Forum dyskusyjne BLOOD BROTHERS

- polskiego fanklubu Bruce'a Springsteena i The E Street Band
Teraz jest Wt cze 19, 2018 7:35 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lut 03, 2014 10:48 pm 
Blood Brothers + Admin

Jak już wiecie, wkrótce w Polsce ukaże się biografia Bruce'a Springsteena. Zaglądajcie na naszą fanklubową stronę po najnowsze wiadomości w sprawie książki. Będą tez niespodzianki!

Na razie do poczytania duża porcja informacji o książce przekazana nam przez jej wydawcę.

http://www.springsteen.pl/index.php/wia ... e-w-polsce

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 9:13 am 
Blood Brothers

Wprawdzie mam angielską wersję, ale polską na pewno też kupię. Będziemy jakoś zbiorowo zamawiać? Wiadomo w jakich księgarniach będzie do kupienia? Ja póki co, ustawiłam sobie powiadomienie w Empiku,że będzie dostępna.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 9:58 am 
Blood Brothers

Jeśli chodzi o zakup to dla członków fanklubu będzie specjalna oferta cenowa. Książka powinna być dostępna w połowie marca. Każdy zainteresowany fanklubowicz otrzyma od nas specjalny kod dzięki któremu będzie mógł indywidualnie zamówić książkę od wydawcy w specjalnej promocyjnej cenie.
Ponieważ fanklub czynie zaangażował się w promocję tego wydawnictwa co chyba zrozumiałe nasze logo będzie towarzyszyło reklamą tej książki które zaczną pojawiać się niebawem. Na naszej stronie będziecie też mogli przeczytać fragmenty książki. Dziś dostępny będzie pełny spis treści a w piątek pierwszy fragment opatrzony specjalną ilustracją muzyczną. Mam nadzieję że pobudzi to dyskusję na forum i zachęci do lektury całości. Zaplanowaliśmy z Markosem co najmniej kilka takich odcinków przed premierą całości myślę że dla tych którzy nie czytali oryginału będzie to rzecz ciekawa.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 12:04 pm 
Blood Brothers

Gratuluję pomysłowej akcji! Już się nie mogę doczekać :D

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 12:23 pm 
Blood Brothers + Admin

Spis treści:

http://www.springsteen.pl/index.php/wia ... spodzianka

PS. prosimy o udostępnianie naszej strony w mediach społecznościowych ;)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 12:32 pm 
Mr. Darkness

Dzięki za spis rozdziałów. Wygląda zachęcająco, chyba autor sporo stron poświęcił wczesnemu okresowi Bruce'a i latom siedemdziesiątym, co napawa mnie radością. :) Mam nadzieję, że to będzie 560 stron ciekawej i solidnej lektury.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 12:57 pm 
Blood Brothers + Admin

Paweł Rost napisał(a):
Ponieważ fanklub czynie zaangażował się w promocję tego wydawnictwa co chyba zrozumiałe nasze logo będzie towarzyszyło reklamą tej książki które zaczną pojawiać się niebawem.

Fantastycznie :-)

A udział fanklubu w promocji na czym będzie polegał ? :-) bo ta informacja od Ciebie Pawle jest pierwszą
w tej sprawie jaka do mnie dotarła, można więc coś bliżej ?

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 1:58 pm 
Niezmordowany forumowicz

Nacisk jest na początkowy okres Bruce'a, ale myślę, że nikomu z nas to nie przeszkadza. Chętnie poczyta się taką pozycję po polsku.
Poproszę wersję opatrzoną tekstami utworów (chociaż z High Hopes, z racji tego, że album jest teraz "na fali") w przekładzie Maćka ! Please...

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 2:07 pm 
Mr. Darkness

iza&michael napisał(a):
Nacisk jest na początkowy okres Bruce'a, ale myślę, że nikomu z nas to nie przeszkadza. Chętnie poczyta się taką pozycję po polsku.
Poproszę wersję opatrzoną tekstami utworów (chociaż z High Hopes, z racji tego, że album jest teraz "na fali") w przekładzie Maćka ! Please...

A ja chcę teksty Backstreets, Lost In The Flood i For You (czy te dwa ostatnie ktoś kiedyś przetłumaczył?). Iza, może Ty? ;)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 2:25 pm 
Niezmordowany forumowicz

Wspomniałam album HH, bo on jest teraz "hot" i Maciek zaprezentował swoje piękne przekłady z tej płyty.
Ja i tekst z Backstreets ?! Jacek, oszalałeś ! Właśnie siedzę zatopiona w tekście o skrajnie innej tematyce...a Ty o Lost in the Flood.... już kiedyś pisałam, że nie podejmuję się tłumaczenia poezji...ale może For You spróbuję...byłby ubaw.. ;)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 2:37 pm 
Mr. Darkness

Backstreets jest gdzieś na forum, ale Lost... i For You nie ma, więc liczę na Ciebie, Iza. ;) Zwłaszcza, iż wiem, że potrafisz. Ubaw mogłabyś mieć z tłumaczeniem czegoś zupełnie innego, ale przypomnę Ci to przy okazji. ;)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 2:51 pm 
Niezmordowany forumowicz

8-)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 5:05 pm 
Blood Brothers

Mirka Suwarska napisał(a):

A udział fanklubu w promocji na czym będzie polegał ? :-) bo ta informacja od Ciebie Pawle jest pierwszą

Nasz wkład w promocję to systematyczne umieszczanie informacji na naszych serwisach, oddanie wydawcy baneru reklamowego na stronie, umieszczanie "powieści w odcinakach" na naszych "mediach oraz co najważniejsze systematyczne informowanie fanów czyli najbardziej zainteresowanych o wszystkich faktach związanych z wydaniem książki.

Pojawiają się informację o dacie premiery. Na premiera jest przewidziana na połowę marca - nie ma jeszcze konkretnej daty. Książka jest obecnie w korekcie a materiały graficzne zostały wysłane do autora do akceptacji.
Jak tylko otrzymamy ostateczną datę premiery poinformujemy Was o tym. Dziś wybraliśmy z Markosem fragmenty do publikacji w odcinkach myślę że powinny Was zainteresować. Moim faworytem jest pierwszy fragment opisujący ulubioną książkę którą małemu Bruce`owi mama czytała do snu. A potem systematycznie będą pojawiały się kolejne. Mam nadzieje że sprawią Wam one przyjemność i umila oczekiwanie na lekturę całości. Fajnie jeśli udostępnicie materiały o książce swoim znajomym.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 7:15 pm 
Blood Brothers + Admin

Doprecyzuję to co Paweł dopisał o promowaniu biografii "BRUCE".

Fragmenty książki zamieszczamy na www.sprinsgteen.pl, bo tu jest na to miejsce. Strony (linki do stron) promujemy na fanklubowym Facebooku i Twitterze oraz dodatkowo wysyłamy mailing do wszystkich zarejestrowanych osób na stronie Springsteen.pl. Na stronie http://www.springsteen.pl/index.php/zapisy-do-fanklubu w czerwonej ramce jest informacja o mailingu.

Będzie też na naszej stronie baner promujący książkę.

Byłoby fajnie gdyby fani i fanklubowicze udostępniali nasze materiały o biografii publikowane na www.springsteen.pl na swoich profilach w mediach społecznościach.

Tak z grubsza wygląda nasza rola i praca na to abyśmy mogli kupić książkę od wydawcy ze specjalnym kodem dzięki któremu książkę będziemy mieć taniej. Czy będziemy mogli mieć ją wcześniej niż inni - trudno na razie wyrokować.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 7:47 pm 
Blood Brothers + Admin

No i w ramach naszych działań "promocyjnych" powstał ten wątek, bo nie każdy musi korzystać z Facebooka, Twittera itd. ;)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 7:50 pm 
Blood Brothers + Admin

Ja wstrzymam się z czytaniem do momentu, aż będę mieć biografię w ręku :-)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 7:53 pm 
Blood Brothers + Admin

Ja wstrzymam się z czytaniem do momentu, aż będę mieć biografię w ręku :-)

Mirka, spokojnie, my będziemy zamieszczali krótkie fragmenciki, myślę że w granicach 1 strony. I nie będzie ich dużo, więc nie ma obawy, że w ten sposób popsujemy przyjemność konsumpcji 560 stron książki :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 8:02 pm 
Blood Brothers

Jacek Kubiak napisał(a):
Backstreets jest gdzieś na forum (...)

Jacku, "Backstreets" jest tutaj (w wątku "Born to run"):
http://www.springsteen.pl/forum/viewtopic.php?t=982

:)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 9:19 pm 
Blood Brothers + Admin

Paweł Rost napisał(a):
Ponieważ fanklub czynie zaangażował się w promocję tego wydawnictwa co chyba zrozumiałe nasze logo będzie towarzyszyło reklamą tej książki które zaczną pojawiać się niebawem.

Fantastycznie :-)

Mirka - nasze działania odnośnie książki rozpoczęliśmy w poniedziałek, czyli wczoraj.

Jak pamiętasz jeszcze w weekend "burzyłem" się, że nikt nie przekazał mi wiadomości o tym, że w Polsce ukaże się biografia Bossa. Gdyby nie to, to od blisko dwóch tygodni byśmy "nadawali" o książce.

I co ważniejsze wtedy była jeszcze możliwość umieszczenia na okładce książki, wśród patronów wydania również loga naszego fanklubu. Teraz niestety na to jest już zbyt późno.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 9:48 pm 
Blood Brothers + Admin

Paweł Rost napisał(a):

Nasz wkład w promocję to systematyczne umieszczanie informacji na naszych serwisach, oddanie wydawcy baneru reklamowego na stronie, ........

Wojtek Markos Markiewicz napisał(a):
Mirka - nasze działania odnośnie książki rozpoczęliśmy w poniedziałek, czyli wczoraj.......

Dziękuję za tak obszerną informację :)

W weekend, jak również wcześniej, nie śledziłam zbytnio informacji o biografii, bardziej ekscytowała mnie kwestia zawartości audycji MO :-)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 04, 2014 10:49 pm 
Blood Brothers + Admin

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 7:21 am 
Blood Brothers

Wojtek Markos Markiewicz napisał(a):
(...)
I co ważniejsze wtedy była jeszcze możliwość umieszczenia na okładce książki, wśród patronów wydania również loga naszego fanklubu. Teraz niestety na to jest już zbyt późno.

Jesteś pewien na 100.%...??

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 9:49 am 
Blood Brothers

Mirko czy mógłbym Cię prosić o stworzenie listy chętnych na zakup polskiej edycji biografii Bruce`a. Jak będziemy wiedzieli ile osób jest zainteresowanych zakupem przez fanklub będzie nam łatwiej negocjować rabat dla nas i może uda się namówić wydawcę żeby udostępnił nam książki w pierwszej kolejności ( zaraz po dziennikarzach oczywiście). Zamówienia będą dokonywane bezpośrednio przez zainteresowanych w sklepie wydawnictwa a książki będą wysyłane przez wydawcę bezpośrednio do zamawiającego - co rozwiązuje nam problem logistyczny i finansowy związany z przesyłami.

Markos będzie dystrybuował wśród zainteresowanych kod na podstawie którego będziemy otrzymywali książki jako fanklub.

Proszę o wpisanie mnie na listę - na pewno zamówię 3 egzemplarze jeden dla mnie i dwa na prezenty.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 10:39 am 
Niezmordowany forumowicz

iza&michael napisał(a):

Byłoby super, ale chyba już trochę za późno...

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 12:57 pm 
Niezmordowany forumowicz

Maciek Księżycki #Scooter napisał(a):
iza&michael napisał(a):

Byłoby super, ale chyba już trochę za późno...

:( Na pewno ? Ja się na tym nie znam, ale może jeszcze da się "coś" zrobić....byłoby super....

Podobnie jak Mirka nie śledziłam tematu polskiej wersji biografii. Wiadomość o tym wyczytałam tu, na forum, dopiero dzień po jej ukazaniu się. Sprawdziłam, czy jest "coś" więcej w sieci, ale nic nie znalazłam. A później oczekiwania na audycję MO też przyćmiły wszystko.
Nie sądziłam, że prace nad biografią są już w tak zaawansowanej fazie. Trochę szkoda, że tłumacz/ wydawnictwo nie dało cynku polskiemu fanklubowi. Wiem, nie muszą...

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 2:13 pm 
Blood Brothers

Wydawnictwo dał cynk ale ja miałem cały styczeń tak zajęty że nie zaglądałem do fanklubowej skrzynki mailowej. Jak tylko to zrobiłem nawiązaliśmy współpracę z Wydawcą. Książka jeszcze się nie ukazała więc na tym etapie możemy jeszcze sporo zrobić dla jej promocji i zamierzamy właśnie się tym zająć mamy nadzieję że z Waszą pomocą.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 7:56 pm 
Blood Brothers + Admin

Wydzieliłam posty dot. zamówień na biografię do nowego wątku http://www.springsteen.pl/forum/viewtopic.php?t=1166 , aby nie zaśmiecać tego.
Pomyślałam, że tutaj w tym wątku, należy skupić się na meritum sprawy, tj. sprawie wydania książki, promocji,
a później fajnie byłoby gdybyśmy w miarę czytania dzielili się swoimi opiniami i wrażeniami :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 06, 2014 12:56 pm 
Blood Brothers

Oficjalna informacja z wydawnictwa na temat daty premiery:

Cytuj:
Premiera oficjalna przesunęła się na 21 marca ale książka pewnie będzie u nas trochę wcześniej.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 10, 2014 11:20 pm 
Blood Brothers + Admin

Zapraszam do lektury drugiego fragmentu książki:

http://www.springsteen.pl/index.php/wia ... ragment-ii

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 11, 2014 3:07 pm 
Blood Brothers

Czy ktoś przeczytał nasze zamieszone fragmenty? Co o nich myślicie. Dla mnie informacja o warunkach w jakich wychowywał się Mały Bruce była dość szokująca. Kilkulatek z taką dozą wolności że możne oglądać telewizję do 4 rano i sam decyduje o której idzie spać... To dość kontrowersyjne. Ciekawe czy tak samo wychowywał swoje dzieci :-)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 11, 2014 11:29 pm 
Blood Brothers

Już na poziomie przedszkola ukształtowały się jego predyspozycje do szefowania? :-)
Co do telewizji ,to naoglądał się za wszystkie czasy. Pamiętam, jak w jednym z wywiadów mówił o swoich siostrzeńcach i gapieniu się na MTV. Nie był specjalnym zwolennikiem, zdaje się, że wtedy też tłumaczył dlaczego nie kręci za wiele teledysków.
Zwróciłam uwagę na wystrój domu dziadków; wiele wczesnych zdjęć Bossa jest w takich nieciekawych wnętrzach, na tle starych, zniszczonych ścian, tynków; wiele późniejszych też.
Tak w ogóle ciekawa byłam tłumaczenia; mam wrażenie, że całość będzie się dobrze czytało.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 12, 2014 9:57 am 
Blood Brothers

Masz rację Ewa. Jak sobie przypomnę to wszystkie ujęcie we wnętrzach są właśnie takie dość obskurne. Nam dodatek DVD do płyty DD. Zastanawiałem się nawet czy to jego wnętrza czy jakieś wynajęte studio. Od kilku lat grafika płyt też jest generalnie utrzymana w estetyce brudu. Te rozmazane zdjęcie i przestrzenie przypominające hale fabryczne. Może "czym skorupka za młodu nasiąkła...."

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 14, 2014 6:54 pm 
Blood Brothers

Paweł Rost napisał(a):
Ciekawe czy tak samo wychowywał swoje dzieci :-)

Myślę, że nie. Bruce`owi chyba udało się wyrwać z kręgu następstw tragedii babki, która nie potrafiła się pogodzić ze śmiercią córki, odrzuciła drugie dziecko i przeniosła całą swoją dziwną miłość na wnuka. Wskutek tego wypadku ucierpiało wiele osób w trzech pokoleniach i sądzę, że "fala uderzeniowa" nie dotarła już do dzieci Bossa.

Ewa Januszek napisał(a):
Już na poziomie przedszkola ukształtowały się jego predyspozycje do szefowania? :-)

Na poziomie przedszkola pewnie przewodził jak klasyczny pupilek wśród zauroczonej dzieckiem rodziny :P. Trochę później Bruce musiał mieć i miał problemy z dostosowniem się do norm i zwyczajów w szkole, skoro wcześniej "żył tak, jak żadne inne dziecko", ale z tego powodu patrzył na świat z innej perspektywy, a to jest cecha przywódcy.

Tytuł:
PostNapisane: So lut 15, 2014 5:58 pm 
Blood Brothers + Admin

Trzeci fragment biografii "BRUCE" już na naszej stronie:

http://www.springsteen.pl/index.php/wia ... agment-iii

Zapraszamy do lektury.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 17, 2014 11:21 am 
Mr. Darkness

Markos/Paweł, jesteście w stanie określić, kiedy fanklub będzie miał możliwość zakupu książki? Jest szansa na przedpremierowe zamówienie?

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 17, 2014 12:03 pm 
Blood Brothers

Pracujemy nad tym żebyście dostali książkę jako pierwsi ale na razie wydawnictwo ma problem z ustaleniem daty premiery. Proszę o jeszcze trochę cierpliwości.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 17, 2014 12:12 pm 
Mr. Darkness

Paweł Rost napisał(a):
Pracujemy nad tym żebyście dostali książkę jako pierwsi ale na razie wydawnictwo ma problem z ustaleniem daty premiery. Proszę o jeszcze trochę cierpliwości.

Nie ma sprawy. Wiem, że informujecie na bieżąco, ale trochę się pogubiłem przy dacie premiery, której, jak się okazuje, jeszcze nie ma.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 21, 2014 2:21 pm 
Blood Brothers

Same dobre informacje przychodzą do nas z wydawnictwa IN ROCK. Zaraz Markos o tym napisze na stronie. Napisze krótko - są zmiany w spisie treści :-) Śledźcie informacje od Markosa.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 21, 2014 2:50 pm 
Mr. Darkness

Paweł Rost napisał(a):
Same dobre informacje przychodzą do nas z wydawnictwa IN ROCK. Zaraz Markos o tym napisze na stronie. Napisze krótko - są zmiany w spisie treści :-) Śledźcie informacje od Markosa.

Rozdziałów nie dopisali, ale domyślam się, że ma to związek z naszym forum i jakąś wzmianką o nim w książce. :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 21, 2014 2:55 pm 
Mr. Darkness

Jednak się myliłem. :D Ciekaw jestem, w jaki sposób zostały opowiedziane wydarzenia, które nie trafiły do wersji oryginalnej i w ogóle skąd pomysł, aby uzupełnić książkę? Pierwszy raz spotykam się z czymś takim...

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 24, 2014 1:11 pm 
Blood Brothers

Miło zobaczyć nasze logo jako głównego patrona wydawnictwa i to w tak doborowym towarzystwie ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 24, 2014 1:50 pm 
Blood Brothers

Trzymam kciuki za wszelkie zakulisowe rozwiązania. 4 fragmentu już nie czytałam;nie mogę się doczekać wersji książkowej...Przed Wielkanocą -też dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla tych, co czekają na zajaczka :D

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 24, 2014 8:13 pm 
Blood Brothers

Ewa Januszek napisał(a):
też dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla tych, co czekają na zajaczka :D

A ja nie muszę czekać na zajączka :-)

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 18, 2014 1:59 pm 
Blood Brothers + Admin

Czy jest może już znana taka bardziej dokładna data ukazania się książki ?

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 18, 2014 5:25 pm 
Blood Brothers

W Empiku niby data premiery: 2014-04-09, ale czy o taką bardziej dokładną datę Ci chodziło, to nie wiem ;-) Coś wcześniej była mowa, że dla BB niby troszkę wcześniej.

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 9:53 am 
Blood Brothers

Mam oficjalne informacje od wydawnictwa dotyczące oferty cenowej książki dla nas i są to moim zdaniem bardzo dobre wiadomości. Cytuję poniżej:

Już znam cenę dla Was:

Cena książki 59,90 PLN/egz. Dla Was przy zakupie bezpośrednio od nas... 45,00 PLN/egz. za pobraniem (koszty wysyłki bierzemy na siebie, chyba, że ktoś zamówi więcej - np 3-4egz. to wtedy jest wysyłka kurierem)

Najbardziej ułatwiłoby nam rozwiązanie sprawy gdybyście zebrali adresy osób zamawiających i przesłali je do nas i wtedy możemy zorganizować wysyłkę. Książka będzie u nas do końca miesiąca.

Podsumowują proszę żeby ktoś przygotował listę zamówień z adresami do wysyłki. Ja ja przekażę do wydawnictwa a oni wyślą książki za które każdy zapłaci za pobraniem. Myślę że to bardzo fajne rozwiązanie które każdego zadowoli. Im szybciej prześlemy listę tym szybciej dostaniemy książki. Na pewno trafią do naszych rąk zanim będą w księgarniach :-)

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 10:33 am 
Mr. Darkness

Brzmi nieźle. :) To komu wysłać namiar? ;)

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 11:10 am 
Blood Brothers + Admin

Mogę się podjąć zebrania adresów do wysyłki książek.
Dziś wieczorem (teraz jestem bardzo zajęta więc nie dam rady) wyślę mailing z adresu fanklubowego do osób z listy zamawiających.
Jeśli ktoś przeczyta mój wpis wcześniej to proszę od razu, nie czekając na maila ode mnie, podać mi adres do wysyłki.

Pawle, czy jakiś termin wyznaczysz na przesłanie listy do Ciebie ? i może na priv podasz mi swój aktualny adres e-mail ?

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 1:42 pm 
Blood Brothers

Super wiadomość! Bardzo się cieszę!

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 2:15 pm 
Blood Brothers

Co do ceny dla nas, to wcale tak bardzo "nie zaszaleli",
bo np. w Merlinie w przedsprzedaży kosztuje 43,99 zł
dla wszystkich ;).

Na pewno cieszy termin realizacji. :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 2:49 pm 
Blood Brothers

Szczerze powiedziawszy nie sprawdziłem tych cen. Ja biorę pod uwagę cenę nominalną którą podało wydawnictwo i różnica wydała mi się fajna. Ale skoro taka jest cen w Merlinie to nic na to poradzić nie możemy ( Merlin zamówi na pewni więcej niż 40 szt jakie my mamy na liście zamówień). Nie chcę być tu nikogo adwokatem ale do ceny Merlina trzeba dodać jeszcze koszt przesyłki a cena od wydawnictwa jest już z przesyłką. Ale każdy może zamówić tam gdzie chce nie namawiamy do zakupu przez naszą stronę. Przyznam ze nie wiem ile będzie kosztował zakup przez stronę wydawnictwa bez naszego pośrednictwa może jeszcze mniej. Można poczekać i sprawdzić.

Tak czy inaczej każdy sam decyduje gdzie chce kupić. Jednocześnie zastanówmy się co takiego zrobili poszczególni fani dla promocji wydawnictwa aby dać nam argumenty do twardej negocjacji cenowej?

My z Markosem trochę piszemy na ten temat, udostępniamy materiały i staramy się promować to wydawnictwo a cena dla nas jest taka sama jak dla wszystkich fanów. Zobaczcie jak dotąd ze wszystkimi materiałami promocyjnymi związanymi z książką jest nasze logo to z mojej perspektywy jest dla nas duży sukces.Do książki dołączona będzie maleńka niespodzianka ( dla Was też to będzie niespodzianka) z którą być może też będziemy związani. Może to spowoduje ruch na naszej stronie. Wszystkie media związane z muzyką napiszą o tej książce i zobaczą nasze logo. Na chwilę dziennikarze muzyczni i nie tylko skojarzą nasze logo z najlepszymi mediami muzycznymi w Polsce i z Bruce`m. Jak dla mnie to jest spory sukces wizerunkowy. Wydaje mi się że my więcej skorzystamy z promocyjnego punktu widzenia niż wydawnictwo. Spójrzcie na to z tej strony.
Wiem ze dla Was najważniejsza jest informacja ile zapłacicie finalnie za tę książkę ale ja na to patrzę trochę inaczej i staram się strasznie cieszyć z małych promocyjnych zwycięstw dla fanklubu które osiągamy... a tu ktoś nagle że można było taniej.... no normalnie wymiękam to typowo swojskie.

Basia przepraszam za ten wylew goryczy i że to się skupiło na Tobie. Wiem że nie miałaś złych intencji pisząc to co napisałaś (trochę cię znam i jestem tego pewien) ale zadziałało to na mnie jak płachta która zgasiła moją radość. Ale obiecałem sobie ze się nie dam i będę patrzył pozytywnie na świat :-)

Ostatnio zaliczyłem sporą Bruce`ową porażkę - upadł projekt nad którym pracowałem od kilku miesięcy ponieważ nie byłem go w stanie prowadzić sam a nie było komu pomóc. Trudno może następnym razem się uda (przynajmniej próbowałem) na razie cieszę się naszym udziałem w promocji książki Bruce!!!

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 2:58 pm 
Blood Brothers

Dla mnie wybór jest prosty.
Jeśli mam zapłacić parę złotych więcej za to, by zarobiło wydawnictwo (także autor i tłumacz), dzięki któremu możemy cieszyć się polskojęzyczną biografią Bossa - zdecydowanie wybieram tę formę.

Zamawiając w księgarni (a raczej już niestety sklepie z książkami) dodatkowo dajemy zarobić pośrednikowi jakim jest owy sklep. Zamawiając natomiast bezpośrednio w wydawnictwie, wiem, że moja zapłata za książkę w całości zostaje w wydawnictwie, dzięki któremu mogę przeczytać tę biografię. W ramach docenienia, podziękowania i uszanowania - kupuję bezpośrednio poprzez wydawnictwo!

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 3:18 pm 
Blood Brothers

Pawle,

naprawdę nie miałam złych intencji, broń Boże nie kierowałam
tego pod Twoim adresem i przykro mi, że przyczyniłam się do
pogorszenia Twojego nastroju. :(
Jakoś tak na mnie podziałały słowa z wydawnictwa i tak naprawdę
nie chodziło mi o koszty zakupu!!! Pewnie źle to wyraziłam!!
Może niekiedy działam zbyt emocjonalnie i nie do końca to jest
dobre. :oops:
A co do ceny, to i tak kupiłabym tę biografię i za 59,90 zł.

Przecież wiesz, że także cieszę się z każdego, nawet małego,
kroczku w stronę promocji B. B.
Przykro mi zatem z niepowodzenia Twojego ostatniego projektu.
Mam nadzieję, że mi wybaczysz...

I nie zamierzam zmieniać swojego zamówienia, kupując od wydawnictwa!

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 3:36 pm 
Blood Brothers

Tak jak napisałem wcześniej znam cię odrobinę i nie wierzyłem w Twoje złe intencje :-)

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 3:36 pm 
Blood Brothers

Dziś wieczorem (teraz jestem bardzo zajęta więc nie dam rady) wyślę mailing z adresu fanklubowego do osób z listy zamawiających.
Jeśli ktoś przeczyta mój wpis wcześniej to proszę od razu, nie czekając na maila ode mnie, podać mi adres do wysyłki.

Pawle, czy jakiś termin wyznaczysz na przesłanie listy do Ciebie ? i może na priv podasz mi swój aktualny adres e-mail ?

Adres do wysyłki już wysłałam Ci Mireczko na p.w. Strasznie się cieszę i z książki, i z promocji B.B., jak również z ceny :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 5:30 pm 
Blood Brothers

Ale oczywiście, że bierzemy z BloodBrothers, a nie w Empiku czy innych Merlinach/Allegrach. Cena tu nie gra zupełnie roli, ważne, że fanclub zamawia w jak największej ilości - to świadectwo o nim.
Wiadomo, że za rok ta książka będzie np. w Empiku z przeceną 50%, jak pełno biografii muzycznych obecnie, ale to zupełnie nie o to chodzi...

P.S. A dla Ciebie Pawle, wielkie podziekowania za zajęcie się sprawą!

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 8:11 pm 
Blood Brothers + Admin

Barbara Knappik napisał(a):
Co do ceny dla nas, to wcale tak bardzo "nie zaszaleli",
bo np. w Merlinie w przedsprzedaży kosztuje 43,99 zł
dla wszystkich ;).

Na pewno cieszy termin realizacji. :)

Nie zapominaj o kosztach wysyłki. Cena Merlina ich nie obejmuje. Nasza cena za to je już zawiera. ;)

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 8:12 pm 
Blood Brothers + Admin

Piotr Zając napisał(a):
Ale oczywiście, że bierzemy z BloodBrothers, a nie w Empiku czy innych Merlinach/Allegrach. Cena tu nie gra zupełnie roli, ważne, że fanclub zamawia w jak największej ilości - to świadectwo o nim.
Wiadomo, że za rok ta książka będzie np. w Empiku z przeceną 50%, jak pełno biografii muzycznych obecnie, ale to zupełnie nie o to chodzi...

Właściwe podejście ;)

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 8:24 pm 
Blood Brothers + Admin

Właśnie wysyłam mailing o zamawianiu książki, zrobię też info na Facebooku i Twitterze na ten temat.

Proponuję takie rozwiązanie (to dla tych, którzy nie używają FB, TT i nie mają konta na www.springsteen.pl):

Zamówienia (imię, nazwisko, adres oraz liczba zamawianych książek) wysyłamy na adres ksiazka-zamowienie@springsteen.pl

Na maile z zamówieniami czekamy do poniedziałku 24 marca włącznie. We wtorek rano listę sporządzoną na podstawie mili wysyłam do Pawła, a Paweł do wydawnictwa.

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 8:45 pm 
Blood Brothers

W mailingu chyba się wkradł mały błąd - podano tam, że cena książki to 49 zł. Paweł Rost pisał o 45 zł.
No chyba, że się coś zmieniło. :)

PS. Przed mailingiem, wysłałem już wiadomość z adresem do Mirki Suwarskiej, więc nie muszę już potwierdzać zamówienia na ksiazka-zamowienie@springsteen.pl, prawda?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]