Forum dyskusyjne BLOOD BROTHERS

- polskiego fanklubu Bruce'a Springsteena i The E Street Band
Teraz jest Pn sty 22, 2018 5:15 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 21, 2016 8:24 am 
Forumowicz

Hej
Może ktoś będzie na koncercie w Kopenhadze? :D :?:

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
PostNapisane: Wt cze 21, 2016 8:42 am 
Mr. Darkness

Hej, nie planuję, ale muszę zapytać - czy Ty jedziesz?
Jeśli tak, to gratuluję ciekawego wyboru. :)

PostNapisane: Wt cze 21, 2016 11:15 am 
Forumowicz

Jedziemy jutro :D
Bruce jest popularny w Skandynawii, jak pewnie wiecie :lol: Mieszkam teraz niedaleko Kopenhagi także żal byłoby stracić taką okazję.
Aż nie mogę uwierzyc że to już jutro, bilety kupiłam w ostatniej chwili.

PostNapisane: Wt cze 21, 2016 11:29 am 
Mr. Darkness

Życzę Ci udanego koncertu i niezapomnianych wrażeń!

PostNapisane: Wt cze 21, 2016 11:30 am 
Blood Brothers

Jacek Kubiak napisał(a):

A powiedz mi Jacek na których koncertach w Skandynawii Ty będziesz? bo jeśli na viagogo można wyhaczyć czasem bilety w dobrej cenie, i jakby mały mi się urodziło to może bym się skusił na jakiś właśnie w Szwecji lub Norwegi gdzie zawsze najbardziej chciałem Bossa usłyszeć, tak sobie myślę coś z tych dwóch ostatnich Gothenburg lub Oslo, chyba że bardziej ekstremalnie i Trondheim :) co sądzisz o koncertach w Norwegii? byłeś na jakimś?

PostNapisane: Wt cze 21, 2016 11:40 am 
Mr. Darkness

Mateusz Marek napisał(a):
Jacek Kubiak napisał(a):

A powiedz mi Jacek na których koncertach w Skandynawii Ty będziesz? bo jeśli na viagogo można wyhaczyć czasem bilety w dobrej cenie, i jakby mały mi się urodziło to może bym się skusił na jakiś właśnie w Szwecji lub Norwegi gdzie zawsze najbardziej chciałem Bossa usłyszeć, tak sobie myślę coś z tych dwóch ostatnich Gothenburg lub Oslo, chyba że bardziej ekstremalnie i Trondheim :) co sądzisz o koncertach w Norwegii? byłeś na jakimś?

Mateusz, będę na 2 i 3 koncercie w Goteborgu. W Norwegii jeszcze nie miałem okazji być, ale słyszałem wiele pozytywnych opinii na temat koncertów w kraju fiordów. Myślę, że warto tam się wybrać, często jednak są to trudne wyjazdy logistycznie. Warto taki dobrze zaplanować.

PostNapisane: Wt cze 21, 2016 12:47 pm 
Forumowicz

Jacek Kubiak napisał(a):
Życzę Ci udanego koncertu i niezapomnianych wrażeń!

Tak, czyli dziekuję po duńsku. :)

PostNapisane: Wt cze 21, 2016 1:50 pm 
Blood Brothers

Blanka Piesiak napisał(a):
Jedziemy jutro :D
Bruce jest popularny w Skandynawii, jak pewnie wiecie :lol: Mieszkam teraz niedaleko Kopenhagi także żal byłoby stracić taką okazję.
Aż nie mogę uwierzyc że to już jutro, bilety kupiłam w ostatniej chwili.

Są dwie szkoły: 1. że najbardziej legendarne z legendarnych są koncerty w krajach południowych, 2. szkoła głosi, że u Skandynawów...,
czyli gratuluję i zazdroszczę.

PostNapisane: Pt cze 24, 2016 8:02 pm 
Blood Brothers + Admin

O to co fani piszą na oficjalnym profilu Bruce'a na FB o koncercie w Kopenhadze:
...This was my 16 concert with Springsteen, and even with bad acoustic it was in my top 3...
...It was a great show, but please use another venue next time. The acoustics in Parken are terrible...
...But the sound in Telia Parken is the worst sound I've ever heard.
...Sounds in stadiums are not good. Better in a smaller places.
...But please use another venue the next time. Parken is soundwise not meant for concerts.
...Bruce and his band delivered a great concert. But the sound in Telia Parken is the worst sound I've ever heard.
...Great evening but the sound was bad.
...Seems something's wrong with the acoustics on the large Springsteen concerts. Den Hague was also a problem on the acoustic level. Maybe hire another company or other sound engineers.

Czy nikt z ekipy Bruce'a tego nie czyta? :evil: To chyba nie wina tego miejsca (stadionu) jednak, skoro takie komentarze były też po Berlinie? Co się dzieje? :(

PostNapisane: Pt cze 24, 2016 8:37 pm 
Mr. Darkness

Mirka Suwarska napisał(a):
O to co fani piszą na oficjalnym profilu Bruce'a na FB o koncercie w Kopenhadze:
...This was my 16 concert with Springsteen, and even with bad acoustic it was in my top 3...
...It was a great show, but please use another venue next time. The acoustics in Parken are terrible...
...But the sound in Telia Parken is the worst sound I've ever heard.
...Sounds in stadiums are not good. Better in a smaller places.
...But please use another venue the next time. Parken is soundwise not meant for concerts.
...Bruce and his band delivered a great concert. But the sound in Telia Parken is the worst sound I've ever heard.
...Great evening but the sound was bad.
...Seems something's wrong with the acoustics on the large Springsteen concerts. Den Hague was also a problem on the acoustic level. Maybe hire another company or other sound engineers.

Czy nikt z ekipy Bruce'a tego nie czyta? :evil: To chyba nie wina tego miejsca (stadionu) jednak, skoro takie komentarze były też po Berlinie? Co się dzieje? :(

Mirka, takie komentarze są po każdym koncercie. Po każdym.
Problem jest na pewno, ale wydaje się być niezauważalny dla ekipy Bruce'a.

PostNapisane: So cze 25, 2016 10:10 am 
Blood Brothers

Moje ostatnie 3. koncerty to 3. różne rodzaje głośników, więc problem tkwi pewnie w inżynierii dźwięku. Choć swoją drogą, nie wierze w możliwość dobrego nagłośnienia obiektu typu stadion. Ale faktycznie, da się lepiej, niż mamy do czynienia z występami Boss'a.
P. S. Kiedy przyjedzie za kilkanaście miesięcy z płytą solową do zamkniętych sal na parę/paręnaście tys. ludzi, będzie prawie audiofilsko.

PostNapisane: So cze 25, 2016 10:44 am 
Blood Brothers + Admin

Jacek Kubiak napisał(a):
Mirka, takie komentarze są po każdym koncercie. Po każdym.
Problem jest na pewno, ale wydaje się być niezauważalny dla ekipy Bruce'a.

Zawsze ktoś narzeka na akustykę, to ja wiem.
Jeśli chodzi o Berlin, to pewnie byłoby nieco lepiej, gdybym stała przed linią głośników na płycie, tam chyba to przeraźliwe "dudnienie" nieco się wygłuszało.
Mój brat jest tak zawiedziony, że się zadeklarował, że nigdy już na koncert Bruce'a się nie wybierze :cry:

Kończąc wątek nagłośnienia mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie mi dane cieszyć się koncertem Bruce'a.

PostNapisane: So cze 25, 2016 10:56 am 
Blood Brothers + Admin

Marek Biernacki napisał(a):
Moje ostatnie 3. koncerty to 3. różne rodzaje głośników, więc problem tkwi pewnie w inżynierii dźwięku. Choć swoją drogą, nie wierzę w możliwość dobrego nagłośnienia obiektu typu stadion. Ale faktycznie, da się lepiej, niż mamy do czynienia z występami Boss'a.
P. S. Kiedy przyjedzie za kilkanaście miesięcy z płytą solową do zamkniętych sal na parę/paręnaście tys. ludzi, będzie prawie audiofilsko.

Ja w Berlinie zaliczyłem dwa koncerty. Oba w PIT, oba na Olympiastadion. Raz scena stała na długiej prostej, raz na zakręcie. Generalnie, za każdym razem w PIT było dobrze słychać, ale były też momenty, gdy nawet w PIT było słychać pogłos i dudnienie jakie wytwarza niecka stadionu. Ale tak jak pisze Marek - czegoś takiego jak stadion nie da się dobrze nagłośnić, choć oczywiście można to zrobić albo lepiej albo gorzej niż w 2012 i 2016.

A pamiętacie koncert w Pradze? Mam wrażenie, że większości z Was się podobało i nie narzekaliście na dźwięk. A ja powiem, że to był najgorszy od strony akustycznej koncert Boss'a na jakim byłem. Koszmarny pogłos, hałas i dudnienie tak wielkie, że Maciek po godzinie się popłakał (choć marzył, żeby być na koncercie Boss'a) i poprosił Dorotę, żeby z nim wyszła! Ale ja nigdzie i nigdy czegoś takiego publicznie nie pisałem i napiszę (tu robię to jako rodzaj prowokacji), bo mam świadomość, czym jest koncert rockowy, czym jest stadion piłkarski... mam też świadomość konkretnego miejsca na stadionie, gdzie siedzieliśmy. Gdybym kupując bilety wiedział, jaką konstrukcję ma stadion w Pradze (betonowa ściana za trybunami, twardy płaski dach nad nimi, pusta betonowa skorupa trybun...), to wybrałbym dla nas zupełnie inne miejsce, nawet gdyby miało to oznaczać, że mielibyśmy gorszy widok na scenę. Ale stało się tak, jak się stało... Jedyne co mnie smuci, to że młody tak bardzo to przeżył - ale to wyłącznie moja wina. Pomijając to, to mnie tam akustyka w Pradze nie przeszkadzała, bo pieszczotę dla uszu organizuję sobie sam w domu na własnym sprzęcie i kolumnach, które miesiącami przestawiam w poszukiwaniu optymalnego dźwięku w całym pomieszczeniu. A i tak właściwie nie da się idealnie nagłośnić każdego miejsca w pokoju. ;)

Jeszcze jedna uwaga, uwaga byłego redaktora serwisów internetowych z kilkunastoletnim stażem - internet to tego typu medium, w którym szczególnie głos niezadowolonych jest najbardziej nośny i najbardziej dominuje. Tak to już jest, że zdecydowanie częściej niezadowoleni czują potrzebę pokazania swoich uczuć niż zadowoleni. Dlatego nie przywiązuję większej uwagi do tego co internet "pisze". Co innego z opiniami kogoś kogo znam, tak jak Mirkę czy inne osoby, z którymi mogłem porozmawiać po koncercie w Berlinie ;)

Generalnie, moim zdaniem, ekipa Bossa słusznie robi nie reagując na głosy z internetu. Bo skoro np. na temat akustyki koncertu w Berlinie nie wypowiedziało się całe 60 tysięcy ludzi, którzy na nim byli, to dlaczego mają słuchać i reagować na 10, 100 czy 1000 krytycznych głosów?

PostNapisane: Pn cze 27, 2016 3:48 pm 
Forumowicz

W Danii mała afera, artykuły typu koncert Boss'a wielkie fiasko. Wszystko przez nagłośnienie, tragiczne niestety. Małe ekrany, koncert sprawiał wrażenie niedopracowanego. W Berlinie miałam wrażenie, że Bruce śpiewa do mnie, a teraz jakby tylko dla fanów przy scenie. Ogólnie Parken to jakiś koszmar, zamknęli dach, było duszno, makabrycznie gorąco. Upał na dworzu i właściwie brak klimatyzacji.
Wracając do sedna, akustyka była niestety straszna, przy tych cenach biletów powinni się postarać, nie wierzę, że nie dało się nic zrobić. W artykule twierdzili, że ekipa Bruce'a zaoszczędziła na głośnikach, porównując do koncertów o podobnym formacie.
Były super momenty, publiczność duńska zna piosenki, jest aktywna, rozśpiewana. Super zabrzmiał Point Blank, Fire, River. Dla mnie numery typu Seven Nights to Rock, czy Shout to starta czasu, Bruce ma tyle super utworów. W Goeteborgu była chyba rehabilitacja za Danię. ;) American Skin, marzenie. Ogólnie było ekstra, ale mam wrażenie, że mogło być dużo lepiej. ;)

Strefa czasowa: UTC [ DST ]