Forum dyskusyjne BLOOD BROTHERS

- polskiego fanklubu Bruce'a Springsteena i The E Street Band
Teraz jest N kwi 22, 2018 5:22 pm

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 09, 2012 11:52 pm 
Blood Brothers

Boss imponuje mi swoją innowacyjnością, widać i słychać, że pomysłów na "siebie" i otaczającą rzeczywistość ma sporo. Na pewno nie jest to Bruce którego ja osobiście lubię, nie ma na tej płycie muzyki która mnie pociąga w Sprinsgsteenie, nie ma tego czegoś co odnajdywałem na poprzednich krążkach...co nie znaczy, że płyta jest słaba, po prostu nie trafiła w moje gusta, nie podoba mi się to odejście od rockowego Springsteen'owskiego brzmienia, jest ono zdecydowanie za dalekie abym był spokojny :)...nie bez przyczyny kładę nacisk na sferę muzyczną, bo jeśli chodzi o część dla mnie mniej ważną ale istotną czyli tekstową tutaj zawsze Boss będzie dla mnie dobrą drogą z odpowiednim oznakowaniem i takiego zawodu nie mam :) lubię powybrzydzać, bo ta płyta mi nie leży...

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 10, 2012 12:59 pm 
Niezmordowany forumowicz

Nie chcę się powtarzać, nowy krążek, jeśli chodzi o moją skromną osobę - " podpasował ".
Bruce nie siedzi w ciasnych ramach. Bardzo fajnie, że szuka nowych brzmień, a jednocześnie nawiązuje do amerykańskiej tradycji muzycznej.

Teksty, jak zawsze o ważnej treści. Tak, jak napisał Wojtek - dotyczą i naszej ziemi.
Boruce - komentator dnia codziennego. Psycholog, socjolog, terapeuta :wink: .

Tytuł:
PostNapisane: So mar 10, 2012 5:14 pm 
Niezmordowany forumowicz

Melduję, że cały nakład " Wrecking Ball " w MM Wrocław zniknął z półek, a klientela wciąż pyta :wink: .

Tytuł:
PostNapisane: So mar 10, 2012 6:24 pm 
Blood Brothers

Co się dzieje, co się dzieje :)...po oglądnieciu występu w Apollo...gdzie oczywiście nie zabrakło znanych ludzi Zeta Jones czy jej mąż...muszę powiedzieć jest moc w tym zespole i ogromne chyba nie wyczerpywalne pokłady energii...co za frontmen z tego Bruce'a :)

Tytuł:
PostNapisane: So mar 10, 2012 7:04 pm 
Blood Brothers + Admin

Jacek Tyc napisał(a):
Melduję, że cały nakład " Wrecking Ball " w MM Wrocław zniknął z półek, a klientela wciąż pyta :wink: .

Ja nabyłam ostatni egzemplarz de lux w jednym z Empików w Warszawie, w czwartek :)

Tytuł:
PostNapisane: N mar 11, 2012 10:53 am 
Niezmordowany forumowicz

Jednym słowem, Mirko, jesteś Szczęściarą :) !

Tytuł:
PostNapisane: N mar 11, 2012 10:24 pm 
Ja płyty jeszcze nie mam, mam już do niej blisko, ale jednak jeszcze nie, więc zapytam Was, którzy już ją"znacie" i macie Swoje zdanie : "Gdyby dziś, po tej płycie, był to Wasz 1szy kontakt ze Springsgteenem, też byście zostali jego fanami ? "
Tak szczerze.
WOAD był przyjęty jako"przeciętny", "nie do końca mi pasuje" , "nie jest to dzieło ale ok" itp. Ja również go tak oceniam, podobają mi się poszczególne piosenki, ale z rok jak nie więcej nie słuchałem tej płyty. A Wy?
Magic mi się bardzo podoba. Tu nie ma 2 zdań.

Tytuł:
PostNapisane: N mar 11, 2012 10:43 pm 
Aktywny forumowicz

Dominik Baryła napisał(a):
Ja płyty jeszcze nie mam, mam już do niej blisko, ale jednak jeszcze nie, więc zapytam Was, którzy już ją"znacie" i macie Swoje zdanie : "Gdyby dziś, po tej płycie, był to Wasz 1szy kontakt ze Springsgteenem, też byście zostali jego fanami ? "
Tak szczerze.
WOAD był przyjęty jako"przeciętny", "nie do końca mi pasuje" , "nie jest to dzieło ale ok" itp. Ja również go tak oceniam, podobają mi się poszczególne piosenki, ale z rok jak nie więcej nie słuchałem tej płyty. A Wy?
Magic mi się bardzo podoba. Tu nie ma 2 zdań.

Nie wiem czy to jest pytanie do mnie , bo ja zostałam fanką po usłyszeniu Bruce'a w piosence na LIVE AID :wink: i zaczęłam od"Born To The USA".

W każdym razie w porównaniu z poprzednią płytą ta jest dla mnie o niebo lepsza. Myślę, że wielu będzie takich co może pierwszy raz posłuchają Bossa i zainteresują się na dłużej po tej właśnie płycie.

Tytuł:
PostNapisane: N mar 11, 2012 11:58 pm 
Lubię takie zabawy.
Nie ma przypadków.
Dziś nie słuchałem MiniMaxu, inne obowiązki, włączyłem na ostatnie 5 min. Pan Adamczyk akurat się żegnał.
Ostatnia piosenka z nowy Springsteen, nie znam tytułu, bo nie znam piosenki jeszcze :)
Miłe, miłe.

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2012 10:38 am 
Mr. Darkness

Odpowiadając na Twoje pytanie, myślę, że zainteresowałbym się płytą i chciał poznać artystę, co skutkowałoby odkryciem całej dyskografii i setek koncertów. Im więcej, tym lepiej. Jaki wniosek? Zostałbym fanem Springsteena, jako artysty/muzyka, największym miłośnikiem lat 1978 i 1975-1981, ale to wszystko za sprawą Wrecking Ball. :)

Swoją drogą, miałem całkiem podobnie. Jako, że wiek nie umożliwił mi styczności z jego muzyką nawet w latach 90-tych (poza przypadkiem), Springsteenem zacząłem się interesować selektywnie, działając z przypadku - kilka utworów, chyba I'm On Fire, The River i Darkness On The Edge Of Town. Idąc za ciosem, dostałem w swoje ręce całą dyskografię, wtedy do 2005 roku i przesłuchiwałem, płyta po płycie, utwór po utworze. Tak, dzięki, w tym przypadku kilku utworom, poznałem całą twórczość, setki koncertów, których stałem się wyznawcą i tak stałem się fanem. :)

Myślę, że to droga, którą większość z Was przeszła, bo chyba taka kolej rzeczy. Każdy od czegoś zaczął.

Reasumując, płyta Wrecking Ball nie jest i nigdy nie byłaby płytą, w której mógłym się zakochać, ale dzięki niej mógłbym poznać inny etap kariery muzycznej Bruce'a i w nim odnaleźć to, czego naprawdę szuka się w muzyce...

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2012 8:17 pm 
Blood Brothers

"Gdyby dziś, po tej płycie, był to Wasz 1szy kontakt ze Springsteenem, też byście zostali jego fanami ? "

Ja w ogóle nie myślałam być czyimś fanem, zdecydował przypadek, głównie to, że trafiłam na to forum. Tak, jak napisał Jacek, jak Cię coś zainteresuje, grzebiesz dalej. Ta płyta bardzo mi się podoba, lepiej niż WOAD. Słucham, słucham, słucham … i nic. Nie przychodzi ochota żeby wyłączyć, przełączyć, albo przepchnąć na następny kawałek.

Tytuł: Wrecking Ball
PostNapisane: Pn mar 12, 2012 11:32 pm 
Forumowicz na dorobku

Czując się wywołany do tablicy przypomnieniem mojego tekstu o Wrecking Ball/The Ghost Of Tom Joad (Live) w tym wątku moje trzy grosze na temat Wrecking Ball:

http://www.subiektywnydziennikmuzyczny. ... eluxe.html

W dużym skrócie - to świetny materiał na monumentalne koncertowe przeboje... Już się nie mogę doczekać koncertów...

Rafał Garszczyński
RadioJAZZ.FM

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 13, 2012 4:15 pm 
Niezmordowany forumowicz

Bruce'a zacząłem słuchać od 2004 roku.Nikt mi wcześniej nie " podsuwał " Go pod nos :wink: .
Wcześniej jako dzieciak pamiętam w latach 80. teledyski z " Born In The U. S. A. ".
Pierwszymi kupionymi płytami były " Darkness On The Edge Of Town " i " BITUS ".
O Fanklubie usłyszałem z audycji w Trójce na 60. Urodziny Bossa.

Ostatni album uważam za najciekawszy od LP " The Rising ". I przez ten pryzmat pewnie " ruszyłoby mnie ", gdybym nie znał Gościa :wink: .

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 13, 2012 6:20 pm 
Blood Brothers + Admin

Jacek Tyc napisał(a):
Bruce'a zacząłem słuchać od 2004 roku.Nikt mi wcześniej nie " podsuwał " Go pod nos :wink: .
Wcześniej jako dzieciak pamiętam w latach 80. teledyski z " Born In The U. S. A. ".
Pierwszymi kupionymi płytami były " Darkness On The Edge Of Town " i " BITUS ".
O Fanklubie usłyszałem z audycji w Trójce na 60. Urodziny Bossa.

Ostatni album uważam za najciekawszy od LP " The Rising ". I przez ten pryzmat pewnie " ruszyłoby mnie ", gdybym nie znał Gościa :wink: .

A mnie się zdaje, że musiałeś usłyszeć już wcześniej niż w dniu urodzin Bruce'a, bo właśnie 5 lipca 2009r. byłeś już z fanklubem na koncercie w Wiedniu :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 13, 2012 7:44 pm 
Niezmordowany forumowicz

Oj, Mirko :P !
Racja, coś mi się pokręciło :wink: .
To tylko pokazuje, jak czas płynie.
Dzięki za czujność :) .

PostNapisane: Wt mar 13, 2012 10:08 pm 
Blood Brothers + Admin

Rafał Garszczyński napisał(a):
Czując się wywołany do tablicy przypomnieniem mojego tekstu o Wrecking Ball/The Ghost Of Tom Joad (Live) w tym wątku moje trzy grosze na temat Wrecking Ball:

http://www.subiektywnydziennikmuzyczny. ... eluxe.html

W dużym skrócie - to świetny materiał na monumentalne koncertowe przeboje... Już się nie mogę doczekać koncertów...

Rafał Garszczyński
RadioJAZZ.FM

Zdanie kończące ww. tekst uważam za wielce trafne :) cytuję: "Wybierzcie się na koncert, to zmieni Wasze życie… Na zawsze…"
Po pierwszym koncercie Bruce'a i spółki na którym byłam, a następne tylko mnie utwierdziły w tej myśli, stwierdziłam, że już nic, żaden koncert, żadne zdarzenie muzyczne nie będzie się mogło równać temu czego doświadczyłam. Dotąd zdania nie zmieniłam i wierzę, że Bruce nie pozwoli mi go zmienić :)

PostNapisane: Śr mar 14, 2012 12:32 pm 
Mirka Suwarska napisał(a):
Zdanie kończące ww. tekst uważam za wielce trafne :) cytuję: "Wybierzcie się na koncert, to zmieni Wasze życie… Na zawsze…"
Po pierwszym koncercie Bruce'a i spółki na którym byłam, a następne tylko mnie utwierdziły w tej myśli, stwierdziłam, że już nic, żaden koncert, żadne zdarzenie muzyczne nie będzie się mogło równać temu czego doświadczyłam. Dotąd zdania nie zmieniłam i wierzę, że Bruce nie pozwoli mi go zmienić :)

Zgadzam sie co do tego, że koncerty Bossa zmieniają życie, ale mam inne przeżycia co do reszty
Zależy czego oczekujemy.
Byłem teraz na 2 koncertach Joe Bonamassy, polecam je każdemu. tak przy okazji.
2,5 godz. pięknej muzyki. 1szy koncert był w Kongresowej, był to mój 1szy koncert w tej sali, akustyka była rewelacyjna, było słychać każdą nutę, grał pięknie, czysto, dokładnie. popełnił 1 bład w trakcie całego koncertu. Tydz, później grał w berlinie, podobna sala, koncert znowu piekny, poezja dla uszu. czysto, ballady były cudowne. Dla mnie kwintesencja muzyki.
Nie bez powodu nazywają go 2 Claptonem, w pełni się z tym zgadzam.
Ale piosenki w 95 % takie same jak w Warszawie. Całą trasę gra tak samo, tu minus. nie ma tej spontaniczności.
Nie byłem nigdy na piękniejszym koncercie pod względem muzycznym. Nie ma tego szału jak u Bossa, piosenek na życzenie, ale jest czysta gra.
Więc coś za coś.
Jeżeli ktoś idzie na koncert aby się wyszaleć, pośpiewać, dla całej atmosfery, to Boss jest odpowiedni, i bedzie to piekne przeżycie.
Ale pod względem muzycznym, czystości gry, to nie jest już dla mnie to.
Nie po tym jak słyszałem na żywo Bonamasse.

PostNapisane: Śr mar 14, 2012 12:43 pm 
Niezmordowany forumowicz

popełnił 1 bład w trakcie całego koncertu.

Dominik, w którym momencie wyłapałeś błąd u Bonamassy? Wg mnie nie było żadnego, myślisz że on jest w stanie się pomylić nie robiąc tego celowo? :D
Dokładnie tak jak piszesz było to arcydzieło muzyczne, perfekcja wykonania przy zawrotnym tempie niekiedy, ale to zupełnie inny charakter koncertu niż w przypadku Bossa.

Swoją drogą szkoda, że nie wiedziałem że będziesz - moglibyśmy wymienić spostrzeżenia bezpośrednio po koncercie :D

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2012 5:41 pm 
Niezmordowany forumowicz

Jak doniósł znajomy klient, we wrocławskich Arkadach w Multikinie tam, gdzie 25. sierpnia 2010 roku grany był koncert " London Calling: Live In Hyde Park ", można było wziąć reklamówkę najnowszego albumu Bossa w postaci ulotki :) !
Wczoraj sprawdziłem, zapytałem, ale nie mieli. Podobno klientela pytała.

Kumpel wziął profilaktycznie jeden egzemplarz. Ma mi go dostarczyć. Cyknę zdjęcie jej i prześlę.

P. S. Ewo, może to Twoja sprawka :wink: ?

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2012 7:40 pm 
Blood Brothers

Jacek Tyc napisał(a):
P. S. Ewo, może to Twoja sprawka :wink: ?

Nie, Jacku, to nie moja sprawka, nie mam tak długich macek :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2012 12:17 pm 
Niezmordowany forumowicz

Jakoś tak pustawo w tamtym przybytku bez Ciebie, Ewa :cry: .

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2012 7:56 pm 
Blood Brothers

U nas we włocławskim Multikinie też były te ulotki - jedną mi mąż przywiózł przy okazji - wisi na lodówce :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 16, 2012 11:18 pm 
Niezmordowany forumowicz

Ja dostałam wczoraj płytę w prezencie, w wolnych chwilach moje uszy nie rozstają się ze słuchawkami, jedynie w pracy trzeba było dzwonić do klientów, to nie było muzyki, a tak w samochodzie, w domu i gdzie się tylko da... Wrażenia opisze nie dziś, może niebawem ;)

Tytuł:
PostNapisane: So mar 17, 2012 10:57 am 
Niezmordowany forumowicz

Iwona Pakulska napisał(a):
U nas we włocławskim Multikinie też były te ulotki - jedną mi mąż przywiózł przy okazji - wisi na lodówce :lol:

Fajna akcja promocyjna :) .

Tytuł:
PostNapisane: N mar 18, 2012 10:09 am 
Blood Brothers + Admin

Czy zaglądacie na oficjalną stronę Bruce'a ? :)
cytuję info z 14.03.2012r. ; " Bruce's new album Wrecking Ball first received rave reviews from the press, and now the fans have spoken, too! The album debuted at #1 on the charts in Austria, Belgium, Croatia, Denmark, Germany, Ireland, Italy, Netherlands, Norway, Spain, Sweden, Switzerland, the United Kingdom, and the United States.

This is Bruce's 10th #1 album in the United States, tying him with Elvis Presley for the third most #1 albums in US chart history. Congratulations to Bruce, and thank you to everyone who helped Wrecking Ball top the charts!
"

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 21, 2012 3:05 pm 
Niezmordowany forumowicz

A w Polsce nie na 1 :wink: ?

No no, niezłe towarzystwo. W szranki z samym Królem rockandrolla!

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 26, 2012 9:53 pm 
Aktywny forumowicz

hey

Dawno tu nie zaglądałem, ale Wrecking Ball spowodowal że chciałem tylko dodać ziarno piasku do pustynii tego forum, że nowa płyta jest świetna a niektóre utwory z niej są jakby już klasykami - wożę płytę w samochodzie służbowym więc praktycznie słucham jej pół doby ;)
Rozpoczecie American land to chyba najlepsze rozpoczęcie utworu w jakimkoleik kawałku jaki slyszalem od lat.
Utwór tytułowy przyslowiowo kopie dupe, ja bardzo lubię również wersje oryginalną z koncertu przed zburzeniem old lady.
Nic dodać nic ująć. Boss wymieszał sporo rodzajów muzyki, słuchając tej płyty mam wrażenie jakbym słuchał cały przekrój jego ostatnich kilku albumów

Tak trzymać Boss !!

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 29, 2012 6:51 pm 
Blood Brothers + Admin

Dziś równo mijają 3 tygodnie odkąd mam płytę i nie słucham niczego innego, to jest najlepsza w mojej opinii płyta Bruce'a od czasów The Rising. Jest po prostu kolokwialnie to ujmując "miodzio" :-) Nawet na służbowym "Dell-u" w delegacji się sprawdza :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 02, 2012 9:04 am 
Niezmordowany forumowicz

Zdecydowanie zgadzam się z Przedmówczynią :) .

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 03, 2012 1:15 pm 
Blood Brothers + Admin

Dziś, właśnie teraz z moim Szefem, słuchamy płyty Bruce'a poraz czwarty :) oczywiście w całości poraz czwarty w ciagu dzisiejszego dnia :) i oczywiście wykonujemy skrupulatnie w tym czasie obowiązki służbowe :P

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 03, 2012 1:36 pm 
Niezmordowany forumowicz

Fajnie macie :wink: .

A u mnie w ramach tzw. wymiany płytowej wersja zza Oceanu, prosto z New York City :) .

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 11, 2012 7:22 pm 
Niezmordowany forumowicz

Fajny związek partnerski :wink:.
Ciekawe co na to Patti :) :
http://hmv.com/hmvweb/displayProductDet ... sku=527905

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 11, 2012 10:43 pm 
Blood Brothers

Jacek Tyc napisał(a):
Fajny związek partnerski :wink:.
Ciekawe co na to Patti :) :
http://hmv.com/hmvweb/displayProductDet ... sku=527905

Niedługo w McDonald's do frytek będzie ketchup i nowa płyta Adele.

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 12, 2012 11:25 am 
Niezmordowany forumowicz

Kto łączy tak odlegle stylistycznych wykonawców? Pewnie ktoś ustawił jedną z nowości płytowych z najlepiej sprzedającym się albumem ubiegłego roku.

Jakiś czas temu płyta pewnej " śpiewającej " pani, która teraz zasiada w jury w jednym z programów, była dodawana do ... pasty do zębów :P .

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 13, 2012 7:06 am 
Blood Brothers

Jacek Tyc napisał(a):
Jakiś czas temu płyta pewnej " śpiewającej " pani, która teraz zasiada w jury w jednym z programów, była dodawana do ... pasty do zębów :P .

kolejnosc nieprzypadkowa :)...plyta do pasty nie na odwrót :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 23, 2012 10:00 pm 
Aktywny forumowicz

Tak sobie słucham Wrecking Ball i również przychylam się do opinii, że jest to jak na Bruca płyta przeciętna. Lepsza od Working, na poziomie Magic, ale do Rising jest jej daleko. Dla mnie jest tu kilka kompozycji, które mnie nie ruszają np You've got it,czy Shacked and drawn i jack. Z prawdziwych killerów mamy tu utwór tytułowy i Rocky Ground.Podobnie jak w przypadku Magic napiszę - i tak dla innych to poziom nieosiągalny.

p.s bardzo lubie utwór dodatkowy - Swallowed Up.

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 24, 2012 12:34 am 
Blood Brothers + Admin

Mirka Suwarska napisał(a):
Dziś równo mijają 3 tygodnie odkąd mam płytę i nie słucham niczego innego, to jest najlepsza w mojej opinii płyta Bruce'a od czasów The Rising. Jest po prostu kolokwialnie to ujmując "miodzio" :-) Nawet na służbowym "Dell-u" w delegacji się sprawdza :)

Popieram drogą koleżankę - też tak uważam!

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 24, 2012 12:37 am 
Blood Brothers + Admin

Michał Klimek napisał(a):
hey

Dawno tu nie zaglądałem, ale Wrecking Ball spowodowal że chciałem tylko dodać ziarno piasku do pustynii tego forum, że nowa płyta jest świetna a niektóre utwory z niej są jakby już klasykami - wożę płytę w samochodzie służbowym więc praktycznie słucham jej pół doby ;)
Rozpoczecie American land to chyba najlepsze rozpoczęcie utworu w jakimkoleik kawałku jaki slyszalem od lat.
Utwór tytułowy przyslowiowo kopie dupe, ja bardzo lubię również wersje oryginalną z koncertu przed zburzeniem old lady.
Nic dodać nic ująć. Boss wymieszał sporo rodzajów muzyki, słuchając tej płyty mam wrażenie jakbym słuchał cały przekrój jego ostatnich kilku albumów

Tak trzymać Boss !!

Michał, jak fajnie znów Ciebie i Twój post zobaczyć! :) Bratersko Ciebie pozdrawiamy!

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 15, 2012 1:21 pm 
Niezmordowany forumowicz

Na BSnet New Modern Mix of Rocky Ground.

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 15, 2012 1:25 pm 
Mr. Darkness

Chyba wolę tego nie słyszeć. :D

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 15, 2012 1:48 pm 
Niezmordowany forumowicz

:lol: :lol: :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2012 1:27 pm 
Niezmordowany forumowicz

Są już plotki o nowej trasie, to teraz pora na plotki o nowym albumie
http://blogs.wickedlocal.com/springstee ... z1zXp47sEf

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2012 3:30 pm 
Niezmordowany forumowicz

Dokładnie Olu - każdy fan się zastanawia, co ten Morello ma na myśli i wszyscy obstawiają Springsteen'a. ;) Ja też ! Jeżeli Bruce ma plany pociągnąć europejską trasę wiosną/ latem 2013 to raczej z nowym albumem i chyba nie tym gospelowym, który leży już w szufladzie. Krótko mówiąc: trasa w 2013 promująca nowy E Street-owy album ? Sounds good to me. :) Btw - jeśli będzie to trasa solowa, czy Seeger'owa - też nie mam nic przeciwko (a w przypadku solowych występów większa szansa na pojawienie się Boss'a w Polsce - wiem, jestem wśród kilku niepoprawnych optymistków w tej kwestii, prawda Olu ?! ;)).

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2012 4:10 pm 
Niezmordowany forumowicz

iza&michael napisał(a):
Dokładnie Olu - każdy fan się zastanawia, co ten Morello ma na myśli i wszyscy obstawiają Springsteen'a. ;) Ja też ! Jeżeli Bruce ma plany pociągnąć europejską trasę wiosną/ latem 2013 to raczej z nowym albumem i chyba nie tym gospelowym, który leży już w szufladzie. Krótko mówiąc: trasa w 2013 promująca nowy E Street-owy album ? Sounds good to me. :) Btw - jeśli będzie to trasa solowa, czy Seeger'owa - też nie mam nic przeciwko (a w przypadku solowych występów większa szansa na pojawienie się Boss'a w Polsce - wiem, jestem wśród kilku niepoprawnych optymistków w tej kwestii, prawda Olu ?! ;)).

Oczywiście, że brzmi dobrze! Ja też jestem w tej grupie optymistów i cały czas liczę na powrót w klimaty seeger'owe, a obecny skład bandu temu sprzyja.

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 05, 2012 10:11 pm 
Blood Brothers + Admin

http://www.rollingstone.com/music/lists ... l-19691231 :D :lol:

Tytuł:
PostNapisane: So mar 02, 2013 1:04 pm 
Blood Brothers

Po blisko roku odsłuchów , 2 koncertach i kolejnym w planie zaczyna wypadać podzielić się amatorskimi wrażeniami z „Kulki demolki” jak żartobliwie mam w zwyczaju nazywać ostatnie dzieło studyjne Bossa . Podzielę się mimo że pewnie niewiele osób moje wrażenia interesują aczkolwiek uważam że każdy poważny i aktywny członek ( brak odmiany żeńskiej...) towarzystwa znanego jako Blood Brothers Poland winien kilka słów nakreślić . W ostatnich latach spotykam się z tak amatorskimi „recenzjami” w prasie kulturalnej a nawet muzycznej że żadne z nas nie powinno mieć oporów i nadmiernej samookrytyki . Do napisania tego małego tekściku dodatkowo zdopingował mnie zespół jurorów przyznających nagrody Grammy.....

Płytę oczywiście kupiłem w wersji z bonusami , zresztą po co jest w sprzedaży inna ? , nie licząc wydania vinylowego.
1. We take care of our own *****
jeden z najlepszych przebojów Bossa w ostatnich czasach – mysle że będzie nami kołysał za 1,2 czy nawet 3 dekady , dobrze ze się znalazł na początku płyty i singiel z nim reklamował całe wydawnictwo . Do tego klasycznie springsteenowski teledysk .
2. Easy Money ****
granie trochę garażowe i z nuta pozytywnego buntu ale nie powalające za pierwszym odsłuchem jednak dobra kompozycja doskonale sprawdzająca się w graniu koncertowym.
3. Shakled and Drawna ***1/2
pewna kontynuacja stylistyczna i emocjonalna poprzedniej piosenki jak zwykle z przesłaniem i ogromną dawką emocji jednak dla mnie płyta w tym momencie trochę zwolniła
4. Jack of all Trades ****
początkowo nie zrobiło na mnie wrażenia ale po czasie polubiłem ten kawałek za klimat i przesłanie , no i oczywiści Gość na gitarze

5. Death of my hometown ***1/2
klimat trochę seegerowski i dylanowski ale w swojej surowości do przyjęcia szczególnie dzięki ciekawej aranżacji partii chóralnej i elementom deklamacji
6. This Depression ***
jedna z 2 najmniej podchodzących mi piosenek choć z ciekawymi partiami gitary a la Jeff Beck
7. Wrecking ball *****
Kiedy kilka lat temu pojawił się ten numer trochę go olałem głównie z powodu słabej jakości nagrań dostępnych w necie . Kiedy na początku 2013 roku ogłoszono tytuł nowej płyty błyskawicznie wróciłem do tematu nadrabiając zaległości i w pełni doceniając jego walory. Jest w nim wszystko co w twórczości Szefa kocham najbardziej i jednocześnie dowód na to że można klimat koncertowy z powodzeniem wprowadzić do studia – a umie to niewielu artystów na świecie.
8. You`ve got it ***1/2
trochę w stylu lat 70/80 no ale to najlepsze czasy artystycznie Bruca dobrze kołysa szkoda że jak się rozkręca to już koniec.
9. Rocky ground *****
Jedna z 3 superpozycji na albumie , po ukazaniu się płyty chyba niczego innego nie słuchałem tak często jednak na koncertach w Berlinie i Pradze trochę brakło mi pazura a może zbyt rozdmuchałem oczekiwania....
10. Land of hope and dreams *****
Co można powiedzieć o piosence którą się zna od ponad dekady i stała się w jakiś sposób swojska ? Po prostu dobra Springsteenowska średnia którą będziemy chyba oczekiwać zawsze. Ulubiony fragment żony.
11. We are alive ***1/2
tex-mex made in Boss , po prostu mnie rozśmiesza choć słucha się przyjemnie

12. Swallowed up ***
zazwyczaj płyty ( wszystkim wykonawców ) słucham od początku do końca powtarzając co ciekawsze fragment a tu skip >
13. American Land *****
13 grudnia 2007 w Koloni zapisało się w mojej pamięci między innymi z powodu efektownego finału z American Land , od tego czasu postuluje zmianę hymnu USA ;)
choć sama piosenka do końca współczesna nie jest w instrumentarium i aranżacji

Na koniec mała rozterka – w który miejscu twórczości lokować Wrecking Ball .Oczywiście nie ma to globalnego znaczenia , a porównywanie płyt z lat 70 , 80 , 90 czy całkiem współczesnych jest z założenia błędne i brak na nie metodologi .
Jednak po ochłonięciu wrażeń i nabraniu dystansu muszę Kulkę Demolkę postawić na najgorszej sportowej pozycji czyli miejscu czwartym .Po obu Born`ach oraz Darkness .
Krytycy powiedzą że wysoko . Tak oczywiście ale ten krążek porywa ( prawie ) od pierwszej do ostatniej minuty muzyki ,a przecież o to chodzi !

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 06, 2013 11:06 pm 
Niezmordowany forumowicz

Płyta w skali od 1 do 10 na mocną 7.
W mojej hierarchii wyżej niż " Magic " i " WOAD ". Jedynie " The Rising " wyżej w ostatnim 20 - leciu.

Wyróżniam zwłaszcza " Jack of all Trades ", " Wrecking Ball ", a szczególnie " Rocky Ground ".

Album przekazujący nam wartości, ważne treści. " Znak czasu ".
Szkoda, że późniejsze " wydarzenia " osłabiły wiarygodność tego projektu, ale o tym debatowaliśmy zażarcie w innym wątku.

Tytuł:
PostNapisane: N mar 10, 2013 12:32 pm 
Blood Brothers

do dziś się wacham czy wyżej umieścic na liście subiektywnej Rising czy Wrecking.
Pewnie gdyby czas wydanie był odwrotny , czyli może świeżość emocji.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC [ DST ]