Forum dyskusyjne BLOOD BROTHERS

- polskiego fanklubu Bruce'a Springsteena i The E Street Band
Teraz jest Cz maja 24, 2018 10:19 pm

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 01, 2009 11:08 pm 
Niezmordowany forumowicz

Dziś mijają cztery lata od chwili kiedy Nasz Wielki Rodak odszedł do Domu Pana.Mam nietypowe pytanie.Czy kiedykolwiek i gdzie Boss miał okazję spotkać się z "najbardziej rockandrollowym Papieżem swiata",jak powiedział kiedyś Bono?Czy Bruce zagrał dla Jana Pawła,jak Bob Bylan czy BB King.Czy podarował coś Ojcu Świetemu i zamienił kilka słów?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 02, 2009 1:46 pm 
Niezmordowany forumowicz

Jesli pamiec mi nie szwankuje, to Bruce zostal zaproszony przez Jana Pawla II. To bylo chyba z okazji koncertu bozonarodzeniowego. O ile sie nie myle, JP II byl inicjatorem tych muzycznych spotkan w Watykanie i to On zapraszal co roku roznych artystow. Bruce zaspiewal wtedy Streets of Philadelphia (?)...ale, czy cos jeszcze, to nie wiem..

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 02, 2009 7:33 pm 
Niezmordowany forumowicz

"Kto dostrzega w sobie tę Bożą iskrę,którą jest powołanie artystyczne,powołanie poety,pisarza,malarza,rzezbiarza,architekta,muzyka,aktora...odkrywa zarazem pewną powinność:nie można zmarnować tego talentu,ale trzeba go rozwijać,ażeby nim służyć blizniemu i całej ludzkości.(...)Artysta świadomy tego wszystkiego wie także,że musi działać,nie kierując sie dążeniem do próżnej chwały ani żądzą taniej popularności,ani tym mniej nadzieją na osobiste korzyści.Istnieje zatem pewna etyka czy wręcz <duchowo> służby artystycznej,która ma swój udzial w życiu i odrodzeniu każdego narodu"(List do artystów,Watykan,4 kwiecień 1999r.)Nasz Bruce pasuje do tego opisu,jak mało kto.

Ostatnio edytowano Cz kwi 02, 2009 9:38 pm przez Jacek Tyc, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 02, 2009 8:41 pm 
Niezmordowany forumowicz

Piekne slowa...Jacek, dzieki za przypomnienie ich..zwlaszcza w dzisiejszym dniu...

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 02, 2009 9:40 pm 
Niezmordowany forumowicz

A ja dziękuję Tobie,Izo za pomoc w odpowiedzi na moje pytanie :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 02, 2009 9:47 pm 
Blood Brothers

I Dylan pasuje, i Tom Waits pasuje, i Nick Cave pasuje i Van Morrison pasuje, i Sisters of Mercy pasuje, że ograniczę się do wykonawców z bliskiemu mi nurtu rockowego. Nie jest tak źle. W każdej z wymienionych przez JP II dziedzin znajdzie się grupa artystów, którzy nie kierują się "żądzą zysku i popularności" tylko "robią swoje", a nagroda jest już tu i teraz. :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 02, 2009 10:19 pm 
Niezmordowany forumowicz

Niech nam grają i śpiewają na ziemi,bo "tam na górze" jest juz spory zastęp Wielkich.

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 02, 2009 10:32 pm 
Blood Brothers

Święte słowa Jacku. Chóry anielskie są "godne pozazdroszenia". Ale tam też jest niezła publika ( Tomek Beksiński, Janusz "Kosa" Kosiński ) Jak mawiają "starożytni indianie" :) - wcześniej czy później się spotkamy.

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 02, 2009 11:05 pm 
Niezmordowany forumowicz

Zrobimy sobie wtedy niezly zjazd tam "na gorze". 8-)
Ja do dzis pamietam opowiesc Bono o jego spotkaniu z naszym Papiezem. I te martensy Jana Pawla II. :) Przyznam sie, ze bardzo przezylam odejscie JP II...nigdy nie zapomne tego marszu od Katedry do Jasnej Gory oraz palenia zniczy wzdluz Alei Jana Pawla Drugiego w Czestochowie owego kwietnia...

Ostatnio edytowano Pn kwi 13, 2009 12:06 pm przez iza&michael, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 11:13 am 
Niezmordowany forumowicz

chyba sie troche zagalopowalismy! ale fajnie by było . . . Ale, chyba to tylko było . . . - ale ze mnie niedowiarek!

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 8:47 pm 
Niezmordowany forumowicz

Będziemy śpiewać numery Bossa przy akompaniamencie aniołów.Karol Wojtyła jako artysta(aktor,poeta,sportowiec) sam dobrze rozumiał tych ludzi z talentem i zabiegał o to,by nie zmarnowali go.Papież przez całe swoje życie świadczył o miłości,a w momencie odchodzenia pokazał,jak pięknie i godnie umierać.Również nie zapomnę wieczoru sprzed czterech lat.Miałem to szczęście trzy razy uczestniczyć w spotkaniach z JP2.Były to piękne momenty.Teraz z Wami udaję się na inne misterium-koncert B.S.Bedzie to również niezapomniane przeżycie :D

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 03, 2009 10:19 pm 
Niezmordowany forumowicz

za G.Weiglem str.1026 Swiadek Nadziei - JPII mogl spotkac sie (i raczej sie spotkal) z Bobem Dylanem w 1997 w Bolonii. Ksiązka nie wspomina Bossa (ale szczegółowa biografia dociera do tylko roku 2000).

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 04, 2009 6:30 pm 
Niezmordowany forumowicz

Ciekawe, czy te koncerty zostana kiedys wznowione...

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 25, 2009 11:10 pm 
Niezmordowany forumowicz

W dniach 27- 29 września 1997 roku w Bolonii odbywał się 23 Krajowy Kongres Eucharystyczny. Wszystkie imprezy przyćmił jednak koncert Boba Dylana. Zanim wystąpili inni artyści, przemówił Papież, wiedząc, że zaraz po Nim wystapi legendarny bard. Na pytanie zawarte w pieśni " Blowin' in the Wind": przez ile dróg musi przejść każdy z nas, by człowiekiem się stać, Jan Paweł 2 odpowiedział bez wahania: "Jedną tylko drogę ma człowiek, a drogą tą jest Chrystus, który powiedział: Ja jestem drogą. On jest drogą prawdy, jest drogą życia"- podkreślił Papież. Te słowa, podobnie, jak inne fragmenty Jego przemówienia, ok. 300 tys. młodzieży zgromadzonej na terenie wystawy rolniczej w Bolonii nagrodziło gromkimi oklaskami. Po przemówieniu Jana Pawła 2 na estradę umieszczoną na oddzielnym podwyższeniu wszedł Bob Dylan. Wykonał dwie piosenki, w tym " Blowin' in the Wind", po czym zdjąwszy kowbojski jasny kapelusz podszedł do Papieża i serdecznie się z nim przywitał. Po tym koncercie w mediach ukazały się komentarze, że Jan Paweł 2, słuchając Dylana, nobilitował rocka :)

Tytuł:
PostNapisane: N paź 11, 2009 8:08 pm 
Niezmordowany forumowicz

Dziś obchodzony jest w Polsce 9. Dzień Papieski pod hasłem " Papież wolności ".

Andrea Bocelli tak powiedział o naszym Wielkim Rodaku : " Papa Wojtyła był dla mnie niesamowitą postacią. Spotkałem się z Nim kilkakrotnie i za każdym razem czułem się tak, jakbym przebywał naprawdę blisko samego Boga. Jan Paweł 2 miał niepowtarzalną moc zjednywania sobie ludzi., wewnętrzny spokój, który ogarniał cię w Jego obecności. Po śmierci Papieża ponownie stałem się osobą silnie wierzącą. Myślę, że to zasługa Jego samego ".

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 02, 2010 8:49 pm 
Niezmordowany forumowicz

" Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi! "

To już pięć lat, gdy Nasz Rodak Papież Jan Paweł 2 odszedł do Domu Ojca.

Pamiętamy...

http://www.tvn24.pl/0,10883,0,1,raport.html

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 03, 2010 12:04 am 
Niezmordowany forumowicz

" Papież miał cudowne oczy, które przekazywały światu wielką siłę. Robiła ona zawsze na mnie ogromne wrażenie, dostrzegałem ją szczególnie, kiedy Papież miał przed sobą dzieci. Papiez nie omijał również ludzi starych. W tym cudownym człowieku widziałem świętego.Mam nadzieję, że niebawem doczekamy się momentu, kiedy okrzykniemy Go właśnie tym słowem. Dla nas, którzy żyliśmy w Jego czasie, będzie to wyjątkowa chwila. W dniu, kiedy został wybrany, zapytano mnie, co sadzę o Papieżu Polaku. Odpowiedziałem wówczas, że będzie to Papież końca i początku, myślałem wtedy o Polsce. Miałem okazję koncertować w Warszawie z okazji pierwszej rocznicy śmierci Papieża. Był to dla mnie wzruszający moment. Przeżywałem tak ważne chwile wraz z rodakami Jana Pawła 2. Myślę, że była to najważniejsza osoba, jaką poznałem w moim życiu. Jestem szczęśliwy, że mogłem śpiewac przed Nim.

Placido Domingo ( " Wielka księga cudów Jana Pawła 2. Piąta rocznica śmierci, Wydawnictwo Św. Stanisława BM Archidiecezji Krakowskiej ).

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 06, 2010 12:28 am 
Aktywny forumowicz

Zastanawia mnie (a propo artykułu) czy tylko w naszej kulturze jest tak rozpowszechniony kult śmierci i żałoby, czy wszędzie tak jest? :roll:
Podejrzewam, że nikt nie wie kiedy Karol Wojtyła ma urodziny, i tego się nie świętuje... za to wszelkie rocznice śmierci, czy wybuchu drugiej wojny światowej to nasza specjalność.
I nie za bardzo rozumiem kiedy pan Domingo mówi, że ma nadzieję, że nie długo będziemy mogli Go nazwać świętym...chodzi mu o to formalne nadanie tytułu (kanonizacja?)... czy co? Jeśli jest dla kogoś świętym to jakieś oficjalne łatki nie powinny mieć znaczenia, bo wielu świętych chodziło i chodzi po tej Ziemi, tylko nikt o nich nie wie, bo są nieznani, a robią wspaniałe rzeczy. A poza tym nie jestem pewna czy Papież by oczekiwał jakiegoś swojego kultu, lub tym bardziej opłakiwania, skoro wszyscy wierzą, że poszedł do Królestwa Niebieskiego.
Ale to tylko moje zdanie oczywiście.

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 06, 2010 1:22 pm 
Niezmordowany forumowicz

Osobiście również uważam, że wszelkie tytuły i nadawane miana są tylko czystą formalnością.

Znanemu tenorowi zapewne chodziło właśnie o taki " status ".

Sam Papież jeszcze za życia mawiał, że nie chce kolejnych pomników czy ulic nazwanych Jego imieniem, a realnej pomocy dla biednych i potrzebujących.

Polska przypadłość - maksymalna ilość miejsc nazwanych imieniem znanej osoby. Radni miejscy niejednokrotnie decydują o tym i szczycą się.

Tytuł:
PostNapisane: So paź 16, 2010 2:51 pm 
Niezmordowany forumowicz

To już 32. lata:
http://www.youtube.com/watch?v=icWZJ6IFXJY

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 12, 2013 1:09 pm 
Niezmordowany forumowicz

Świat się zmienia. Czy Kościół również...?
Pewne dogmaty i prawdy powinny być niezmienne, mimo nacisków i różnych grup.
Dziś pierwszy dzień Konklawe. Kto zostanie wybrany na Stolicę Piotrową.
Czy kardynał z Europy czy spoza Starego Kontynentu?

Benedykt XVl oddał funkcję. Wielkie zdziwienie ogarnęło świat. Należy się Mu jednak szacunek za taką decyzję. Czasy, gdzie pęd, " kultura młodości " i brak oznak słabości są tak bardzo eksponowane, nie znają pojęcia i słowa " robię miejsce " Innemu, tutaj pokazał, że jest decyzja i trzeba się pogodzić z tym. Inna sprawa, że mogły pojawić się naciski na Papieża. Lobby w Watykanie jest również obecne.

Kościół musi zmierzyć się z problemami i to wieloma. Mam nadzieję, że nowy, młodszy Ojciec Święty zdecydowanie zacznie działać.
Osobiście chciałbym, aby nowym Papieżem został kandydat z Ameryki Łacińskiej czy Południowej, gdzie wiara jest żarliwa, a ataki różnych środowisk zaciekłe. Chrześcijanie są prześladowani. Zresztą w Europie lewacy nie inaczej zachowują się.

Takie przemyślenia grzesznika, upadającego, ale próbującego podnosić się nieustannie...

http://www.youtube.com/watch?v=uPtKVeJKoYM

P. S. Ciekawe czy nowy Papież również doceni muzykę rockową, jak Karol Wojtyła i będzie spotykał się z muzykami :wink: ?.

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 12, 2013 1:54 pm 
Mr. Darkness

Pewnie wybiorą takiego, który jeszcze bardziej będzie przymykał oko na pedofilię i cały ten syf, którym nas nie raczą w komunikatach podawanych do publicznej wiadomości.

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 12, 2013 8:21 pm 
Niezmordowany forumowicz

A może właśnie wybiorą takiego Papieża, który realnie zmierzy się z problemami i wprowadzi zmiany jeśli chodzi o karanie niewłaściwych zachowań?
Mają świadomość, że wierni i opinia publiczna czekają na takie zmiany.

Poza tym nic i nikt nie odsunie i nie zniechęci mnie od wiary.
Duchowni i wierni - słabe narzędzia w rękach Najwyższego, ale wiara nie gaśnie!
" Sursum corda! ".

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 13, 2013 7:54 pm 
Niezmordowany forumowicz

Habemus Papam!
" (...) Gloria! In te Domine.
Gloria! Exultate.
Gloria! Gloria! ".
http://www.youtube.com/watch?v=ybYgP48X2DY

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 13, 2013 11:50 pm 
Jacek Tyc napisał(a):
Papież przez całe swoje życie świadczył o miłości

O ciekawy temat.

Pytanie, jak możecie oceniać pontyfikat JPII odnosząc się tylko do wybranych informacji, wydarzeń itp. Idąc takim tropem można powiedzieć, że Hitler był najlepszym politykiem XX w. Wyciągnął kraj z nędzy, dał pracę, rozwinął przemysł, zbudował autostrady. Genialnie !
No tak nie można - jesteśmy dorośli i czas poznać wszystkie fakty.

Jacek nie mogę się z Tobą zgodzić.
Instrukcja watykańska "Crimen sollicitationis" która obowiązywała w latach 1962-2001 określała sposób postępowania biskupów w przypadku oskarżenia katolickich księży o: solicytację spowiedzi (namawianie penitenta do aktów seksualnych) czyli pedofilia o której wspomniał Jacek K.

Informacje zawarte w tej instrukcji, które obowiązywały „wszystkich patriarchów, biskupów, arcybiskupów i innych ordynariuszy" Kościoła rzymskokatolickiego są przerażające i tu masz rację Jacek T. odnosiły się do miłości ale pod przymusem, gwałtu, wedle zasady

'Wyjaśnię ci moją doktrynę poprzez erekcję"

Kościół, więc i JPII kierował się zasadą, że takiego gwałciciela się wyspowiada a nie zawiadomi policję. Dla kościoła rzymskokatolickiego pedofilia to grzech a nie przestępstwo.

Niestety żyjemy w kraju gdzie nie wolno otwarcie mówić o pewnych sprawach, m. in. nie wolno wypowiadać się negatywnie na temat pontyfikatu JPII.

Dlaczego taka książka nie zostanie przetłumaczona na język polski ?

The Power and the Glory: Inside the Dark Heart of John Paul II's Vatican

http://allegro.pl/the-power-and-the-glo ... 43505.html

Miał czelności siedzieć na złotym tronie, będąc ubranym w złote szaty i mówić do Afryki, że pozwalamy Wam godnie umierać ( antykoncepcja ). Nie ma godnie umierać, jest POZWALAMY WAM UMIERAĆ !

Wedle prawa, tego naziemnego, ktoś kto chroni mordercę jest współmordercą, to samo dotyczy się pedofilii - więc jak JPII chronił pedofilów, a co do tego nie ma wątpliwości, tylko trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, był współpedofilem.

Pięknie stawiamy pomniki pedofilowi, i ogłaszamy go świętym

Habemus Papam!

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 9:27 am 
Blood Brothers

Dominiku masz niezwykłą zdolność do jednoznacznego i kategorycznego oceniania ludzi. O ile podstawa od której rozpoczynasz wywody jest słuszna i powinna w każdym wrażliwym człowieku budzić sprzeciw o tyle skróty myślowe które stonujesz są już po prostu prostackie. Stosujesz ten rodzaj "krytyki" który jest czystą demagogią i propagandą. W taki sposób można z każdego zrobić złoczyńcę zasługującego na szafot.

Ten sam sposób oceny stosowali arcykapłani skazując Jezusa na śmierć. Ten sam sposób oceny stosował Hitler skazując żydów na zagładę i ten sam sposób oceny stosuje każdy "dziennikarz" pracujący w tabloidzie.
Jeśli masz jakiś życiowy autorytet to bądź pewien że gdzieś na świecie jest prawy, inteligentny człowiek podobny do Ciebie tyle że o odmiennych poglądach który stosując Twój sposób "krytyki" w 10 sekund będzie w stanie dowieść że Twój autorytet jest zboczeńcem, zbrodniarzem i najgorszą zarazą trującą prawy świat.

Dominiku nie zgadzam się z większością Twoich poglądów ale z przyjemnością bym z Tobą podyskutował bo każda rozmowa rozwija - tak myślałem do momentu aż nie przeczytałem powyższego posta - sposób demagogi który w nim pokazałeś odbiera mi chęć do dyskusji z Tobą. I nie chodzi o to że kłamiesz bo fakty które przytaczasz i od których zaczynasz swój wywód nie są kłamstwem ale już dalszy Twój wywód i wnioski są po prostu prostackie i głupie. Świadczą o schemacie myślowym. Schematy nie rozwijają tylko zaciemniają obraz.

Pomyśl o tym zanim znowu sformułujesz prosty kategoryczny sąd o kimś.

Ja osobiście nie rozumiem wielu poglądów i decyzji Jana Pawła II ale nigdy nie odważyłby się go oceniać: po pierwsze dlatego że nie osiągnąłem nawet w połowie jego poziomu intelektualnego a po drugie nie mam pojęcia o wielu kontekstach wiary i polityki które dla niego były oczywiste. Bardzo chciałbym mieć szanse zadania mu kilka pytań i posłuchania jego argumentacji. Świadomie używam słowa posłuchania bo na dyskusje pewnie nie byłoby szans i to nie ze względu na moje "czołobictwo" ale na wspomnianą wcześniej różnicę poziomów intelektualnych.

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 9:57 am 
No ale chwila moment.
Był czy nie był głową kościała ?
Chronił czy nie chronił pedofiłów wysyłając ich do innych parafii np. z Rzymu do Irlandii ?
Tak czy nie ?
Więc co tu owijać w bawełnę. ?
Ja chcę znać cały obraz a nie tylko wybiórcze elementy, a że u nas nie wolno o tym mówić.

Wiesz jak to jest z autorytetem

"Jeśli legenda przegrywa na atrakcyjności z prawdą, to trzeba grzecznie prawdę przeprosić i odłożyć na później"

Nie dla mnie - może mi łatwiej o taką ocenę gdyż nie utożsamiam się z religią monoteistyczną a w szczególności chrześcijańską.

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 10:37 am 
Blood Brothers

Stosowany przez Ciebie schemat myślenia na przykładach:

Przykład nr 1
Czy Jezus spotykał się z prostytutkami i grzesznikami - tak
Czy podburzał do zburzenia świątyni - Tak
Czy podburzał lud co mogło się obrócić przeciw żydowskiej tradycji i sprowadzić represje ze strony rzymskich najeźdźców - Tak
Czy bluźnił nazywając się Synem Bożym - Tak
Czy głoszone przez niego poglądy mogły zagrażać tradycyjnemu żydowskiemu ładowi społecznemu uświęconemu przez wieki tradycji - Tak

Tak więc jego ukrzyżowanie było słuszne z perspektywy ortodoksyjnego żydowskiego kapłana wydającego sąd nad człowiekiem.

Przykład nr 2 - bliższy Tobie

Czy prezydent USA ma chronić swoich obywateli - TAK
Czy terroryzm zagraża obywatelom USA i światu czego dowodem był atak z 11 września i seria innych ataków oraz światowa organizacja terrorystyczna ALKAIDA - TAK
Czy gdyby amerykańskie wojski zestrzeliło samoloty lecące 11 września aby dokonać zamachu uratowało by tysiące ludzi mimo ze zabiłyby kilkudziesięciu obywateli którzy i tak ostatecznie zginęli - TAK
Czy warto poświecić jednostki aby ratować miliony - niechętnie ale TAK

Z perspektywy prezydenta USA ostatnio uchwalone akty prawne pozwalające mu na zabijanie obywateli USA podejrzanych o terroryzm zanim dokonają zamachów są słuszne.

Widzisz analogie w sposobie prowadzania dedukcji logicznej od faktów do wniosków i sądów między tymi przykładami a Twoimi?

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 10:48 am 
Nie widze żadnej analogii gdyż

Przykład nr 1
Jezus nigdy nie żył, JPII tak i jego czyny możemy zbadać a Jezus to kwestia ślepej wiary

Przykład nr 2
11 września - operacja pod fałszywą flagą - jeśli nie rozumiesz tego pojęcia chętnie Ci je wyjaśnię.

Podajesz przykład

"Czy gdyby amerykańskie wojski zestrzeliło samoloty "

poszukaj Sobie informacji o NORAD jak funkcjonowało i pod czyim dowództwem pamiętnego 11.09 Wtedy szybko znajdziesz odp. dlaczego nie zastrzelili tych samolotów i może zaciekawi Cię ten temat.
Paweł pisałem pracę mgr o 11.09 i moja wiedza wykraczą troszkę ponad papkę którą podaj TVN czy FOX więc zanim powołasz się na jakiś przykład zbadaj go.

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 11:15 am 
Blood Brothers

Czyli jednak znasz wszystkie tajemnice świata i należysz do wybranych którzy zostali oświeceni przez tych nielicznych którzy nie dali się omamić propagandzie a wszyscy łącznie ze mną żyją w mroku. Jesteś kagankiem oświaty którego nikt nie rozumie. Przepraszam za sarkazm ale nie widzisz że takie stawianie sprawy jak Ty to robisz zamyka drogę do jakiegokolwiek dialogu. Można się z tylko z Tobą zgodzić alby być głupcem.

Dominik proszę przewietrz swój mózg od czasu do czasu dopuszczając do siebie inne punkty widzenia. Nie musisz ich przyjmować ale je rozważ...

A podając ci przykłady pokazałem ci sposób myślenia a nie przekonywałem do argumentów.

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 11:45 am 
Niezmordowany forumowicz

Podzielam zdanie Pawła w całej rozciągłości.

Wpisujesz się w nurt atakowania chrześcijaństwa, tak modny obecnie.
Jan Paweł ll nie był powiadamiany, niestety o wielu przypadkach łamania przykazań przez duchownych.

Jak nie można wypowiadać się krytycznie o pontyfikacie Polaka? Robisz to. Robią to lewackie związki i ugrupowania, śrdowiska, które tak ostro krytykujesz w osobie B. Obamy.
Afryka otrzymała nieocenioną pomoc od JP ll, także tą materialną, o której głośno nie mówiło się. Misjonarze, zakonnicy codziennie pomagają setkom tysięcy ludzi na całym świecie, ryzykując własnym życiem.
Jan Paweł ll przepraszał niejednokrotnie za grzechy Kościoła.

Gdybyś zawarł takie słowa na temat islamu czy Koranu, nie przeszło by Ci tak łatwo. Wpisujesz się w nurt ataków, bo w katolicyzm łatwo uderzać.
Nigdy nie twierdziłem, że Kościół nie ma na sumieniu przewin. Nikt nie ma, ale z gruntu rzeczy jesteś na nie, programowo.

Nie zamierzam dyskutować po Twoich powyższych słowach.
I wolę być tym " głupcem ", o którym wspomniał Paweł.
A Ty, tylko " utwierdzasz " mnie, że dobrze wybrałem.

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 12:41 pm 
Chłopaki nie znam "wszystkich tajemnic świata" jak twierdzisz Paweł - odniosłem się do 09/11 - temat mi bardzo bliski, ten dzień mnie zmienił, studiowałem go bardzo dokładnie i mam swoje zdanie na ten temat.
Od ręki mogę Ci podac 10 przykładów które potwierdzją moja jak i milionów teorię wydarzeń, która odbiega od tych z komisji 09/11.
Oczywiście cały czas to teoria, ale z drugiej strony mamy również teorię tylko, że oficjalną.

I nikogo nie nazwałem głupcem, jeśli Ty tak Siebie oceniasz - nie moja sprawa i nie mnie to oceniać.

Jacek - nie "wpisuje się w nurt atakowania chrześcijaństwa" jestem ateistą i to wszystko. Ewoluowałem i zostawiłem te pogańskie poglądy za sobą.
"Jan Paweł ll nie był powiadamiany, niestety o wielu przypadkach łamania przykazań przez duchownych. "
Przeczytaj jeśli masz ochotę "Crimen sollicitationis" piszesz nieprawdę tak twierdząc, a nawet jeśli nie był informowany o wielu, to o wielu był !
Są udokumentowane przypadki gdzie JPII przenosił pedofili do innych parafii aby zamieść sprawę pod dywan. Nawet gdyby to było tylko jedno nazwisko, to wystarczy.

I jeszcze jedno

"krytycznie o pontyfikacie Polaka"

A co mnie to interesuje, że to Polak ? Jest to typowe argumentum ad misericordiam .

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 5:15 pm 
Niezmordowany forumowicz

" Pogańskie poglądy "?. Teraz już wiem skąd u Ciebie taka zapalczywość w krytyce Kościoła, religii i Papieża.
Uszanuj mimo wszystko czyjeś wyznanie i uczucia.

Jak przeczytałem, dokument wymieniony przez Ciebie nie został podpisany przez Jana Pawła ll.
Dokument ten nie był tajny. Nakłada sankcję ekskomuniki na każdego kto nie powiadomi władz kościelnych o namawianiu do grzechu przeciwko szóstemu przykazaniu dekalogu przy okazji spowiedzi lub ze związku ze spowiedzią.
A dokument z 2001 roku mówi, że w razie podejrzenia o takie kontakty duchownego z osobą nieletnią ( poniżej 18 roku życia, a nie 15 - go, jak jest w prawie świeckim ), biskup diecezjalny ma obowiązek podejrzanego suspendować, czyli zawiesić w pełnieniu obowiązków.
Oba dokumenty zatem mają na celu napiętnowanie nadużyć ze strony duchownych.
Należy odróżnić kwestie solicytacji i molestowania nieletnich jako dwie różne kwestie.
Mówienie, że oficjalny dokument Watykanu nakłania do grzechu jest zwykłym nadużyciem.

Do poczytania:
http://ekai.pl/wydarzenia/wywiad/x26781 ... pedofilii/

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 6:55 pm 
Gdzie napisałem, że to był tajny dokument ?

Jeśli powołujesz się na Katolicka Agencja Informacyjna, wpisujesz się pięknie w szablon kościoła odnośnie w/w problemu gdyż instrukcja, którą przeczytałeś (wszystkie 5 części ?) nakazywała, aby osoby zaangażowane w proces — sędzia, prokurator, obrońca, notariusz, a nawet personel pomocniczy i specjalni świadkowie, których opinie decydowały o wiarygodności powoda i oskarżonego — wszystkie były osobami duchownymi (p. 5, 7, 10 i 33). W zaleceniach Instrukcji zwraca uwagę dbałość, aby poza protokołem procesu nie powstawały dodatkowe dokumenty pisane (p. 19, 22, 26, 36). Dopuszczono możliwości przesłuchiwania bez notariusza (p. 9, 48), a także specjalne rozwiązania w przypadku zagrożenia skandalem (p. 35, 64d).

Zakładam, że takie gremium gwarantowała uczciwy proces.

W/w dokument nie mógł zostać podpisany przez JPII, czego również nie twierdziłem, zrobił to Papież Jan XXIII 1962 r. JPII go tylko zaaprobował i potwierdził jego ważność m.in. w Liście apostolskim Motu proprio „Sacramentorum sanctitatis tutela” z 2001.
Tego rodzaju Instrukcja miała moc prawa, gdyż Papież - według norm Kan. 247 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1917 r. — przewodniczył Kongregacji Świętego Officium i Instrukcja ta wydana została mocą jego autorytetu. Dokument nie ma na celu napiętnować jak to napisałeś, ale określała ona sposób postępowania biskupów w przypadku oskarżenia katolickich księży o solicytację spowiedzi.
Ale dobrze, Ty to zrozumiałeś inaczej, ja inaczej.
Nie powiedziałem również, że ten dokument do czegokolwiek kogokolwiek ma nakłaniać, teraz Ty stosujesz nadużycie.

Dobrze, wróćmy do sprawy molestowania nieletnich przez księży i naszego Superstar, uszanuje Twoje uczucie, i trochę spuszczę z tonu.
Ile JPII mógł wiedział o skali pedofilii wśród kleru. Nieprawdopodobne wydaje mi się, aby kompletnie nie wiedział o tak dużym zjawisku w Kościele troskliwie ukrywanym przez lata. Ale nawet gdyby nie wiedział to nie zwalnia go to z odpowiedzialności za stan rzeczy, który umacniał swoim konserwatyzmem i któremu nie zaradził, choć powinien.
Najmocniejszym dowodem obciążającym Wojtyłę jest jego przyjaźń z jednym z czołowych kościelnych pedofilów - Marcialem Macielem (1920-2008), założycielem zgromadzenia Legion Chrystusa. Maciel był aktywnym pedofilem, który do pozyskiwania dzieci wykorzystywał swą organizację. W latach 1940-1970 molestował ok. 30 młodych legionistów.
Jeden z jego synów pozwał Legion Chrystusa o odszkodowanie za molestowanie przez własnego ojca. Ze względu na osobistą przyjaźń z polskim papieżem, zarzuty przeciwko Macielowi, jakie spływały do Watykanu, były traktowane jako kalumnie. W 1993 roku JPII publicznie wskazał na Maciela jako na „przewodnika, wzór dla młodych", a w 2004 roku pogratulował Macielowi z okazji 60-lecia święceń kapłańskich za jego „ogromną, hojną i owocną kapłańską posługę". Kariera Maciela zakończyła się dopiero ze śmiercią JPII, a Kościół publicznie potwierdził jego przestępstwa, kiedy "zasłużony" kapłan poszedł do nieba.

Do poczytanie "El ilusionista" autorstwa Alejandro Espinozy.

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 6:57 pm 
Jacek Tyc napisał(a):
" Pogańskie poglądy "?. Teraz już wiem skąd u Ciebie taka zapalczywość w krytyce Kościoła, religii i Papieża.

skąd ?

Jacek znasz historię swojego kościoła - jest to pogańska wiara.

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 9:06 pm 
Niezmordowany forumowicz

Dominik, co chcesz zdziałać rzucając oskarżenia w kilku wątkach?
Masz monopol na rzucanie oskarżeń?
Gdyby nie Jan Paweł ll, który walnie przyczynił się do upadku komunizmu, to nie cieszyłbyś się możliwością pisania tutaj i bezustannej krytyki we wszystkich tematach, w których zabierasz głos.
Za życia i jak widać po śmierci nasz Rodak jest atakowany. Już komuniści chcieli pozbawić Go życia i nie udało się tym maluczkim ludziom. Dla mnie i milionów ludzi na całym świecie zostanie na zawsze jednym z kilku największych Polaków w historii. I twierdzi tak również wielu przedstawicieli innych wyznań i niewierzących. I to jest dla mnie znamienne. Amen.

Twoje " źródła " nie przekonują mnie. Wyrwane z kontekstu. Studiowałeś teologię?
Nie twierdzę jednak, że w historii Kościoła i obecnie w Kurii Rzymskiej działo i dzieje się dobrze. Pewne sprawy wymagają uporządkowania i to niekiedy gruntownego.
Stawiasz się w roli oskarżyciela, a kto w ogóle dał Ci do tego prawo? Jesteś rozczarowany życiem? Spotkało Cię coś złego ze strony Kościoła?

Nie musisz " spuszczać z tonu ". Mnie nie obrazisz i nie sprowokujesz w żaden, ale to w żaden sposób.
Znam wielu ateistów, ale nikt tak nie sączy oskarżeń, jak Ty.

Wątek istnieje cztery lata, a tu nagle burza.
Czekam aż pojawi się coś w wątku o koszykówce NBA. Choć ma on i tak znakomitą ilość wejść. Ale kto wie, może wzrośnie?

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 9:11 pm 
"Jeśli legenda przegrywa na atrakcyjności z prawdą, to trzeba grzecznie prawdę przeprosić i odłożyć na później"

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 9:38 pm 
Blood Brothers

aby móc formułować konkretne osądy lub jednoznaczne zdanie na jakiś temat wypadałoby mieć wiedzę i doświadczenie w danej kwestii...inaczej narażamy się na śmieszność...ktoś by pomyślał, że tutaj jest intelektualna dyskusja a to zwykła paplanina, sorry chłopaki ale prowokacyjne tezy Dominika są niewarte polemiki...

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 10:05 pm 
Przepraszam, ale co z tego jest paplaniną ?
Podaje daty, nazwiska, konkretne wydarzenia które miały miejsce, pozycje literackie.
Fakty, które można sprawdzić, potwierdzić bądź zaprzeczyć.
Informacja jest dostępna, co kto z nią zrobi to jego osobista sprawa, ale jest.

Ostatnio edytowano Cz mar 14, 2013 10:27 pm przez Dominik Baryła, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 10:16 pm 
Niezmordowany forumowicz

" A nie mniemałam, by ukaz Twój ostry
tyle miał wagi i siły w człowieku.
Aby mógł łamać święte prawa boże,
które są WIECZNE i trwają od wieku,
że ich początku nikt zbadać nie może.
Ja więc nie chciałam ulęknąć się człeka
I za złamanie praw tych kiedyś bogom
Zdawać tam sprawę ".

" Antygona ", Sofokles.

Amen!

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 15, 2013 6:31 pm 
Blood Brothers

Spiskowe teorie dziejów są atrakcyjne dla ludzi o skąpej wyobrażni. Dla pokolenia które czerpie "wiedzę" z Youtuba
Stałe atakowanie koscioła katolickiego jest dla mnie obrzydliwe nawet jako ateisty, to taka moda lansowana przez media żyjące z reklam czyli konsumpcji.
W nieustannym bajdurzeniu o pedofili wsród osób duchownych najbardzij mnie bawi że większość "ofiar" przypomina sobie o swojej krzywdzie 10 , 20 czy 30 lat po fakcie . A może zbyt często chodzi o poklask mediów i nadzieje na sowite odszkodowania ?
JP II tak naprawdę nie wpłynoł na nasze życie byliśmy bezkrytycznie z niego dumni bo służył za balsam naszych narodowych , bardzo często nieuzasadnionych , kompleksów .
Dla osób wierzących mogł być dobrym przykładem i tyle .
Komunizmu też nie obalił . Ustrój ten obalił się prawie sam bo nie był zgodny z realiami ekonomicznymi , bo przegrał wojnę propagandową oraz technologiczną z tzw. zachodem
I dobrze bo jego jądrem był imperializ rosyjski a z tym mamy jako polacy złe doświadzczenia.

Tytuł:
PostNapisane: So mar 16, 2013 12:06 pm 
Niezmordowany forumowicz

Mnóstwo cudów uzdrowień dokonanych za wstawiennictwem Papieża za życia i po Jego śmierci świadczy dobitnie o Jego wielkości i wyjątkowości.
Potwierdziły to także niezbędne w procesie beatyfikacji badania wielu lekarzy.
Inna sprawa, że Go szanowaliśmy, ale nie do końca słuchaliśmy.

Po wielu wizytach Jana Pawła ll podczas pielgrzymek poza Europą, czy to W Ameryce Płd. czy w Afryce, wpływał znacząco na rządzących czy choćby nawet wpływając w pewnym stopniu. Chodzi o zwolnionych więźniów politycznych, darowania kar śmierci, poluzowania obostrzeń w krajach, gdzie rządzili satrapowie. Niech mówią, że to tylko pozorne, ale ratując nawet jedno istnienie ludzkie, zrobił bardzo dużo.
I nie ma tu znaczenia czy to kraj " katolicki " z nazwy czy rządzący prze wojskowe reżimy. Tego się nie zaneguje.

Komunizmu nie obalił w sensie dosłownym, ale razem z R. Reaganem i M. Thatcher wniósł podwaliny pod ten wiekopomny fakt.
Był w stałym kontakcie z USA, gdy Breżniew robił zakusy na atak Polski.
Takich przywódców brakuje obecnie, którzy wzruszyliby skostniałe struktury wielu państw i zaczęli realnie działać, a nie poklepywać się tylko po plecach i udawać, że jest dobrze.
Nie ma mężów stanu i to jest problem. Są tylko politykierzy i klakierzy.

Imperializm rosyjski ma się nadal dobrze, co widać i w dzisiejszych czasach. Z jakim szacunkiem odnosi się do Rosji i UE, Stany ( mimo podjazdowych konfliktów ") i NATO.
Nie wspominając o obecnym premierze, który Putina boi się, jak mały chłopiec.

Tytuł:
PostNapisane: So mar 16, 2013 12:16 pm 
Jacek Tyc napisał(a):
Mnóstwo

Mnóstwo czyli ile ?

Jak wyzdrowieje człowiek to wyimaginowana postać zwana "Bogiem", a jak zginie to wina lekarza.

Logiczne, to ma sens.

Marek to obal proszę tą teorię.

Tytuł:
PostNapisane: So mar 16, 2013 2:54 pm 
Niezmordowany forumowicz

Nie podam Ci dokładnej liczby. Są to tysiące uzdrowień, tysiące nawróceń.
Polecam " Wielką księgę cudów Jana Pawła ll ", opublikowaną w piątą rocznicę Jego śmierci.

Tutaj są świadectwa:
http://www.youtube.com/watch?v=W4ga_M5Zdn4

Są to udokumentowane i zbadane przykłady uzdrowień, nawróceń, rodzicielstwa, gdy medycyna była bezradna.

Sami lekarze potwierdzają, że byli bezbronni w obliczu wielu chorób. Nawet nie będący wiary katolickiej.

Tytuł:
PostNapisane: So mar 16, 2013 4:14 pm 
Jacek nie kwestionuje tego, że był dobrym człowiekiem itp. - również.
Ale trzeba spojrzeć na całokształt, a poniósł bardzo dużą klęskę w sprawie pedofilii. Według mnie przyczynił się do tego bardzo dużo, zamiatał sprawy pod dywan, przymykał oko.
I to nie jest matematyka, że jak jedno dziecko uratował, to teraz może uratować jednego pedofila z jego własnego podwórka i jest na zero, jest czysty.

W Polsce publicznie NIE WOLNO głosić takich tez, bo to Polak.
W Europie nie mają takie problemu i się toczy normalna dyskusja pod tytułem "poczekajcie z tą aureolą" Poznajmy cały jego dorobek, i ja się zaliczam do takiego grona.

Dla mnie nie był to wzór do naśladowania itp.

Tytuł:
PostNapisane: N mar 17, 2013 6:49 am 
Blood Brothers

Nie ma ludzi zdrowych są tylko źle zdiagnozowani . Niama cudów uzdrowienia są tylko żle opisane procesy powrotu do zdrowia ( choć nie zawsze pełnego) gdzie czynniki lecznicze były na pograniczu psycho-somatycznym czyli np. tzw wiara.
A tak wogóle skończmy z tą pedofilią bo wałkowanie tego jest nudne , niesmaczne i zakłamane.
W tzw. Europie ton dyskusji nadają często środowiska bliższe zachowaniom pedofilskim niż Ci się wydaje.
Zresztą Polska to też Europa choć co innego dla własnych partykularnych interesów próbują nam wmówić różne siły wewnątrz.

Tytuł:
PostNapisane: N mar 17, 2013 12:12 pm 
Niezmordowany forumowicz

Pięknie się nie zgadzamy ze sobą, Panowie.

Europa? A czy musimy ciągle zgadzać się z Europą? Mamy swoją historię, kulturę, tradycję, a religia jest nierozerwalnie włączona w ten kraj. To właśnie od 966 roku, a potem od Zjazdu Gnieźnieńskiego zaczęliśmy swój prawdziwy byt.
Korzenie Europy znajdują się w chrześcijaństwie i tego nikt nie podważy.
Tylko, że Stary Kontynent już dawno odszedł od tego i zatracił swoją tożsamość.

Racja, Marku - różne dewiacyjne środowiska próbują nadać ton. Już niektóre kraje, jak Dania, chcą zalegalizować zoofilię czy pedofilię. Stacza się ten świat. Dodatkowo te lewackie ruchy i ta propaganda.
Historia musi zatoczyć koło i wrócić do swych korzeni.

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 18, 2013 7:58 am 
Jacek Tyc napisał(a):

Tutaj się z Tobą zgadzam w 110 % .

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 18, 2013 8:54 pm 
Niezmordowany forumowicz

Dominik Baryła napisał(a):
Jacek Tyc napisał(a):

Tutaj się z Tobą zgadzam w 110 % .

Coraz więcej młodych ludzi to zauważa i nie tylko.
Nie chcę w tym wątku poruszać tematów polskiej polityki, a szczególnie tego człeka, który rujnuje nasz kraj i jest poddanym Brukseli. Dlatego z grzeczności i z powodu pewnych przymiotników, których musiałbym użyć, nie napiszę nic więcej.

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 16, 2013 8:13 pm 
Niezmordowany forumowicz

To już 35 lat, gdy powołali Go " z dalekiego kraju "...
http://www.youtube.com/watch?v=1WU-kXXSw94

Mój rocznik '78 nieodłącznie związany z Janem Pawłem ll :) . Jak i całe pokolenie.

Strefa czasowa: UTC [ DST ]