Forum dyskusyjne BLOOD BROTHERS

- polskiego fanklubu Bruce'a Springsteena i The E Street Band
Teraz jest So lut 24, 2018 5:19 pm

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 26, 2007 8:33 am 
Blood Brothers + Admin

Teee !!! PWR, jaka prowincja. Masz bliżej do cywilizacji (czytaj tam, gdzie Boss przyjeżdża), niż większość z nas :D

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 26, 2007 8:42 am 
Blood Brothers + Admin

Dokładnie! ;)

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 26, 2007 10:36 am 
Niezmordowany forumowicz

Krzysiek (Pielgrzym) napisał(a):
Teee !!! PWR, jaka prowincja. Masz bliżej do cywilizacji (czytaj tam, gdzie Boss przyjeżdża), niż większość z nas :D

No to idę za miedzę po czekoladę z orzeszkami :D

A wracając do zespołów, też mamy jeden naprawdę niezły zowie się CYFROWA OBORA :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 26, 2007 3:06 pm 
Aktywny forumowicz

A dzisiaj jadąc autobusem na egzamin usłyszałem z radia dźwięki "True Love Will Never Fade" :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 09, 2007 2:03 am 
Początkujący forumowicz

Tym, którzy lubią klimaty alternatywnej muzyki country/folk, polecam Tom'a Russell'a: http://www.myspace.com/russelltom, natomiast fanom Bob'a Dylan'a - piosenkarza o nazwisku Dan Bern: http://www.myspace.com/danbern

Pozdrówka ciepłe,
Danny

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 27, 2007 8:06 am 
Blood Brothers

Nowy (dwupłytowy) album grupy THE EAGLES pt. "LONG ROAD OUT OF EDEN" nastraja mnie bardzo optymistycznie i refleksyjnie.

Gdy słucham pierwszej płyty... oczami wyobraźni widzę samotny spacer po opustoszałej plaży, a wspaniała harmonia dźwięków i głosów przywołuje na myśl kojący szum morza.

Na drugiej płycie... w tę samotność wkraczają inni ludzie, przerywając nostalgiczne rozmyślania. Niczym rozkrzyczane mewy wnoszą radość i zabawę.

Cieszy mnie niezwykła melodyjność tej muzyki, tak odprężająca.
Przeważają ballady... a że ostatnimi laty "podchodzą mnie wolne numery", słuchanie tego albumu sprawia mi naprawdę ogromną przyjemność i działa oczyszczająco na prozę codzienności... :)

Ostatnio edytowano Pt mar 07, 2008 9:44 am przez Barbara Knappik, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 28, 2007 12:27 pm 
Blood Brothers

"INNA BAJKA" MICHAŁA BAJORA

To już 15. płyta w dorobku Michała Bajora.
Po raz n-ty Bajor udowodnił swój niezaprzeczalny profesjonalizm i talent, zarówno muzyczny, jak i aktorski (szczególnie teatralny)... bo każda piosenka w Jego wykonaniu jest takim małym teatrem, ze sceny którego słychać śmiech, płacz, smutek, niekiedy gniew, gdzie odgrywają sztukę życia, miłości, marzeń, naszych samotności, upadków, nadziei, cudów...

("...... W życiu rzeczą normalną są cuda,
Więc posłuchaj, co stanie się teraz...

Teraz może już być tylko lepiej
Choć zostanie tu, i tam parę rys
Zagniecenia raz-dwa się wyklepie
Miłość znowu będzie prawie "na błysk"..."),

gdzie najważniejsi są ludzie, ich wsparcie i wiara...

("......Dopóki wierzysz we mnie, miła
W tym jest moja wielka siła
Co mi serce uskrzydliła
Nauczyła mówić NIE.
Wiem, upadnę nieraz jeszcze
Nieraz głową mur popieszczę,
Ale w nasze życie zmieszczę
Prawdę, której chcę...

Dopóki wierzysz we mnie, miła
W tym jest moja wielka siła
Z życiem mnie nie pogodziłaś,
Ale z samym sobą - tak.
Mam przy sobie gorzką pamięć,
Mam Twój uśmiech, co nie kłamie
Wiem, że już mnie nic nie złamie
W nadchodzących dniach...")

A wszystko to spisane ręką takich mistrzów pióra, jak m.in. : Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Roman Kołakowski, Andrzej Poniedzielski ... i ubrane w dźwięki przez Jerzego Derfla, Janusza Strobla, Piotra Rubika, Włodzimierza Korcza, Hadriana Filipa Tabęckiego i innych...

Tak dużo się dzieje na tej płycie. Tyle różnych dźwięków i melodii. Jest bossa nova ("Dwie akacje"), jest tango ("Tango dell'amore"), jest walc ("Dla nas walc"), jest flamenco ("Hiszpańczyk"), są wreszcie wzruszające ballady. Jedna z nich "Śpiew ocalenia" będzie odtąd "moją" piosenką z tej płyty.

A dawno, dawno temu... gdy na półkach sklepów muzycznych królowały czarne analogowe krążki, zanurzałam się w świat muzyki w nieco odmienny sposób. Szczególnie działo się tak w przypadku Bajora i Młynarskiego.
Otóż... stawiałam na podłodze gramofon (potocznie nazywany adapterem) z nastawionym na full głośnikiem, kładłam się obok na plecach i... mmmmmm... to było niesamowite doznanie, odbierałam drżenie słów i dźwięków każdą cząsteczką ciała.
Z tego właśnie okresu pochodzą dwie moje ukochane płyty Bajora (notabene słuchałam ich na okrągło) : "Michał Bajor Live" 1986 r. i podwójny album "Nowe piosenki" 1989 r. A na nich ukochane piosenki : "Mandalay", "Jef", "Następny", "Błędny rycerz", "Mój żołnierzyku", "Ogrzej mnie", "Byki", "Walc na tysiąc pas", "Do trzech cnót", "Oddaj mi samotność", "Spóźniony erotyk", "Bar pod Zdechłym Psem" oraz zawsze mnie wzruszające "Popołudnie", "Naszych matek maleńkie mieszkanka", "Ja wbity w kąt".
Uwielbiam te płyty... Ale to już... inna bajka... :)

Ostatnio edytowano Pt mar 07, 2008 2:24 pm przez Barbara Knappik, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 28, 2007 12:31 pm 
Blood Brothers

I jeszcze jedna urocza (jak dla mnie) płyta...

"PASJANS NA DWÓCH"
ANDRZEJ SIKOROWSKI & GRZEGORZ TURNAU

Zapis koncertu w Klubie "Pod Pretekstem" Poznań 2006

To jest to... koncert na żywo... :D

A na okładce można m.in. przeczytać takie piękne słowa :

"Urodzili się w Krakowie. Jeden w mieście ocalałym, przystani powojennych rozbitków. Drugi w mieście "dymami owianym", pozbawionym powojennych złudzeń. Ulice i domy były te same, ale przechodnie różni - o pokolenie. Jeden znalazł gitarę, drugi - fortepian.

Chociaż czas oddalił ich od siebie, zegary w domach mieli podobne. Spotkali się we właściwym czasie, gdy dojrzeli do opuszczenia swoich osobnych ram.

...twierdzą, że "jeśli chce się jeszcze śpiewać, to znaczy, że chce się żyć"..."

Pełno tutaj łagodności, nostalgii, liryzmu. W powietrzu unosi się dobroć, błogość i urok domowego zacisza. Ciepło i radość zalewają serce i duszę.
Krótkie wspomnienia dwóch Krakusów pomiędzy piosenkami przywołują szczery śmiech..

A piosenki... większość już dawno osiągnęła "wiek emerytalny", ale nie straciły na prawdzie i aktualności. Bo jest w nich ogromna mądrość, mądrość istnienia, ból narodzin, smutek umierania, pamięć obrazów, czar wspomnień, wartość rodzinnej przystani... oraz tajemnice miłości i przyjaźni...

Dla mnie Turnau i Sikorowski są artystami, którzy nigdy się nie znudzą, którzy zawsze będą potrzebni. Naszym sercom, duszom, naszym dniom i nocom, naszej powszedniości i naszej niedzieli...
I Bogu dzięki ogromne za takich bardów... !!

Obydwie płyty polecam na jesienno-zimowe wieczory, oświetlone światełkami ogników...

Ta muzyka i słowa znakomicie uspokoją umysł i dadzą wytchnienie od zahukanej rzeczywistości... :)

Ostatnio edytowano Pt mar 07, 2008 2:25 pm przez Barbara Knappik, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 03, 2007 10:05 am 
Aktywny forumowicz

Hmmm, nie wymienię wszystkich tych najważniejszych :

Norah Jones, Alicia Keys, Kiljański, Piasek, Sistars, Sofa, Mietek Szcześniak, Kate Bush

Jak widać w rock'u absolutnie nie siedzę. Kiedyś mocno była Abba też, Olivia Newton - John, Fleetwood Mac.

Był Dire Straits i śmiertelnie mnie już znudził - nigdy nie wróciłam...

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 12:46 am 
Blood Brothers

Muzyka towarzyszy mi odkąd pamięć moja sięga i tworzy nierozerwalny obraz osób i wydarzeń na moim twardym dysku. Usłyszany przypadkiem znany kawałek łączy się z sytuacją, wspomnieniem, zmienia nastrój, sprawia, że łapię za telefon lub w inny sposób nawiązuję kontakt, a jeśli to niemożliwe, wracam do przeszłości. I co ciekawe, to jest zawsze radosna przeszłość. Nawet "Cisza"; (ta na trąbce, grana na pogrzebach) kojarzy się słonecznie.
Zaczęło się od tego, co słuchali rodzice ("Trio egzotyczne" - ulubieńcy Mamy, Jarema Stępowski - ulubieniec Taty), kupowane na jarmarkach pocztówki dźwiękowe (potknęłam się, a jakże, o Janusza Laskowskiego) - odtwarzane na adapterze Bambino. Potem miałam możliwość samodzielnego nagrywania na magnetofon ZK-140 (przez mikrofon przystawiony do głośnika) nocnych, bardzo nocnych, jak dla mnie, audycji Piotra Kaczkowskiego. A tam: Deep Purple, Led Zeppelin, Ten Years After, Procol Harum, Uriah Heep, Black Sabath, Pink Floyd. Jakiś zgrany kawałek muzyki z głosem Piotra Kaczkowskiego "przepraszam za wtręt'.
Pierwszy koncert na żywo w katowickim "Spodku" - Lokomotiv GT, nieudane próby nauki gry na gitarze Samby Pa`Ti Carlosa Santany. Czas dyskotek - Abba, Stevie Wonder, Barry White, ktoś spiewał, że zabił szeryfa. Czesław Niemen pierwszej randce ("Pod papugami") i na wakacjach.
Po drodze zachwyt operą.
Pierwsza ciąża, córka - wystartowała lista przebojów Marka Niedźwieckiego.
Narodziny pierwszego syna Mr. Zoob "Mój jest ten kawałek podłogi".
Drugi syn - Alan Parsons Project - Don`t Answer Me.
Imprezowanie: T.Love "Gdy patrzę w Twe oczy zmęczone jak moje", Tina Turner, Kayah,
Okres fascynacji Frediem Merkury i Queenem.
U2
Live 8 z Londynu.
Billy Joel, Chris Rea, Simply Red.
Wojciech Waglewski.
Pomna swoich perypetii z rodzicami, którzy nieodmiennie nakazywali ściszenie "Child On Time"; Deep Purple, starałam się pojąć muzykę techno. Nie udało mi się jednak przekonać do tego gatunku, fala uderzeniowa muzyki elektronicznej dosięga mnie z najodleglejszego miejsca i ubija moją szarą substancję niczym kafar, wywołując irytację, co powoduje, że startuję z końca autobusu do zdziwionego delikwenta ze słuchawkami na uszach prosząc o to samo, co czynili moi rodzice (u mnie w domu tylko jeden syn jest amatorem tej muzyki i jakoś sobie z tym radzimy). Skądinąd wrocławska impreza Sensation White jest dowodem na możliwość dobrej organizacji w Polsce widowiska muzycznego na 10 tysięcy osób i tylko żal, że to nie to widowisko.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 3:45 pm 
Blood Brothers

Hej,
oj trochę tego jest, wymienię niekoniecznie w kolejności, ale zaczne od lat 70.
SLADE (byliśmy na koncercie w Warszawie, weszliśmy jako chłopcy do sprzątania po)
i dalej te wszystkie podobne SWEET, MAD, NAZARETH,
Status Quo (bylismy na koncercie w Warszawie, balanga rockandroll'owa przez 2. godziny)
oczywiście Smokie, a jakże :))
Jethro Tull !!! Super normalnie i Ian Anderson rewelacja
Queen,
Clash,Ramones,Sex Pistols,
B 52
Madness
Barcley James Harvest:))) super muzyka
Mason Rufner (wydał tylko jedna płytę chyba, to taki kanadyjski Boss)
Ciocia Tina :)))) szczególnie wracam do takiego 3. płytowego koncertu !!! jeszcze na analogu... no odjazd pełny :))) na balangach ekstaza :))
KISS... ARMY :))))
CHRISTIE :)))... pamiętacie (niektórzy) Yellow River :)))
oczywiście Dire Straits i... David'a Knopfler'a :))) Kochani polecam naprawdę, jest do dostania jak dobrze poszperacie np. w Media Markt.
O rany, chyba nie dam rady wszystkiego :)))
Omega :)) węgierska oczywiście... naprawdę extra z "Dziewczyną o perłowych włosach" :))))
Deep Purple... koncert w Osace :)))) czad normalnie
Emerson... Like... i dalej już wiecie :))))
Jak kogoś nie wymienię, to sorry :)))
Roger Waters
lubię Roxette :))
Mark'a Knopfler'a filmówki :))) Call, Local Hero...
Oddział Zamkniety :))... o tutaj niejedna imprezka :)))
...

...Tony Emmanuel :))))... gra nieprawdopodobnie i do tego straszny jajcarz na koncertach

... Joe Bonamassa... dziewczyny, motory... super rock :))) ! Tak sobie kojarzę ich
Dylan :) naturlich :))
Mellencamp... niejaki Cugar
Neil Young ma sie rozumieć i power razem z Boss'em... znacie ?... z takiego wydania Railroad Tracks.. .ale i Jego płyty inne,
... dobra chyba wystarczy narazie :)))... ale nie wymieniłem wszystkich.
Strzała !

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 28, 2008 12:46 am 
Aktywny forumowicz

Darek, to ma się rozumieć wybierasz sie na Pistolsów do Gdańska na Open Air.

Moje muzyczne fascynacje na poważnie i świadomie zaczęły się od Queen, który przez lata jakoś zszedł na dalszy plan (może za wyjątkiem "Innuendo" i "Made In Heaven").

Następna grupa to zupełnie przypadkiem odkryci w tvp Rolling Stonesi (na serio oglądałem ich koncert o 2. w nocy w tv - to było wydane niedawno na dvd "Let's Spend The Night Together" z 1981) i się zaczęło, i trwa do dzis. Nie ma drugiego takiego zespołu, który pasuje mi zawsze i wszędzie, który praktycznie stał się stylem na życie. Jak to mawia Keith Richards : "You've got sun, moon and you've got Rolling Stones".
Idąc po Stonesach zacząłem słuchać na własną rękę blues'a z pożyczonych kaset firmy TAKT: Cream, Bluesbreakers i póżniej coraz wiecej klasyki w stylu Zeppelina, Doorsów, Beatlesów itp. Najwięcej płyt poznałem w Mini Maxie i potem samemu szperając: Floyd, Genesis, Yes, King Crimson (zwłaszcza lata 80-te) Marillion, Fish, Zappa, Bowie, Tori ,Bruce, The Who, Cure, Hendrix, Dylan, TransAtlantic, Clash, stary Red Hot Chilli Peppers, Porcupine Tree, Dream Theater, The Smiths i jeszcze ze 100. innych.

Ostatnio jakoś najbardziej pasuje mi jazz : Miles, Coltrane, Pat, a jak trzeba czegoś mocniejszego to The Who (genialna płyta "Quadrophenia"). Z nowych rzeczy polecam Joe Jacksona - "Rain".

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 06, 2008 12:08 pm 
Forumowicz na dorobku

Zacznę od początku, czyli od dzieciństwa. Wywodzę się z pokolenia Roxette i to był przez kilka lat mój ulubiony zespół. Ich nieoryginalne kasety kupowałem z taką namiętnością, że wkrótce moja prywatna kolekcja urosła do gigantycznych rozmiarów, chociaż Roxette mieli wtedy na koncie trzy lub cztery studyjne płyty. Później rodzice zarazili mnie fascynacją muzyką rockową... Na początku było The Rolling Stones, The Doors, a potem jeszcze Metallica, Nirvana i Aerosmith. Z czasem zacząłem poszukiwać w muzyce czegoś innego, niż tylko gitarowego "łojenia". Wtedy odkryłem min. Bruce'a Springsteen'a. Obecnie słucham bardzo różnorodnej muzyki, bo uważam, że ograniczanie się do jednego gatunku (lub jednego artysty) jest grzechem, biorąc pod uwagę piękno i bogactwo odczuć jakich dostarczają nam różne muzyczne style. Ostatnio słucham często np. Stevie Nicks (bardzo cenię ją za teksty i oryginalny wokal), Fleetwood Mac, Anity Baker i Jody Watley (chill-out, house, drum'n'bass). Moim ostatnim odkryciem jest również Bryan Ferry i Roxy Music. Naprawdę świetny, inteligentny pop/rock (a może lepiej art-rock ?). Gdybym miał jednak zrobić listę moich ulubionych wykonawców poza Bruce'em, to wyglądałaby tak: (bez szczególnej kolejności) :

1. Pat Benatar
2. Stevie Nicks
3. Diana Ross
4. Dionne Warwick
5. Sting
6. Bryan Ferry i Roxy Music
7. David Bowie
8. Billy Joel
9. Fleetwood Mac
10. Gloria Estefan
11. Jody Watley
12. Kim Carnes
13. The Rolling Stones
14. Aerosmith
15. Roxette (nadal ich słucham od czasu do czasu)
16. Shakespears Sister
17. Bob Dylan
18. Paul Simon
19. Cyndi Lauper (świetna wokalistka!!!)
20. Sinead O'Connor

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 13, 2008 4:09 pm 
Aktywny forumowicz

Buckcherry :)

taki pop-rock... e-mail'uję z basistą zespołu, który niegdyś grał w moim naj naj naj... Ju Ju Hounds :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 13, 2008 4:11 pm 
Aktywny forumowicz

Piotrek Kucharski napisał(a):
2. Stevie Nicks

Bardzo lubię Jej utwory z Petty'm - "Insider" oraz "Stop Draggin' My Heart" :) no i oczywiście "Everywhere" FM

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 12:50 pm 
Forumowicz na dorobku

Rzeczywiście nagrania Stevie z Tom'em Petty są bardzo udane. Przez sporą część swojej solowej kariery Stevie współpracowała z wieloma wybitnymi muzykami, M. Campbell'em (z The Heartbreakers), Waddy Wachtel'em, Don'em Henley, a nawet z Bob'em Dylan'em i Prince'em. Jeśli chodzi o piosenkę "Everywhere" to też ją lubię, chociaż śpiewa w niej nie Stevie, ale Christine McVie. Tak na marginesie moją ulubioną płytą Fleetwood Mac jest eksperymentalna "Tusk" z 1979 roku. Polecam ją przesłuchać !

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 2:06 pm 
Aktywny forumowicz

Dzięki, zawsze myślałem, że "Everywhere" to Stevie...

Ja posiadam jedynie "Then Play On"... ze wspanialym "Oh Well"

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 3:11 pm 
Blood Brothers

Dla wszystkich sympatyków Dylan'a i Jego twórczości :

07. czerwca 2008 r. Bob Dylan wystąpi w Polsce na jedynym koncercie w warszawskim klubie "Stodoła".

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 9:36 pm 
Niezmordowany forumowicz

Barbara Knappik napisał(a):
Dla wszystkich sympatyków Dylan'a i Jego twórczości :

07. czerwca 2008 r. Bob Dylan wystąpi w Polsce na jedynym koncercie w warszawskim klubie "Stodoła".

Czy ktoś (oprócz mnie :D ) wybiera się na ten koncert?

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 10:05 pm 
Aktywny forumowicz

Ja się wybieram, Dylan od lat jest na mojej liscie wykonawców, których muszę zobaczyć. Dzisiaj zamowiłem juz bilet. Cena moze wydawać się wysoka, ale koncert będzie bardzo kameralny jak na rangę artysty. Wyobrażacie sobie Bruca w Stodole za 260 zł ? Ogólnie w tym roku wielu super artystów : Eric, Lou Reed, Dylan, Knopfler, Sex Pistols. Żeby tylko jeszcze kasa była... .

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 11:53 pm 
Blood Brothers + Admin

Bartek Florczak (Łódź) napisał(a):
Wyobrażacie sobie Bruca w Stodole za 260 zł ?

Człoooowieku!!!
Stodołe by chyba trzeba budować od nowa.
My bysmy się nie zastanawiali, a "zagraniczniaki" to kupowaliby bilety "setkami" :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 18, 2008 1:54 am 
Aktywny forumowicz

Jednak Dylan musi być trochę tańszy od Bossa:) skoro gra tak mały koncert i agencja sprowadza go. Wiadomo,ze komercyjny potencjał Boba maleje z roku na rok, ale co legenda to legenda, poza tym dalej nagrywa super płyty jak choćby ostatnia Modern Times. Coś mi się wydaje, że w tej malutkiej Stodole to może się mu spodobać i publiczność raczej nie będzie przypadkowa, więc zapowiada się nieźle.

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 18, 2008 10:16 am 
Aktywny forumowicz

A jak tam stosunki Dylana i Bossa? Wciaz sa bliskimi kumplami? Pamietam ta historie jak pod koniec zycia Franka Sinatry wpadli obaj do jego domu z butelka Jacka D ku niezadowoleniu zony Sinatry... natomiast Frankie byl tak zadowolony spotkaniem ze zaprosil ich na kolejne odwiedziny do ktorych juz chyba nie doszlo ze wzgledu na to ze Frankie odszedl

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2008 5:14 pm 
Początkujący forumowicz

To ja się muszę przyznać, że moim numerem 1 jest U2 ;) Zaraz po nich oczywiście Boss :) W sumie to poznałem go po właśnie poprzez ich występy live... naprawdę, genialne ;)
A poza tym to: Pearl Jam, R.E.M, Queen, Pink Floyd, Metallica, Nirvana, Oasis, Dylan, Marley, Clapton, Satriani, Aerosmith, Dżem, Myslivitz, Beatles, Coldplay i jeszcze jakieś inne... ;)

Tytuł:
PostNapisane: So mar 29, 2008 10:55 am 
Forumowicz

Nowy R.E.M. świetny!!! Już singiel dawał nadzieję na całą bardzo dobrą płytę. "Accelerate" to 11 numerów, tylko (!) 34 minuty rockowego, melodyjnego grania z jak zwykle u nich ważnymi tekstami. Polecam Wam ten album, na pewno nie zabraknie go w Trójce.

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 5:03 pm 
Blood Brothers

Witam wszystkich forumowiczów!
Nazywam się Piotrek Piękoś, pochodzę z Jasła, a mieszkam, studiuję (SGH) i pracuję (BPH) w Warszawie. Usłyszałem o waszym forum w audycji pana Mariusza Owczarka w Trójce (tak nawiasem mówiąc to w Trójce zaczyna wyrastać prawdziwe lobby springsteenowe: oprócz p.Owczarka również i p. Dariusz Bugalski zaczął dość często umieszczać piosenki Bossa w swoich audycjach i wykazywać sporą fascynację tym artystą) i zdecydowałem się do was dołączyć.
Jeśli chodzi o moje pozabossowe zainteresowania muzyczne, to są one bardzo szerokie. Przede wszystkim są to wielkie indywidualności w świecie muzycznym takie jak Nick Cave, Tom Waits, Peter Gabriel, Leonard Cohen, Bob Dylan, Mark Knopfler (z pewnością będę zarówno na koncercie Knopflera na Torwarze, jak i na Dylanie w Stodole).
Bardzo lubię również brytyjską scenę rockową m.in. Blur (ich album ‘Parklife’ obok ‘OK Computer’ Radiogłowych to moje albumy lat 90-tych) oraz wszelkie projekty Damona Albarna, Oasis, Radiohead, Super Furry Animals, Belle&Sebastian oraz z nieco starszych czasów The Clash, The Smiths i New Order. Kocham też starego kalifornijskiego rocka (The Eagles, Fleetwood Mac – to chyba moje jedyne punkty wspólne z gustami p. Marka Niedźwieckiego, które ogólnie rzecz biorąc są dość koszmarne :D ), jak również niezapomnianych Pixies oraz Talking Heads. Aha, no i prawie bym zapomniał o początku mojej muzycznej edukacji, czyli Black Sabbath.

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 29, 2008 7:54 am 
Blood Brothers

http://muzyka.onet.pl/0,1738942,newsy.html

jestem w lekkim szoku . Kobita ma 68 lat a jeszcze może . Myśle że Szef ma nie gorszą kondycje !

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 19, 2008 9:12 am 
Blood Brothers

W piątek miałam okazję uczestniczyć w "Nocy gospel". Trzy i pół godziny duchowej uczty.
Zawsze fascynowała mnie muzyka gospel i moim pragnieniem było wziąć kiedyś udział w takim koncercie. I doczekałam się. Ilekroć oglądałam filmy z elementami gospel lub dokumenty traktujące o tej muzyce, wielkie wrażenie robiły na mnie spontaniczność i szczerość osób biorących udział w tych specyficznych, osobistych spotkaniach z Bogiem. Muzyka gospel uczy miłości do ludzi i do Boga. Jest formą modlitwy (bardziej ekspresyjną niż słowo) i najlepszym środkiem do niesienia Dobrej Nowiny o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa (obok np. wierszy ks. Twardowskiego).
Gospel łączy ludzi. Wyzwala w nich pozytywne uczucia, radość, uśmiech, otwartość, serce.

Była to uczta obfita, bowiem imię Pana wychwalały trzy zespoły:

* Bełchatów Gospel Singers - utworzony we wrześniu 2003 r. i liczący ponad 20. osób. Zagrali ponad 100. koncertów, m.in. z legendarnym Harlem Gospel Choir. W grudniu 2006 r. trafiła w moje ręce ich świąteczna płyta, a w tym roku "narodzi się" nowa płyta studyjna. To ogromna przyjemność dla ucha, piękne głosy.

* Gospel Joy z Poznania (powstały w 2000 r.) - laureat konkursu na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel "Camp Meeting" 2007 w Osieku. Ich występ był porywający i żywiołowy.

* I wreszcie gość specjalny, po raz pierwszy w Polsce, zdobywca kanadyjskiego odpowiednika amerykańskiego Oskara, jeden z najlepszych kanadyjskich chórów gospel - Toronto Mass Choir, skupiający w większości czarnoskórych solistów i muzyków z różnych krajów. Występ pełen dynamiki, zaraźliwego entuzjazmu i atmosfery przesiąkniętej ogromnym oddaniem i miłością do Boga. Ciekawym punktem były utwory gospel w rytmach reggae i calypso.

Muszę Wam "powiedzieć", że w tych grupach nie ma osób przypadkowych. Są to ludzie głębokiej, uczciwej wiary (w przeciwieństwie np. do większości polskich pseudokatolików, którzy obnoszą się głośno ze swoją pobożnością, ale ich stosunek do innych i uczynki, świadczą zgoła o czymś zupełnie innym). Każde słowo z pietyzmem wydobywało się z ich serc i dusz. Niezwykły widok, niezwykła ekspresja. To tak, jakby anioły zeszły z nieba - jak powiedział prowadzący koncert. Notabene zabawny, młody człowiek, który przyznał, że do niedawna gospel kojarzyło mu się z Whoopi Goldberg i filmami "Zakonnica w przebraniu" i "Zakonnica w przebraniu 2". :)

Na koncercie gospel nie sposób usiedzieć spokojnie. Dałam ponieść się emocjom i mało mnie obchodziło "co ludzie powiedzą ?". :)
A gros osób, za przeproszeniem, przyrosło tyłkami do krzeseł. Obserwując to dziwne zjawisko, wpadłam na "genialny" pomysł, aby w przyszłości krzesła lub ławeczki podłączyć do niewielkiego napięcia i co jakiś czas puszczać impuls. Nie ma mocnych... każdy poderwie się z miejsca. ;)
A może wykorzystać to przy okazji innych koncertów (również Bruce'a). :)
Bo jak powiedziała dyrygująca Toronto Mass Choir:
"Jeżeli nie bolą Cię nogi (od skakania i tupania) i ręce (od klaskania), i nie spociłeś się obficie, to znaczy, że nie byłeś na koncercie gospel".

Takie koncerty mają w sobie niepowtarzalny klimat, uwalniają od negatywnych emocji, napełniają serca wiarą, że każdy nowy dzień daje nowe szanse, i że z obecnością Najwyższego zniesiemy i pokonamy wszelkie przeciwności losu. :) :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 26, 2008 10:49 am 
Blood Brothers

Jak kogoś interesuje debiutancki album "rudej" :
http://www.allegro.pl/item389955481_pat ... _doll.html

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 02, 2008 1:16 pm 
Blood Brothers

Czy ktoś z Was wybiera się może na tegoroczną edycję Open'era?
My z bratem jedziemy. Osobiście uważam, że w tym roku line-up nie jest jakiś powalający w porównaniu do poprzednich edycji, ale na pewno warto się wybrać choćby, żeby zobaczyć na żywo dziadków z Sex Pistols :D , Jacka White'a z Raconteursami czy Massive Attack (no i spędzić słoneczny, mam nadzieję, weekend nad morzem :) ).

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 11:19 am 
Niezmordowany forumowicz

Piotr, jak wrazenia po festiwalu ?
Przy okazji, Radio Nowhere by Bob Dylan ;): http://www.youtube.com/watch?v=nJVkgQ4v ... re=related :lol: :lol: :lol:

Tytuł:
PostNapisane: So sie 09, 2008 3:26 pm 
Blood Brothers

No co do Opener'a to rzeczywiście niepowtarzalne wydarzenie. Wydaje mi się, że z roku na rok coraz więcej ludzi przyjeżdża na ten festiwal, który stał się już wizytówką naszego kraju dla międzynarodowej letniofestiwalowej publiki.
Najlepszy koncert tegorocznej edycji to moim zdaniem występ legendarnych Sex Pistols - nic nie zastąpi 1.5 godziny ostrego pogo pod sceną w rytmie "God Save The Queen", "Anarchy in the UK" czy "Holiday in the Sun" :D Rotten i spółka są jak najbardziej w formie i porywają publikę jak za dawnych lat (chyba jedyny artysta na całym festwalu, który bisował dwa razy).
Niesamowity koncert dali również The Raconteurs - szczególnie zapadła mi w pamięć niekończąca się solówka Jack'a w "Blue Veins" - po prostu dreszcze przechodziły. Tu możecie zobaczyć próbkę ich możliwości: http://www.youtube.com/watch?v=3ATQFFwU0_k
Świetna była także była frontmenka Moloko - Roisin Murphy. Kurcze, nigdy nie myślałem, że taka popowo-taneczna muza może mnie do tego stopnia porwać :)
Ogólnie rzecz biorąc, tegoroczny festiwal na pewno spełnił moje oczekiwania i mam nadzieję, że będzie się nadal rozwijał w takim tempie jak dotychczas.

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 11, 2008 9:36 pm 
Aktywny forumowicz

ja ostatnio w kolko walkuje muzyke z westernow... szczegolnie rio bravo czy rowniez brokeback mountain (polecam utwor wings)

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 15, 2008 8:11 pm 
Forumowicz na dorobku

daj jakies namiary na muzyke z westernow. kiedys w trojce usyszalem kilka kawalkow wlasnie z rio bravo i alamo (w wykonaniu dina martina o ile sie nie myle) ale mam problem jak znalezc jakies albumy z tymi utworami nie pamietam kto napisal ta muzyke ale jest swietna.

a tak przy okazji to polecam album Scarlett Johansson - Anywhere I Lay My Head mi sie bardzo podoba

Tytuł:
PostNapisane: N sie 17, 2008 11:02 am 
Aktywny forumowicz

ja niestety muzyke westernow sciagam w mp3 wylacznie poprzez youtube

bardzo podobal mi sie utwor scarlett pt falling down... reszty albumu nie slyszalem

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 21, 2008 10:44 am 
Niezmordowany forumowicz

Oj, rzeczywiscie The Raconteurs graja swietnie - przypominaja mi troche Led Zeppelin, a ten kawalek, do ktorego Piotr podal link jest niesamowity. Pamietam tez zespol Moloko - fajna nazwa :) Wokalistka byla i jest dosyc charakterystyczna. Festiwale to fajna rzecz, chcialabym sie kiedys wybrac na Opener'a. Przed tegorocznym Glastonbury chodzily plotki, ze Bruce wystapi, ale skonczylo sie na plotkach. Wystapili jednak m.in. Leonard Cohen i Neil Diamond.
Muzyka z westernow towarzyszy mi jedynie podczas ogladania westernow, ale jest to dzial muzyki, ktory chetnie zglebie. W tej chwili najswiezsze wspomnienia westernowe mam odnosnie "Once upon a time in the west". :)
A co do albumu Scarlett Johansson, to ciekawa jestem, jak brzmia covery Toma Waitsa w jej wykonaniu. Slyszalam/ czytalam pozytywne recenzje. Chyba David Bowie goscil na tym albumie. Niedlugo pojawi sie plyta Southside Johnny, na ktorej rowniez beda umieszczone covery Waitsa - bardzo lubie SJ, ciekawe, jak beda brzmialy te utwory..
Od kilku miesiecy w mojej czolowce najczesciej sluchanych piosenek nie-Bossowych znajduje sie Amy MacDonald i "This is the Life". Amy wykonala rowniez Dancing in the Dark, calkiem fajna wersja, oto linki:
http://www.youtube.com/watch?v=c6MRYLWJb1o
http://www.youtube.com/watch?v=hFCrEwLI_s0

Tytuł:
PostNapisane: N sie 24, 2008 7:14 pm 
Niezmordowany forumowicz

Kto oglada Sopot Festival ? :) Dzisiaj lata 80-te - ja sobie obejrze z opoznieniem...Nigdy nie zapomne pierwszego wystepu Sabriny i Kim Wilde w Sopocie - fajnie, ze teraz obie tez beda. I do tego Sandra. Kim Wilde bardzo lubilam i nadal lubie - w zeszlym roku bylam na jej koncercie i bylo naprawde super. Ciekawe, jakie utwory zaspiewa dzisiaj. Fajny pomysl na wystep gwiazd lat 80-tych (w innych krajach rowniez organizowane), chociaz jeszcze fajniej byloby, gdyby to byl osobny wystep...na festiwal mogliby wtedy zaprosic jakies gwiazdy bardziej na "topie" :)

Tytuł:
PostNapisane: N sie 24, 2008 8:51 pm 
Niezmordowany forumowicz

Mireczko, licze na Twoja relacje z Sopotu (zwroc uwage prosze, co zaspiewa Kim Wilde i Sandra) i wielkie dzieki za wiadomosci dotychczasowe !!!! :)

Tytuł:
PostNapisane: N sie 24, 2008 8:53 pm 
Niezmordowany forumowicz

W ramach pocieszenia powiem, ze U2 dwa razy spiewalo utwor Vertigo podczas ostatniej trasy 8-) :lol: Tzn, podczas jednego koncertu - jako utwor otwierajacy i zamykajacy wystep. Ale i tak lubie U2 baaaaardzo. :D

Tytuł:
PostNapisane: N sie 24, 2008 9:39 pm 
Blood Brothers + Admin

W mojej ocenie Thomas Anders uratował honor Sopot Festival :) było ładnie, zaśpiewane dość czysto jak dla mnie i wydaje mi się, że muzyka też była na żywo !
Wróciły wspomnienia sprzed 23-24 lat.... nie da się ukryć, że w październiku 1984 roku kiedy zadebiutowali singlem You're My Heart, You're My Soul, byłam studentką I roku SGPiS, i wtedy żadna impreza nie obyła się bez piosenek Modern Talking :D
Nie jestem fanką tej muzyki, ale świetnie można było się przy niej bawić w latach 80-tych.

Reszta wykonawców moim zdaniem nie warta uwagi :?

Ostatnio edytowano N sie 24, 2008 10:16 pm przez Mirka Suwarska, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N sie 24, 2008 9:52 pm 
Niezmordowany forumowicz

A to juz koniec festiwalu ? Moja Mama - fanka i Bruce'a i muzyki w szerszym tego slowa znaczeniu, dzisiaj na pewno czekalaby na wystep Thomasa. :) Wystep tylu gwiazd lat 80-tych naraz nie daje zbytniej mozliwosci solowym popisom artystow, ale w tym jest tez specyficzny urok wystepow zbiorowych (jakos na mysl przychodza mi koncerty z miedzy innymi Bruce'm ). Jak wspomnialam dzisiejszy wystep w Sopocie obejrze z opoznieniem. Ciesze sie, ze mialam mozliwosc zobaczenia Kim Wilde na solowym koncercie niedawno - nie tylko bardzo mila, normalna osoba, ale i nadal wspaniale wykonujaca koncerty (o niebo lepsza od tych nowych gwiazdek).

Tytuł:
PostNapisane: N sie 24, 2008 10:07 pm 
Niezmordowany forumowicz

A dzisiaj obejrzalam sobie w ramach nostalgii film z 1984, ktory byl dla mnie czyms "wielkim" wtedy - " Breakin' ". W ' 84 pod wplywem tego wlasnie filmu probowalysmy z kolezanka roznych figur z break-dance'u (bez wiekszych sukcescow :lol: ). Nie mniej jednak do dzisiaj podziwiam osoby bedace w stanie zatanczyc break-dance.

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 25, 2008 5:26 am 
Blood Brothers

TVN to zagłębie kiczu i agitki politycznej . i tyle

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 25, 2008 12:56 pm 
Blood Brothers + Admin

Ten festiwal TVN Sopot po prostu mnie powalił. Nawet Finlandią nie udało mi się znieczulić na tę sztukę - wyłączyłem telewizor przy pani lisowej :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 25, 2008 1:06 pm 
Niezmordowany forumowicz

:lol: Ja juz nie moge sie doczekac, az sobie obejrze ten festiwal :) Niemniej jednak i tak lubie muzyke lat 80-tych (miedzy innymi oczywiscie).
Moze w przyszlym roku czeka nas nostalgiczna podroz w klimaty disco polo ? Zawsze moze byc chyba gorzej :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 25, 2008 1:29 pm 
Blood Brothers + Admin

Disco polo - tak, to by dobrze pasowało do TVN :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 25, 2008 2:01 pm 
Niezmordowany forumowicz

Oj, cos widze, ze chyba jestem tu jedyna osoba, ktora lubi TVN (ja lubie "lekkie" programy rozrywkowe na tym kanale i nie tylko na tym). :lol:
Sposrod polskich stacji radio-tv, najbardziej brakuje mi wlasnie TVN-u i Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 25, 2008 5:14 pm 
Blood Brothers + Admin

oglądałem. nie powiem, żebym był zadowolony. chociaż pewna nostalgia się obudziła. :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 26, 2008 7:15 pm 
Blood Brothers

W końcu TVN to masmedia, a nie Underground Garage...a swoją drogą super są te audycje van Zandt'a

Thomas i zespół przynajmniej pokazali, że wciąż potrafią grac i spiewac...i nie oszukują publiki...

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 26, 2008 7:42 pm 
Niezmordowany forumowicz

A ja stwierdziłam, że tam były same "stare odgrzewane kotlety"* ;)

Totalna Masakra.

*Moja wypowiedź z dnia wczorajszego do mężą.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 27, 2008 10:53 pm 
Niezmordowany forumowicz

Ostatnio powrocilam do muzyki lat 60-tych...

Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 29, 2008 5:15 pm 
Początkujący forumowicz

Tracy Chapman
2Pac
Dire Straits
Sam Cooke
Tears For Fears
Erasure
Billy Joel
Michael Jackson
Pozdrawiam :)

Tytuł:
PostNapisane: N sie 31, 2008 11:47 am 
Blood Brothers + Admin

Koperek napisał(a):
Tracy Chapman
2Pac
Dire Straits
Sam Cooke
Tears For Fears
Erasure
Billy Joel
Michael Jackson
Pozdrawiam :)

Miło nam powitać nowego forumowicza. Ale smuci, że nie odpowiadasz na maile (a wysłałem już dwa, m.in. z prośbą o zmianę nazwy użytkownika...). Od Twojej rejestracji (19 sierpnia) minął już ponad tydzień, a regulamin i informacje w powitalnych mailach od fanklubu są - jak sądzę - jednoznaczne i zrozumiałe.

Jeśli przez pomyłkę zapisałeś/zapisałaś się na nasze forum, to też wypadałoby odpisać na maile, prawda? ;)

Tymczasem blokuję Twoje konto. Zostanie ono odblokowane gdy odpiszesz na któryś z moich maili. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowano N sie 31, 2008 8:35 pm przez Wojtek Markos Markiewicz, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N sie 31, 2008 3:37 pm 
Blood Brothers + Admin

Ano właśnie, bo jak tu się zwracać: Koperku czy Koperko ? :-)

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 02, 2008 1:51 am 
Blood Brothers + Admin

No to już mamy jasność :) Witamy Rafała!

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 02, 2008 4:07 pm 
Początkujący forumowicz

Tak jest. Siemka :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 02, 2008 5:22 pm 
Blood Brothers

Witamy witamy

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 11:47 am 
Niezmordowany forumowicz

Jason Heath & The Greedy Souls: http://www.youtube.com/watch?v=omea6Y6Am7c, http://www.youtube.com/watch?v=y7aFB8Ku ... re=related - i Jason Federici na akordeonie. A w utworach On Our Way Home i Thunderstruck wystepuje goscinnie Tom Morello - http://www.myspace.com/jasonheathandthegreedysouls

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 06, 2008 2:40 pm 
Niezmordowany forumowicz

Jako, ze juz niedlugo opuszczam moje obecne tereny, ostatnio slucham duzo muzyki z krajow beneluxu, dzisiaj glownie Anouk. Poza tym ostatnio popularne sa rowniez u mnie sciezki dzwiekowe z roznych filmow - milo powrocic do Into the Wild (Sean Penn rezyserowal film), a ten utwor w wykonaniu Veddera jest chyba moim ulubionym: http://www.youtube.com/watch?v=pRUGvArWXLk

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 06, 2008 3:55 pm 
Aktywny forumowicz

iza barczynska napisał(a):
ostatnio slucham duzo muzyki z krajow beneluxu, dzisiaj glownie Anouk.

Ooo tak, będąc w Holandii przez 4 miesiące usłyszałam Anouk i też trochę czasu spędziłam na słuchaniu jej piosenek :-) Dlatego jak słyszę jej muzykę do dziś kojarzy mi się czas spędzony w Holandii :-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]