Forum dyskusyjne BLOOD BROTHERS

- polskiego fanklubu Bruce'a Springsteena i The E Street Band
Teraz jest So lis 25, 2017 12:03 pm

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 10:57 pm 
Witajcie!

http://www.youtube.com/watch?v=qfbLTDRAm58

Uważam, że ten filmik jest wart obejrzenia. Boss gra na ulicach (tak mi się zdaje, patrząc na komentarze) Kopenhagi. Ciekaw jestem, czy ktoś z naszego forum już widział ten klip (a widziało go ponad szesnaście tysięcy osób).

Jeśli ktoś z Was posiada jeszcze jakieś ciekawe linki do teledysków i występów Bossa, proponuję wklejać je tutaj. Albo gdzieś indziej, nie wiem, do jakiego działu będzie to się zaliczać ;-)

Tytuł:
PostNapisane: So sty 06, 2007 12:59 am 
Blood Brothers + Admin

Proponuję to do działu "bootlegowo-pamiątkowego" :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 08, 2007 10:29 am 
Blood Brothers + Admin

POdczas poszukiwań informacji o Bossie ( na tzw BTX-ie) znalazłem wspomnienia jednego z fanów, którzy byli świadkami tego wydarzenia.
pozwoliłem sobie dokonać tłumaczenia z tych wspomnień. oto ono:

Występ Bruce'a w Kopenhadze był bardzo oczekiwany. W tamtym okresie był On wielką gwiazdą – zwłaszcza w Skandynawii. Był to też czas gorączki związku Bruce`a i Patti. Koncert na stadionie piłkarskim był wyprzedany i bardzo nagłośniony w mieście. Niedaleko od miejsca ulicznego koncertu był wielki Billboard na ścianie budynku z napisem "Bruce Springsteen: Witaj w Kopenhadze, Jesteś Twardszy niż pozostali (Tougher Than The Rest)". Lokalny sklep z seansami sprzedawał T-shirty z napisem "Tougher Than The Rest". Do każdego t-shirta dokładano - winylowy singiel "Tougher".
Bruce przybył do Kopenhagi późnym popołudniem 23 lipca, dwa dni przed koncertem. Amieszkał w hotelu miszczącym się na szczycie ulicy handlowej tylko dla pieszych (the Stroget).
Po Stroget kręciło się tego popołudnia kilku członków ekipy, których łatwo można było rozpoznać po kurtkach z trasy “tunel”.
Było tam też 2 grajków ulicznych grających przed zamkniętym sklepem na Stroget. Grali piosenki Bossa chociaż nikt nie zwracał na nich zbyt dużo uwagi.
Jestem przekonany tego co mówię, ponieważ byłem tam. Również przyjechałem 23 lipca specjalnie na koncert. Chociaż nie jestem z Kopenhagi, ani nawet z Europy przyjechałem specjalnie na koncert.
To co zdarzyło się wtedy potwierdza Legendę Bossa – i jako taka była trochęwyolbrzymiana przez lata.
Bruce również tego dnia przechadzał się po Stroget i krótko po 8:15PM, minął tych 2 muzyków. John Magnusson zauważył przechodzącego Bruce`a i krzyknął, żeby im pomógł (lub podobnie). Jak dobrze udomentowano, zagrali "I'm on Fire", "Dancing" and "The River".
Przechodziłem obok tych muzyków zanim Bruce się tam pokazał i przechadzałem się po tej ulicy. Gdy wracałem zobaczyłem o wiele większy tłum otaczający muzyków. Więc przystanąłem by zerknąć. To było prawie niewiarygodne zobaczyć Bruce`a grającego “out in the streets” grającego z tymi goścmi (właściwie to grał tylko z Magnussonem – jego partner stał z boku, gdyż oddał swoją gitarę Bruce`owi). Dotarłem tam w połowie „I`m on Fire” i oglądałem resztę występu wraz z 70 – 100 osobami. Był tam co najmniej jeden kamerzysta – myslę, że to był taksówkarz. (Ja zostawiłem swój aparat/kamerę w hotelu więc moim jedynym dowodem jest gazeta, którą kupiłem następnego dnia)
Po występie Bruce przeszedł przez ludzi z kapeluszem (jak to widać na video). Potem spokojnie poszedł ulicą Stroget do hotelu – 5 – 10 minuowy spacer. Nie zatrzymał się do pozowania do zdjęć ani nie rozdawał autografów. Był śledzony przez grupę fanów (jeden z nich założył kirchief Bruce`owi). Śpiewali Bossowi „Ole Ole Ole”. Razem z Brucem był jeszcze ktoś – być może TerryM – nie pamiętam. Jeśli Boss szukał prywatności w Kopenhadze to na pewno Mu się to nie udało. Występ uliczny znalazł się na pierwszych stronach gazet i był pokazywany w lokalnej telewizji
Bruce był więźniem w hotelu. Jedyny raz wyszedł (pomijając oficjalny koncert) w noc przed koncertem, gdy po północy poszli razem z Patti do Parku Rozrywki Tivoli. Park był zamknięty dla publiczności tak, że Bruce i Patti mogli korzystać z miejsca.
Zdjęcia Bruce`a i Patti razem były wtedy dobrze wynagradzane więc kilku paparazzich czatowało pod hotelem. Ukazało się ich wspólne zdjęcie w oknie ich hotelowego pokoju. I fotograf złapał ich wychodzących razem z Tivoli.

Następnego dnia po wystepie ulicznym zobaczyłem Magnussona siedzacego na ławce na przeciwko hotelu Bossa, miał on nadzieję spotkać Bossa ponownie. Trudno powiedzieć, że był on wielkim fanem Bruce`a – pamiętam jak zadał mi parę pytań o Bossa. Ale szczerze lubił Jego muzykę. Opowiedział mi historię jak namówił Bossa do gry (na przykład jak Go zawołali). Jedynym gościem na Kopenhaskim koncercie był lokalny resident and Bruce influence Link Wray który nigdy nie mógł być pomylony z ulicznym grajkiem.

Gazety opisały tamto wydarzenie o wiele bardziej dokładnie niestety nie znam Duńskiego więc moje wspomnienia z tamtego czasu tak wyglądają.
I tak to własnie było.

Dla zainteresowanych oryginalny tekst posiadam. (zapis video całego tego koncertu - też :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC [ DST ]