Forum dyskusyjne BLOOD BROTHERS

- polskiego fanklubu Bruce'a Springsteena i The E Street Band
Teraz jest Pn lip 16, 2018 5:35 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1810 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 11, 2009 8:08 pm 
Blood Brothers

Mireczko, przed wyjazdem / moim / się zdzwonimy. Do usłyszenia, a potem do zobaczenia. :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 12, 2009 6:36 pm 
Niezmordowany forumowicz

Do zobaczenia w Wiedniu, Elu. W Monachium byłem dwa razy, ale tylko na lotnisku. Może będzie kiedyś dane zapuścić się dalej. Póki co, niezapomnianej wizyty życzę.

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 14, 2009 10:10 pm 
Niezmordowany forumowicz

No i po ptokach... Pólfinał Konkursu Piosenki Eurowizji w Moskwie zakończony. Chałtura i kicz aż spływała z ekranu. Polska z Lidią Kopanią przepadła. Znamy to. Zgrabna pieśń, bez łupanki spod znaku disco, jak większość. Takie drobne spostrzeżenie przed uderzeniem w kimono.

Tytuł:
PostNapisane: N maja 17, 2009 7:22 pm 
Aktywny forumowicz

Z innej muzy na mojej liście przebojów znajdują się m.in. (płyty):
-ACDC-Back in black-gitarowe mistrzostwo i taki power, że jak pierwszy raz przesłuchałam całość, to tak się wciągnęłam, że nawet nie zauważyłam kiedy
-U2-"All that you can't leave behind"-mieszanka bardzo enegricznych nagrań, jak Beautiful Day, Elevation oraz spokojniejszych, bardzo przyjemnych nagrań (Kite, In a little while), ogólnie krążek super prezentuje się jako całość-uuuuwielbiam. :wink:
W ogóle dzisiaj oglądałam kawałek programu o Bono na Planete (chyba) o jego aktywności i zaangażowaniu w ważnych sprawach. Działa (zresztą razem z zespołem) na rzecz ubogich krajów, walczy o prawa człowieka itd. Wiedziałam, że działa charytatywnie, ale nie wiedziałam, że w tak wielu organizacjach, na tak wielką skalę, no i że przybywa na rożne szczyty polityczne. Fajny gość jednym słowem, zmienia świat na lepsze, a przynajmniej się stara. :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 18, 2009 12:02 am 
Niezmordowany forumowicz

Do Twojej listy Natalio dopisuję jeszcze Marillion z concept- albumem "Misplaced Childhood". Oczywiście z nieśmiertelnym " Kayleigh" i " Lavender". Mistrzostwo progresywnego grania . Bono to człowiek- instytucja. " Live Aid" to był właściwie początek. Niektórzy uważają, że fundusze i środki z tych dwóch koncertów trafiły do władz Etiopii i innych krajów afrykańskich, które rozgrabiły je. Drugi zarzut to spotkania z wielkimi tego świata. Ale przecież innej drogi właściwie nie ma. Bono przez swój autorytet i szerokie kontakty stara się, jak może pomóc bliznim. Krytykują ci, którzy palcem nie kiwną. Postaram się następnym razem napisać więcej na ten temat. Mam jakieś artykuły sprzed dobrych kilku lat A jeśli chodzi o płytę U2, to nie będę oryginalny.Wybieram " The Joshua Tree". Za całokształt. Ostatnio kupiłem składankę " 18 singles" z dodanymi " The Saints Are Coming" oraz " Window In The Skies".

Ostatnio edytowano Pt maja 29, 2009 2:28 am przez Jacek Tyc, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 18, 2009 9:54 pm 
Niezmordowany forumowicz

Występ U2 na pamiętnym " Live Aid" na stadionie Wembley był rewelacyjny. Obok Queen dali porywający występ. Bono zeskoczywszy ze sceny i zatańczył z dziewczyną, która wyciagnął z tlumu. Zaangażował się w pomoc Afryce. Pojechał wraz z żoną Alą pojechał do Etiopii na sześć tygodni w ramach szkolenia World Vision. Pomagał tam dystrybuować żywność, wspierał inicjatywy edukacyjne i zdrowotne. Paul Hewson nie chciał rozgłosu wokół siebie. Dlatego wyprawa została utrzymana w tajemnicy przed środkami masowego przekazu. Muzyk stacjonował w namiotach, razem z innymi pracownikami. W 1986 roku wyruszył do Nikaragui i Salwadoru. Zobaczył tam z bliska wojnę. Podróż odbyła się w czasie trasy " Conspiracy Of Hope". Zagrali dla niej także Sting i The Police przy wsparciu Amnesty International. W 1987 dla pisma " Rolling Stone" tak Bono powiedział o obrazach, które tam zobaczył: " W otchłani ubóstwa zobaczyłem wielkiego ludzkiego ducha, duchowe bogactwo, którego nie widziałem po powrocie do domu. Zacząłem sie zastanawiać; może tam mają prawdziwą pustynię, ale u nas są inne pustkowia. To sprawiło, że spodobała mi się idea pustyni jako symbolu"( o okładce i utworach z płyty " The Joshua Tree".). Warto wspomnieć tu o sesji na pustyni Mohave w USA. Wrażenia z pobytu na Czarnym Lądzie Bono zawarł zaś w pierwszym utworze z tej płyty. " Where The Streets Have No Name". " Ulice bez nazw" znajdowały się w miasteczkach namiotów, w których żyli Etiopczycy. Tak Bono wspominał: " Duch ludzi, których spotkałem w Etiopii, był bardzo silny. nie ma wątpliwości, że- mimo biedy- mają oni coś, czego nie mamy my. Kiedy wróciłem, zrozumiałem, w jakim stopniu ludzie Zachodu zachowują się, jak rozpieszczone dzieci. Kiedy spoglądam na ten utwór, widzę, że jest tu jeden z najbanalniejszych dwuwierszy w historii muzyki pop. Ale ten utwór zawiera też trochę wielkich idei. W jakiś dziwny sposób działa." Nic dodać, nic ująć.

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 20, 2009 2:00 pm 
Niezmordowany forumowicz

Elzbieta Giedyk napisał(a):
Mamy bilety na płytę, więc sama wiesz, że trzeba poświęcić trochę czasu w "walce" o jak najlepsze miejsca na płycie :)

Oj Ela, przykro mi... http://www.koncert.depechemode.pl/ :(

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 20, 2009 8:09 pm 
Blood Brothers

Dzięki Ola, ale to będzie tylko przesunięcie w czasie, o ile okaże się, że niedyspozycja Dave'a Gahana jest faktycznie przejściowa. Na razie nie wygląda to optymistycznie, skoro wrócił do N.J., aby się leczyć. :(

Tytuł:
PostNapisane: N maja 24, 2009 7:02 pm 
Niezmordowany forumowicz

Dziś w wieczornych " Wiadomościach" był materiał o spotkaniu polskich fanów Depeche Mode w Warszawie. Pięknie było zobaczyć maluchów z rodzicami. Wypowiadał się także Piotr Stelmach.

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 2:44 am 
Niezmordowany forumowicz

Chciałbym zaproponować Wam przesłuchanie jednej piosenki mojego ulubionego polskiego zespołu Lady Pank, która od dłuższego czasu zaprząta mi myśli. Chodzi o utwór " Ratuj tylko mnie" z albumu " Tacy sami" z 1988 roku. Oprócz tytułowego numeru znane są przede wszystkim " Zostawcie Titanica", " To co mam" czy " Mała wojna". Wracając do " Ratuj...", to jest to pieśń z tekstem nieodżałowanego G. Ciechowskiego, podobnie, jak " Titanic". Piękne słowa, a gitara Borysewicza to miód na uszy. No i teledysk z epoki :lol: Na tej płycie zespół zaprezentował inną stylistykę. Chłopaki byli pod wpływem muzyki zza Oceanu. Właściwie to był pop- rock z domieszką elektroniki. Bardzo sympatyczna płyta, którą Panki przypomniały się po okresie zawieszenia za " wyczyn" Janka. Druga połowa lat 80 to niedobry czas dla polskiego rocka, ale Lady po odświeżeniu brzmienia wróciła na top. Polecam i piosenkę i album.

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 29, 2009 9:31 pm 
Niezmordowany forumowicz

Wygrałam w tym tygodniu książkę (na Interii) "Bono o Bono" w sam raz przed sierpniowym koncertem :)

Tytuł:
PostNapisane: N maja 31, 2009 12:44 am 
Niezmordowany forumowicz

Po dwudziestu latach przerwy i po kilku wcześniejszych próbach zejścia się, wraca grupa Spandau Ballet. Podobno w oryginalnym składzie. Tak więc usłyszymy, jak Tony Hadley zaśpiewa " True" i " Gold". Moda na powroty gwiazd z lat 80. trwa.

Tytuł:
PostNapisane: N maja 31, 2009 5:50 pm 
Blood Brothers + Admin

Tak śpiewają 16-letnie dziewczynki z Filipin, lepsza od oryginału :)

http://www.youtube.com/watch?v=XuYxd9AxOLo

Tytuł:
PostNapisane: N maja 31, 2009 10:15 pm 
Niezmordowany forumowicz

11- letnia Klaudia Kulawik z polskiej edycji " Mam talent" zaśpiewała " Dziwny jest ten świat" powalająco.

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 01, 2009 5:17 pm 
Blood Brothers

Jedenastolatka śpiewająca "Dziwny jest ten świat" :roll: Już to zestawienie jest groteskowe . Może jeszcze pod pachą trzymała "Proces" F.Kafki , a charakteryzację zapożyczyła z "Rodziny Adamsów" - wtedy do miałoby jakiś sens. :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 01, 2009 10:35 pm 
Niezmordowany forumowicz

Pod pachą mogła trzymać " Koziołka Matołka", a charaktryzację mieć z " Przyjaciół wesołego diabła" i nosić tenisówki z W- F. Zmierzyła się z pieśnią- evergreenem. Może nie rozumiała słów. Może wyglądało to groteskowo. Ale wykonała to z pasją i dziecięcym urokiem. Nietuzinkowo. Prasa i telewizja rozdmuchały ten występ- to fakt. To jeszcze dziecko, ale zaśpiewała w taki sposób, że niejedna pseudogwiazda polskiego " szołbyznesu" mogła rozdziawić swe silikonowe usta z podziwu. :shock:

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 02, 2009 7:58 pm 
Blood Brothers

Na szczęście "Silikony" mają na tyle rozumu, coby nie porywać się na TAKĄ KLASYKĘ. Zastanawiam się czemu ma służyć pokazywanie na przykładzie genialnych autorskich utworów, że jakieś dziecko ma potencjał głosowy? Czy nikomu to nie przeszkadza, że niczym papuga pokazuje swoje "piórka" ? Przecież rozsądny rodzic posłałby pociechę do szkoły muzycznej, celem szkolenia głosu, a nie uzyskania, jak to pięknie powiedział Andy Warhol "piętnastu minut sławy" . Obwoźny jarmark to chyba nie najlepszy sposób, aby przekonać dziecko, iż sam talent nie wystarczy, a potrzebna jest jeszcze ciężka praca. Juź oczyma woybraźni widzę 11-latkę wykonującą z przejęciem i zrozumieniem "Born to run" ..... lubię horrory, ale bez przesady. :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 02, 2009 8:22 pm 
Niezmordowany forumowicz

Elzbieta Giedyk napisał(a):
Już oczyma wyobraźni widzę 11-latkę wykonującą z przejęciem i zrozumieniem "Born to run" ..... lubię horrory, ale bez przesady. :)
Hahaha ja nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 02, 2009 9:53 pm 
Niezmordowany forumowicz

Jedna z pań profesjonalistek wykonała tę pieśń w Opolu w 1998 r. No właśnie- wykonała. Klaudii zapewne ktoś " doradził" wybór tego songu. Mogła rzeczywiście zaśpiewać inny utwór. Ale stało się. Rewolucja? Komisja Etyki Mediów nie interweniowała. Formuła programu nie zabrania małolatom występować. Nikt nie mówi o karierze na tym etapie.Media mają co prawda pożywkę. Jeśli rodzice stąpają po ziemi trzezwo, to nie pozwolą córce zaistnieć w tym wieku. Klaudia z tego co wiem, to chodzi do szkoły muzycznej. Sam Czesław Niemen powiedział kiedyś, że śmieszą go napuszone i pełne sztucznej powagi interpretacje jego piosenek. W " Idolu" to dopiero był horror, jak porywano się na niektóre pieśni.

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 02, 2009 10:53 pm 
Blood Brothers

No cóź, albo się ma tzw. zdrowy rozsądek, umiar, wyczucie co wypada zrobić a co nie, albo nie ma. O ile pamiętam, to Natalia Kukulska nie zaczynała kariery w wieku nastu-lat od wyśpiewywania przebojów
swojej mamy.
Ale też trzeba mieć szczęście, by na początku drogi spotkać mądrych "nauczycieli ", w szerokim tego słowa znaczeniu.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 03, 2009 10:36 pm 
Niezmordowany forumowicz

Zgadzam sie z Tobą, Elu. Nie mówię, że popieram występy dzieci w takich programach. Oby nie stało sie to regułą. Co do Natalki, to jej śpiewanie, jak mówił ojciec Jarosław, było próbą zachowania dzieciństwa po tragicznej śmierci matki. Zresztą sam często ich słucham, bo mam po prostu sentyment z różnych powodów. Prawie 25 lat temu, a mają ciagle swój urok. Teraz, jak widać, wszystko jest, niestety na sprzedaż.

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 04, 2009 11:17 pm 
Niezmordowany forumowicz

Załapałem się na kilka piosenek Scorpionsów podczas koncertu " Zaczęło się w Polsce" w Stoczni Gdańskiej. Element polskości w osobie basisty Pawła Mąciwody( eks- TSA) zachowany. Zastanawiam sie tylko dlaczego Kylie Minogue? Czytałem gdzieś, że włodarze miasta i organizatorzy obudzili się za pózno. Podobno chcieli Eltona Johna lub Phila Collinsa. Bruce aż ciśnie się na usta.

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 12, 2009 10:09 pm 
Niezmordowany forumowicz

Oglądam właśnie 46 Festiwal w Opolu. Trzy wersje wchodzą w grę- wyrzucenie telewizora przez balkon, pójście do baru lub uderzyć w kimono. Jakaś masakra. :? Pierwsza część to występ muzyków- aktorów popularnych seriali i komedii. Znane numery zagrali. Szyc fajnie nawet zaśpiewał. Resztę przemilczę z sympatii do niektórych twarzy. Koncert " Premier" to dopiero popis. Pseudo- gwiazdki i weterani. Powrót grupy Rezerwat znanej z hitu " Zaopiekuj sie mną", R. Rynkowski, Maleńczuk ( wygrał) i śpiewający Marek Jackowski. Najbardziej podobał mi sie występ genialnej Stanisławy Celińskiej i zespołu Los Locos z piosenką " Atramentowa rumba". Taka jakby bossa nova. Co Pani Stasia tam robiła? Idę spać.

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 12, 2009 10:18 pm 
Blood Brothers + Admin

Mnie szkoda telewizora aby go wyrzucić, aczkolwiek to powinno się zrobić. Przełączyłam na inny program. Aktorzy, którzy wystąpili na początku niech lepiej już nie śpiewają więcej. :?

Tytuł:
PostNapisane: N cze 14, 2009 10:12 pm 
Forumowicz na dorobku

Opole przeprasza za festiwal :roll: :roll: :roll:

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 15, 2009 11:04 pm 
Niezmordowany forumowicz

Tomek Szczęsny napisał(a):
Opole przeprasza za festiwal :roll: :roll: :roll:
... a Polacy wstydzą się za występy z półplaybacku i pseudogwiazdki. Oby wraz z przebudową opolskiego amfiteatru zmieniła się także jakość wystepujących tam wykonawców i poziom prezentowanych utworów. Może jestem naiwny.

Tytuł:
PostNapisane: N cze 21, 2009 12:38 pm 
Forumowicz na dorobku

byl ktos moze wczoraj na krakowskich wiankach na koncercie lennego kravitza ;] ?! fajnie zagral ciekawe solowki koncert troche krotki, nie doczekalem sie mojego ulubionego "can we find a reason" ale i tak bylo ciekawie, super sceneria koncert na wisle, masa ludzi(podobno 100tys) moim zdaniem koncert wart siedzenia/stania kilka godzin na deszczu ;] (szczegolnie ze za free) i na koniec super pokaz fajerwerkow.

ale sie po tym koncercie nakrecilem na ten wieden ;]

Tytuł:
PostNapisane: N cze 21, 2009 1:54 pm 
Niezmordowany forumowicz

Dwa lata temu oglądałem na żywo transmitowany przez Polsat koncert wykonawców z lat 80. Połowa wykonawców grała z playbacku ( Gazebo, Desirelles, Mr Zoob, Banda i Wanda, Lombard) a na końcu wystąpił Alphaville. No, ale Lenny to inna klasa. Gdybym miał możliwość, też bym się wybrał. Łukasz, to była przystawka, Danie Główne czeka 5- go lipca. W przyszłym tygodniu będę w Grodzie Kraka. Może jakiś wianek znajdę :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 5:47 am 
Blood Brothers

W wieku 50. lat zmarł niejaki Michael Jaco Jackson. Postać bardzo kontrowersyjna, ale niewątpliwie nietuzinkowa. Sukces zawdzięczał rodzinie oraz Quincy Jones'owi. Kropka.

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 5:55 am 
Blood Brothers + Admin

Wczoraj też odeszła Farrah Fawcett - Jeden z Aniołków Charliego
(to dla najmłodszego pokolenia, które nie zna tego nazwiska.)

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 6:12 am 
Aktywny forumowicz

Jestem w szoku... choć z drugiej strony pod względem muzycznym Jacko już wiele lat temu "utracił to coś" to jednak aż płakać mi się chce... uwielbiałem go jako dziecko i do dziś uwielbiam jego muzykę...

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 6:28 am 
Niezmordowany forumowicz

Szacunek dla Jacko. Złote dziecko, które nie miało dzieciństwa. To głównie dzięki niemu MTV rozwinęła wówczas skrzydła, a " Thriller" do tej pory przeraża. Pamiętam, jako szkrab uciekałem pod stół, gdy Pan Szewczyk puszczał klip w " Wideotece". No i " We Are The World" oczywiście. Co by nie mówić, zapisał się na stałe w historii muzyki rozrywkowej. Thanks, Michael.

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 6:51 am 
Blood Brothers

Szkoda człowieka. :( Można powiedzieć, że to kolejna śmierć "na własne życzenie".
Lubię i lubić będę głos Jacksona'a (bo przecież pozostanie na płytach i kasetach), szczególnie w balladach.

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 8:14 am 
Blood Brothers + Admin

Jacek Tyc napisał(a):
No i " We Are The World" oczywiście.

Obejrzyj sobie teledysk do tego utworu.
Boss też tam występował.
W szczególności przyjrzyj się fragmentowi, gdy boss spojrzał na Jacko. :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 8:50 am 
Blood Brothers + Admin

Cała moja piękna młodość....
Żal wielki, jak kruche jest życie... Billy Jean.... :-(

[']

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 10:43 am 
Blood Brothers

Krzysiek Marecki-Pielg... napisał(a):
Jacek Tyc napisał(a):

Boss też tam występował.

nawet przez chwile jako "duecik"....

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 11:37 am 
Blood Brothers

Michael Jackson, co by o nim nie mówić, miał swój czas, w którym odcisnął wielkie piętno na muzyce. Lata 80. i początek lat 90. to czas Michael'a. Jak słucham teraz tych nagrań to mistrzostwo tamtych brzmień nie straciło nic ze swego blasku do dziś. Powiem więcej - nie powstały dzieła, które w świecie pop zbliżyły się do jego najlepszych nagrań. Można powiedzieć, że to rola Quincy Jones`a. Ja się z tym jednak nie zgodzę, to tak jakby twierdzić, że Miles Davis byłby nikim, gdyby nie muzycy, którzy z nim grali. Jaco był geniuszem i jedyna osoba, z którą mogę go porównać to Elvis. Wiele wspólnych wątków przeplata się przez te dwa tak odległe od siebie życiorysy. Obu artystów można by oceniać bardzo negatywnie pod względem moralnym, gdyby przyłożyć do nich tylko zwykłą ludzka miarę, ale oni nie byli zwykłymi ludźmi i zapłacili za to swoja cenę.

Oprócz genialnej muzyki jaka została po Michael'u zostało coś jeszcze, coś co zostawił nam wbrew sobie. Dzięki niemu cały świat dziś już wie, że niezależnie kim jesteś i ile masz pieniędzy nie można żyć w bajce i udawać, że prawdziwe życie nie istnieje. Świat prędzej czy później cię dogoni i dokopie ci do tyłka. Jaco odczuł to bardzo dotkliwie (pewnie mu się należało - a może był tylko zagubionym marzycielem, którego nikt nie potrafił obudzić ze snu kiedy ten zaczął powoli zmieniać się w koszmar).

Co by nie mówić, dzięki niemu mamy całą masę genialnej muzyki - równie genialnej (a momentami nawet lepszej) jak muzyka Boss'a choć zupełnie innej. Skończyła się pewna epoka muzyczna.

Ostatnio edytowano Pt cze 26, 2009 11:55 am przez Paweł Rost, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 11:51 am 
Blood Brothers

Pięknie to, Pawle, ująłeś. :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 6:22 pm 
Niezmordowany forumowicz

Krzysiek Marecki-Pielg... napisał(a):
Jacek Tyc napisał(a):

Boss też tam występował.
Krzysiek, wiem. Ale zaraz obejrzę jeszcze raz, bo zaintrygowałeś mnie tym fragmentem.

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 7:28 pm 
Niezmordowany forumowicz

Już obejrzałem. To spojrzenie miało miejsce zapewne, gdy Jacko trzymał się za ręce z D. Ross i S. Wonderem, a Bruce stał z tyłu. Nie wiem, co ono wyrażało. Podziw, uznanie, świadomość udziału w wiekopomnym wydarzeniu? Boss na początku stał koło Ala Jarreau, no a potem " wymiana " głosów z Wonderem. Tak się zastanawiam, czy wówczas najstarszym muzykiem występującym w projekcie nie był czasem Ray Charles. Chwała dla Michaela i Lionela Richie za inicjatywę :D

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 8:28 pm 
Blood Brothers + Admin

Pamiętam jak w latach 80-tych pierwsze pokazywane w tvp wówczas teledyski pozwoliły mi odkryć wielu artystów. W tym także Michaela Jacksona.
Śmierć Michaela jest dla mnie prawdziwie smutną wiadomością :-(
Też postrzegam Go jak wielu fanów na świecie jako geniusza muzyki pop. Tak miał swój czas, wtedy w latach 80-tych, kiedy muzyka pop przeżywała swoje najlepsze lata. Śmierć Michaela nie jest dla mnie końcem, jak to już dziś w różnych miejscach przeczytałam, pewnej epoki.
Ta epoka moim zdaniem zaczęła się i skończyła się w latach 80-tych. Nie powstała już potem ani jedna płyta, która mogłaby, kolokwialnie mówiąc, dorastać do pięt "Thriller".
Nie odnoszę się do Jego ciemnej strony życia prywatnego.
Myślę natomiast, że trudno jednak nie doszukiwać się przyczyn Jego niedojrzałej, chłopięcej psychiki w tym jakie dzieciństwo zgotowali mu Jego najbliżsi. 6 letnie dziecko wepchnięte w tryby show biznesu. Maszynka do produkcji kasy, jak się okazało przez wiele lata bardzo dużej, jak tu się nie skusić ?
Dorosłe życie Michaela na pewno przynosi skojarzenia z życiem innego króla, Elvisa. Obaj chyba mieli w swym otoczeniu zbyt wielu "prawdziwych" przyjaciół. Elvis zyskiwał przyjaźń otoczenia rozdając na lewo i prawo auta marki cadillac...
Chyba obaj nie mieli nikogo na kim można się na prawdę wesprzeć. Wtedy łatwo się pogubić....

Żal wielki, że tak szybko odszedł Billy Jean.....

:-(

Ostatnio edytowano Pt cze 26, 2009 8:42 pm przez Mirka Suwarska, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 8:37 pm 
Niezmordowany forumowicz

Na " Viva Polska" prezentowane są właśnie teledyski Michaela. Wspaniałe filmy- opowieści. Także genialni gitarzyści, jak Slash czy Eddie Van Halen. Łezka w oku się kręci :cry:

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 02, 2009 11:07 pm 
Niezmordowany forumowicz

A w Gdyni rozpoczął się największy festiwal muzyczny w Polsce- Heineken Opener Festival. To już ósma edycja. Brytyjski tygodnik " The Sunday Times" uznał imprezę za najlepszy festiwal w Europie.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 07, 2009 9:03 pm 
Niezmordowany forumowicz

W hali Stapless Center w Los Angeles zakończyła się ceremonia pogrzebowa ku pamięci Michaela Jacksona. Przemowy osób związanych z Jacko- rodziny i przyjaciół. Występy muzyków. Pięknie na gitarze zagrał John Mayer w piosence " Human Nature". Na końcu rodzina i muzycy wystąpili w " We Are The World" i " Heal The World". TVP Info dała " popis". Prowadząca pani zapytała gości: " Jak Państwu podobała się ceremonia?", a podpis na pasku był taki: " Ostatnie poRZegnanie"...

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 07, 2009 9:37 pm 
Niezmordowany forumowicz

Mirka Suwarska napisał(a):
Obaj chyba mieli w swym otoczeniu zbyt wielu "prawdziwych" przyjaciół. Elvis zyskiwał przyjaźń otoczenia rozdając na lewo i prawo auta marki cadillac...
Chyba obaj nie mieli nikogo na kim można się na prawdę wesprzeć. Wtedy łatwo się pogubić....

W życiu naprawdę ciężko jest o prawdziwych przyjaciół, a często (najczęściej) nawet nie można polegać na własnych rodzicach
:(

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 08, 2009 7:01 pm 
Niezmordowany forumowicz

Ale smutno zabrzmiało, Sylwio :( Ale czasami tak faktycznie bywa.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 16, 2009 10:51 pm 
Niezmordowany forumowicz

Koncert Madonny w Marsylii został odwołany. Zawalił się dach sceny podczas montażu, zginęła jedna osoba.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 16, 2009 11:04 pm 
Aktywny forumowicz

A propos innej muzyki-ostatnio wzięło mnie na Roya Orbisona (chyba po Bruce'owym "Pretty Woman" w Monachium). :) Słuchałam go jak byłam mała, a nawet bardzo (bo również w brzuchu mamy) i teraz mi się znowu przypomniał. Piękny głos... Słucham jakiejś płyty "Golden Hits", ale podejrzewam, że to taki "oryginał" ze Stadionu Stulecia, bo nie mogę czegoś takiego znaleźć w Jego dyskografii.

http://www.youtube.com/watch?v=tmuhPFHEbJo
albo to: http://www.youtube.com/watch?v=jxyIylJKxR0
Świetne po prostu, czasem jak się wyjmie takie starocie to miłe wspomnienia wracają. :)

A tu "Pretty Woman"..,,ale w wykonaniu Brusika. :D
http://www.youtube.com/watch?v=yg1ZA9mrbGA
...ale to było mistrzostwo! :D

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 17, 2009 8:00 am 
Blood Brothers + Admin

Sylwia Cieślik (Księgowa) napisał(a):
Mirka Suwarska napisał(a):
Obaj chyba mieli w swym otoczeniu zbyt wielu "prawdziwych" przyjaciół. Elvis zyskiwał przyjaźń otoczenia rozdając na lewo i prawo auta marki cadillac...

W życiu naprawdę ciężko jest o prawdziwych przyjaciół, a często (najczęściej) nawet nie można polegać na własnych rodzicach
:(

To bardzo przykre jeśli tak się zdarza w życiu. Ja to jestem szczęściarą, bo na rodzicach polegać mogę, a tak naprawdę to moja Mama jest jedyną osobą na świecie, do której mam 100% zaufanie i pewność, że nigdy by mnie zawiodła i nigdy nie zrobiła nic przeciw mnie :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 24, 2009 8:38 pm 
Niezmordowany forumowicz

Kid Rock (a propos wczorajszego koncertu Szefa w Udine) http://www.youtube.com/watch?v=y2FBzI1doWQ

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 24, 2009 9:01 pm 
Blood Brothers + Admin

W tej chwili na TVP Kultura koncert Neila Younga: Weld, który odbył się w czasie legendarnej trasy po USA w 1991 r.

No nie powiem, podoba mi się :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 24, 2009 9:38 pm 
Forumowicz

Mirka Suwarska napisała:
Cytuj:
W tej chwili na TVP Kultura koncert Neila Younga: Weld, który odbył się w czasie legendarnej trasy po USA w 1991 r.

No nie powiem, podoba mi się

W końcu Neil to dobry kumpel Bossa. Musi się podobać.

Tytuł:
PostNapisane: So lip 25, 2009 12:14 am 
Aktywny forumowicz

Wojtek Pękała napisał(a):
W końcu Neil to dobry kumpel Bossa. Musi się podobać.

Szkoda, że nie zagrali czegoś razem podczas tegorocznego Glastonbury :? poniżej występ z 2004 r.

http://www.youtube.com/watch?v=S-n4wOmH0hs

Ja ostatnio kupiłam sobie jego album Freedom coś niesamowitego
Polecam też album MTV Unplugged, na gitarze akompaniuje mu Nils Lofgren :D

Ostatnio edytowano Pn sie 03, 2009 6:34 pm przez Gosia Matczuk, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: N lip 26, 2009 10:52 pm 
Niezmordowany forumowicz

Za chwilę na " Dwójce" dokument o Ryśku Riedlu pt. " Sie macie, ludzie?". Portret niezapomnianego człowieka zniszczonego przez śmiertelną chorobę. Wypowiedzi znanych muzyków, członków rodziny, znajomych, przeplatanych krajobrazem Śląska. Widziałem. Polecam. Za kilka dni mija 15 lat od śmierci Ryśka. Wybieram się na Jego grób do Tychów zaśpiewać refren " W życiu piękne są tylko chwile".

Tytuł:
PostNapisane: N lip 26, 2009 11:21 pm 
Niezmordowany forumowicz

Jacek Tyc napisał(a):
Za chwilę na " Dwójce" dokument o Ryśku Riedlu pt. " Sie macie, ludzie?". Portret niezapomnianego człowieka zniszczonego przez śmiertelną chorobę. Wypowiedzi znanych muzyków, członków rodziny, znajomych, przeplatanych krajobrazem Śląska. Widziałem. Polecam. Za kilka dni mija 15 lat od śmierci Ryśka. Wybieram się na Jego grób do Tychów zaśpiewać refren " W życiu piękne są tylko chwile".

Dzięki, Jacek!
W samą porę tu zajrzałem...

Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 27, 2009 2:22 am 
Niezmordowany forumowicz

Nie ma sprawy. Gdybym wcześniej zobaczył w programie, to oczywiście poinformowałbym. Jestem ciekaw, Maćku, jakie jest Twoje zdanie na temat tego dokumentu. Jak dla mnie, bardzo " obrazowo" opowiadał kumpel Ryśka- " Pudel". Pierwszy bębniarz zespołu- Michał Giercuszkiewicz, to totalny odludek. Z perspektywy czasu wzruszające są słowa żony Ryśka- Goli, która odeszła trzy lata temu. Obraz Jego ojca, dla którego ważniejsze były kolejno kupowane auta niż łożenie na dzieci. Przede wszystkim relacje od najbliższych osób. Koledzy z zespołu nie zgodzili się wystąpić w filmie. No i " cień" Ryśka chodzący w tle, to ciekawy pomysł.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 27, 2009 1:47 pm 
Niezmordowany forumowicz

Jacek Tyc napisał(a):
Nie ma sprawy. Gdybym wcześniej zobaczył w programie, to oczywiście poinformowałbym. Jestem ciekaw, Maćku, jakie jest Twoje zdanie na temat tego dokumentu. Jak dla mnie, bardzo " obrazowo" opowiadał kumpel Ryśka- " Pudel". Pierwszy bębniarz zespołu- Michał Giercuszkiewicz, to totalny odludek. Z perspektywy czasu wzruszające są słowa żony Ryśka- Goli, która odeszła trzy lata temu. Obraz Jego ojca, dla którego ważniejsze były kolejno kupowane auta niż łożenie na dzieci. Przede wszystkim relacje od najbliższych osób. Koledzy z zespołu nie zgodzili się wystąpić w filmie. No i " cień" Ryśka chodzący w tle, to ciekawy pomysł.

Cały dokument był bardzo poruszający. Zrobił na mnie niesamowite wrażenie (oglądałem go pierwszy raz).

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 7:51 pm 
Forumowicz

Świetny film, pokazuje Ryśka jako bardzo wrażliwego człowieka/artystę. Jednak "dawał czadu" - żonie współczuję. Film pokazuje - jak w ostatnich latach życia cierpiał, nie znałem "tej strony medalu" z życiorysu Ryśka.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 11:38 pm 
Niezmordowany forumowicz

Bez zębów, wychudzony, "jak ten malowany ptak". Nie raz spózniał się na koncerty. Nałóg wciągał coraz bardziej. Rysiek potrafił przejechać nawet kilkaset kilometrów po towar. Rozumiem kolegów z zespołu, których prośby na nic się zdawały.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 30, 2009 6:43 am 
Blood Brothers

Jacek Tyc napisał(a):

A dzisiaj ciąg dalszy, wszak to 15. rocznica śmierci Ryśka Riedla...

TVP KULTURA

20.00 - "Skazany na bluesa" film biograficzny z 2005 r.

21.45 - Dżem live - koncert

22.45 - Koncert Dżemu w ramach Olsztyńskich Nocy Bluesowych - Olsztyn'84

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1810 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]