Forum dyskusyjne BLOOD BROTHERS

- polskiego fanklubu Bruce'a Springsteena i The E Street Band
Teraz jest Pn lip 16, 2018 1:31 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 24, 2014 7:37 pm 
Wydaje mi się, że jest to odpowiednie miejsce, jeśli się mylę, to proszę o przeniesienie do nieoficjalnej dyskografii.

Z okazji record store day 2014 szykuje się wydanie "four previously unreleased songs"

TRACK LISTING: 1) "American Beauty" 2) "Cold Spot" 3) "Hurry Up Sundown" 4) "Hey Blue Eyes"

szczegóły;

http://www.recordstoreday.com/SpecialRelease/6879

tzw. Must have dla fanów Bossa.

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 24, 2014 10:11 pm 
Blood Brothers

Witam Dominiku,
a czy mógłbyś powiedzieć (jeśli oczywiście się orientujesz) gdzie taki rarytas można będzie kupić? bo nie ukrywam ostrze sobie na niego zęby :)
a tak z innej beczki, box kupiony od Ciebie tak jak już Ci pisałem rewelacja, cały czas umila mi czas :)
pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 25, 2014 9:19 am 
Cześć Mateusz.

Cieszę się, że Ci się box podoba.

Powiem szczerze, że nie orientuje się gdzie dokładnie można nabyć w/w płytę. Jest lista polskich sklepów, które uczestniczą w RSD – musiałbyś wystosować do nich zapytanie, czy będą ją mieli w swojej ofercie tego dnia.
Bez najmniejszego problemu dostaniesz płytę w stanach, którzy są inicjatorem RSD, w Europie pewnie też, jesteśmy ich silnym rynkiem zbytu. A jeśli nie znajdziesz, to zostaje Ci później Internet i przeróżne sklepy sprzedające płyty.

A za zakup boxu to ja Tobie dziękuję. Za „zarobione” pieniądze, mogłem w końcu bez wyrzutów sumienia kupić to małe dzieło sztuki, które teraz dumnie stoi na stelażu, zafoliowane, w specjalnej koszulce antystatycznej, aby kurz się nie dostał, przystosowane aby zachować na dekady.
Niecodziennie się znajduje płytę z 1967 r. w stanie prawie, że nie naruszonym. (Dziwny jest los płyt winylowych) Oryginalne 1. angielskie wydanie (LTZ-U 15071) z przepięknym krwiście czerwono –srebrnym labelem London Records, z jedną z najpiękniejszych okładek jaką osobiście widziałem. Bardzo nastrojowe, po części aż romantyczne zdjęcie, przedstawiającego przy bocznie oświetlonym profilu, geniusza Monka przy pracy.

Za tłoczenie odpowiedzialna była Decca. Osobiście nie mam jeszcze drugiego ramienia z wkładką mono, ale miałem przyjemność słuchać tego wydania na takowym gramofonie, i brzmi wyśmienicie, a muzyka to już czysta poezja. Są to przede wszystkim standardy zaaranżowane przez Monka oraz jego ówczesny skład Art Blakey i Oscar Pettiford.

Thelonious Monk "The Unique Thelonious"

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 25, 2014 1:39 pm 
Dominik Baryła napisał(a):
Cześć Mateusz.

Niecodziennie się znajduje płytę z 1967 r.
Thelonious Monk "The Unique Thelonious"

Oczywiście miałem na myśli 1957. Musiałem być jeszcze przed poranna kawą, przepraszam za pomyłkę.

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 17, 2014 10:09 am 
Niezmordowany forumowicz

Do odsłuchu nowy numer Bruce'a:

http://www.npr.org/blogs/allsongs/2014/ ... r#playlist

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2014 1:37 pm 
Blood Brothers

Podeszłam dzisiaj do sklepu RSD w Monachium i wystałam się w kolejce, prawie jak na poczcie :wink: . Gdy dotarłam do półek okazało się, że nie ma American Beauty. Zapytałam sprzedawcę, a on rozłożył ręce i powiedział, że na liście zamówień na Niemcy nie miał tej płyty. Coś to nie tak, bo tu jest: http://www.recordstoredaygermany.de/exk ... ases-2014/.
Gość na Amazonie, u którego złożyłam zamówienie też się nie odzywa, ale zamówienie oczekuje na realizację:?: . Wersję MP3 można kupić dopiero od 25 kwietnia.
Może sprzedaż tej płyty w Europie jest odłożona w czasie?

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2014 2:11 pm 
Aktywny forumowicz

Ewa pozostaje Ebay, już pojawiały się winyle za około 20 funtów. Rok temu kupiłem tak Piękny singiel Bowiego z utworami z 1965 roku. Z tego co widziałem na stronie RSD, nakład Bruca to 7500, ale moim zdaniem to niemożliwe. Spokojnie kupi się płytkę na aukcji, z czasem tanieją. Ja poluję jeszcze na soundtrack z Różowej pantery Henry'ego Mancini'ego, na różowym winylu. W Polsce niestety chyba tylko krakowski Music Corner bierze udział w RSD, nawet Rock Serwis w tym roku odpuścił.

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2014 7:00 pm 
Blood Brothers

Bartek, na niemieckim Ebayu też już są, wystawione na aukcję. W sklepie zapłaciłabym żądaną cenę, ale u spekulantów, to tylko wtedy, kiedy muszę. Nie mam ogromnej żądzy posiadania :wink:.
Ale nie tracę nadziei, w ostateczności pozostaje MP3.

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2014 12:21 pm 
Ja sobie w tym roku ustrzeliłem tylko jedną płytkę, singielek Zappy na zółtym winylu „don't eat yellow snow „. Mam nadzieję, że za dnia przyjdzie pocztą.

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 23, 2014 9:46 pm 
Blood Brothers

udało sie za przyzwoite pieniadze ustzelić w Japonii...mam nadzieje ze po drodze nie przydarzy sie nic zlego...

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 24, 2014 3:38 pm 
pogratulować, a z czystej ciekawości można zapytać ile kosztowała sama płyta. dzięki z góry.

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 24, 2014 6:13 pm 
Blood Brothers

jak na ceny ktore krążą na aukcjach 25 funtów to naprawde okazja...

Strefa czasowa: UTC [ DST ]