Forum dyskusyjne BLOOD BROTHERS

- polskiego fanklubu Bruce'a Springsteena i The E Street Band
Teraz jest Śr sty 17, 2018 8:56 pm

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 11, 2012 10:08 pm 
Niezmordowany forumowicz

"Bruce" to tytuł nowej biografii Boss'a. Autorem jest Peter Ames Carlin. W księgarniach 6 listopada. Strona autora: http://www.peteramescarlin.com/books

Ostatnio edytowano Pt gru 21, 2012 11:27 pm przez iza&michael, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 08, 2012 4:08 pm 
Niezmordowany forumowicz

Ściągnięte z Facebooka:
http://www.harpercollins.com/books/Stre ... 0062221377

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 14, 2012 12:10 pm 
Niezmordowany forumowicz

Poznałem na sklepie Pana, który zajmuje się katalogowaniem płyt i książek.
Wspominałem oczywiście o Bossie. Klient zna kilka oficyn i wydawnictw.
Padł temat wydania polskiej biografii Bruce'a / przetłumaczenie znanych dotychczas.
Pan zadał pytanie o podanie kilku tytułów. Zapyta tu i ówdzie o możliwość wydania.
Proszę zatem Was o wartościowe tytuły. Znam kilka, ale zdaję się na Waszą wszechstronność :) .
Zawsze można spróbować.

Do końca roku mam utrudniony dostęp do komputera, zatem rzadko będę zaglądał w to szacowne Miejsce :wink: .

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 21, 2012 11:25 pm 
Niezmordowany forumowicz

Jestem wielką (albo naiwną dla niektórych) optymistką, jeśli chodzi o temat Springsteen i Polska. Biografia Bruce'a po polsku ? Czemu nie...jeśli znajdą się chętni jej wydania..a następnie jej zakupu - byłoby miło...Tytuły...hmmm...pewnie każdy z forumowiczów ma swoje własne typy...ja polecam (jak temat wątku) "Bruce" Carlin'a - z pewnością nie jest to perfekcyjna biografia Boss'a, ale dla mnie w tym przypadku taka istnieje tylko, jeśli jej autorem jest sam "tytuł". Gdyby był pomysł nie tłumaczenia, ale stworzenia biografii "polskiej", to trzeba też sięgnąć przynajmniej po D. Marsh'a i "Born to Run" oraz "Glory Days". A dodanie tu i tam Bruce'a "in his own words" wzbogaciłoby takie wydanie...a naszym tytułem może byc "From Small Things"... :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 7:23 pm 
Blood Brothers

A tymczasem właśnie ukazało się wydanie tej biografii w języku niemieckim (z bonusem w postaci eBook-Codu). Na Amazonie piszą, że biografia była autoryzowana i zawiera rozmowy z członkami rodziny, zespołu jak i z samym Bossem. Coś tam stoi o depresji, z którą podobno boryka się Boss :shock: :shock: , o politycznych motywacjach i zaangażowaniu w kampanię prezydencką.
Chcę to mieć :wink:.
http://www.bild.de/unterhaltung/leute/b ... .bild.html
Achtung: „Bild” to nasz „Fuck(t)”.

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 01, 2013 11:46 am 
Niezmordowany forumowicz

"Fuck(t)" :lol:
Przy okazji koncertu w Nijmegen była reklama owej biografii i w j. holenderskim. O depresji jest. Jak większosć pozycji skupia się głównie i ładnie na początku kariery.

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 02, 2013 7:01 pm 
Blood Brothers

Kupiłam tą biografię, powoli (czytaj: bardzo powoli) wchłaniam. Nie doszłam jeszcze do depresji, ale początek (jak dla mnie) intrygujący.

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 03, 2013 10:18 am 
Niezmordowany forumowicz

Ja jeszcze nie przeczytałam, ale właśnie jest moja ulubiona pora roku na nadrabianie zaległości, więc niedługo zabiorę się i za "Bruce". Słyszałam o tej biografii dużo podczas koncertowych kolejek - ogólnie pozytywne opinie, a chyba jedynym "ale" jest brak szerszego opisu lat "pózniejszych". Kolejkowicze wspominali o depresjii, ale nie chciałam słuchać szczegółów - wolę przeczytać.

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 18, 2013 6:54 pm 
Blood Brothers

iza&michael napisał(a):
Słyszałam o tej biografii dużo podczas koncertowych kolejek - ogólnie pozytywne opinie, a chyba jedynym "ale" jest brak szerszego opisu lat "pózniejszych".

A ja się cieszę, że Carlin skoncentrował się na wczesnych latach. Lata późniejsze to następstwo tego, co się wydarzyło w dzieciństwie i wczesnej młodości. Później następuje realizacja planów, marzeń i postanowień, ciężka, konsekwentna praca nad tym, żeby rozwinąć talent i go nie zmarnować.

Im bardziej poznaję tego człowieka, tym jest mi bliższy i coraz bardziej go lubię!
A nad takimi relacjami zatrzymuję się na dłużej:

Kiedy w 1977 roku, już po podpisaniu kontraktu z Applem, 28-letni Bruce wrócił na występ do rodzinnego Freehold, gdzie nie był od trzech lat, zrobił sobie spacer:
„Teraz, gdy szedł po tych samych chodnikach, co w dzieciństwie, powoli wzdłuż Randolph Street, zatrzymał się na chwilę, by położyć rękę na sękatym pniu buka, który wciąż oznaczał miejsce, gdzie (wcześniej) stał jego dom*, teraz wydawało mu się, jak gdyby nigdy nie opuszczał swojego domu – jakby miał nigdy tego nie zrobić, bez względu na to, gdzie dotąd podróżował i jak długo z dala od tego miejsca przebywał.
„Nawet lata po zburzeniu (domu) nie mogłem tam pójść”, mówi Bruce. Nie byłem po prostu gotowy, żeby to zobaczyć. „To miejsce było bardzo, bardzo ważne dla mnie.” Spokój, bezwarunkowa miłość dziadków, podziw jaki od nich otrzymywał. Było to miejsce, w którym rozwinęła się jego świadomość. Zapuścił tu głęboko i tak szeroko rozgałęzione korzenie, jak ten irlandzki buk na podwórku.
"Myślałem o tym co było wcześniej" - mówi Bruce – „o tym pochylonym domu, w którym zawsze czułem się u siebie ", i zdałem sobie sprawę, że to jest miejsce, które znaczy dla mnie wszystko.”

A tak wspomina Victor "Igor" Wasylczenko**, ten występ w 1977r. w Freehold Township High School, (Bruce uczęszczał do konkurencyjnej Freehold Regional High School):

„Kiedy Bruce zaczął śpiewać, jego głos brzmiał jak głos małego dziecka. To była piosenka o mężczyźnie i chłopcu, którzy szli łowić ryby, trzymając się za ręce. To mógł być również Fred Springsteen - Poszukiwacz Części Elektrycznych w Koszach Sąsiadów***. Można było poczuć, jak wielka była miłość chłopca do jego dziadka. Publiczność uśmiechała się zamyślona, podczas gdy Bruce śpiewał cicho i spokojnie wydobywał akordy, aż doszedł do ostatniej zwrotki. W niej opowiedział, jak chłopak, kilka dni po potem, wraca do domu ze szkoły. Wchodzi przez furtkę i jest podenerwowany tym co widzi w salonie. Gdy chłopiec wreszcie staje przed matką, zadaje pytanie, które staje się kulminacją utworu. "Mamo, dlaczego dziadek śpi w skrzyni?” Publiczność była sparaliżowana. Było absolutnie cicho na sali. Nikt nie klaskał. Wszyscy po prostu ... oniemieli. Bruce odwrócił się szybko i zobaczyłem, że łzy spływały mu po twarzy. Myślę, że nigdy nie zagrał tego utworu ponownie.”

-------------------------------------------------------------------------------------
* Po śmierci dziadka Freda, babka Bruce`a, Alice w 1962r. zamieszkała z Adel, Dougiem i trójką dzieci w dwurodzinnym domu przy 68 South Street, a opuszczony, podupadły dom, w którym Bruce spędził najmłodsze lata, przy Randolph Street stał jeszcze parę miesięcy, aż przyjechały buldożery i ciężarówka do wywiezienia gruzu. Ziemia została rozplantowana, wyrównana, utwardzona i ten kawałek ziemi został zamieniony na parking przy Kościele St Rose.
** Victor "Igor" Wasylczenko - właściciel lokalnego sklepu z płytami, który zaangażował Bruce`a do występu solowego w Freehold Township High School,
*** Ponieważ lewa ręka Freda po ciężkim wylewie była sparaliżowana, wraz z Brucem przeglądał kosze sąsiadów w poszukiwaniu starych odbiorników radiowych i części elektrycznych części zamiennych. Naprawione odbiorniki sprzedawał migrującym robotnikom rolnym, którzy obozowali na przedmieściach miasta.

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 9:25 pm 
Aktywny forumowicz

Właśnie dostałem informację od zaprzyjaźnionego człowieka z wydawnictwa In Rock, książka niedługo ukaże się u nas.

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 9:30 pm 
Blood Brothers + Admin

Na prawdę ? :shock: :D

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 9:36 pm 
Aktywny forumowicz

Na razie termin to: "wkrótce". Informacja pewna.

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 1:20 am 
Niezmordowany forumowicz

I po co ja kupiłam wersję holenderską w zeszłym roku ? :roll: Chciałabym zobaczyć miny niektórych osób, gdy ujrzą taką książkę na półkach naszych księgarni. Jak widać - wszystko może się zdarzyć, nawet biografia Bruce'a przetłumaczona na polski. 8-)

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 3:49 pm 
Blood Brothers

to wygląda trochę na kategorie cudów , ale jakby co wykupie nakład na lokalnym rynku :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 6:09 pm 
Blood Brothers + Admin

Bartek Florczak (Łódź) napisał(a):
Na razie termin to: "wkrótce". Informacja pewna.

Bartek, jak coś będziesz wiedział więcej to please daj znać, w sensie terminu :-)

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 8:50 pm 
Aktywny forumowicz

http://allaboutmusic.pl/polskie-wydanie ... ngsteenie/ :D :shock:

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 10:19 pm 
Niezmordowany forumowicz

Warto czekać :D .

W końcu ktoś doszedł do wniosku, że brakuje biografii Bossa w naszym kraju. Jest wiele różnych jednego wykonawcy, niektóre z nich nie powinny wychodzić z drukarni :wink: .

Z wydawnictwa " In Rock " posiadam książkę " Freddie Mercury. Biografia " autorstwa Laury Jackson. Trochę czarno - białych zdjęć, sporo cytatów, zwarty opis, przedstawione najważniejsze fakty z życia i sfery muzycznej.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 22, 2014 9:52 am 
Blood Brothers

Gosia Matczuk napisał(a):
http://allaboutmusic.pl/polskie-wydanie-bruce-ksiazki-o-bruceie-springsteenie/ :D :shock:

Wczoraj euforia, dzisiaj włączyło się myślenie...
Na stronie Wydawnictwa In Rock nie ma informacji o tym ani w promocjach, ani w zapowiedziach. Ale jeśli ta informacja się potwierdzi, to szacun dla tych dziecków. :wink: :P

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 22, 2014 8:55 pm 
Forumowicz na dorobku

http://www.weltbild.pl/bruce_p100170420.html

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 22, 2014 9:06 pm 
Blood Brothers

Ewa Bielawska napisał(a):
Gosia Matczuk napisał(a):
http://allaboutmusic.pl/polskie-wydanie-bruce-ksiazki-o-bruceie-springsteenie/ :D :shock:

Wczoraj euforia, dzisiaj włączyło się myślenie...
Na stronie Wydawnictwa In Rock nie ma informacji o tym ani w promocjach, ani w zapowiedziach. Ale jeśli ta informacja się potwierdzi, to szacun dla tych dziecków. :wink: :P

Ale przecież na Empiku jest książka, jest premiera 2014.03.05. I nie jest w kategorii obcojęzyczna, jak każde inne wydanie tej książki, więc pozostaje chyba czekać :-)

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 22, 2014 9:14 pm 
Blood Brothers

Jacek Tyc napisał(a):
Z wydawnictwa " In Rock " posiadam książkę " Freddie Mercury. Biografia " autorstwa Laury Jackson.

To ja z InRocka oprócz Fredysława mam jeszcze oczywiście Perfect - Wszystkie pilne sprawy, Nigdy dość - Historia The Cure, Depeche Mode - Antologię tekstów i przekładów, U2 o U2, Dżem - Ballada o dziwnym zespole.
I takim wydawnictwom hip hip hurra!!!

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 22, 2014 11:01 pm 
Niezmordowany forumowicz

Piotr Zając napisał(a):
Jacek Tyc napisał(a):
Z wydawnictwa " In Rock " posiadam książkę " Freddie Mercury. Biografia " autorstwa Laury Jackson.

To ja z InRocka oprócz Fredysława mam jeszcze oczywiście Perfect - Wszystkie pilne sprawy

No jasne!
Jak dla mnie - najlepsza biografia jaką czytałem. Fakty, dokładna biografia polska historia w tle, liczne wypowiedzi. Napisana z humorem i rzetelnie ( mimo braku zgody Z. Hołdysa na rozmowę, ale zacytowane wcześniejsze wypowiedzi byłego lidera grupy ), fotografie.
W maju ub. r. miałem cholerną przyjemność spotkania z Perfectem i autorem książki Konradem Wojciechowskim. Złożone autografy na książce, śpiewy, wspólne zdjęcia i wypite wspólnie piwo przypominają mi o tamtym wieczorze :D .

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 24, 2014 10:56 pm 
Blood Brothers

Jacek Tyc napisał(a):
No jasne!
Jak dla mnie - najlepsza biografia jaką czytałem...

W końcu kupiłem ją dzięki Tobie :-)

A może temat/wątek: pochwal się swoją "muzyczną" biblioteką? :-) Czy już było na forum?

Tytuł:
PostNapisane: So sty 25, 2014 11:07 pm 
Niezmordowany forumowicz

Kurcze, zapomniałem :P .

Piotrek, a co do tej tzw. " muzycznej biblioteki ", to nie ma tych ksiąg zbyt wiele :-).
Z 10 książek o Queen, w tym jedna u pewnego Obywatela z BB.
Cztery o Bossie. Cosik się tam jeszcze znajdzie.
Ostatnio nabyłem nieautoryzowane biografie o dwóch legendarncyh już kapelach.
O TSA - http://www.kagra.com.pl/tsa/ten-gitarow ... espolu-tsa
Książki tej nie uznają Marek Piekarczyk i Stefan Machel. Nie byli chętni do podpisania jej przed wrocławskim koncertem w październiku :wink: .

I o Lady Pank - http://www.polskieradio.pl/10/501/Artyk ... owej-grupy

Jest jeszcze książka o Tadeuszu Nalepie i Breakouice autorstwa Wiesława Królikowskiego - http://www.empik.com/tadeusz-nalepa-bre ... ,ksiazka-p

Wszystkie pozycje pojawiły się na rynku jesienią 2013 roku.
Polecam. Kawał historii polskiej, nieprzeciętnej muzyki.

W ciągu ostatnich dwóch lat mamy do czynienia z wysypem różnej maści biografii i autobiografii. Część jest warta uwagi.

A tak poza tym zbieram płyty z reedycji winylowych Polskich Nagrań. Zacne tytuły, ale o tym już w innym miejscu możemy pogadać :) .

Pozdrawiam muzycznie Piotrek i przybijam piąteczkę!

Tytuł:
PostNapisane: So lut 01, 2014 5:13 pm 
Aktywny forumowicz

http://gameplay.pl/news.asp?ID=80694

Tytuł:
PostNapisane: So lut 01, 2014 10:06 pm 
Blood Brothers + Admin

Moi drodzy! Mam gorącą prośbę...

Ponieważ mam w domu pożeracz czasu jakim jest synalek-drugoklasista, sporadycznie zaglądam na forum. Ale jak widzicie (mam nadzieję) po fanklubowej stronie, fanklubowym Facebooku i Twitterze staram się umieszczać sporo informacji o Bossie. Ale co jakiś czas na forum pojawia się jakiś ciekawy springsteenowy temat, o istnieniu którego nic nie wiem, a o którym powinno być na stronie polskiego fanklubu Bruce'a Springsteena. Choćby tak jak teraz stało się z tą biografią...

Chciałbym, a właściwie proszę, abyście o mnie (jako administratorze i redaktorze serwisu) nie zapominali i abyście dawali mi cynk (poza forum - maile znacie, telefon też) gdy pojawia się np. taki news jak polska edycja biografii Bossa.

Z dwóch powodów: po pierwsze po to żeby szybko przygotować informacje na www.springsteen.pl - bo rolą fanklubu Bossa jest dotarcie z informacjami na temat Springsteena do jak największego grona osób. A informacja na stronie www.springsteen.pl poparta zajawkami na Facebooku i Twitterze ma szansę dotarcia do znacznie większego grona odbiorców niż wątek na naszym forum. No i powinniśmy próbować być najszybszym i najbogatszym źródłem informacji o Springsteenie w polskim internecie ;)

A drugi powód jest taki, że jako fanklub moglibyśmy zaproponować wydawcy "biznesik" - np. rabat dla każdego członka fanklubu w zamian za promocję książki na naszej stronie Springsteen.pl, Twitterze i Facebooku. Ale żeby coś takiego obgadać, potrzeba kilka czasem więcej dni. Nie załatwi się tego jednym telefonem.

Propagowanie Springsteena i docieranie z newsami "do szerokich mas" bez waszej aktywnej pomocy będzie zawsze kulało. Potrzebne mi jest Wasze wsparcie i sygnały do mnie o ciekawych sprawach.

Przy okazji proszę też, jeśli to możliwe, o udostępnianie na Facebooku czy Twitterze materiałów z naszej strony (www.springsteen.pl) jeśli już są, a gdy coś fajnego traficie w sieci, to może warto dać mi cynk by taki news czy skrót najpierw pojawił się u nas na fanklubowej stronie, a dopiero później na serwisach społecznościowych. Ja sam nie znajdę tak szybko tylu wiadomości ile znajdują forumowicze.

Weźmy np. takie oficjalne klipy Springsteena. Oczywiście można wrzucać na FB czy Twittera itp. link do strony Bossa czy YouTube. Tylko, że my jako polski fanklub nic z tego nie mamy. A gdy najpierw osadzimy taki klip na naszej stronie i link do niej udostępniamy na serwisach i wśród znajomych, to rosną nam odsłony, użytkownicy i po prostu poważniej wyglądamy w oczach świata, dziennikarzy czy ekipy Bossa (bo i oni sporadycznie nas obserwują).

Albo kwestia setlist z koncertów. Czy ktoś podejmie się wysyłania do mnie maila z setlistą, zaraz po tym gdy takowa się pojawi. Powiadomienia o mailach mam na komórce, więc w większości wypadków mogę w ciągu 10-15 minut wstawić setlistę nawww.springsteen.pl i wtedy możemy ją udostępniać gdzie tylko dusza zapragnie, ale linki będą kierowały na nasz serwis, a nie na inne wpisy na FB czy zagraniczne serwisy.

Liczę na Wasze wsparcie!

PS. Bez bicia przyznaję się, że czasem z braku czasu wrzucam na FB czy na Twittera jakieś informacje o Bossie, zamiast najpierw je przygotować je na naszą stronę. Ale zwykle dzieję się tak, gdy nie mam czasu albo siedzę w pracy, a innym znów razem za bardzo się newsem „podjaram” ;)

PS.2 W razie pytań czy wątpliwości proszę o maile bądź telefon.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 12:49 pm 
Niezmordowany forumowicz

...coś mi się pokręciło i skasowało mój tekst..hmm, nie będę stukać wszystkiego jeszcze raz, tylko najważniejsze: z takim słodkim "pożeraczem czasu" to Boss nigdy nie wygra. :) Nie ma prawa.

Strefa czasowa: UTC [ DST ]