Forum dyskusyjne BLOOD BROTHERS

- polskiego fanklubu Bruce'a Springsteena i The E Street Band
Teraz jest Pn lip 16, 2018 5:44 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lis 17, 2014 9:29 pm 
Mr. Darkness

http://brucespringsteen.net/

Live download store now open

A never-before-released live recording of Bruce Springsteen & the E Street Band’s first show at The Apollo Theater, on March 12, 2012, is now available for purchase on live.brucepsringsteen.net. The site launched today featuring The Apollo Theater recording along with high quality live recordings from 30 previously released concerts taped during the 2014 High Hopes Tour and Springsteen’s entire album catalog.

The Apollo Theater recording, mixed by Bob Clearmountain and mastered by Bob Ludwig, also marks the first in a series of new archival releases that will be made available on live.brucepsringsteen.net. Each of the 31 concerts that are live today are available as a 3-CD set with custom artwork or as high-resolution 24-bit downloads, MP3s, or lossless CD-Quality downloads.

live.brucespringsteen.net is powered by nugs.net in cooperation with Columbia Records.

Wreszcie się ruszyło!

Gdzie fajerwerki?
Gdzie szampan?!

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
PostNapisane: Wt lis 18, 2014 12:37 am 
Blood Brothers + Admin

Super sprawa + ta zapowiedź kolejnych archiwalnych koncertów!

PostNapisane: Wt lis 18, 2014 12:57 am 
Blood Brothers + Admin

Tak dla mniej wprawnych lingwistycznie - wersja uproszczona informacji :)

Koncerty Bossa i cały katalog w wersji High Definition 24 Bit Downloads!!!

Inna sprawa, że tanio to nie jest - pakiet 30 koncertów z Antypodów kosztuje 430 USD (FLAC-HD), a w wersji do nagrania na CD + MP3 aż 549,99.

The River w wersji 24 bit / 44.1KHz HD Audio - 24,99 USD

Jest też pierwszy archiwalny koncert w HD Audio - Apollo Theater, New York, NY z 9 marca 2012 r. (19,95 USD)

Kto się skusi na nagrania Bossa w HD Audio?

PostNapisane: Wt lis 18, 2014 6:24 am 
Blood Brothers

Żeby to miało sens jest wymagany odpowiedni sprzęt czyli przede wszystkim zewnętrzny DAC 24/96 lub 24/192 . A wbrew pozorą i całej modzie to jeszcze rzadkie urządzenie w domach.

PostNapisane: Wt lis 18, 2014 9:58 am 
Blood Brothers

Marek Biernacki napisał(a):
Żeby to miało sens jest wymagany odpowiedni sprzęt czyli przede wszystkim zewnętrzny DAC 24/96 lub 24/192 . A wbrew pozorą i całej modzie to jeszcze żadkie urządzenie w domach.

ale Boss moze zmibilizowac co poniektórych w tym zakresie ;)

PostNapisane: Wt lis 18, 2014 10:12 am 
Mr. Darkness

Wojtek Markos Markiewicz napisał(a):
Tak dla mniej wprawnych lingwistycznie - wersja uproszczona informacji :)

Koncerty Bossa i cały katalog w wersji High Definition 24 Bit Downloads!!!

Inna sprawa, że tanio to nie jest - pakiet 30 koncertów z Antypodów kosztuje 430 USD (FLAC-HD), a w wersji do nagrania na CD + MP3 aż 549,99.

The River w wersji 24 bit / 44.1KHz HD Audio - 24,99 USD

Jest też pierwszy archiwalny koncert w HD Audio - Apollo Theater, New York, NY z 9 marca 2012 r. (19,95 USD)

Kto się skusi na nagrania Bossa w HD Audio?

Z 2014 roku raczej nie, Apollo też odpuszczę. Zobaczę, co nam zaserwują później. ;)

PostNapisane: Wt lis 18, 2014 5:31 pm 
Blood Brothers + Admin

Kupiłem sobie koncert z Apollo (FLAC HD). Polecam! Nie żałuję wydanej kasy :)

Liczę, że tym razem pliki nie znikną tak jak zniknęło pierwsze udostępnienie koncertów z tegorocznej trasy. Będę sobie kupował nagrania Bossa w HD Audio powiedzmy raz na miesiąc i z głodu rodzina nie padnie, a ja w końcu będę miał te koncerty, które chcę :)

A zewnętrzne DAC nie są aż tak kosmicznie drogie. Ja mam np. taki: http://www.q21.pl/nuforce-udac-3.html

PostNapisane: Wt lis 18, 2014 8:52 pm 
Blood Brothers

ostatnio mocno nadużywa się określeń HD w kontekście plików audio . Do tej pory najlepsze technicznie nagrania Bossa to wydana w Super Audio CD wersja Live in New York czyli pliki DSD 2,8 MHz ( to prawdziwe HD ) oraz pierwsza wersja Tracks w standardzie HDCD czyli 20bit/44,1MHz i to nie jest HD choć dźwięk mile łechcze uszy. Niektóre nagrania Bruca wydawano w USA w standardzie DTS czyli 20bit/48MHz ale to ciekawostka i też nie HD.
Nagrania zapisane w PCM o nietypowych parametrach czyli innych niż 24/96 ( 24/88,2) , 24/192 (24/176,4 ) , 32/192 oraz te z lat 80/90 tych w standardzie 20/48 to najczęściej wyniki manipulacji posprodukcyjnych które degradują oryginalny zapis.

PostNapisane: Wt lis 18, 2014 11:55 pm 
Blood Brothers + Admin

ostatnio mocno nadużywa się określeń HD w kontekście plików audio . Do tej pory najlepsze technicznie nagrania Bossa to wydana w Super Audio CD wersja Live in New York czyli pliki DSD 2,8 MHz ( to prawdziwe HD ) oraz pierwsza wersja Tracks w standardzie HDCD czyli 20bit/44,1MHz i to nie jest HD choć dźwięk mile łechcze uszy. Niektóre nagrania Bruca wydawano w USA w standardzie DTS czyli 20bit/48MHz ale to ciekawostka i też nie HD.
Nagrania zapisane w PCM o nietypowych parametrach czyli innych niż 24/96 ( 24/88,2) , 24/192 (24/176,4 ) , 32/192 oraz te z lat 80/90 tych w standardzie 20/48 to najczęściej wyniki manipulacji posprodukcyjnych które degradują oryginalny zapis.

Ale warto pamiętać, że...
"In the case of the 2014 shows, John Cooper recorded them live at 24/48, so that's what we're releasing. Similarly, the Apollo show was recorded at 24/48, but later mixed by Bob Clearmountain and recently mastered for release by Bob Ludwig."

PostNapisane: Śr lis 19, 2014 6:43 am 
Blood Brothers

zapis PCM 24/48 to rodzaj podstawowego zapisu studyjnego stosowany głownie w technice taśm cyfrowych DAT. Sam Bob Ludwig stosował a może stosuje sprzet nagrywający firmy Nagra naszego śp rodaka Kudelskiego

PostNapisane: Cz lis 27, 2014 2:34 pm 
Blood Brothers + Admin

zapis PCM 24/48 to rodzaj podstawowego zapisu studyjnego stosowany głownie w technice taśm cyfrowych DAT. Sam Bob Ludwig stosował a może stosuje sprzet nagrywający firmy Nagra naszego śp rodaka Kudelskiego

Marek, serwis www.livedownloads.com poszedł po rozum do głowy i nazywa te nagrania HI RES :)

PostNapisane: Pn gru 15, 2014 10:41 am 
Mr. Darkness

Minął miesiąc, a koncertów nie widać. Może przed Świętami nas jeszcze zaskoczą...

PostNapisane: Śr gru 24, 2014 10:50 am 
Mr. Darkness

http://brucespringsteen.net/

Wesołych Świąt! ;)

PostNapisane: Śr gru 24, 2014 4:11 pm 
Blood Brothers + Admin

A konkretnie... http://live.brucespringsteen.net/live-m ... nd-OH.html :)

Obrazek

Swoją drogą, to ciekawe czy faktycznie nie mają dostępu do negatywu tej odbitki... bo drażnią mnie te pierścienie Newtona ;)

PostNapisane: Cz gru 25, 2014 1:58 pm 
Mr. Darkness

Szkoda, że w dalszym ciągu jest to tylko bootleg...
Mam nadzieję, że w przyszłości pojawią się profesjonalnie zarejestrowane koncerty.

PostNapisane: Pn lut 02, 2015 7:53 pm 
Blood Brothers + Admin

Jacek Kubiak napisał(a):
Mam nadzieję, że w przyszłości pojawią się profesjonalnie zarejestrowane koncerty.

Jacek, posłuchałem tego koncertu i wcale nie uważam, że "szkoda, że to tylko bootleg". :)

Po pierwsze, jakość dźwięku i nagrań bliższa jest do oficjalnych, prawdziwych płyt koncertowych niż do nagrań np. z Junglelandu. W porównaniu do tego co słychać na 99% bootlegów, nagrania z Agory w Cleveland brzmią po prostu dobrze. Po drugie, wolę takie surowe nagrania niż totalnie edytowane, wygładzanie itd. współcześnie wydawane płyty koncertowe. ;)

PostNapisane: Wt lut 03, 2015 9:26 am 
Mr. Darkness

Wojtek Markos Markiewicz napisał(a):
Jacek Kubiak napisał(a):

Jacek, posłuchałem tego koncertu i wcale nie uważam, że "szkoda, że to tylko bootleg". :)

Po pierwsze, jakość dźwięku i nagrań bliższa jest do oficjalnych, prawdziwych płyt koncertowych niż do nagrań np. z Junglelandu. W porównaniu do tego co słychać na 99% bootlegów, nagrania z Agory w Cleveland brzmią po prostu dobrze. Po drugie, wolę takie surowe nagrania niż totalnie edytowane, wygładzanie itd. współcześnie wydawane płyty koncertowe. ;)

Po części się zgadzam. Też wolę koncerty takie, jakie były faktycznie zagrane. Bez dogrywanych instrumentów i nakładanych fragmentów z innych występów tam, gdzie coś kulało. To nie znaczy, że nie można wydać profesjonalnie zarejestrowanego koncertu, zakładając oczywiście, że takie nagranie istnieje. Poza tym na taśmie z Agory coś zgrzyta, prawdopodobnie tylko w prawej słuchawce, i trzaski pojawiają się chyba tylko przy organach Danny'iego. Dla jasności i lepszego zrozumienia - korzystam z bardzo porządnych słuchawek + DAC obsługujący pliki 24/192. Koncert mam w standardowej jakości FLAC i 24/192.

Prawdę mówiąc, nie wiem jak powinno wzorowo brzmieć nagranie z koncertu, ale jeśli chodzi o Springsteena, to niedoścignionym wzorem będzie dla mnie Hammersmith '75.

PostNapisane: Pn lut 09, 2015 11:15 pm 
Mr. Darkness

Chyba nadchodzi koncert z Filadelfii, zagrany 31 grudnia 1975 roku. Był to ostatni występ na trasie Born To Run.

PostNapisane: Wt lut 10, 2015 9:46 am 
Mr. Darkness

Tak jest, koncert powinien być dziś dostępny do pobrania na oficjalnej stronie.

Został on profesjonalnie zarejestrowany z myślą o wydaniu go na koncertowym albumie podsumowującym trasę Born To Run. Co się nie stało 39 lat temu, stanie się najprawdopodobniej dziś, już za kilka godzin.

PostNapisane: Wt lut 10, 2015 9:13 pm 
Mr. Darkness

Koncert jest już możliwy do pobrania:
http://live.brucespringsteen.net/live-m ... by-PA.html

PostNapisane: Śr lut 11, 2015 10:23 am 
Mr. Darkness

Radzę się nie zastanawiać, tylko ściągać czym prędzej - koncert w znakomitej jakości.
Sam się sobie dziwię, że nie uwzględniłem go na swojej liście, którą mozolnie prowadzę od prawie roku. Zdecydownie zasługuje tam na swoje miejsce. Dla fanów występu z Hammersmith Odeon - a mam nadzieję, że takich tu nie brakuje - dodatkowym bodźcem do zakupu powinien być fakt, że pomimo różnicy tylko 1,5 miesiąca, oba koncerty znacznie różnią się od siebie. W Londynie bardziej zachowawczo i studyjnie, w Filadelfii zdecydowanie bardziej koncertowo i na luzie. Różnice w setlistach też oczywiste, co wcale takie oczywiste nie jest, biorąc pod uwagę, że to 1975 rok i repertuar nie był jeszcze tak rozwinięty jak dziś. ;)

Ja jestem niezmiernie zadowolony z tego koncertu i z jeszcze bardziej zaostrzonym apetytem czekam na następne. To się po prostu nie ma prawa znudzić.

PostNapisane: So lut 28, 2015 12:02 pm 
Blood Brothers + Admin

Dopiero teraz zdecydowałam się zakupić The Agora, Cleveland 08.09.1978r., w mp3.

No cóż, nad jakością nagrania można dyskutować, jedno jest pewne, to jest ogromnie ekscytujące,
że można tego posłuchać !
Są emocje, jest wzruszenie :-)
Tym bardziej, że od jakiegoś czasu zaczęłam bardziej cenić "tamtego" Bruce'a, z lat 70-tych :)

Na pewno zakupię kolejne koncerty !

PostNapisane: Śr mar 25, 2015 7:14 pm 
Mr. Darkness

http://live.brucespringsteen.net/live-m ... le-NY.html

Nie zdążyłem się jeszcze dobrze nacieszyć poprzednim koncertem, a już kolejny został udostępniony. :)
Tym razem trasa The River i fantastyczny występ z Uniondale. Co ciekawe, to już drugi sylwestrowy koncert, który został oficjalnie wydany. W prowadzonej przeze mnie kronice jest krótki opis odnoszący się do niego. Co ciekawe, nigdy nie uległem urokowi tego występu i raczej nic tego nie zmieni, ale zawsze z wielką przyjemnością będę do niego wracał, tym bardziej, że nie będzie lepszej i okazji, i jakości. :)

PostNapisane: N kwi 12, 2015 9:40 am 
Blood Brothers + Admin

Jacek Kubiak napisał(a):
http://live.brucespringsteen.net/live-music/0,12284/Bruce-Springsteen---The-E-Street-Band-mp3-flac-download-12-31-1980-Nassau-Veterans-Memorial-Coliseum-Uniondale-NY.html

Jacku, poprawiłam się, już mam :-)
Jeszcze dziś przesłucham !

PostNapisane: N kwi 12, 2015 12:04 pm 
Mr. Darkness

Czekam na wrażenia, koniecznie napisz kilka zdań. :)

PostNapisane: So kwi 18, 2015 9:59 am 
Blood Brothers + Admin

No cóż ja mam napisać :) Przesłuchałam i ja uległam urokowi !
Słuchając, wspominałam sobie rok 1980 i stwierdziłam nie pierwszy przecież raz, że to bardzo wielka strata,
że wówczas nie wiedziałam o Jego istnieniu.
Bruce opierał się w tamtym czasie graniu na stadionach czy wielkich salach, całe szczęście, że nieco później
zmienił zdanie, bo Jego utworom współczesne stadiony nie szkodzą (choćby w porównaniu z tym nagraniem z 31.12.1980).
Nagraniom brakuje nieco siły i mocy, którą mają obecne nagrania koncertowe, ale to też oczywiste. Mimo to
słucham z łezką w oku.
Zaskoczyło mnie wykonanie mojej jednej z ulubionych, Fade away.

Proszę o więcej takich koncertów, bo moje Heart nadal pozostaje Hungry :-)

Polecam wszystkim zakup choćby mp3 :)

PostNapisane: Cz kwi 23, 2015 12:19 pm 
Mr. Darkness

Ten koncert z Uniondale zgromadził prawie 20,000 osób, czyli niewiele mniej, niż było chociażby w Pradze, na stadionie, w 2012 roku. :)

Polecam gorąco ściągnąć koncert z Filadelfii z 1975 roku, jest naprawdę znakomity, a jakość nagrania najlepsza spośród tych, które do tej pory się ukazały.

PostNapisane: Cz kwi 23, 2015 5:55 pm 
Blood Brothers + Admin

Skoro polecasz to na pewno zakupię :-)

PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 12:40 pm 
Blood Brothers + Admin

Mirka Suwarska napisał(a):
.....Nagraniom brakuje nieco siły i mocy, którą mają obecne nagrania koncertowe, ale to też oczywiste. ....

Napisałam tak, ale chyba jednak pierwsze wrażenie było mylące, jest moc, energia !
Słucham od rana przy użyciu słuchawek, to moje drugie odsłuchanie.
Jakoś inaczej teraz odbieram te nagrania. W prostych słowach podstawowe odczucie to szybsze tempo w niektórych utworach.
I ten Jego głos.....:)

Czy ktoś jeszcze słuchał ? napiszcie jak odbieracie te nagrania, ale nie w warstwie technicznej, bo to nie ważne :-)

PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 12:50 pm 
Blood Brothers + Admin

A na przykład takie moje ukochane Promised land wydaje się współcześnie śpiewane przez Bruce'a jakoś tak bardziej "porządnie", na tym nagraniu (31.12.1980) jakby się spieszył chwilami :)

The River, Badlands się natomiast zaczynają inaczej zupełnie niż na obecnych koncertach :)

PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 1:48 pm 
Mr. Darkness

A na przykład takie moje ukochane Promised land wydaje się współcześnie śpiewane przez Bruce'a jakoś tak bardziej "porządnie", na tym nagraniu (31.12.1980) jakby się spieszył chwilami :)

The River, Badlands się natomiast zaczynają inaczej zupełnie niż na obecnych koncertach :)

Podczas niektórych koncertów na trasie The River, utwory Badlands i właśnie The River były poprzedzone wstępem fortepianowym. Motywy grane były zamiennie, nie zawsze odgrywane były w parze i oba pochodziły ze ścieżki dźwiękowej do filmu Once Upon A Time In The West, autorstwa Ennio Morricone.

PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 5:15 pm 
Blood Brothers + Admin

Przyznam, że nie skojarzyłam sama początku obu piosenek z Once Upon A Time In The West :P
Szukałam w pamięci utworu/ów, ale nic mi nie przyszło do głowy :)

PostNapisane: Cz kwi 30, 2015 10:06 am 
Blood Brothers + Admin

Jestem w trakcie kolejnego przesłuchania koncertu z dnia 31.12.1980 w Nassau Veterans Memorial Coliseum Uniondale-NY.
Kolejna myśl, ależ szczęściarze Ci ludzie, Bruce zaśpiewał im Happy New Year :-) Taki sylwester to chyba całe życie można wspominać !

Polecam Wam, kupcie ten koncert ! nie będziecie żałowali :-)

PostNapisane: Cz kwi 30, 2015 11:26 am 
Mr. Darkness

Jeszcze lepiej, moim zdaniem, w nowy rok weszli podczas filadelfijskiego koncertu z 1975 roku. :)
Tak, tak, zachęcam do zakupu. ;)

A już niebawem, może nawet w przyszłym tygodniu, pojawi się kolejny występ do ściągnięcia.
Stawiam na wspaniały koncert z 20 sierpnia 1984 roku, jeden z najlepszych na trasie BITUSA.
Paryż '85 (podaję ten, bo wszyscy znają) przy nim to nieporozumienie.
Jeśli nie ten z '84, to daję głos na trasę Darkness... ponownie.

PostNapisane: Śr maja 13, 2015 9:02 am 
Mr. Darkness

Dziś kolejny koncert z serii archiwalnych występów - 5 sierpnia 1984 roku - pierwszy z 10 koncertów zagranych w Meadowlands Arena, na trasie Born In The U.S.A. Zagadką pozostanie, dlaczego nie ostatni, legendarny już, z 20 sierpnia 1984 roku. Bądźcie czujni.

PostNapisane: Śr maja 13, 2015 11:50 am 
Blood Brothers + Admin

Fajnie, że Ty Jacek czuwasz :) ja tu gdzie jestem w tym tygodniu mam słaby zasięg internetu, ale w weekend na
pewno stanę się posiadaczką tego koncertu.
Na razie jestem pochłonięta ciągłym niemal słuchaniem koncertu z 31.12.1980 w Nassau Veterans Memorial Coliseum Uniondale !
Słucham wyłącznie na słuchawkach mojego telefonu i jestem ogromnie pozytywnie zaskoczona, że
Samsung osiąga tak świetną jakość odtwarzania :)

PostNapisane: Śr maja 13, 2015 9:41 pm 
Mr. Darkness

http://live.brucespringsteen.net/live-m ... rd-NJ.html

Świetny koncert, bardzo dobra jakość dźwięku. Oczywiście polecam ściągnąć i słuchać. :)
Wykonane zostały 4 utwory z Nebraski, w tym rzadko grany Used Cars.

Ostatnio edytowano N maja 17, 2015 2:22 pm przez Jacek Kubiak, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz maja 14, 2015 11:03 am 
Blood Brothers + Admin

W jakim formacie zakupiłeś ten koncert ?

PostNapisane: Cz maja 14, 2015 11:19 am 
Mr. Darkness

Zawsze kupuję w formacie FLAC 16/44, czyli standardowym CD.
Przy tej jakości nagrań, nawet używając sprzętu z wysokiej półki, ciężko, moim zdaniem, o wyraźne różnice. Sprawdzałem to przy Cleveland '78 i Uniondale '80, które mam też w formacie FLAC 24/192.
Oczywiście korzystam ze sprzętu, który obsługuje takowy.

Dla osób korzystających z Apple, a kupujących we FLAC - jest możliwość bezpłatnej konwersji z FLAC na ALAC i na odwrót. Oba formaty są bezstratne i oferują tę samą jakość.

PostNapisane: Pt maja 15, 2015 11:03 pm 
Blood Brothers + Admin

Zanabyłam właśnie :)
Brendan Byrne Arena 5.08.1984 oraz Tower Theater 31.12.1975, tak więc mam co słuchać w weekend !
Co prawda mp3 tylko, ale mnie to wystarcza, nawet w tym formacie słucha się bardzo dobrze :)

PostNapisane: N maja 17, 2015 8:29 pm 
Blood Brothers + Admin

Na razie, z ciągłego braku czasu, przesłuchałam Brendan Byrne Arena 5.08.1984.

Świetny, świetny koncert !!!!

Jungleland, to jest ten utwór, który po pierwszym przesłuchaniu zrobił na mnie największe wrażenie.
Ogólnie rzecz ujmując, jest MEGA wspaniale tego słuchać :-) do tego dochodzi kontekst w postaci
lektury biografii, którą ciągle jeszcze czytam i teraz te koncerty są cudownym tłem do tej lektury :)

Jutro w pracy przesłuchanie numer dwa :-)

PostNapisane: Pn maja 18, 2015 11:23 am 
Blood Brothers + Admin

Przesłuchanie nr 2 i tym razem "Tenth AvenueFreeze-Out" pobudziło mnie do pracy :-)
Te koncerty wzmagają u mnie niesamowicie tęsknotę za kolejną trasą koncertową ! Aż boli :-) :-) :-)

PostNapisane: Pn maja 18, 2015 8:31 pm 
Blood Brothers + Admin

P.S. Czy ktoś jeszcze poza mną i Jackiem słucha tych koncertów ? :shock: :(

PostNapisane: Pn maja 18, 2015 9:39 pm 
Blood Brothers

Oczywiście, praktycznie każdego dnia :) :)

PostNapisane: Pn maja 18, 2015 11:07 pm 
Mr. Darkness

Chciałem wczoraj zadać to samo pytanie, ale dałem sobie spokój. :) Mam nadzieję, że z czasem pojawiać się będzie więcej komentarzy na ich temat, zwłaszcza, że jest o czym mówić.

PS Mateusz, napisz coś więcej, sprowokuj dyskusję. ;)

PostNapisane: Wt maja 19, 2015 9:59 am 
Blood Brothers + Admin

Oj, jest o czym mówić :-) na razie trudno zebrać wrażenia w jakąś całość,
bo w sumie ciągle jeszcze odkrywam dla siebie wykonania poszczególnych utworów
i tak np. wczoraj wsłuchiwałam się w Atlantic city z koncertu 05.08.84r. i jakoś tak nie wiem o co
o tym myśleć :)

PostNapisane: Śr maja 20, 2015 3:28 pm 
Blood Brothers

Postaram się Jacek, ale nie wie czy uda mi się coś wskórać bo wielki pisarz i mówca ze mnie to nie jest :)

A więc tak, teoretycznie to od niedawna zacząłem nabywać te dzieła sztuki muzycznej jakie serwuje nam nasz Boss, kupuje je w formacie bezstratnym FLAC który mi polecałeś Jacek, i faktycznie zgadzam się z Tobą w 100% że taki format zdecydowanie wystarczy, jakość dźwięku jest naprawdę dobra, sprzętu najgorszego nie posiadam, ale pewnie nie wystarczył by on na to aby słyszeć różnicę gdybym kupił ten w jakości HD, a jakbym nawet posiadał taki super sprzęt to pewnie jeszcze trzeba by mieć wrodzony super słuch do tego, to może i by warto było dopłacić te 10 dolców za koncert, ale jak napisałem na mój słuch format FLAC wystarcza.

Osobiście posiadam koncerty Philadelphi 75 , New York 80 , i ten z New Jersey 84 to jeśli chodzi a archiwa, a z trasy 2014 to Nashville i Atlanta, nie kupiłem tego z Cleveland 78 ponieważ ukazał się w formacie LP i jak uda mi sie go nabyć to chciałbym oddać pierwszeństwo odsłuchu właśnie temu formatowi

Jeśli chodzi o wrażenia po przesłuchaniu to ciężko mi naprawdę napisać który zrobił na mnie lepsze lub gorsze wrażenie, ze mną jest tak (i mam nadzieje że z Wami podobnie) że jak słucham czego kol wiek z udziałem Brucea to przenosi mnie on w inny wymiar, naprawdę wszystko co zaśpiewa jest dla mnie rewelacyjne, długi czas moim numer jeden był Elvis, ale szczególnie po koncercie w Pradze (był to mój pierwszy i jak na razie jedyny koncert Brucea) to właśnie szef jest dla mnie wszystkim jeśli chodzi o muzykę, jestem oddanym fanem i wielbicielem w 100% ;) :)
No tak ale jeśli faktycznie bym coś miał wyróżnić to na pewno wszystkie koncerty archiwalne, a w szczególności ten z Nassau Coliseum, pewnie dlatego że szczególnym sentymentem cenię sobie płytę The River, a wykonane tam utwory Independence Day i Fade Away mógłbym wsłuchiwać się godzinami, znowu takie utwory jak Backstreets, It's Hard To Be A Saint In The City, Jungleland, czy Born to Run najbardziej smakują mi słuchając koncertu z Philadelphi, koncert z New Jesrsey kupiłem chyba dwa dni temu i najbardziej wpadły mi w ucho utwory Atlantic City i Jersey Girl rewelacja.
Płyta Born in the USA i trasa która ją promowała jest też dla mnie szczególna gdyż właśnie w 1985r się urodziłem, i jakoś tamte czasy dobrze kojarzę, chodź oczywiście ich nie pamiętam ;) miałem nawet mała nadzieję związaną z wydawnictwem tego ostatniego koncertu, po cichu liczyłem że jakimś cudem wydany zostanie koncert z 30 września 1985 z Los Angeles, bo to jest właśnie data moich urodzin, a dokładnie to pomijając oczywiście różnicę czasową między nami a Los Angeles to koncert zaczął się o godzinie 6:00 PM a i ja dokładnie urodziłem sie o 18:00 :) ale biorąc różnice czasową to gdy Bruce zaczynał śpiewać Born in the USA jako pierwszy utwór na tym koncercie to ja "Born in the Poland" :D miałem już 9 godzin, właśnie dlatego to ten koncert jaki i cała trasa jest dla mnie osobiście bardzo szczególna, więc teraz pewnie na długi czas w domu i samochodzie nie będę się rozstawał z koncertem z New Jersey.

Wybierając koncert z Nashville kierowałem się raczej sentymentem do Elvisa, Bruce wykonał tam Burning Love, utwór który sam miałem w Pradze jako request, jednak pomimo usilnych starań i wymachiwaniu kawałkiem kartonika Bruce niestety nie zrobił mi te przyjemności i nie wykonał tego numeru ;)
Z koncertu z Atlanty najbardziej utkwiły mi Tougher Than The Rest, Trapped i Drive All Night, koncerty z trasy Hight Hopes mają swój specyficzny klimat za sprawą Toma Morello którego bardzo cenie i lubię, więc na tych dwóch koncertach na pewno się nie zawiodłem i planuję dalsze zakupy z tej serii, czekam również z niecierpliwością na kolejne koncerty archiwalne, kto wie może ten Los Angeles z 30 września 85 :)

Mam nadzieje że coś tam sprowokowałem? i jakieś wpisy się pojawią :) a może ktoś też ma jakiś zbieg okoliczności jakiegoś koncertu z datą swoich urodzin? ;)

PostNapisane: Śr maja 20, 2015 4:54 pm 
Blood Brothers + Admin

Mateusz Marek napisał(a):

Mam nadzieje że coś tam sprowokowałem? i jakieś wpisy się pojawią :) a może ktoś też ma jakiś zbieg okoliczności jakiegoś koncertu z datą swoich urodzin? ;)

Jacek Kubiak napisał(a):
Dziś kolejny koncert z serii archiwalnych występów - 5 sierpnia 1984 roku - pierwszy z 10 koncertów zagranych w Meadowlands Arena, na trasie Born In The U.S.A. Zagadką pozostanie, dlaczego nie ostatni, legendarny już, z 20 sierpnia 1984 roku. Bądźcie czujni.

Czekam na ten koncert z 20 sierpnia, bo to data moich urodzin :-)

PostNapisane: Śr maja 20, 2015 5:42 pm 
Mr. Darkness

W odpowiedzi na Wasze wzmianki o urodzinach, nie robiąc jednak wielkich nadziei, sprawa wygląda tak, że oba te koncerty mają szansę się ukazać oficjalnie. :) Koncert z 20 sierpnia 1984 był jednym z najlepszych na całej trasie BITUSA i jednocześnie bardzo szczególnym (pojawienie się Steve'a, Drift Away, kapitalna lista utworów, porywające wykonania). Został profesjonalnie zarejestrowany (niestety nie był filmowany) i możliwe, że jeszcze się ukaże, a logika każe podpowiadać, że czeka na bardziej doniosły moment. Z kolei występ z 30 września 1985 był przedostatnim koncertem na trasie i, jak wszystkie 4 koncerty z Los Angeles, został profesjonalnie sfilmowany. To tylko wróżenie z fusów, ale jeśli reedycja BITUSA ujrzy światło dzienne, to właśnie któryś z tych koncertów (osobiście stawiam na ostatni, z 2 października, z uwagi na to, że był ważniejszy - finał długiej i przynoszącej olbrzymi sukces komercyjny trasy koncertowej) będzie zawartością płyt DVD i Blu-Ray.

PostNapisane: Śr maja 20, 2015 6:01 pm 
Blood Brothers + Admin

Ja czekam wyłącznie na kolejne archiwalne koncerty, bo po moich ośmiu koncertach,
na których byłam pomiędzy 2007 a 2013 rokiem, ciekawa jestem bardzo tych pierwszych koncertowych
wykonań utworów i różnic w stosunku do tego co mi było dane słyszeć :)
20 sierpnia 1984 r. ja to już parę ładnych lat byłam na świecie, jednak nie znane mi było wtedy nazwisko Springsteen :oops:
Ale usłyszałam je ledwie kilka m-cy potem, jeszcze pod koniec 1984r.

PostNapisane: Śr maja 20, 2015 9:49 pm 
Blood Brothers

Powiem ci Jacek że jak dotąd koncert z 30 września to było tylko pobożne życzenie ,ale po tym co napisałeś nabrało realnych kształtów! oby twoje proroctwa się sprawdziły, byłby to iście urodzinowy prezent dla mnie ;)

Mirko to tak jak pisałem usłyszałaś o nim w naprawdę dobrym czasie ;) ja niestety tak długom znajomością ze Springsteenem pochwalić się nie mogę, czego czasem tym którzy go odkryli wcześniej zazdroszczę, a dokładniej to tych koncertów które mogliście przeżyć bo są to chwile na całe życie!
Moje poznawanie Brucea przypada na lata 2007/2008 krótko po Magic, a około 2010/2011 to już była prawdziwa miłość! teraz z nim i jego muzyką to już praktycznie jak z członkiem rodziny, z tą różnicą że z Brucem jeszcze nigdy sie nie posprzeczałem :)

PostNapisane: Cz maja 21, 2015 7:32 am 
Blood Brothers + Admin

Mateusz Marek napisał(a):
........
Moje poznawanie Brucea przypada na lata 2007/2008 krótko po Magic, a około 2010/2011 to już była prawdziwa miłość! teraz z nim i jego muzyką to już praktycznie jak z członkiem rodziny, z tą różnicą że z Brucem jeszcze nigdy sie nie posprzeczałem :)

Potwierdzam, jak rodzina i nic już tego nie zmieni! ja nawet mam Jego zdjęcia i plakaty w sypialni :-)

PostNapisane: Śr cze 10, 2015 4:32 pm 
Forumowicz

Ku przestrodze: kupowałem 4 koncerty naraz i sklep odrzucił transakcję, a mój wspaniały bank zablokował moją kartę :lol: Okazało się, że przelewy z Europy do USA powyżej pewnej kwoty powinno się wcześniej zgłaszać do banku. Nie wiem czy to kwestia mojego banku czy jakichś europejskich norm, ale jak widać nawet podczas kupowania legalnej muzyki można narobić sobie kłopotów.

Co do archiwów - super, że wydano w krótkim czasie aż 4 b.dobre koncerty. Oby tylko nie skończyło się jak z podobną inicjatywą o nazwie Rolling Stones Archive, kiedy po szybkiej serii 5 czy 6 wydawnictw temat zupełnie przycichł.

PostNapisane: Śr cze 10, 2015 5:42 pm 
Blood Brothers + Admin

Jako stary bankowiec ze stuletnim doświadczeniem mogę zapewnić (na 99%), iż to kwestia blokady w Banku.
Bank w ten sposób stara się zabezpieczyć klienta przed nieautoryzowanymi transakcjami kartą kredytową z zagranicznym kontrahentem, czyli krótko mówiąc oczekuje, że klient potwierdzi, że ta transakcja to jego dyspozycja, a nie jest wynikiem wejścia w posiadanie karty przez osoby trzecie.
Wysokość kwota progowej zależy od Banku.
To nie jest blokada karty jako takiej a po prostu tej transakcji.

PostNapisane: Śr cze 10, 2015 6:01 pm 
Mr. Darkness

Jako stary bankowiec ze stuletnim doświadczeniem mogę zapewnić (na 99%), iż to kwestia blokady w Banku.
Bank w ten sposób stara się zabezpieczyć klienta przed nieautoryzowanymi transakcjami kartą kredytową z zagranicznym kontrahentem, czyli krótko mówiąc oczekuje, że klient potwierdzi, że ta transakcja to jego dyspozycja, a nie jest wynikiem wejścia w posiadanie karty przez osoby trzecie.

Dokładnie.

Piotrek, sprawdź limity na karcie przez stronę swojego banku.

PostNapisane: Śr cze 10, 2015 8:06 pm 
Forumowicz

Dziękuję za podpowiedź. Faktycznie przypomniam sobie, że dostałem enigmatycznego maila na temat otwarcia dyspozycji - z tym, że niewiele miałem z niej pożytku bo sklep anuluje zakup jeśli od razu nie dostaje potwierdzenia z serwisu. Karta (nie tylko transakcja) pewnie została zablokowana, ponieważ tej dyspozycji nie potwierdziłem. Same limity karty nie mają znaczenia bo podwyższyłem je jeszcze przed zakupami (tego dnia wcześniej zamawiałem książkę z ebaya). Tyle w temacie bankowych zawiłości.

Wracając do koncertów - z czterech (Apollo 2012 nie kupowałem) najczęściej słucham East Rutherford 84' - jakość dźwięku jest fantastyczna. Co do samej muzyki - szczególnie utwory z Nebraski są warte uwagi. Do tej pory raczej niespecjalnie interesowała mnie trasa BITUSA. Nie dlatego, że była zła - po prostu poprzednie były zbyt dobre. :) Inna sprawa to znikoma ilość bootlegów jakości SBD/FM, którymi tak obficie obdarowały nas poprzednie trasy. Dodatkowo przyznaję, że niezwykle drażnią mnie chórki w wykonaniu Patti (w większym stopniu) i Nilsa (w mniejszym), choć uważam tego drugiego za świetnego muzyka. Troszkę brakuje w tym kontekście obecności SVZ, który zawsze się tam jakoś przebijał.

PostNapisane: Śr cze 10, 2015 8:18 pm 
Mr. Darkness

Dobrze Cię znów widzieć, Piotrek. Mam nadzieję, że wpadłeś na dłużej.
Czekam na więcej komentarzy nt. archiwalnych koncertów.

Pozdrawiam!

PostNapisane: Wt cze 16, 2015 8:21 pm 
Forumowicz

Od wczoraj w pracy słucham Nassau 80/81' i odnoszę wrażenie, że tak jakbym nigdy tego koncertu nie słyszał. Koncerty z lat 78-81 do tej pory kojarzyły mi się z basowymi i zaszumionymi nagraniami FM wyszukiwanymi w ciemnych rejonach internetu. Dopiero w oficjalnym wydaniu ten koncert brzmi jak koncert zagrany w hali. Niespecjalnie podobało mi się w bootlegach z Nassau płaskie brzemienie perkusji i fortepian, który brzmi bardziej jak keyboard z lat 90' niż akustyczny instrument. Oczywiście nie wszystko można poprawić masteringiem, ale w tym wypadku śmiało można stary bootleg skasować z dysku/wyrzucić do śmieci (w zależności od nośnika). Obstawiam w ciemno, że wejście w Badlands pewnie naruszyło sztywne struktury budynku tej hali :) Z kolei jeżeli chodzi o koncert życzeń to mogli pójść na całość i wydać od razu 3 koncerty z Nassau. Dla takiej serii śmiało wszedłbym w debet na karcie, mimo że z 28 i 29 mamy przecież soundboardy. Albo całą serię z Meadowlands 84'. Jest to wykonalne co pokazały m.in. Metallica czy boxy-kolosy Grateful Dead:

http://www.metallica.com/products/live- ... ox-set.asp
http://ultimateclassicrock.com/grateful ... 0-box-set/

PostNapisane: Śr cze 17, 2015 8:44 am 
Mr. Darkness

Piotr Marzec napisał(a):
Od wczoraj w pracy słucham Nassau 80/81' i odnoszę wrażenie, że tak jakbym nigdy tego koncertu nie słyszał. Koncerty z lat 78-81 do tej pory kojarzyły mi się z basowymi i zaszumionymi nagraniami FM wyszukiwanymi w ciemnych rejonach internetu. Dopiero w oficjalnym wydaniu ten koncert brzmi jak koncert zagrany w hali. Niespecjalnie podobało mi się w bootlegach z Nassau płaskie brzemienie perkusji i fortepian, który brzmi bardziej jak keyboard z lat 90' niż akustyczny instrument. Oczywiście nie wszystko można poprawić masteringiem, ale w tym wypadku śmiało można stary bootleg skasować z dysku/wyrzucić do śmieci (w zależności od nośnika). Obstawiam w ciemno, że wejście w Badlands pewnie naruszyło sztywne struktury budynku tej hali :) Z kolei jeżeli chodzi o koncert życzeń to mogli pójść na całość i wydać od razu 3 koncerty z Nassau. Dla takiej serii śmiało wszedłbym w debet na karcie, mimo że z 28 i 29 mamy przecież soundboardy. Albo całą serię z Meadowlands 84'. Jest to wykonalne co pokazały m.in. Metallica czy boxy-kolosy Grateful Dead:

http://www.metallica.com/products/live- ... ox-set.asp
http://ultimateclassicrock.com/grateful ... 0-box-set/

Byłoby to możliwe, gdyby wszystkie koncerty były nagrywane, a niestety nie były. Z 10 koncertów w Meadowlands Arena '84 tylko 4 zostały zarejestrowane.

Co do dźwięku, to ten oczywiście pozostawia dużo do życzenia, ale i tak jest dobrze. Fortepian z Nassau Coliseum faktycznie brzmi momentami jakoś keyboard'owo, zupełnie inaczej niż zazwyczaj. Dla porównania wystarczy posłuchać bootlegu z Tempe '80.

Springsteen raczej w ślady Grateful Dead nie pójdzie, ale widać duży postęp w kwestii zarządzania archiwami. Na razie mamy całą trasę High Hopes i 30 zapowiedzianych koncertów archiwalnych, w tym te już wydane. Jest się z czego cieszyć. Póki co wypuścili 5 koncertów, więc jeszcze 25 innych trafi do nas. Wg mnie to naprawdę dobry wynik, zwłaszcza na start. To, do czego mógłbym się przyczepić, to jakość dźwięku i dobór materiału, który i tak nie jest zły. Ciekaw jestem, jak ten projekt będzie się rozwijał i co nam przyniesie.

PostNapisane: N cze 21, 2015 11:32 am 
Blood Brothers + Admin

Piotr Marzec napisał(a):
....... Karta (nie tylko transakcja) pewnie została zablokowana, ponieważ tej dyspozycji nie potwierdziłem.

Tak tylko dla ścisłości (takie skrzywienie zawodowe :-)) :
Bank nie blokuje karty bez wyraźnej dyspozycji klienta :-) zablokował tylko tę transakcję i jedynie po to,
abyś ją potwierdził :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]