Forum dyskusyjne BLOOD BROTHERS

- polskiego fanklubu Bruce'a Springsteena i The E Street Band
Teraz jest Pt kwi 20, 2018 6:20 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr cze 06, 2007 2:56 pm 
Blood Brothers + Admin

Myślę że nie warto tworzyć oddzielnych wątków dla płyty CD z koncertem z Dublina i DVD z tym samym materiałem.

Na razie ciekawi mnie, czy ktoś z "naszych" już ma tę płytę i na jakim nośniku?

Ostatnio edytowano Pn lip 12, 2010 2:36 pm przez Wojtek Markos Markiewicz, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 06, 2007 5:59 pm 
Blood Brothers + Admin

ja mam - mteriał audio na dysku :)
ale o tym już pisałem http://www.blood-brothers.org/forum/vie ... ight=#6143

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2007 10:18 am 
Forumowicz na dorobku

Ja mam;) Kupiłem wczoraj w Media Markt w Czeladzi. Cena dla 2 CD i wersji DVD (zakupiłem:)) jest taka sama i wynosi 68,99 chyba. Materiału jeszcze nie oglądałem w całości, ale zestaw utworów wydaje się być atrakcyjny:) Wydanie też w porządku, na poziomie innych wydań DVD Bossa. Tylko jedno ale, chciałbym się zapytać, bo ja tego nie pojmuję, dlaczego %$#@*&^$ nie zagrano Ramrod?:)

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2007 6:51 pm 
Blood Brothers + Admin

Dla mnie też brak Ramroda w końcówce trasy jest niezrozumiały i w sumie przykry. Może Boss uznał, że ten kawałek jest zbyt "zabawowy" i nie pasuje do kilku poważnych (w tematyce i przesłaniu) kawałków?

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 07, 2007 9:58 pm 
Blood Brothers + Admin

Wojtek Markos Markiewicz napisał(a):
Może Boss uznał, że ten kawałek jest zbyt "zabawowy" i nie pasuje do kilku poważnych (w tematyce i przesłaniu) kawałków?
Może i tak, ale cośmy się przy nim nabrykali to nasze. :lol: :lol: inna sprawa, że pewnikiem musieli wybierać, ktore kawałki się "zmieszczą" na płytę, no i Wybór był trudny. inna sprawa, że Ramrod nie załapał się na setlisty w Dublinie. :cry:
Mnie z tego Dosyć Szerokiego zestawu z Dublina brakuje Bobby Jean.

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 08, 2007 10:13 am 
Niezmordowany forumowicz

...a mnie jeszcze brakuje Live in Dublin :? , właśnie czekam na prezent urodzinowy od męża, więc kto wie :roll: :wink: :twisted:

P.S. Dodam, że dzisiaj nie mam urodzin, wiec niech nikt nie wyskakuje z żadnymi życzeniami :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 08, 2007 10:29 am 
Niezmordowany forumowicz

:lol: :) :mrgreen: Właśnie dostałam :twisted:

Resztę napiszę nieco później :wink:

Tytuł:
PostNapisane: N cze 10, 2007 5:12 pm 
Blood Brothers + Admin

Sylwia Cieślik napisał(a):

P.S. Dodam, że dzisiaj nie mam urodzin, wiec niech nikt nie wyskakuje z żadnymi życzeniami :lol:

Wszystkiego najlepszego i bosskiego! Ale nie pisz takimi małymi literkami, bo niektóre dziadki nie widzą takiego "maczku" i znów przegapią Twoje urodziny :) :lol:

Tytuł:
PostNapisane: N cze 10, 2007 6:20 pm 
Niezmordowany forumowicz

SPOKO, SPOKO.
Nikt się nie spóźnił i nawet...

...teściowa pamiętała :wink: :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 11, 2007 7:51 pm 
Blood Brothers + Admin

Mam! Mam!

Paczuszka z 2 CD i DVD leżała sobie od rana w skrzynce, a ja siedziałem w domu i zazdrościłem Krzyśkowi, który po południu zadzwonił z wiadomością, że ma już płytę. Dobrze, że wieczorkiem wyszedłem na krótki spacerek :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 8:55 am 
Blood Brothers + Admin

No obejrzałem. ;):)
przyznam, że jesli chodzi o "Pay Me.." (nie ukrywam, że od tego własnie zacząłem) to trochę złagodził mój "niesmak do montażu" widok Bossa za pianinkiem doginającego na gitarce. na dvd uwór jest dłuższy o minutę, co dodatkowo poprawia jego oglądalność. choć i tak barakuje mi Arta stojącego przed nami na scenie i Bossa ze szklaneczką w ręku i nogami na pianinie. Chociaż jak się to oglądało, to wygląda jakby tak kończył się ten utwór w Dublinie. Jednak wolę wersję Frankfurcko-Mediolanską :lol:

Ale poza tym Bomba

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 9:49 am 
Blood Brothers + Admin

Na razie nie miałem czasu obejrzeć całego DVD, ale kilka pierwszych kawałków trochę mnie zaniepokoiło. Odniosłem wrażenie (mówię o obrazie) jakby zespół grał w pustej sali. Nie poczułem na razie atmosfery koncertu.

Wydaje mi się, że montaż filmu kładzie koncert. A już wklejenie Bossa witającego się z publicznością zrobione jest z subtelnością małpy z brzytwą!

PS. Krzysiek, sorry za gwałtownie urwaną rozmowę - komórka mi się rozładowała :(

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 8:07 pm 
Niezmordowany forumowicz

PS. Krzysiek, sorry za gwałtownie urwaną rozmowę - komórka mi się rozładowała :(

Krzysiek, sorry za szybie zakończenie rozmowy, ale byłam właśnie na skrzyżowaniu :mrgreen:

Na razie nie miałem czasu obejrzecałego DVD, ale kilka pierwszych kawałków trochę mnie zaniepokoiło.

Ja też jeszcze nie miałam czasu obejrzeć całości, ale to co widziałam jest ok. (chyba mało widziałam) :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 14, 2007 6:49 am 
Blood Brothers

Dla nie numerem jeden tej płyty (mam na myśli audio dvd jeszcze nie widziałem chciałbym mieć 3w1 a nie mogę tego nigdzie dostać) to kawałek "This Little Light of Mine". Jak dla mnie REWELACJA nie mogę sie go nasłuchać!!!!!

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 4:44 pm 
Forumowicz

A ja mam małe pytanko... moze ktos sie orientuje jaki jest tytuł piosenki, lub wogole co to za piosenka, na koncu DVD juz nie z koncertu. Boss i reszta bady graja cos sobie na korytarzu.... POPROSTUUU cudo:) urzekło mnie to jak cholera a nie wiem co to. BALAGMMM O POMOC!! :D

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 5:42 pm 
Niezmordowany forumowicz

To Cadillac Ranch. :)
http://www.youtube.com/watch?v=mYeiOaOluqU
A to wersja z ESB:
http://www.youtube.com/watch?v=QIomLMfAli8

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 7:31 pm 
Forumowicz

tak tak tak tak tak tak!! DZIEKUJEE!!! :D Umarlam........

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 26, 2009 11:16 am 
Niezmordowany forumowicz

Growin' Up i Highway Patrolman zastapilabym piekna wersja The River (te skrzypce ! http://www.youtube.com/watch?v=rvxYiudnnKk ). Zreszta The River bylo chyba o wiele czesciej grane niz te dwa umieszczone utwory, ale to bez znaczenia...Szkoda, ze Blinded jest zaklocona napisami - swietnie brzmi z Seeger Sessions Band...
Moi znajomi, czesc rodziny, ktorzy wczesniej nie przepadali za Brucem (a niektorzy wrecz go niecierpieli) - uwielbiaja nagrania z SSB. Niektorym musialam nawet dodatkowo nagrac bootlega z koncertem z Bolonii, a u niektorych juz nawet sie zniszczyl od czestego puszczania.. :lol:
Chcialabym, aby w przyszlosci powstalo Sessions Band vol. 2 - kiedys zagadnelam Charlesa o to, on bardzo chetnie powrocilby do takiego projektu, ale o wszystkim decyduje Boss. :)
Fajnie wrocic do nagran z The Sessions Band i posluchac Long Walk Home w tej wersji. :)
Z utworow, ktorych nie ma na Live in Dublin, uwielbiam Long Black Veil: http://www.youtube.com/watch?v=JkA7PObD ... re=related - wspanialy duet i bardzo podoba mi sie power w glosie Bruce'a...niesamowity koncert, odebrany przeze mnie wyjatkowo, rowniez dlatego, ze mial miejsce w bardzo ciezkim dla mnie okresie...fajnie zmontowano do niego DVD.
Wydaje mi sie, ze koncert Springsteena z The Sessions Band moglby odniesc sukces nawet w Polsce - moi znajomi, ktorzy, jak pisalam, wczesniej nie chcieli nawet slyszec o Springsteenie, byli zainteresowani jego trasa. A to bylo dla mnie naprawde duzym szokiem. Ale milym. :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 26, 2009 12:02 pm 
Blood Brothers

Izo zgadzam się z Toba całkowicie. Dla mnie nasz fanklubowy koncert we Frankfurcie z tej trasy był najlepszym koncertem Bossa jaki kiedykolwiek widziałem. Byliśmy pod sama scena i pamiętam jak cały drżałem kiedy zaczęli grac to było niesamowite. Żadnego błaznowania tylko przepiękna muzyka i niesamowita siła tego wielkiego zespołu na maleńkiej scenie. Poza tym aranżacje jakie Bruce przygotował na te trasę były niesamowite. The River to perełka pisałem o tejk wersji gdzieś wcześniej więc nie będę się powtarzał ale Further on Up the Road, Open All Night, Atlantic City czy Johnny 99 po prostu niesamowita kreatywność w przeniesieniu tych kawałków na akustyczny band. No a do tego sekcja dęta z niemal jazzowymi solówkami - powaliła mnie na kolana. Ten zespół miał piękne brzmienie i nawet jeśli ktoś nie lubi tego gatunku muzycznego jaki reprezentował Seeger Band to ich brzmienie musi docenić. Przez ten projekt Bruce udowodnił mi jak genialnym aranżerem potrafi być i właśnie dlatego tak trudno mi zaakceptować to co robi teraz. W moim mieszkaniu wisi na ścianie oprawiony w wielka ramę plakat reklamujący te trasę i jestem strasznie z niego dumny ponieważ, tak jak cała ta trasa, jest prosty bez idiotycznych zdjęć Bruce`a z tysiącem łańcuszków i bransoletek. Mam wrażenie że wtedy liczyła się tylko muzyka.

Tak na marginesie czy ktoś ma wersję The River w tej aranżacji w dobrej jakości – jeśli tak bardzo proszę o kontakt.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 26, 2009 12:18 pm 
Forumowicz

Czy mi sie wydaje czy tekst jest inny do Cadillac Ranch?? Tzn refren... to co spiewaja na dvd Live in Dublin tam na korytarzu... refren jest inny niz w tekscie... mi sie wlasnie refren podoba:(

edit: mam to jest przeciez zwrotka z Mystery Train. dobra ciołek zemne:)

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 27, 2009 6:54 am 
Blood Brothers

własnie wczoraj kolejny raz koncertowałem Dublin od pierwszej do ostatniej nuty ( snieg z dachu spadał szybciej niz ostatnio...). Praktycznie niema utworu na tej płycie którego bym nie kochał ! Mysle ze faktycznie niema innej przyszłości ( jak na muzyka 60 letniego ) dla Bossa jak projekty tego typu , więć czekam na "jakies" nowe Session ! Mysle ze czas przypomniec publice słuchającej kolejnych czarnych jednosezonowców innych wielkich bardów Ameryki w sposób który powoduje wzruszenia i uczucia nieznane 21 wiecznemu przemysłowi muzycznemu .

Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 12, 2010 2:40 pm 
Blood Brothers + Admin

Zaopatrzyłm się w Dublin na blu-rayu (dzięki Jacek!). Mam nadzieję, że w końcu przełamię się w kwestii tego wydawnictwa.

Choć oczywiście zaraz sobie pomyślałem, że skoro wydali to na BD, to mogli dorzucić coś extra w porównaniu do DVD ;)

Tytuł:
PostNapisane: N lip 18, 2010 10:35 pm 
Niezmordowany forumowicz

Niech się miło ogląda i słucha, Wojtku :) .

Koncert ma swój klimat.
Dawno nie oglądałem. To znak, że trzeba zapuścić :wink: .

Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 19, 2010 2:27 pm 
Blood Brothers + Admin

Dzięki Jacek ;)

Strefa czasowa: UTC [ DST ]