlepszym rozwiązaniem, Tampe zresztą zasługuje na fizyczne wydanie, wersja cyfrowa trochę uwłacza temu arcydziełu :)

Wojtek a co do okładki to uważasz że gdybyś kupił fizycznie na cd to też była by taka jakość grafiki? wątpię, aż takie niedojdy tam na pewno nie pracują. Ty mówisz o wersji cyfrowej tego zdjęcia a to co widzisz na swoim monitorze a faktyczny wydruk to są dwie różne rzeczy, oni mają skalibrowane monitory, skalibrowane drukarki i to im ma się zgadzać jakość wydruku, nie zrobią cyfrowego zdjęcia tak żeby każdy widział je na swoim monitorze w idealnych barwach i kontraście, to zależy od ciebie jaki masz monitor, drukarkę i czy je kalibrujesz i czym kalibrujesz.
Dla mnie to jest cyfrowa wersja i tyle, oni pewnie podchodzą do tego podobnie, jak wydadzą fizycznie na pewno będzie igła gwarantuje :)

PostNapisane: Śr gru 30, 2015 7:02 pm 
Blood Brothers + Admin

Wydanie na cd było by najlepszym rozwiązaniem, Tampe zresztą zasługuje na fizyczne wydanie, wersja cyfrowa trochę uwłacza temu arcydziełu :)

Wojtek a co do okładki to uważasz że gdybyś kupił fizycznie na cd to też była by taka jakość grafiki? wątpię, aż takie niedojdy tam na pewno nie pracują. Ty mówisz o wersji cyfrowej tego zdjęcia a to co widzisz na swoim monitorze a faktyczny wydruk to są dwie różne rzeczy, oni mają skalibrowane monitory, skalibrowane drukarki i to im ma się zgadzać jakość wydruku, nie zrobią cyfrowego zdjęcia tak żeby każdy widział je na swoim monitorze w idealnych barwach i kontraście, to zależy od ciebie jaki masz monitor, drukarkę i czy je kalibrujesz i czym kalibrujesz.
Dla mnie to jest cyfrowa wersja i tyle, oni pewnie podchodzą do tego podobnie, jak wydadzą fizycznie na pewno będzie igła gwarantuje :)

Sorry mam inne zdanie na ten temat. Postać cyfrowa jest takim samym równoprawnym i istotnym bytem jak zdjęcie papierowe. Poprawne przygotowane zdjęcie czy grafika poprawnie wyglądają zawsze i wszędzie. A jeśli ktoś liczy, że jego niechlujstwo nie zostanie zauważone, bo ludzie mają np. bardziej przyciemnione monitory niż autor zdjęcia/grafiki (przez co giną szczegóły w cieniach i maleje szansa, że będzie widać zaczernieni wokół liter napisu), to wskazuje, że nie dość że odwala zawodową kaszanę, to na dodatek na kiepskie zdolności obserwacji otaczającego świata, bo zwykle ludzie mają zbyt mocno świecące monitory, a nie zbyt słabo.

Mateusz, od wieli już lat lekko licząc 99% moich zdjęć funkcjonuje wyłącznie w postaci cyfrowej i jakoś potrafię unikać takiego niechlujstwa, choć nie stać mnie na profesjonalny monitor, nie wspominając już o sprzęcie i aplikacji do kalibrowania koloru. A zdjęcia wyświetlane są na różnych kompach, różnych telewizorach czy ostatecznie wywoływane w różnych fotolabach, jeśli jest taka konieczność. Choć w tym ostatnim przypadku trudno o powtarzalność nawet w tym samym fotolabie, bo nie dość, że różnych papierów używają, to (jak sądzę) chemię nie raz używają ponad miarę. W każdym razie tylko tak można wytłumaczyć, że z tych samych plików raz dostajesz miękkie ciepło zabarwione foty, a pół roku później przekontrastowione i zimne obrazki.

Poza wszystkim, żeby nie męczyć innych dyskusją odbiegająca do tematu tego wątku, kalibracja, profile kolorów itd. nie służą maskowaniu niedoróbek edytorskich. ;)

PostNapisane: Śr gru 30, 2015 7:27 pm 
Blood Brothers + Admin

... Dla mnie to jest cyfrowa wersja i tyle, oni pewnie podchodzą do tego podobnie, jak wydadzą fizycznie na pewno będzie igła gwarantuje :)

Skoro tak, to dlaczego za wersję cyfrową, nie widzieć czemu uznawaną przez Ciebie za coś gorszego, wołają realne pieniądze i do tego w przypadku formatów dźwięku Hi-res czy HD, pieniądze większe niż za CD? To chyba świadczy, że wersja cyfrowa jest co najmniej takim samym pełnoprawnym produktem, jak wersja tradycyjna.

Ale nie tylko ekipa Bossa ma problem zmianą sposobu myślenia o sprzedawaniu muzyki... Sporo płyt kupuję na hdtracks.com albo dsdfile.com i tam też uważają, że wersje cyfrowe to coś "słabszego", choć borą od kupujących nierzadko więcej niż za płyty CD. W efekcie duża część płyt sprzedawanych jest bez pliku z obrazkiem okładki w dobrej rozdzielczości, a na palcach jednej ręki można policzyć płyty do których dołączona jest jako PDF okładka i książeczka.

PostNapisane: Śr sty 20, 2016 1:00 pm 
Mr. Darkness

Pojawiło się nagranie z pierwszego koncertu z trasy (Pittsburgh).
Ponoć jakość nie zachwyca, ja jeszcze nie miałem okazji posłuchać próbek.

PostNapisane: Pn sty 25, 2016 8:43 am 
Niezmordowany forumowicz

Bruce udostepnil za darmo MP3 z Chicago. W ramach pocieszenia dla tych, ktorzy sa w NYC....
"Out here on E Street, we're missing our fans at The Garden tonight and wanted to send this along"

PostNapisane: Pn sty 25, 2016 12:46 pm 
Blood Brothers + Admin

Jacek Kubiak napisał(a):
Pojawiło się nagranie z pierwszego koncertu z trasy (Pittsburgh).
Ponoć jakość nie zachwyca, ja jeszcze nie miałem okazji posłuchać próbek.

Prawada. Miks jest słaby. Wokal Bossa słabo słychać - tak jakby to był backing vocal a nie lead vocal. Klawisza Roya prawie wcale nie słuchać, za to klawisze Charliego strasznie głośne. Blachy i stopa z perkusji Maxa słyszalne w miarę dobrze, ale bębny już nie.
Ogólnie w nagraniach brakuje środka - w sensie że dźwięk leci z lewego i prawego kanału, a środka sceny nie ma.

No i krytyczne głosy fanów znów się przydały :)

UPDATE (1/22/16): We are remixing this show - all those who downloaded will be able to download the new mix at no charge. CD orders will receive the new mix as well.

Thanks for your feedback on the first night’s mix. This is an ongoing process and we are working in real time to deliver a high quality service in a timely fashion. We will take a few more days to work on these live recordings, and we appreciate your patience and support

PostNapisane: Pn sty 25, 2016 12:49 pm 
Blood Brothers + Admin

Miks z Chicago sprawia DUŻO lepsze wrażenie, choć to tylko MP3! :)

PostNapisane: Pn sty 25, 2016 12:55 pm 
Blood Brothers + Admin

Jak by to było fajnie, gdyby udostępnianie koncertów w MP3 (do odsłuchu przed zakupem) stało się żelazną zasadą, a nie tylko rekompensatą dla fanów za odwołanie koncertu w MSG. ;)

Swoją drogą, to zimy im nie zazdroszczę. :)

PostNapisane: Pn sty 25, 2016 1:02 pm 
Mr. Darkness

Markos, trzeba mieć nadzieję, że nagrania koncertów z Europy będą brzmiały jeszcze lepiej. ;)

Z zakupem jakiegokolwiek z USA wstrzymam się do końca trasy i wtedy, jak to miało miejsce z trasą High Hopes, wybiorę 2-3 koncerty, które kupię.

PostNapisane: Pn sty 25, 2016 1:36 pm 
Blood Brothers + Admin

Ja tak jak przy poprzedniej trasie w ciemno biorę koncert otwierający, a później to już na luzie i po wysłuchaniu/poczytaniu opinii wybieram koncerty. Ale kieruję się też przy wyborze koncertów "perełkami", czyli czasem dla jednego, konkretnego utworu czy wykonania ;)

PostNapisane: Pn sty 25, 2016 1:41 pm 
Mr. Darkness

Ja tak jak przy poprzedniej trasie w ciemno biorę koncert otwierający, a później to już na luzie i po wysłuchaniu/poczytaniu opinii wybieram koncerty. Ale kieruję się też przy wyborze koncertów "perełkami", czyli czasem dla jednego, konkretnego utworu czy wykonania ;)

No właśnie. Przy obecnej trasie powinno być łatwiej z wyborem koncertów kierując się tym czynnikiem, ponieważ wśród 20. utworów z The River wykonania nie będą się specjalnie różnić. :)

PostNapisane: Pn sty 25, 2016 2:05 pm 
Blood Brothers + Admin

Jacek Kubiak napisał(a):

No właśnie. Przy obecnej trasie powinno być łatwiej z wyborem koncertów kierując się tym czynnikiem, ponieważ wśród 20. utworów z The River wykonania nie będą się specjalnie różnić. :)

A ja trochę liczę, że z czasem Bruce trochę poszaleje z aranżami niektórych kawałków. ;) I mam nadzieję, że nie będą już musieli na tej trasie grać żadnych coverów w hołdzie zmarłym muzykom...

PostNapisane: Pn sty 25, 2016 3:21 pm 
Blood Brothers

Obawiam się, że wszelkie "dopuszczalne" i ciekawe aranżacje utworów z River zostały już nie raz zaprezentowane. Po 35. latach grania na rewolucje nie ma co liczyć.
P. S. Chicago free pobrane, bitrate 256kbps to nie najgorzej.

PostNapisane: Cz cze 02, 2016 12:30 am 
Blood Brothers + Admin

Nowe nagrania z archiwów Bossa!

W serwisie live.brucespringsteen.net udostępniono dwa solowe (akustyczne) koncerty Bossa z 16 i 17 listopada 1990 roku, które odbyły się w Shrine Auditorium w Los Angeles. W dwóch utworach gościnnie pojawili się Jackson Browne i Bonnie Raitt.

Szczegóły: http://www.springsteen.pl/index.php/wia ... geles-1990

PostNapisane: Cz cze 02, 2016 8:59 am 
Blood Brothers

Szkoda, że za DSD coś koło 35 $.

PostNapisane: Cz cze 02, 2016 9:12 am 
Mr. Darkness

Co za niespodzianka!
To jedne z najciekawszych i najlepszych koncertów w solowym dorobku Springsteena.
Bruce dysponował niebywałym głosem podczas tych występów.

PostNapisane: Cz cze 02, 2016 11:30 am 
Blood Brothers + Admin

Szkoda, że za DSD coś koło 35 $.

Marek, tak jak pisałem DSD kosztuje 44,95 USD - skandalicznie drogo, biorąc pod uwagę z jakiego źródłowego materiału stworzyli to DSD. Ja w tym wypadku zdecyduję się chyba na zwykłego FLAC'a za 15,95, bo wydawanie 29,95 za FLAC-HD, to dla mnie gruba przesada.

PostNapisane: Cz cze 02, 2016 12:22 pm 
Blood Brothers

W okolicach 1990 r. najczęściej nagrywało się w formacie 20bit/48kHz, więc wszystko powyżej takich parametrów to upscaling.

PostNapisane: Cz cze 02, 2016 1:44 pm 
Blood Brothers + Admin

W okolicach 1990 r. najczęściej nagrywało się w formacie 20bit/48kHz, więc wszystko powyżej takich parametrów to upscaling.

Marek, a Ty czytałeś informację o tych nagraniach na naszej stronie http://www.springsteen.pl/index.php/wia ... geles-1990 ? ;) Wiesz, pytam, bo tam pisałem o tym, że nagrania podczas koncertu zapisywano na DAT-cie 16 bit/44.1 kHz. Dodałem też komentarz o nagraniach z pierwszego dnia. Bo drugiego jeszcze nie zdążyłem posłuchać. ;)

W każdym razie, tak jak Jacek wcześniej pisał, Bruce faktycznie pod względem wokalnym wypada bardzo dobrze.

PostNapisane: Cz cze 02, 2016 4:56 pm 
Blood Brothers

Właśnie DATy były 20lub24bit i częstotliwość próbkowania 48kHz, choć sam format też PCM.

PostNapisane: Cz cze 02, 2016 5:34 pm 
Blood Brothers + Admin

Właśnie DATy były 20lub24bit i częstotliwość próbkowania 48kHz, choć sam format też PCM.

Nie zmienia to postaci rzeczy, że koncerty nagrano 16 bit/44,1 kHz. Być może coś ekipa Bossa pokręciła podając, że był to DAT. W sumie, to nie pierwszy raz, gdy zdarzają się im pomyłki.

W każdym razie FLAC 16 bit/44,1 kHz brzmi bardzo przyjemnie. Lepiej niż Columbus.

PostNapisane: Cz cze 02, 2016 5:44 pm 
Blood Brothers

I na koniec dyskusji mała polonica: kilka płyt Bossa zostało nagranych na sprzęcie Nagra, czyli produktach P. Kudelskiego z Katowic.

PostNapisane: Pt cze 03, 2016 11:08 am 
Blood Brothers + Admin

I na koniec dyskusji mała polonica: kilka płyt Bossa zostało nagranych na sprzęcie Nagra, czyli produktach P. Kudelskiego z Katowic.

Kurde, to chyba jakiś rabat na płyty Bossa powinniśmy mieć ;)

PostNapisane: So paź 22, 2016 2:00 pm 
Blood Brothers + Admin

Kupiłem sobie koncert kończący amerykańską trasę, czyli Foxborough, Gillette Stadium 14.09.2016 r. (http://www.springsteen.pl/index.php/set ... foxborough)

W porównaniu z nagraniami z Berlina, które też kupiłem, odnoszę wrażenie, że to dużo fajniejszy do słuchania koncert.

Jakie macie koncerty z tej trasy?

PostNapisane: Pn paź 24, 2016 11:28 am 
Blood Brothers

A propos "live shows" z ostatniej trasy.
Czy ktoś z koleżeństwa zamawiał taki koncert w wersji CD ?
Jak to wygląda od strony edytorskiej ? (klasyczne pudełko, okładka, wkładka , tył ?)
Czy może biała koperta ? :wink:

PostNapisane: Pn paź 24, 2016 2:24 pm 
Blood Brothers + Admin

(.....)

Jakie macie koncerty z tej trasy?

Ja zakupiłam na razie jedynie Berlin, głównie po to, aby pomóc sobie zatrzeć złe wrażenia jakie miałam na stadionie.
Kupiłam mp3 i jakość dźwięku jest zdecydowanie lepsza od tej na żywo.
Za to wyraźniej na nagraniu słychać, iż Bruce wokalnie nie był w dobrej formie. Faktycznie, Berlin to nie był dobry moment na tej trasie.
Jednak wybaczam artyście z całego serca, bo my love is real :) i czekam na przyszły rok z nadzieją na lepszy występ !

P.S. Dopiero na nagraniu usłyszałam jak pięknie zaśpiewaliśmy Hungry heart :)

PostNapisane: Śr paź 26, 2016 1:27 pm 
Blood Brothers

Waldek Cieszyński napisał(a):
Jak to wygląda od strony edytorskiej ? (klasyczne pudełko, okładka, wkładka , tył ?)

Waldek podeślij swojego maila to porobię ci parę fotek i prześle jak takie wydanie wygląda.
Ja dwa dni temu dostałem dopiero koncerty z Belgi i Berlina, a zamawiałem praktycznie jak się ukazały na stronie, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość przy zamawianiu w formacie CD

PostNapisane: So paź 29, 2016 2:16 pm 
Blood Brothers

Waldek podeślij swojego maila to porobię ci parę fotek i prześle jak takie wydanie wygląda.
Ja dwa dni temu dostałem dopiero koncerty z Belgi i Berlina, a zamawiałem praktycznie jak się ukazały na stronie, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość przy zamawianiu w formacie CD

Dzięki, już wysłałem na PW

PostNapisane: Śr lis 02, 2016 12:03 pm 
Blood Brothers

Dzięki, już wysłałem na PW

Waldek dostałeś zdjęcia?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]