Forum dyskusyjne BLOOD BROTHERS

- polskiego fanklubu Bruce'a Springsteena i The E Street Band
Teraz jest Wt lip 17, 2018 4:58 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt kwi 29, 2005 5:42 pm 
Blood Brothers + Admin

Jak oceniacie najnowszą płytę Bossa? Teksty, muzykę itd...

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 29, 2005 5:57 pm 
Blood Brothers + Admin

Na razie, po trzech odsłuchaniach, jeszcze nie podejmuję się jednoznacznej i definitywnej oceny tej płyty. Po pierwszych głosach na naszym forum (z czasów gdy można było posłuchać "D&D" jako MP3 z Internetu) byłem pełen obaw. Tymczasem płyta sprawia na mnie (na razie) nienajgorsze wrażenie. Zaczynam już znajdować na niej moje "własne" miejsca... Może z czasem bedzie tego więcej. Pewnie oburzę koleżeństwo, ale całkiem możliwe, że "D&D" będę słuchał częściej niż "Toma"...

Zacząłem sobie czytać niektóre teksty i wiem już dlaczego na płycie jest naklejka "Parental Guidance" (np. "Reno" może wydać się niektórym dość drastyczne).

Szczególnie w tytułowym "D&D" nie sposób nieusłyszeć kilkunastu nutek z "Blood Brothers", ale pewnie gdy człowiek bardziej skoncentruje sie na warstwie tekstowej utworu, tym mniej będzie takich skojarzeń. W innych utworach prawie udało mi się uniknąć "ślepej liczki" czyli roztrząsania czy utwór coś wcześniejszego Bossa przypomina czy nie.

W sumie cieszę się, że większość płyt Bossa nagrywanych bez The E Street Band jest tak odmienna brzmieniowo od tego co gra TESB. Już teraz zaczynam kombinować, które z tych kawałków Bruce zagra z TESB i jak zostaną one przearanżowane. A może na koncertach kawałki z "D&D" będą tymi fragmentami koncertów, podczas których Boss zostaje sam na scenie?...

Odbiór płyty bardzo ułatwia odsłuch z DVD z włączonym telewizorem - na ekranie wyświetla się tekst (duża i wyraźna czcionka). Zmartwił mnie bark napisów w części filmowej, gdzie przed każdym z pięciu akustycznie i solo zagranych utworów, Boss snuje swoje opowieści. W zasadzie posługuję się językiem "lengłycz", ale bardzo niewiele potrafię zrozumieć z tego co mówi Boss.

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 29, 2005 7:26 pm 
Blood Brothers

Ja zdecydowanie krócej się wypowiem na tym etapie słuchania albumu. a mianowicie: dla mnie przewaga D&D na Tomem polega na tym, iż jest to album utrzymany w zróżnicowanej konwencji co powoduje u mnie różne emocjie i różnorodny odbior zarówno poszczególnych kawałków oraz albumu jako całości. W Tomie wszystko było w jednej lini, stan, emocje były do siebie podobne , tutaj jest zdecydowanie inaczej i dla mnie to jest bardzo pozytywne.

Jak wsłucham się głebiej to jeszcze coś skrobnę na temat tego dzieła Bossa :D

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 29, 2005 7:52 pm 
Blood Brothers + Admin

To ja jeszcze krócej: zgadzam się z Piotrkiem :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 29, 2005 9:53 pm 
Blood Brothers

A ja przyznam, że im dłużej słucham, tym bardziej mi się podoba. Nie rozstaję się ze słuchawkami :lol: Wyłapuję wiele ciekawych akcentów, np.podobnych do "TUNEL OF LOVE" i co ciekawe, na tych pierwszych koncertach Boss gra też z tej płyty. Cierpię, że nie mam oryginału z tekstami, bo bez tego ani rusz :P No, ale jak słuchawki już mi przyrosną do uszu, to pewno i bez tekstów wszystko zrozumiem :D

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 29, 2005 9:58 pm 
Aktywny forumowicz

Chociaż słuchałem albumu dopiero dwukrotnie to bardzo mi sie podoba i zdziwiły mnie pojawiające się na forum słowa krytyki. Numer pierwszy, a wiec tytulowy bardzo przypomina mi klimatem Blood Brothers (zgadzam sie z Tobą Wojtek, choć myśl ta przyszla mi do głowy od razu podczas pierwszego odsłuchania)... natomiast ogromnie zaskoczył mnie Boss w Maria's Bad oraz All I'm Thinkin' About... śpiewajacego w taki sposob Bossa to jeszcze nie słyszalem... w pierwszym troche "fałszuje", natomiast w drugim nazwę to "szpecząc krzyczy"... w taki dziwaczny sposob to odbieram :) W każdym razie tak jak już gdzieś tam mowiłem.... jestem za :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 29, 2005 11:39 pm 
Forumowicz

...właśnie jestem po pierwszym przesłuchaniu wersji DVD wraz z utworami PCM czy jak to tam się nazywa i... jestem pod wrażeniem. Sama forma wydania- słuchac i czytać na monitorze pojawiąjacy się tekst (bez obrazu)-jest interesująca, nie pamietam czy coś takiego już ktos zrobil. Jeszcze jedna płyta ukazujaca niebywałą skalę głosu BRUCE-A!
Oczywiście jest parę taktów przywołujacych starsze utwory, ale myśle, że można to potraktować jako wersję pewnego opowiadania, gdzie muzyka jest tłem (bardzo ważnym zresztą) do prezentowanych historii, uczuć, wrazeń, obserwacji. Osobiście spodziewałem się płyty bardzo podobnej to TOMA, a tu zaskoczenie. Dla mnie ta płyta bardziej klimatem przypomina THE RISING.
A odnosnie znajomych taktów, sporo można ich znaleźć na wydaniu TRACKS w wersji 4plytowej, jest tam pare utworków jakby tylko z innym tekstem. Myśle, że to tak jak na pokazie ARKADIUSA- modelki nie chodzą w jednym stroju, ale w różnych zestawach kompozycyjnych, z powtarzajacymi się detalami.

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 30, 2005 12:09 am 
Blood Brothers + Admin

Ewa napisał(a):
...Cierpię,że nie mam oryginału z tekstami,bo bez tego ani rusz :P No, ale jak słuchawki już mi przyrosną do uszu,to pewno i bez tekstów wszystko zrozumiem :D

Ewa, teksty wszystkich kawałków są na stronie Bossa. Wejdź, skopiuj sobie je do Worda i wydrukuj i już będzie lepiej :)

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 30, 2005 7:10 pm 
Blood Brothers

Tak zrobiłam. Kurka,to już prawdziwa manufaktura-najpierw mp3,teraz teksty...Chyba jednak pora wybrać sie do MediaMarkt'u :!:

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 30, 2005 9:31 pm 
Blood Brothers + Admin

Teraz znając teksty, muzykę i zawartość książeczki, wiesz że WARTO :)

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 30, 2005 10:20 pm 
Blood Brothers + Admin

Powiem tak. z każdym dniem Diabły podobają mi się coraz bardziej. Chociaż niektóre teksty ostro dają do Pieca, to jestem coraz bardziej zadowolony, że mam ją w swoich zbiorach. A już w ogóle nie mogę się doczekać jak będę miał w swych rękach DVD.

Tytuł:
PostNapisane: So maja 21, 2005 3:51 pm 
Początkujący forumowicz

Bardzo dobra płyta! Początkowo bałem się, że będzie przypominać TOMA JOADA - takie były doniesienia, ale na szczęście nie jest tak do końca. THE GOAST OF TOM JOAD nigdy do końca mi się nie podobał, muzycznie niestety nudny, tekstowo lewicowe poglądy BOSSA zupełnie przygnębiały. Natomiast Devils&Dust dla mnie jest bardzo ciekawą płytą, brzmi ciekawie, słucha się świetnie. Klimaty podobne oczywiście do TOMA, NEBRASKI ale i THE RISING. To budujęce, że mimo już 35 lat grania muzyki, mega konta w banku BOSS zrobił tak dobrą płytę.
Jestem zachwycony brzmieniem płyty nagranej przez bardzo skromny zespół muzyków ze skromnym instrumentarium.
Moje ulubione kawałki to LONG TIME COMING, LEAH, MARIAS BED, ALL THE WAY HOME, ALL IM THINKING ABOUT, JESUS WAS AN ONLY SON.

Tytuł: Devils & Dust
PostNapisane: Śr maja 25, 2005 4:48 pm 
Witam wszystkich serdecznie!

Jeśli można przyłączyc się do roważań na temat najnowszej płyty Bruce'a, to chciałbym trochę o warstwie lirycznej.

Po pierwsze nie trudno zauważyć, iż płyta poświęcona jest tematowi życia (co za niespodzianka ;), a w szczególności problemowi "namiętności i pasji". Od pierwszego do ostatniego utworu towarzyszymy przecież bohaterom szarganym emocjami - miłości, nienawiści, pożądania, żalu etc. O tym wie każdy kto słuchał płyty... :)

Co jest jednak ważne to ogromna przemiana, jaka dokonuje się w Springsteenie na tej płycie. Oto artysta ściśle wiążący swoją twórczość z człowiekiem in crudo, zaczyna sięgać do tematyki metafizycznej. Problem poruszony w utworze tytułowym jest nie tylko vox Springsteenus w sprawie wojny w Iraku (co sam podkreślał w wywiadach), to również zarzewie do dyskusji na temat Boga i religii. Springsteen nigdy nie był tak bliski tej tematyki. Reason to Believe to przecież utwór nie sięgający tak głęboko na płaszczyźnie metafizycznej.
W pewnym sensie Bóg obecny jest również na Silver Palomino, który obok tytułowego i Matamoras Banks jest najważniejszym utworem na płycie (choć może nie moim ulubionym :)

Ahh.. chciałbym napisać więcej ale kto to będzie czytał. Wogóle mi sie aż ręcę trzęsą, bo nie wiedziałem, że w Polsce oprócz mnie, ktoś na poważnie słucha Bruce'a.

Reasumując. Płyta moim zdaniem jest wspaniała. (Chciałem zauważyc, że mienię się znawcą muzyki, mam 25 lat i nie jestem katolikiem)

Niech Springsteen pozostanie z Wami Wszystkimi!

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 25, 2005 6:37 pm 
Blood Brothers + Admin

No to witamy kolejnego fana Bossa. Może przystąpisz do Blood Brothers? Ale nawet jeśli nie, to pisz, chłopie pisz, bo mądrze piszesz! Czekamy na więcej!

PS. Bądź tak miły i pisz kolejne posty używając swojego imienia. Takie mamy zasady, zreszta łatwiej tak się dyskutuje w naszym braterskim gronie.

Tytuł:
PostNapisane: N maja 29, 2005 3:22 pm 
Zachęcony ciepłym przyjęciem mojego postu, jestem w trakcie spisywania moich przemysleń o nowym albumie Boss'a. Mam nadzieję, że jak najszybciej będę mógł je przesłać! A jesli chodzi o wstąpienie do FanKlubu to jak najbardziej. Pozdrawiam wszystkich Brucoholików. :)

Tytuł:
PostNapisane: So cze 11, 2005 6:23 pm 
Niezmordowany forumowicz

Czesc Dawno mnie nie było ale już jestem Moja sesyja powoli dobiega końca więc moża się zająć Bossem :wink:

Mam też więcej czasu na czytanie postów Halo ...Maciek ?? kiedy dalszy ciąg :roll:

Tytuł:
PostNapisane: So lut 11, 2006 10:29 am 
Forumowicz

To może ja też coś skrobnę o tej płytce mimo iż minęło już sporo czasu od jej wydania :wink: hmm, według mnie jeden z najlepszych (bez The ESB) albumów Bruca! Szczególnie podoba mi się różnorodność muzyki, jest trochę folku, rocka, country, a więc każdy znajdzie coś wartościowego dla siebie. Textowo oczywiście Bruce nie zwiódł! Piękne, głębokie słowa, czasami zabawne, czasami wzruszajace i smutne. Powiem szczerze, że z utęsknieniem czekałam na tą płytkę, gdyż już od pewnego czasu potrzebowałam czegoś świeżego, odkrywczego (bo dzisiejsza muzyka niewiele jednak nam proponuje:/) a wiedziałam, że Bruce ZAWSZE może mi to dać! Kupiłam płytkę poprzez Vivid, bo kupuję w nim już od dłuższego czasu i mają nowości raczej zawsze na czasie;) Także kiedy już D&D dostała się w moje ręce po prosu chodziłam jak jakaś nakręcona;) pierwszą rzeczą jaką zrobiłam było oglądnięcie i wysłuchanie DVD :) Bruce siedziący na krzesełku w fajnym miejscu, gitarka i harmonijka, super! po prostu wyłączyłam się ze świata rzeczywistego i przeniosłam się do zupełnie innej bajki;) Ogólnie to bardzo przeżywałam każdy utwór, bo jak zwykle opowiadał pewną historię (w ogóle to Bruce ma taki dobór słów, że niech go gęś kopnie! :lol: . Opowieść Bruca zawsze zachęcają mnie żeby formować sobie pewne obrazy w głowie co jest po prostu przepiękne!!! Według mnie najlepsze to: tytułowy utwór, Long Time Comin', Maria's Bad, Leah, Matamoros Banks. Silver Palomino i Jesus Was An Only Son posiadają cudowne, wzruszające texty i bardzo prawdziwie! Ogólnie przyznam się, Devils and Dust to płyta na którą czekałam z wielką niecierpliwością, ale która w pełni spełniła moje oczekiwania :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 16, 2006 10:06 pm 
Forumowicz

Agata tak napisałaś o tej płycie, że po prostu musiałem ją sobie puścić co i uczyniłem zaraz jeszcze skoczę do barku zaglądnąć i tak się rozkoszować będę pisząc CV, bo nowej pracy szukam. Tak płyta mi się podoba klimatyczna i Springsteenowska, a jutro mają do mnie wrócić słuchawki z serwisu, więc wieczorne biegi połączę z płytą może Devils & Dust może The Rising :idea:

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 16, 2006 10:23 pm 
Forumowicz

WIELKIE DZIĘKI!!! 8) 8) 8) bardzo mi miło!!! :wink: cieszę się, że ponownie odkrywasz Devils and Dust :wink: hehe, wyobraź sobie, że ja jakżdą płytkę Bruca przeżywam w szczególny sposób :wink: :D A więc pozostaje mi powiedzieć: ENJOY Devils and Dust lub The Rising :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 17, 2006 9:17 pm 
Forumowicz

Tak więc pobiegłem dzisiaj do parku z nowymi słuchawkami a w nich Devils troche błotka ale gnałem oddech mi wszedł w rytm no i lubie tą płytkę

Tytuł:
PostNapisane: So lut 18, 2006 12:16 pm 
Forumowicz

Arek napisał(a):
Tak więc pobiegłem dzisiaj do parku z nowymi słuchawkami a w nich Devils troche błotka ale gnałem oddech mi wszedł w rytm no i lubie tą płytkę
bardzo fajnie, że D&D nadaje się również jako pomoc do uprawiania sportów :wink: myślę, że szczególnie piosenka Devils and Dust nadaje pewnego "poweru" :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 23, 2006 2:59 pm 
Witam, jestem nową gębą na forum więc postanowiłem skrobnąć coś świeżego o może już nie tak świeżej płycie „Devils & Dust”. zgadzam się, już nawet nie pamiętam z kim, kto napisał że jest to płyta nierówna. Nierówna moim zdaniem pod względem muzycznym ale i lirycznym. Pamiętam jak oglądałem video Bruce’a z nagrywania płyty „Greatest Hits”, na którym stwierdził, że piosenka to opowieść tocząca się w określonym rytmie i narracji, której od początku aż do końca nic nie powinno zakłócić, a jeśli tak się stanie to cyt. " We're fucked!" To było a propos kwestii dodania smyczków do finału „Secret Garden”. W każdym bądź razie wydaje mi się, że tej spójności brakuje D&D. Nie wiem dlaczego Bruce zdecydował się dodać elektrykę do paru kawałków np. „Long time comin'” czy „All I'm thinkin' abort”, bo choć sprawdza się to w utworze tytułowym, to nie pasuje mi w chociażby dwóch poprzednich. Zwłaszcza, że jeśli oglądaliście DVD te utwory w wersji ultra akustycznej zwłaszcza z falsetem Brucea rodzą się na nowo i moim skromnym zdaniem na lepsze. Stąd też moje lekkie rozczarowanie tym zróżnicowaniem. Wydaje mi się ze Bruce miał chęć nagrać płytę folkowa w pewnym sensie kontynuacje „The Ghost of Tom Joad” (myślę że miał sporo materiału, który został mu po TGOTJ, zresztą sam o tym wspominał, że chciałby ten temat kontynuować) ale wytwórnia przekonała go, by dołożyć trochę lżejszego materiału, a może był to pomysł samego artysty. W każdym bądź razie tej spójności brakuje mi najbardziej. Choć jak to zazwyczaj z Bossem bywa, gdy z głośników płyną historie z „Reno” czy „The Hitler” wszelkie "niedoskonałości" puszczam w niepamięć.

P.S. Sam jestem gorącym zwolennikiem Bruce’a "nudziarza" i jego akustyczno - folkowych przygód zwłaszcza na „The Ghost of Tom Joad” stąd też powyższy komentarz do D&D jest jak najbardziej subiektywny :0)
Peace!

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 22, 2006 11:10 pm 
Niezmordowany forumowicz

Michał Klimek napisał(a):
Chociaż słuchałem albumu dopiero dwukrotnie to bardzo mi sie podoba ... natomiast ogromnie zaskoczył mnie Boss w Maria's Bad oraz All I'm Thinkin' About... śpiewajacego w taki sposob Bossa to jeszcze nie słyszalem... w pierwszym troche "fałszuje", natomiast w drugim nazwę to "szpecząc krzyczy"
- to mi się szalenie podoba :lol:

Słucham tej płyty chyba po raz 100, zresztą sama już nie wiem :lol:
Jednak zawsze jak czytam forum i natrafię na posty, które są zwiazane z utworami Bossa (bo przecież czasem też jest luźna gadka, której niestety u mnie jest zbyt dużo :oops: ), to po prostu wrzucam sobie odpowiednią płytkę i zakładam słuchwki, a potem dalej czytam, badź coś skrobnę ( a raczej wklikam) od siebie...
Na mnie płyta zrobiła piorunujące wrażenie, ale nie od samego poczatku.
Często bywa tak, że coś mi wpadnie w ucho od razu po pierwszym odsłuchaniu, a często muszę posłuchać czegoś dłużej.

Płytę dostałam dopiero chyba gdzieś w grudniu zeszłego roku, wcześniej jednak miałam MP3 od kolegi (jeszcze wtedy nie wszystkie utwory mi się podobały) 8) .
Przejdę do rzeczy: po otrzymaniu płyty najpierw przesłuchałam sobie wszystkie kawałki z oryginału, a potem wrzuciłam sobie DVD i zostałam oczarowana :lol:
Pierwsze wrażenie moje było, że Bruce trochę się zestarzał, bo przecież zanim "zostałam podłączona" do netu to nie oglądałam Bossa na taką skalę jak teraz :wink: W oczy rzucił mi się także wygląd pomieszczenia, w którym Boss siedział na krzesełku i ...(zresztą wszyscy to widzieli)- te stare lustra na ścianach, lampa z kryształków (która wcale mi nie przypadła do gustu, jadnak świetnie pasowała do całości), nawet urzekł mnie ten kotek (niektórzy nie lubią sierściuchów, co wyszło podczas wizyty u Pawła :lol: ) Całość wydała mi się "niezwykle swojska" (jak można to tak określić). Potem puszczałam sobie ten materiał w kółko, aż mój mąż chyba gorzko pożałował wyboru takiego prezentu (jak tak dalej pójdzie z moim uzupełnianiem braków, to nie wiem co mu pozostanie na prezenty :) )
Nieco później stwierdziłam, że najbardziej mi się podoba :
"Devils & Dust", "Leach", "All I'm Thinkin' About".
A dzisiaj po prostu stwiedziłam, że miło jest posłuchać tej płytki siedząc sobie na forum... i zgadzam się z postami pozostałych forumowiczów, z zastrzeżeniem, że ja bym tego lepiej nie ujęła.
Pozdrawiam.

Sylwia.

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 07, 2006 10:14 am 
Blood Brothers

Właśnie kupiłem na allegro D & D za smieszne pieniądze (miałem do tej pory tylko cdr , czego sie wstydze). Wygrałem licytacje z allegrowiczem o nicku "Scialfa" . Czy to ktos z forum, a może niezarejestrowany fan lub fanka???

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 13, 2006 7:16 am 
Blood Brothers

Wczoraj na poczcie odebrałem fabrycznie nowy set D&D . Folia i zapach nowości. I faktycznie zacząłem tą płytę odkrywać na nowo (nie zmienia to faktu, że to dla mnie najgorsza płyta Szefa w dorobku). Szczegółnie dużo radości sprawił mi dodatkoy dvd, który z tekstami piosenek umożliwa "wspólne" śpiewanie po nosem...

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 13, 2006 9:53 am 
Blood Brothers + Admin

Marek Biernacki napisał(a):
Wygrałem licytacje z allegrowiczem o nicku "Scialfa" .

z tego co pamiętam, to Tomek Urynowicz z Krakowa
PS
pozdrowienia dla Tomka (i Jego rodzinki)

Tytuł:
PostNapisane: N sie 07, 2011 5:45 pm 
Blood Brothers

wczoraj po długiej przerwie w spokoju wieczorkiem przesłuchałem tą płyte jakby "od nowa".
Muszę odszczekać dwie własne opinie : że to słaba płyta i że należy do grupy wydawnictw nebraskowo-solowych.
Przedewszystkim słychać na tym krążku duży kunszt wokalny Bossa , autentyczne zaangażowanie ( oczywiście nigdy go nie brakuje ) , mase wyrafinowanych detali instrumentalnych i wokalnych ( rewelacyjne backvocals ) oraz delikatność połaczoną z głębokim gniewem wynikającym z niesamowitej artystycznej empati.
Myśle że w związku smutnym wydażenie z czerwca wielu ucieszyła by produkcja w tym duchu , może nawet dryfujaca w kierunku mikrodynamicznego ....soulu.
Boss nie raz zaskakiwał mnie w ciągu ostatnich 26 lat , może zrobi to ponownie.

Strefa czasowa: UTC [ DST ]