Forum dyskusyjne BLOOD BROTHERS

- polskiego fanklubu Bruce'a Springsteena i The E Street Band
Teraz jest Pn sty 22, 2018 1:45 am

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 18, 2008 2:04 pm 
Blood Brothers + Admin

Kochani,
Danny niestety gra już "w niebiesiech". :cry: :cry: :cry:
Dzięki Mariuszowi bedzie dzisiaj Audycja - MOSS.
Na pewno zagramy Sandy, Na pewno będzie Blood Brothers.
Jednakże potrzebuję Waszej pomocy.
do godziny 22:00 bedę zbierał listę utworów (z OFICJALNEJ dyskografii), w których wg Was Danny jest najbardziej obecny/widoczny/słyszalny
Pomóżcie

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 18, 2008 2:42 pm 
Niezmordowany forumowicz

Krzysiek Marecki-Pielg... napisał(a):
Jednakże potrzebuję Waszej pomocy.

Moje propozycje wysłałem Ci na "pw".

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 18, 2008 8:12 pm 
Proszę...czy będzie to nagrane i udostępnione jak poprzedni MOSS??? Na jutro muszę się wyspać :/ i nie dam rady, a tak bardzo chciałabym tej audycji wysłuchać!

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 18, 2008 8:13 pm 
Blood Brothers + Admin

Wszystkim nam jest dziś smutno i tak jakoś inaczej...

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 18, 2008 8:34 pm 
Blood Brothers + Admin

Wojtek Markos Markiewicz napisał(a):
Wszystkim nam jest dziś smutno i tak jakoś inaczej...

Ale MOSS będzie u Nas na stronie.

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 18, 2008 11:26 pm 
Forumowicz

JESTEM Z WAMI!!!!!!!!!!!
SŁUCHAM ALE TAK JAKOŚ MI JEST SMUTNO
B.S.

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 18, 2008 11:55 pm 
Forumowicz

I ja dziękuje za pozdrowienia z trójki.
Boże a teraz the river aż mi sie mientko zrobiło!!!
Pozdrawiam wszystkich!!!!!!!!!!!!!!!!
B.S.

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 18, 2008 11:57 pm 
Forumowicz

SORRRYYY!!!!
A ten błąd to z emocji :oops:

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 7:00 am 
Blood Brothers

niestety w soboty jestem w pracy ( od 6 ) więc nie miałem siły wysłuchac tego smutnego okolicznościowego wydania MOSS`u . Mam jednak nadzieje że rejestracja audycji bedzie do pobrania z naszego forum ( co za czasy niema możliwości nagrywania z radia ! kiedyś były magnetofony , minidiski itd.)

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 11:11 am 
Forumowicz na dorobku

Słuchajcie, nie obraźcie się, ale mnie ta audycja się nie podobała, podobnie zresztą jak poprzednia. Słuchałem jej (i poprzednich) w rodzinnym gronie i nie mogę pozbyć się uczucia, że ciągle słucham tego samego (nie mylić że o tym samym). Formuła pierwszej audycji była w porządku, ale powtarzanie tych samych tekstów w co drugim programie naprawdę męczy (np. historia 41 shots). Najbardziej męczący jest jednak ten patos z którym mówicie o Bossie. Ja rozumiem że to audycja o nim, ale bez przesady! Przecież od tej ilości słodyczy jaką za każdym razem polewacie Bossa może zemdlić. (A tak na marginesie, nie jest prawdą że Boss nie sprzedaje miejsc w okolicach Pitu! Można takowe było nabyć na koncerty w Nowym Jorku i New Jersey, za całkiem okrągłą sumę).
Poza tym w karierze Bossa pojawiają się kontrowersyjne momenty (dla mnie nawet bardzo kontrowersyjne) , jak chociażby jego poparcie polityczne dla demokratów. Temat ten poruszony na antenie brzmi znacznie ciekawiej niż kolejna historia z serii jaki to piękny nasz Bruce i gładki. [Zbliżają się wybory, a Bruce (który mówi kategoryczne "nie" dla wojny i kary śmierci) popiera Obamę (który mówi z kolei "tak" dla aborcji).]
A tak poza tym, to piosenka I'm on fire, to nie jest taki miły akcencik z płyty Born in the USA, a song z kontrowersyjnym tekstem, który w swoim czasie rozpętał małą wojnę w mediach amerykańskich o wolności słowa śpiewanego. Też ciekawy temat na dyskusję.
Podkreślam, że ja także jestem fanem Bossa, a moją opinię piszę dlatego, że z przyjemnością słucham Bruce'a w radiu. Po prostu chciałbem napisać parę słów pod rozwagę.
Pisałem na początku, że słuchałem Trójki z rodziną. Mają takie same odczucia jak ja.
P.S. A poza tym Danny nie śpiewał w "If I should fall behind". Podobnie jak Max i Roy.

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 11:54 am 
Blood Brothers

miłośc jest ślepa i nic tego nie zmieni , owszem troche krytyki nie zaszkodzi.
ps gdyby Boss wspierał republikanów to dopiero byłby problem a tak cenie go za szczerośc w miałkim i sprzedajnym społeczeństwie w który sie popiera to co daje zysk.

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 12:41 pm 
Blood Brothers + Admin

Marcin Bielski napisał(a):
... P.S. A poza tym Danny nie śpiewał w "If I should fall behind". Podobnie jak Max i Roy.

Prawdę powiedziawszy aż tak dokładnie nie słuchałem audycji bo miałem gościa, a do tego biegałem co jakiś czas do komputera (maile, serwis itd.) i umknęło mi co koledzy mówili o tym kawałku. Ale to o czym mówisz trochę mnie zaskoczyło. Jakoś nie wierzę, by chłopaki oglądając dziesiątki razy koncert z Nowego Jorku, a Krzysiek nawet będąc na jednym z nich, mogli powiedzieć, że w "If I should fall behind" śpiewał Danny czy też wszyscy muzycy E Street Band. Przypuszcam, że mogli ewentualnie użyć skrótu myślowego, że śpiewają wszyscy (którzy w E Street Band śpiewają bądź podśpiewują)...

Garry zresztą też tu nie śpiewał, skoro chcemy być tacy dokładni ;)

Natomiast co do doboru utworów, ja osobiście skoncentrowałbym się jednak na wersjach studyjnych. Nie tylko dlatego, że często lepiej słuchać tam klawisze Danny'ego, ale i dlatego, że jakoś do tego wieczoru nie pasowała mi radosna atmosfera koncertów...

A moja lista propozycji była taka (oczywiscie za dużo tego jak na jedną audycję...)

Oto moje propozycje, które wysłałem chłopakom:

- Sandy
- Back In Your Arms
- Racing In The Street
- The Promised Land
- Factory
- Streets Of Fire
- Darkness On the Edge Of Town
- Hungry Heart
- The River
- Fade Away
- Glory Days
- Loose Ends
- Brothers Under The Bridge
- The Promise
- If I Should Fall Behind
- Secret Garden
- You're Missing
- The Rising
- My City Of Ruins
- Long Walk Home
- Blood Brothers

Choć uczstniczyłem tylko w jednej audycji, nie do końca z Tobą się zgadzam co do tego lukrowania Bossa i powtarzania się. Wydaje mi się, że starałem/staraliśmy się mówić o różnych rzeczach. Przypomnij sobie, że np. po audycji z moim udziałem pojawiły się tu głosy, że za dużo "innych" kawałków niż Bossa zaprezentowaliśmy...

Natomiast też odnotowałem, że Krzysiek ponownie mówił o "szczególach" 41 Shots.... Ale pamiętaj, że poza Mariuszem nikt z nas nie jest radiowcem, a występ w audycji na żywo, to wcale nie jest pikuś, szczególnie w dniu, w którym dowiedzieliśmy się o śmierci Danny'ego. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, byś przyjechał na następną audycję. Wtedy przekonasz się jak niewiele z tego co się zaplanowało do powiedzenia, zdąży się w ciągu dwóch godzin powiedzieć.

Teraz co do sprzedaży biletów do PITu i to jeszcze na innych warunkach niż pozostałe bilety na płytę. Dziwnym trafem, nie spotkałem się z taką praktyką podczas następujących tras: The Rising (halowa i stadionowa), Devils & Dust, Seeger Sessions, Magic (halowa i stadionowa). Tak więc jeśli zdarzył się gdzieś jakiś koncert gdzie bilety do PITu były sprzedawane oddzielnie i za wyższą cenę niż reszta na płytę przed sceną, to nie zmienia ten fakt generalnej zasady dostępu do PITu. I raczej podejrzewałbym tu wyjatkowe okoliczności (np. zbieranie funduszy dla jakiejś fundacji) bądź nie do końca uzgodnione z managementem Bossa działania lokalnego promotora.

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 1:26 pm 
Forumowicz na dorobku

Racja, Gary też nie śpiewał, umknął mi w tłumie, mój błąd;) (Kawałek można zobaczyć na koncertowym Live in New York City, gdzie każdy ze śpiewających podchodzi do mikrofonu). Nie jest to ważne, bo każdemu zdarzają się wpadki, co udowodniłem ja sam zapominając o Garrym:). Nie chodziło mi też o złośliwe zwrócenie uwagi na czyjś błąd, tylko na to że Danny w ogóle chyba w E Street Bandzie nie udzielał się wokalnie.

Poza tym, ja w ogóle nie czepiam się szczegółów. Wiem że występ na żywo to ogromny stres, szczególnie jak nie jest się z showbiznesu. Ja pisałem o tym (i nadal to podtrzymuję) że w audycji brakuje wątków kontrowersyjnych, skłaniających do dyskusji i refleksji. Że mówi się w niej o Bossie albo dobrze albo wcale, a on przecież (oby jak najdłużej) żyje.
Ja z kolei uważam, że mimo iż to audycja o Bossie, za mało mówi się o jego współpracownikach. Ciekawe są wątki pracy Steva Van Zandta z Disciples of Soul, szczególnie motywy walki z nierównością Indian w USA (vide fantastyczny utwór Native American zaśpiewany z Brucem). Można zagrać parę świetnych kawałków Southside Johnego autorstwa Szefa, albo coś z nowej płyty Clarence Clemmonsa (swoją drogą ciekawy kierunek rozwoju Big Man obrał;)). Nie jestem pewien czy było w programach coś Patti Scialfy (autor części piosenek to...zgadnijcie sami :)), albo chociaż jeden kawałek CCR (w końcu Boss i John Fogerty parę lat się znają). Można przecież zaprezentować parę coverów Bossa granych przecież przez największych muzyków świata (np. David Bowie czy MM). Można nawet poruszyć temat chałturzenia przez Maxa W. i Roya B. w zespole MeatLoafa (ten drugi grał także w Dire Straits), a Patti S. w Rolling Stonesach. Wydaje mi się, że dla przeciętnego słuchacza, który nie reaguje palpitacją serca na Born in the USA, taki program będzie ciekawszy, a może ktoś będzie chętny by zaznajomić się z pracą pozostałych członków TESB-u. W końcu to cały czas będzie Boss:)

Poprzynudzałem, także kończę i apeluję. Mniej lukru, bo nam Szef obrzydnie!

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 1:40 pm 
Blood Brothers + Admin

Racja, Gary też nie śpiewał, umknął mi w tłumie, mój błąd;) (Kawałek można zobaczyć na koncertowym Live in New York City, gdzie każdy ze śpiewających podchodzi do mikrofonu). Nie jest to ważne, bo każdemu zdarzają się wpadki, co udowodniłem ja sam zapominając o Garrym:). Nie chodziło mi też o złośliwe zwrócenie uwagi na czyjś błąd, tylko na to że Danny w ogóle chyba w E Street Bandzie nie udzielał się wokalnie.

Zgadza się - przynajmniej w tej chwili nic takiego mi się nie przy pomina, a jedyny kawałek w jakim Danny udzielił się wokalnie, jest na jego drugiej (o ile dobrze pamiętam) solowej płycie.

Ja z kolei uważam, że mimo iż to audycja o Bossie, za mało mówi się o jego współpracownikach.

Wiesz, samo mówienie bez płyt jest trochę bez sensu. W poprzedniej audycji puściłem ze 4 niebossowe kawałki, bo takie płyty miałem. Może z czasem jak będę miał więcej kasy, to dokupię sobie płyt e-streetersów, ale na razie ma to co mam...

Generalnie, zakładam, że audycje o Bossie i okolicach jeszcze będą i będzie okazja do rozmawiania i słuchania o jego współpracownikach. Ale na razie nasszym głownym celem jest zaprezentowanie jak największej i jaknajbardziej zróżnicowanej "oferty programowej" z płyt Bossa, by skończyć ze schematem: Springsteen? Tak! Streets of Philadelphia. ;)

Ostatnio edytowano So kwi 19, 2008 9:30 pm przez Wojtek Markos Markiewicz, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 1:48 pm 
Forumowicz na dorobku

W razie czego służę płytami. Oryginalnymi oczywiście:)

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 1:57 pm 
Blood Brothers + Admin

No chłopie! Czemu tak cicho dotąd siedziałeś?!

Na następny Moss jedziemy razem, OK? Kilka dni wcześniej ustalimy sobie repertuar i spróbujemy napisać "scenariusz" audycji, tak by jak najwięcej informacji sprzedać słuchaczom.

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 2:07 pm 
Forumowicz na dorobku

Nie pytaliście;)

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 2:13 pm 
Blood Brothers + Admin

A oddolna inicjatywa jest Towarzyszowi znana? Nie można tak biernie czekać, aż Partia wezwie! :) :lol:

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 2:59 pm 
I znów do Was powracam ponieważ słuchalem ostatniej audycji poświeconej Danny'emu Federici. Bardzo mi sie podobało. Cenię i lubię Bruce'a ale jak to zwykle ja muszę podkreślić u mnie na pierwszym Mark Knopfler:) Fani Bossa pamiętajcie o koncercie MK 2 maja w Warszawie na Torwarze 8-)

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 3:55 pm 
Blood Brothers + Admin

1. Co do "American Skin" - to była decyzja Mariusza, żebyśmy znowu o tym wspomnieli.

2. Sprzedawanie biletów do PITu na eBayu można było kupić bilety po, jeśli dobrze pamiętam, 15.000,00 DOLARÓW za sztukę - w fotelach skorzanych, z obsługą kelnerek itp. w 2000 roku pod MSG mozna było kupić bilety do PITU od "staczy" w cenie 1500,- $ za sztukę lub można było odstać swoje i wejśc do PITu za 35,-$. teraz na allegro są bilety na koncert Boba Dylana w Stodole. Cena nominalna biletu 260,- zł. jdnakże są to aukcje prywatne i otrzymując zaproszenie dostajesz informację, że gościu sprzeda Ci bilet ... ale po 800,00 zł za sztukę. Niestety, bydlaki zarabiające na fanach są wszędzie. i tego nie zmienisz.

3. wpadki na antenie - Ja czytając informacje o "Fantom" Danie i skąd wziął się przydomek Danny`ego dałem "ciała" gdyż z wrażenia przeskoczyłem o jedną linijkę i stwierdziłem, że Hazy Dave to była ksywka Danny`ego. Mariusz z Maćkiem stwierdzili, że "American Skin" i LoHaD były pierwszymi nowościami od 1988 roku, czyli od ToL (zapominając o sesji "Greatest Hits" i Murder Inc, oraz o Naszym Blood Brothers).

4. wybór utworów - napisałem prośbę, na forum, by każdy podesłał listę utworów, które powinny się, ze względu na Danny`ego, znaleźć na antenie.
Dostałem zestaw około 40 utworów, każdy od 4 do 18 minut. mieliśmy raptem dwie godziny do wykorzystania. Coś musieliśmy wybrać. Niestety nie wolno nam wykorzystać bootlegów, gdyż Mariusz mógłby stracić robotę, a my dostęp do anteny. gdyby sie dało, na pewno usłyszelibyście wszystkie utwory, w których zagrał Danny z koncetu z Indianapolis (dzięki Bogu, na oficjalnej stronie i u nas też pojawił się klip z Sandy - to własnie z tego klipu wyodrębniłem dźwięk i to własnie tym rozpoczęliśmy MOSS) wiem, że na 132 osoby zarejestrowane w Fanclubie byłoby 133 propozycje utworów do puszczenia. Winę za wybór biorę na siebie.

5. Zaproszenie do udziału w MOSS było na stronie i szkoda, że tak mało osób z niego skorzystało.

7. podejście Bossa do polityki - On to robi dla Amerykanów i na amerykańskim gruncie. Nam nic do tego. Mamy wystarczająco dużo tego bagna u siebie. :)

8. Jest w planach trochę nietypowy MOSS - zawierający utwory Bossa, ale bez Jego udziału. Tylko covery. Poza tym bedzie "normalny"MOSS po koncertach w Hamburgu i Mediolanie. Zapraszamy.

9. Jesli chodzi o kotnrowersyjne momenty i wybory w zyciu Bossa. Było tego trochę, ale osobiście nie uważam, by fakt rzucania tortem w publiczność, czy ośmieszania swojej dziewczyny przed 50 tysiącami ludzi był sposobem na zachęcanie ludzi do Jego muzyki. Ja cenię Bossa za Jego muzykę i chociaż złe momenty w Jego życiu smuca mnie, to jednak nie zmienia to faktu, że tylko Bosska muzyka poprawia mi nastrój.

10. Powiedzcie sami, ilu jest fanów, którzy tak jak fani Bossa znają, i KOCHAJĄ, cały zespół towarzyszący. Zazwyczaj jest tak, że albo się zna cały zespół (jak Dire Straits) albo Solistę bez "tła" jakim jest zespół.

Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi za moje "wywody" a w przyszłości będą tacy, którzy podejmą Nasze dzieło i bedą je nieśli dalej.

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 4:36 pm 
Blood Brothers + Admin

Robson napisał(a):
I znów do Was powracam ponieważ słuchalem ostatniej audycji poświeconej Danny'emu Federici. Bardzo mi sie podobało. Cenię i lubię Bruce'a ale jak to zwykle ja muszę podkreślić u mnie na pierwszym Mark Knopfler:) Fani Bossa pamiętajcie o koncercie MK 2 maja w Warszawie na Torwarze 8-)

Robson, już kilka razy prosiłem Cię o wpisanie w profilu miasta oraz o podanie chociaż prawdziwego imienia... Niestety kompletnie olewasz moje maile, a do tego zaczynasz spamować, bo tak chyba należy traktować informowanie o koncercie Knopflera w wątku o zmarłym kilka dni temu Dannym Federici.

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 4:46 pm 
Przepraszam. Ale mnie zgasiłeś. Maila wysłałem. Mam na imię Robert. I nikogo nie olewam. Co robię spamuję? Przepraszam że wyjechalem o tym koncercie ale czy aż tak coś strasznego zrobiłem? Oj niezbyt miło mnie potraktowałeś i w ogóle nie zachęcajaco. Przepraszam nie miałem złych intencji.

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 5:00 pm 
Blood Brothers + Admin

Coż, a dla mnie nie "niezbyt miło" i "w ogóle nie zachęcajaco" czyta się w w tym wątku reklamę koncertu innego wykonawcy. Gdyby chociaż MK był kumplem Danny'ego z którym np. zagrał kilka koncertów, czy panowie pomagali sobie w nagrywaniu tej czy innej płyty. To jeszcze bym zrozumiał. A tak? Są inne wątki w których można pisać o wszystkim, łącznie z reklamą koncertów dodolnych wykonawców. Ale nie w tym miejscu i nie w tym momencie.

PS. Maila własnie odczytałem. Będziemy wdzięczni jeśli jednak uzupełnisz profil zgodnie z regulaminem forum. Nic na tym nie stracisz ;)

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 5:08 pm 
Masz rację. Jednak byłoby lepiej gdybyś jeśli masz uprawnienia po prostu wykosił mój wpis i po sprawie. Bo teraz więcej złośliwości z Twojej strony niż mojej gafy w tym miejscu i w tym momencie.

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 5:14 pm 
Forumowicz na dorobku

Nie do końca zgadzam się z Pielgrzymem, choć ma sporo racji w tym co pisze. Po pierwsze znalazłoby się parę zespołów, gdzie każdy z członków zrobił osobno spore kariery. Przykładem może być chociażby Genesis.
Po drugie, nie wiem na jakiej zasadzie sprzedawano miejsca za 15 tyś.$ na koncert w MSG. Nie wiem kto wpadł na taki pomysł, ani kto te pieniądze zarobił i mało mnie to obchodzi. Po prostu odnotowałem fakt. Po trzecie, nie chodzi o przypominanie niechlubnych momentów (nieszczęsny tort), ale tych wydarzeń które odbiły się na twórczości Bossa (rozwiązanie TESB i sklecenie Zespołu Cyrkowego Bruce'a w latach 90). Mnie nie chodzi także o wytykanie Waszych antenowych błędów. Myli się każdy i koniec, kropka. Mnie chodzi o to by nie przedstawiać Bossa jako Chodzącego Ideału! A takie mam wrażenie jak słucham MOSSu.
I nie zgadzam się z opinią Pielgrzyma, żeby zostawić upolitycznienie Szefa w spokoju. Kampania Vote for Change była ohydnym posunięciem ze strony Bossa, przez co dla mnie jego świetne utwory antywojenne (D&D) nie brzmią jak manifest, a jak piosenka wyborcza demokratów.

Nie odbierajcie moich postów jako druzgocącej i osobistej krytyki. Ja także uważam, że trzeba Szefa promować. Tylko trochę inaczej tą promocję widzę.

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 5:24 pm 
Blood Brothers + Admin

Robson napisał(a):
Masz rację. Jednak byłoby lepiej gdybyś jeśli masz uprawnienia po prostu wykosił mój wpis i po sprawie. Bo teraz więcej złośliwości z Twojej strony niż mojej gafy w tym miejscu i w tym momencie.

Robert, zakopuję topór wojenny ;) A co do wywalenia postu, może faktycznie byłoby to lepszym rozwiązaniem, ale jak pisałem Ci na PW, każdy ma prawo do przeżywania śmierci Danny'ego na swój sposób, a ja akutrat tak zareagowałem, bo odejście Danna bardzo mnie poruszyło...

Ostatnio edytowano So kwi 19, 2008 5:40 pm przez Wojtek Markos Markiewicz, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 5:37 pm 
Blood Brothers + Admin

Marcinie,

Nie odbieram Twoich wypowiedzi jako "krytyki" tylko wyjaśniam "nieścisłości i nieporozumienia". :) Cieszę, się, że są ludzie, którzy widza pewne rzeczy inaczej niż ja. Zwłaszcza jak to rozsądnie argumentują.

Wspominając o Solistach i ich "tle" nie miałem na myśli solowej kariery tylko tego, że Wielu ludzi wie, że jest np. Mark Knoplfer z Dire Straits a nie wiedzą kto jest jeszcze w zespole.
Czy wiedzą, ze śpiewa Bob Dylan ale jego akompaniujący zespół nie jest ogólnie znany.

Jeżeli chodzi o idealizowanie Bossa, to ja Go idealizuję, to fakt, ale jako muzyka. Tylko i wyłącznie. Jego postawa osobista mnie trochę "nie interesuje" Chociaż to w jaki sposób "rozwiązał" E Street Band bardzo mi się nie podobało. Co do "The Other Band" ... no cóż, niektore utwory z tego okresu mi się podobają (np. I wish I Were Blind) niektóre nie. Boss popełnił błąd, ale na szczęście się z niego "naprawił" reaktywując E Streetersów.

Co do etapu "politycznego" uwazam, że jezeli rzeczywiście wierzy w to co robił (mam nadzieję, że tak było) to ja Go w pełni popieram. powtarzam robił to na rynek amerykański i nam nic do tego. "Trasa" Vote for Change była skierowana do amerykanów przeciwko polityce G.W. Busha i w tym kontekście utwory antywojenne są jak najbardziej na miejscu.

My nie żyjemy w Stanach i nie nam oceniać postepowania amerykanów.
U nas wielu artystów popiera kandydatów TYLKO i WYŁĄCZNIE dla Kasy. i w tej kampanii wspierają jednych, by w następnej wesprzeć ich kompletnych przeciwników (nawet jeżeli mają zupełnie odwrotne poglądy niż poprzednio wspierani politycy).

Jezeli chodzi o sposób promocji ...
Najbliższy MOSS ukazujacy twórczość Bossa już wkrótce.
Musimy wczesniej opracowac strategię i do boju!!! ;) Trzeba będzie siąść z listą utworów (i czasami trwania) i dopasować to do czasu trwania audycji.
Mieliśmy na koniec zagrać "You`re Missing" (5:20) i "Blood Brothers"(4:34). nagle okazało się, że zamiast potrzebych 10 minut mamy 8. trzeba było zmiescić. jakiś utwór. Padło na króciutkie "I`m on Fire" (2:41) zamiast "You`re Missing".
Ja osobiście Żałuję. Ale tak to bywa.
poza tym plan planem, a życie życiem.

Dzieki za Twoje opinie i liczę na wsparcie przy nastepnym MOSSie.

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 5:49 pm 
Miałem zamilczeć ale tym razem Krzysiek mnie "sprowokował" :wink: A chyba tak do końca nie jest w przypadku Marka Knopflera. W ogóle podchodzimy i patrzymy na to z perspektywy fanów a dla nas raczej nie ma tajemnic i staramy się sięgać głębiej. I wierz mi w zespole MK znamy bardzo dobrze Guy'a Fletchera klawiszowca czy Richarda Benetta gitarzystę oraz ich dokonania, skromne bo skromne ale jednak. Ale właśnie. To my znamy. Nie sadzę aby taki słuchacz który zna i lubi Springsteena czy Knopflera na poziomie jaki mu wystarcza znał muzyków towarzyszących. Po prostu ma ich płyty, może nawet wszystkie i to mu wystarcza. Trochę to wygląda inaczej z pozycji "zwariowanego fana" :wink:

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 5:51 pm 
Blood Brothers + Admin

Robson napisał(a):
Miałem zamilczeć ale tym razem Krzysiek mnie "sprowokował" :wink: (...) Trochę to wygląda inaczej z pozycji "zwariowanego fana" :wink:

Dire Straits podałem jako przykład, bo nie chciałem zaśmiecać naszej strony Dodą i zespołem Virgin. :D

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 6:28 pm 
Niezmordowany forumowicz

A kto to jest Doda ? :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 7:15 pm 
Blood Brothers

Mysle że emocje powinny opaść - w związku z odejściem Dannego jest chwila na refleksje.
Nadal powtarzam prośbę o dostęp do treści MOSS 3 - chciałbym sam sobie wyrobić zdanie o jakości audycji.
ps nastepnym razem jak tylko załatwie urlop postaram się uczestniczyć ciałem i duchem w MOSS 4 , 5 , 6 itd

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 8:50 pm 
Forumowicz

Marcinie, przede wszystkim dzięki za krytykę, w sumie dość konstruktywną. Ale:

"Co do "American Skin" - to była decyzja Mariusza, żebyśmy znowu o tym wspomnieli" - napisał Pielgrzym. Tak, pamiętajmy, że audycji w radiu słuchają także "normalni" słuchacze, nie tylko fani BS. Zapewniam Was, że oni niekoniecznie muszą znać tło "AS", nawiasem mówiąc jednego z najważniejszych utworów Bossa w ostatnich latach (ale to tylko moje zdanie:-).

Narzekasz, że mało mówimy o współpracownikach BS. Zajrzyj tutaj http://www.polskieradio.pl/trojka/mo/artykul39219.html Była i muzyka, i słowo o nich, najłatwiej sprawdzić to odsłuchując tamtego MOSS-a, jest gdzieś na stronie. Spotkaliśmy się wczorajszej nocy nie po to, aby prezentować twórczość członków ESB w innych "konfiguracjach", lecz wspomnieć Danny'ego. Próbowaliśmy to zrobić, tak, nie uniknęliśmy błędów, ale to było żywe radio, słuchacze, także Ty, mogli zareagować od razu, adres mojej skrzynki podawałem często.

Na koniec jeszcze słowo. Piszesz: "nie zgadzam się z opinią Pielgrzyma, żeby zostawić upolitycznienie Szefa w spokoju. Kampania Vote for Change była ohydnym posunięciem ze strony Bossa, przez co dla mnie jego świetne utwory antywojenne (D&D) nie brzmią jak manifest, a jak piosenka wyborcza demokratów". Jeśli dla Ciebie "D&D" w istocie jest piosenką wyborczą, to przyznaję, że poczynione przez Ciebie zestawienie "sprzeciw wobec wojny w Iraku, akceptacja aborcji" (chodzi o poglądy Obamy) jest równie celnym skrótem myślowym:-)

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 9:02 pm 
Niezmordowany forumowicz

No cóż, wtrącę swoje 3 grosze do "dyskusji"...

Po pierwsze, niektórzy naprawdę zbyt demonizują pewne błędy faktograficzne. To ja powiedziałem, że w "If I Should..." usłyszymy Danny'ego i naprawdę, Markos, miałem na myśli jego śpiew... Mam nadzieję, że nie wyrzucisz mnie za to z fan-klubu... Ot, po prostu pokręciło mi się... Marcinie, wychwyciłeś taki błąd (dla niektórych naprawdę poważny) - czemu od razu nie napisałeś maila, żebyśmy sprostowali?

Po drugie, moim zdaniem skupmy się na stronie muzycznej Bruce'a. Wiadomo, że jak każdy człowiek ma on swoje poglądy polityczne i od dłuższego już czasu wykorzystuje swoją popularność, żeby je nagłaśniać. Jak wielu fanów patrzę na to z ogromnym niesmakiem. I to nie dlatego, że się nie zgadzam z jego poglądami, ale dlatego, że jedynym jego argumentem jest popularność. Ale, szczerze mówiąc, mimo że trasę "Vote for Change" uważam za koszmarną pomyłkę jeśli chodzi o otoczkę polityczną, to jednak nie przeszkadza mi to słuchać chociażby hymnu amerykańskiego w jego wykonaniu na 12-strunowej gitarze - od tego utworu zaczynał każdy swój występ na wspomnianej trasie...

Po trzecie, dobór utworów. Cóż, nie wszystkim da się dogodzić. Nasze grono to zagorzali fani, którzy najchętniej posłuchaliby samych rarytasów, nagrań solowych, coverów, itp... Ja raczej cały czas traktowałem tą audycję jako rozpropagowanie twórczości Bruce'a , którą można rzadko usłyszeć w radio, ale tej "normalnej" twórczości - w celu zachęcenia innych do przesłuchania tej czy innej mało znanej płyty... Myślę, że problem tematyki kolejnych audycji i dobór piosenek warto dobrze przemyśleć i przedyskutować. Pytanie zasadnicze - czy to ma być audycja dla "hard-core'owych" fanów, czy dla przeciętnych słuchaczy, którzy znają tylko 10-15 piosenek...

Po czwarte, jak pisał Krzychu apropos "American Skin", audycję prowadzi Mariusz i on często podsuwa pewne tematy i pytania. Zaufajmy jego doświadczeniu radiowemu!

No i po piąte, ostatnie... Przesłuchałem audycję jeszcze raz i naprawdę nie widzę tam nic "cukierkowatego" na temat Bossa... A że lubimy jego muzykę? W końcu jesteśmy fanami! :-)

Pozdrawiam wszystkich,
Maciek

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 9:27 pm 
Blood Brothers + Admin

Maciek Księżycki #Scooter napisał(a):
No cóż, wtrącę swoje 3 grosze do "dyskusji"...

Po pierwsze, niektórzy naprawdę zbyt demonizują pewne błędy faktograficzne. To ja powiedziałem, że w "If I Should..." usłyszymy Danny'ego i naprawdę, Markos, miałem na myśli jego śpiew... Mam nadzieję, że nie wyrzucisz mnie za to z fan-klubu... Ot, po prostu pokręciło mi się...

Spoko, sam pamiętam jak byłem w poprzednim MOSSie, jaki byłem spięty i jak generalnie nie byłem z siebie zadowolony po odsłuchaniu audycji. Pomyłki się zdarzają. Gdybym to usłyszał, pewnie maila bym Wam wysłał, tak jak z Hazy Davem ;)

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 9:31 pm 
Blood Brothers + Admin

Marek Biernacki napisał(a):
Mysle że emocje powinny opaść - w związku z odejściem Dannego jest chwila na refleksje.
Nadal powtarzam prośbę o dostęp do treści MOSS 3 - chciałbym sam sobie wyrobić zdanie o jakości audycji.
ps nastepnym razem jak tylko załatwie urlop postaram się uczestniczyć ciałem i duchem w MOSS 4 , 5 , 6 itd

Wkrótce podam link do pliku. ;)

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 8:17 am 
Blood Brothers

Wszystkie wydania MOSS były świetnymi audycjami, Mariusz i zaproszeni przez Niego goście robią świetną robotę i dzięki temu słyszymy Bossa w radiu. Wyobraźcie sobie, że musicie naprędce (wszyscy spotykają się przed samą audycją) zaplanować dwugodzinne granie, wybrać utwory z proponowanych "setlist", wygrzebać z pamięci fragmenty pasujące do tematu, poprawnie to wyartykułować na antenie, ze świadomością, że tego się nie wytnie. Chylę czoło!
Dla kontrastu włączcie sobie jakąkolwiek inną stację, gdzie gdaczą o niczym pararedaktorzy.

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 9:35 pm 
Forumowicz

Kiedy będzie link do pliku? :cry:

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 9:50 pm 
Blood Brothers + Admin

Już jest na FTP, na razie chciałbym zjeść kolację :)

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 9:53 pm 
Forumowicz

o.k.Poczekamy jeszcze trochę :D

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 10:24 pm 
Blood Brothers + Admin

Już jest, dodałem w dziale z "pamiątkami", tam gdzie są i pozostałe MOSS-y

http://springsteen.pl/forum/viewtopic.php?p=12110#12110

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 10:29 pm 
Forumowicz

Dzięki!!!Już zasysam :D

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 10:36 pm 
Niezmordowany forumowicz

Leszek zasysasz :?: , przecież to jest szybkie łyknięcie ;)

Dzięki Szanowny Panie Prezesie :wink:

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 10:41 pm 
Forumowicz

Sylwia!Dlaczego kryjesz się za tym Spidermanem? :D

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 10:52 pm 
Blood Brothers + Admin

Leszek Kozłowski napisał(a):

Pewnikiem dlatego, że Batman poszedł na piffo :wink: :lol: :D

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 10:56 pm 
Forumowicz

I tak to jest! Masz racje :D

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 10:57 pm 
Niezmordowany forumowicz

Tu nie chodzi o Spidermana, to jest zdjęcie z naszej pieszej wycieczki przed koncertem w Kolonii ... :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 11:02 pm 
Forumowicz

Krzysiek pomóż! Nie wiem co mam odpowiedzieć Sylwii!? :(

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 11:10 pm 
Niezmordowany forumowicz

Krzysiek pomóż!Nie wiem co mam odpowiedzieć Sylwii!? :(

Nie licz na Pielgrzyma. Na tej wycieczce był jeszcze Adam Kozakiewicz, Tomek Bytnar i Paweł Cieślik :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 11:21 pm 
Blood Brothers + Admin

Nic Jej nie mów.
niech sie chowa. co nam tam.

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 11:59 pm 
Niezmordowany forumowicz

Krzysiek Marecki-Pielg... napisał(a):
Nic Jej nie mów.
niech sie chowa. co nam tam.

Nie drażnij Jej Wysokiej Księgowości, bo będziesz miał po premii :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 12:05 am 
Blood Brothers + Admin

Sylwia Cieślik napisał(a):
Nie drażnij Jej Wysokiej Księgowości, bo będziesz miał po premii :twisted:

A co mie tam. Najwyżej sprzedam Twój bilet. i bedzie za premię :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 12:17 am 
Blood Brothers + Admin

Trochę informacji o ostatnim koncercie Danny'ego (20 marca - Indianapolis) znajdziecie w dziale z setlistami naszego serwisu:
http://springsteen.pl/index.php?option= ... &Itemid=61

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 11:15 pm 
Blood Brothers

Oh, ale było gorąco. Nie przypuszczałam, że ten "nadprogramowy" MOSS 3 ( bo z uwagi na powód jego "zwołania" lepiej, aby się nie odbył ) rozpali takie emocje. Nie mogłam słuchac na żywo, bo w tym czasie byłam w wiosennym już Budapeszcie ( piękne miasto, gdy nasi bratankowie zrobią zlot we wrześniu i nas zaproszą, to służę pomocą ) Zaś z uwagi na fakt, że uczestniczyłam w MOSSIE 2 ( przynajmniej jako wsparcie dla naszych dzielnych chłopców tj. Krzysia Pielgrzyma, Wojtka Markosa i Macka Tlumacza, bo Mario to "profesjonał ") to muszę i chcę wziąc w obronę uczestników MOSS 3 ( choc jestem przed jego wysłuchaniem ) Audycja na żywo z "zestawem" radiowców-fanów-amatorów to duże wyzwanie dla prowadzącego i uczestników ( sama nie odważyłam się odezwac, ale obiecuję Mario, że jak zrealizuje MOSS 4 po koncertach w Hamburgu i Mediolanie, na którym bedę , to "dam głos ") i sposób takiej "luźniej" rozmowy i wymiany pogladów na temat twórczości ulubionego artysty, ilustrowany utworami ,jest optymalny. Oczywiste jest, że nie da się wszystkich zadowolic w tak krótkim czasie, ale ten czas na antenie ogólnopolskiej jest po to, by zachęcic nie fanów BS, ale innych słuchaczy do zainteresowania się na prawdę ponadczasową twórczością artysty, który już ma miejsce w historii, nie tylko muzyki rockowej. A miejscem do "starc" w takim stylu jak powyżej jest właśnie nasze forum, w którym witamy chętnie każdego, kto nie wstydzi się swego wizerunku oraz imienia i nazwiska. P.s. Pasja to piękna rzecz. :) :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 10:04 am 
Blood Brothers + Admin

Ela, zgadzam się z Tobą w 100 procentach...

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 10:07 am 
Blood Brothers

Elu ! lepiej bym tego nie oddał ! a swoją drogą ostatnio mało Cię na forum ...

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 11:07 am 
Blood Brothers + Admin

Marek, jak laska po Budapesztach się rozbija, to jak ma na forum być? :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 12:22 pm 
Blood Brothers + Admin

Wojtek Markos Markiewicz napisał(a):
Marek, jak laska po Budapesztach się rozbija, to jak ma na forum być? :)

Nazwijmy to "rozpoznaniem gruntu" przed naszym kolejnym zlotem Blood Brothers.

Znaczy to samo, a jak ładnie brzmi :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 7:57 pm 
Blood Brothers

Niestety, wciąż mam mało czasu na oddawanie się takim "przyjemnym" spędzaniem wolnego, jak surfowanie po naszym forum. A co do badania gruntu pod Budapeszt, to myślę, że już chyba czas poruszyć ten wątek i zacząć działać mili Panie i Panowie Fanklubowicze. ( w języku węgierskim, też funkcjonuje nasze przysłowie "Polak - Węgier dwa bratanki i do ...... i do ....... - można stosownie zmienić do czego w naszym "rokowo-koncertowo-boss-kim "wydaniu ) P.s. "Polak " w języku węgierskim to "Lędzian" :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 9:53 pm 
Blood Brothers + Admin

W ostatnim MOSSie zabrakło nam własnie tego utworu:

http://pl.youtube.com/watch?v=QffPUxCEj ... re=related

w tej oprawie i w tej wersji zyskuje on szczególne znaczenie. :cry: :cry: :cry:
Spoczywaj w pokoju Bracie - Danny Federici

http://pl.youtube.com/watch?v=4W5WN7Tuf ... re=related

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 23, 2008 10:11 am 
Blood Brothers + Admin

Tak na marginesie... w tym pierwszym klipie dwa razy pojawia się fotka z naszej strony...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]